Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 05.05.2022 22:58

Chris_M napisał(a):Czy na Węgrzech przy autostradach paliwo jest w takiej samej cenie jak w mieście, czy droższe?
I czy tam w ogóle są jakieś stacje paliw przy autostradach, bo coś nie mogę ich znaleźć :roll:
(mam na myśli te odcinki autostrad, którymi jedziemy w kierunku Letenye i Gorican)

Stroka podana przez kolegę dids76 faktycznie pokazuje jednakową cenę. Ale w poprzednich latach tak nie było. Zawsze przy węgierskiej autostradzie było drożej.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.05.2022 07:17

Oczywiście zależy kto którą drogą jedzie ale odcinek autostradowy jadąc M86 standardowo to chyba mniej km niż zwykłą drogą 86 i później inną zatem tankowanie przypada zazwyczaj raczej na południu Węgier niż na północy. Informacja o stacjach czynnych i nie 24h mnie zaskoczyła trochę bo nie zastanawiałem się nad tym :) Uznałem że jak u nas w miastach jak są stacje są czynne 24h i tyle :) Teraz sam muszę wybrać taką by była 24h raczej bo wyruszając z Katowic przed północą mam do Gorican jadąc przez Lenti 610 km. Dojazd w tamte okolice powinien zając do 7h więc lepiej jakby stacja była 24h. Wstępnie planowałem właśnie w Lenti w centrum tankować ale widzę info że ta stacja jest od 6 rano czynna :) Jak widać na mapie w Letenye jest 24h przy granicy i jak widać mapy google pokazują ceny. Odbije się lekko od granicy i już :) Taki plan na tą chwilę.
Załączniki:
w1.jpg
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.05.2022 07:29

slr napisał(a):Oczywiście zależy kto którą drogą jedzie ale odcinek autostradowy jadąc M86 standardowo to chyba mniej km niż zwykłą drogą 86 i później inną


Autostradą i ekspresówką M86 od Gyor jest trochę dalej niż starą drogą 86 przez Csorną (ok. 20 km). Jednak czas przejazdu jest mniej więcej taki sam, dlatego cześć osób jeździ nową ekspresówką, a część tak jak kiedyś.

Na końcu obwodnicy Szombathely jest całodobowe OMV - tylko trzeba na ostatnim rondzie zjechać 1km w stronę miasta. :papa:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 06.05.2022 07:54

marekkowalak napisał(a):Na końcu obwodnicy Szombathely jest całodobowe OMV - tylko trzeba na ostatnim rondzie zjechać 1km w stronę miasta. :papa:

Nigdzie nie trzeba jechać 1kmw stronę miasta, masz ją przy rondzie kończącym M86 lub jak kto woli łączącym M86 z 86.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.05.2022 08:03

wielbiciel napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Na końcu obwodnicy Szombathely jest całodobowe OMV - tylko trzeba na ostatnim rondzie zjechać 1km w stronę miasta. :papa:

Nigdzie nie trzeba jechać 1kmw stronę miasta, masz ją przy rondzie kończącym M86 lub jak kto woli łączącym M86 z 86.


Tam też jest całodobowa, ale nie wiem, czy ona nie jest liczona jako autostradowa - tak samo jak to rondo. Ktoś wcześniej pisał o różnicach w cenach, myślałem, że pytanie było o stacje nie przy autostradach.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.05.2022 18:32

Apropo przejścia Gorican - Letenye z 4 maja... "Bułgarski kierowca nie opanował auta. 3 policjantów rannych"

- https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/cr ... ca-1189904
Załączniki:
w2.jpg
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 06.05.2022 19:00

OMG ...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.05.2022 21:03

GM pokazuje przejście otwarte i normalny ruch. Border Watcher też pokazuje wpisy z normalnym ruchem w obie strony. Wypadek był w środę, a więc szybko posprzątali.

Ale wyglądało groźnie!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 07.05.2022 20:38

Chris_M napisał(a):Pani mnie trochę wkurzyła, więc jej odpisałem:
Dear Mrs ZUPANČIČ,

On Thursday, May 5, 2022 09:55:33 you wrote:

Dear .......
If you will use expressway H7 then the e-vignette is mandatory.
Here you may see a map where e-vignettes are mandatory: https://evinjeta.dars.si/en/e-vignette-validity.
Best regards.
Nejc ZUPANČIČ

Madam,
For the third time, I explain that I did not ask about the obligation to have a vignette on the H7 expressway, but on the road No. 109, from the border crossing, to the first roundabout.
Is it not clear?
I intend to enter Slovenia via the Dolga Vas border crossing and after 500 meters at the first roundabout, turn left to go to the center of Lendava.
I would like to get an unambiguous answer from you to the question whether a vignette is also required on road 109, because there have been statements on the Internet by people who claim that they have been punished by the police for not having a vignette on this section of road 109.

Regards,
.........

Zobaczymy, co tym razem odpowie :mrgreen:


Pani Nejc ZUPANČIČ niczym zepsuta płyta gramofonowa kolejny raz odpowiedziała mi to samo:

Dear Mr .....,

if you use border point Dolga vas, you have to buy an e-vignette on the first gas station before the roundabout.
Dolga vas and Pince are motorway border points for which use, the e-vignette is obligatory.
For your purpose, to not buy an e-vignette then you have to choose another border point to enter Slovenia.

Best regards,
Nejc ZUPANČIČ

Center cestninskega sistema
Klicni center

Tylko utwierdzam się w swojej "sympatii" do Słoweńców
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 07.05.2022 21:01

Kolego nie jedziesz autostradą nie kupujesz winiety.
Nie rozumiem problemu jeżdżę tamtędy co roku...
Wejdź na google mapa postaw ludzika na radzie i zobacz od znaku masz płatną autostradę na którą nie wjeżdżasz....
...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2022 21:40

Chris_M napisał(a):
Chris_M napisał(a):Pani mnie trochę wkurzyła, więc jej odpisałem:
Dear Mrs ZUPANČIČ,

On Thursday, May 5, 2022 09:55:33 you wrote:

Dear .......
If you will use expressway H7 then the e-vignette is mandatory.
Here you may see a map where e-vignettes are mandatory: https://evinjeta.dars.si/en/e-vignette-validity.
Best regards.
Nejc ZUPANČIČ

Madam,
For the third time, I explain that I did not ask about the obligation to have a vignette on the H7 expressway, but on the road No. 109, from the border crossing, to the first roundabout.
Is it not clear?
I intend to enter Slovenia via the Dolga Vas border crossing and after 500 meters at the first roundabout, turn left to go to the center of Lendava.
I would like to get an unambiguous answer from you to the question whether a vignette is also required on road 109, because there have been statements on the Internet by people who claim that they have been punished by the police for not having a vignette on this section of road 109.

Regards,
.........

Zobaczymy, co tym razem odpowie :mrgreen:


Pani Nejc ZUPANČIČ niczym zepsuta płyta gramofonowa kolejny raz odpowiedziała mi to samo:

Dear Mr .....,

if you use border point Dolga vas, you have to buy an e-vignette on the first gas station before the roundabout.
Dolga vas and Pince are motorway border points for which use, the e-vignette is obligatory.
For your purpose, to not buy an e-vignette then you have to choose another border point to enter Slovenia.

Best regards,
Nejc ZUPANČIČ

Center cestninskega sistema
Klicni center

Tylko utwierdzam się w swojej "sympatii" do Słoweńców

pani ma chyba kilka szablonów i po kolei z nich korzysta :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2022 21:45

fotograf123 napisał(a):Kolego nie jedziesz autostradą nie kupujesz winiety.
Nie rozumiem problemu jeżdżę tamtędy co roku...
Wejdź na google mapa postaw ludzika na radzie i zobacz od znaku masz płatną autostradę na którą nie wjeżdżasz....
...

Też jeżdżę tam co roku, ale w tym roku według DARS i pani Nejc ZUPANČIČ: "Dolga vas and Pince are motorway border points for which use, the e-vignette is obligatory.". :roll:
Ludzik z GM chodził tam w 2013roku :wink:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 07.05.2022 21:55

fotograf123 napisał(a):Kolego nie jedziesz autostradą nie kupujesz winiety.

Czy prześledziłeś skąd się wziął ten wątek dyskusji?
Bo odnoszę wrażenie, że chyba nie!

Nie rozumiem problemu jeżdżę tamtędy co roku...

Zasłużysz sobie na wdzięczność całego Forum jeśli jadąc następnym razem zrobisz filmik przedstawiający przejazd oraz oznakowanie odcinka pomiędzy przejściem granicznym, a zjazdem z ronda :D

Wejdź na google mapa postaw ludzika na radzie i zobacz od znaku masz płatną autostradę na którą nie wjeżdżasz....
...

Gdybyś przeczytał więcej niż tylko kilka ostatnich postów to byś wiedział, że robiliśmy to wielokrotnie.
Problem w tym, że zdjęcia na GSV są bardzo stare i mogą już być całkiem nieaktualne.
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 07.05.2022 22:00

Nie rozumiem problemu jeżdżę tamtędy co roku...
Zasłużysz sobie na wdzięczność całego Forum jeśli jadąc następnym razem zrobisz filmik przedstawiający przejazd oraz oznakowanie odcinka pomiędzy przejściem granicznym, a zjazdem z ronda :D


Tak masz rację nie doczytałem całości....moja wina....
Ale chętnie obejrzę taki filmik przed 22 lipca....

pozdrawiam...
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 07.05.2022 22:32

Jak by ktoś chciał ominąć Redics to proponuje tędy, tylko 20 min różnicy
Załączniki:
obok Redics.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 169
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone