Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa VIR

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.07.2010 21:02

denegra napisał(a):Witam! Planujemy wyjazd na Vir, byłabym wdzięczna za wszelakie informacje o polach namiotowych na wyspie. :D


Polecam zmianę celu podróży na nieco choćby atrakcyjniejsze miejsce.
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2010 21:56

denegra napisał(a):Witam! Planujemy wyjazd na Vir, byłabym wdzięczna za wszelakie informacje o polach namiotowych na wyspie. :D

Instytut Informacji Turystycznej Chorwacji; w tydzien powinny materialy nadejść...
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 31.01.2011 13:30

Wiem Kasiu, że pod względem widoków to między Virem w Twoim Hvarem jest przepaść jak z Polski do Chorwacji :)
Ale Vir ma swoje plusy ma :) m.in. można tanio wynająć lokum a i zwiedzać w okolicy jest co.
Byłem tam cztery lata temu i w tym roku tez tam jadę.
Poniżej zamieszczam link do kilku moich zdjęć z tej wyspy.
forum/viewtopic.php?t=30788&highlight=
Pozdrawiam
ivan1993
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivan1993 » 03.07.2011 00:43

vir jest małą i urokliwą wysepką. Plaze może nie są jakieś wspaniałe, ale polecam na poszukiwania tzw dzikich plaż, nie są tak zatłoczone, a przy okazji można trochę pozwiedzac.

do osób które były na wyspie:
wchodząc do morza oprócz jeżowców były takie długie czarne cosie. wie ktoś może co to jest?
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 12.07.2011 11:14

ivan1993 napisał(a):do osób które były na wyspie:
wchodząc do morza oprócz jeżowców były takie długie czarne cosie. wie ktoś może co to jest?


Te "cosie" to rodzaj ślimaka. Gdzieś na naszym forum czytałem o nich, więc z pewnościa nazwy i szersze informacje znajdziesz.

Dwa dni temy wróciłem z Viru - fantastyczne miejsce wypadowe - zwiedziłem Pag, Paklenicę, robiłem wypady da Zadaru, Ninu. Byłem też w Trogirze, Breli i Primosten (choć to juz kawałem drogi bo ok. 200 km). Ale na wakacjach wszystko nabiera innego znaczenia, nawet odległości :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.07.2011 12:53

ivan1993 napisał(a): oprócz jeżowców były takie długie czarne cosie. wie ktoś może co to jest?


morski krastavac/strzykwa
dormaj19
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.04.2014
Vir

Nieprzeczytany postnapisał(a) dormaj19 » 31.07.2014 16:28

I juz po wakacjach :( Cudowne, wspaniałe. Może dlatego, że pierwszy raz. Byliśmy na Virze przez 12 dni. Nie mam porównania co do innych miejsc, ale pierwsze wrażenie wspaniałe. Wyspa w sam raz dla mojej rodzinki. Trójka dzieci w wieku 12, 9 i 4 lata zachwycona. Mieszkaliśmy przy jednej z ulic Prezidia. Blisko do morza, cudowna okolice, fajne domki jedne zadbane inne mniej. Podobało mi się prawie wszystko :D Chorwaci, deszcz, burza, plaża, słońce, kuglice :D. Wyspa dla ludzi oczekujących wrażeń może wydawać się nudna. Ale dla rodzin z dziećmi w sam raz. Mnóstwo ich tam było. Jedyne co przeszkadzało to palenie. Oni strasznie dużo palą i palą wszędzie! Zadar i Nin odwiedzony. Schody grające wspaniałe, koją skołatane nerwy. Już dziś nie mogę doczekać się przyszłego roku. Tylko teraz oczywiście inne miejsce. Tylko jakie? :roll:
Jak zmniejszę fotki to wrzucę kilka

Pozdrawiam :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Vir

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 31.07.2014 17:11

Witam.
Chętnie poczytam i poogladam. My po greckich wojazach prawdopodobnie za rok powrót do Chorwacji - za miesiąc urodzi się nasze trzecie i trzeba wybrać za bliższe miejsce wakacyjne.
Pozdrawiam i czekam na relację.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 11.03.2015 11:55

Witam, w tym roku planuję pobyt na Virze (do połowy lipca). Proszę o opinie tych, którzy byli gdzie szukać kwater. Wjeżdżając przez most kierować się "na prawo" czy na "lewo"? Gdzie będą ładniejsze widoki.
Załączniki:
vir1.JPG
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2015 13:44

Nie byłem, ale gdybym musiał ... to z mostu prosto, a potem "na lewo"

Obrazek

A tak z ciekawości - dlaczego ta wyspa wybrana na pobyt :?:
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 11.03.2015 15:03

Dlaczego Vir ? Trochę z przekory, pojedziemy sprawdzić czemu tyle osób zniechęca do niej. A poważnie to już 7 wyjazd, więc wiele rejonów znamy. Najpierw planujemy pobyt na Ciovo a potem Vir. Bardziej jako baza do wypadów do Zadaru (ulubionego), Ninu, Pagu. A że wyspa mała to troszkę i po niej pochodzimy :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2015 15:04

beagm napisał(a):Witam, w tym roku planuję pobyt na Virze (do połowy lipca). Proszę o opinie tych, którzy byli gdzie szukać kwater. Wjeżdżając przez most kierować się "na prawo" czy na "lewo"? Gdzie będą ładniejsze widoki.


Byłem pozwiedzać, pooglądać w zeszłym roku i gdybym mógł Ci doradzić, to jak już tam wjedziesz to zawróć i jedź gdzie indziej 8) Nie zdecydowałbym się raczej nawet za dopłatą :sm:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2015 15:24

beagm napisał(a):Dlaczego Vir ? Trochę z przekory, pojedziemy sprawdzić czemu tyle osób zniechęca do niej. A poważnie to już 7 wyjazd, więc wiele rejonów znamy. Najpierw planujemy pobyt na Ciovo a potem Vir. Bardziej jako baza do wypadów do Zadaru (ulubionego), Ninu, Pagu. A że wyspa mała to troszkę i po niej pochodzimy :D

To może lepiej baza na Pagu - a na Vir do pochodzenia. :wink:

Widzę, że dwie wyspy z przekory - bo Ciovo też kontrowersyjne.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 11.03.2015 15:26

Ale dlaczego ? Jest aż tak źle? Na zdjęciach nie wygląda najgorzej. Gdzie więc w pobliżu ?

Pag już był więc będzie raczej jednodniowa wycieczka, a wolę mieć bliżej do Zadaru .
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2015 15:32

Wbij se Vinjerac w guglu jak ma być blisko Zadaru. Jedyne co dla mnie jest akceptowalne. Jak bym poszukał to może i bym namiar na kwaterkę znalazł, bo dostałem flaszkę od gospodarza. Dupy w kontrowersji z Pagiem nie urywa, ale chyba najciekawsza miejscowość w rejonie. Fajny widok na Paklenicę gratis :oczko_usmiech:

Aha. Edit bo zapomniałem. Jakbym miał do wyboru Vir albo Krościenko nad Wisłokiem to wybrałbym to drugie :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone