Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyspa vis i bisevo

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marta student
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 06.07.2006
wyspa vis i bisevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta student » 06.07.2006 09:44

Wybieram sie na wyspę Vis i Bisevo.Czy ktos tam był?Co mozna poza blękitną jaskinią na Bisevie zobaczyć atrakcyjnego?Bo specjalnie dla tej jaskini tam jadę i chciałabym jeszcze zobaczyć cos fajnego, a w przewodnikach nie ma za wieke informacji.Jezeli ktoś był w tej jaskini to prosze o rade czy warto to zobaczyć.
dzieki z góry :D :D :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.07.2006 11:16

Vis to mała wyspa. Osobiście nie byłam ale w czasie ubiegłych wakacji byli tam znajomi przez dwa tygodnie a dokładnie w Komizi.
Wrócili zadowoleni, twierdząc, że to spokojna, piękna wyspa. Jest sporo zatoczek do odwiedzenia itd.

http://www.photocroatia.com/GALLERY/list.php -kilka pięknych zdjęć z Visu
atena_nt
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) atena_nt » 12.07.2006 09:06

NO, właśnie my też chcielibyśmy zobaczyć Lazurową Jaskinię. Czytałam w przewodniku że trzeba taką wycieczkę wcześniej zarezerwować w lokalnym biurze podróży. To prawda? Nie będziemy niestety w Komizy, tylko w Omiszu, więc trzeba tą wycieczkę jakoś zgrać - prom, potem dołączyć się do większej grupy.
Czy ktoś ma jakieś inforamacje praktyczne.
Co do samej Jaskini to jestem raczej spokojna - bo z pewnością będziemy zadowolewni.
libra
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 12.07.2006 15:51

Wstęp do jaskini kosztuje 30 Kun, a wpływa się na małych łódkach lub pontonie. Niestety nie wiem jak z grupami zorganizowanymi ponieważ byłem sam. Na Bisevie jest jeszcze druga jaskinia (Medvidina)też piękna, niektórzy organizatorzy też tam pływają. Na samym Visie jest jeszcze jaskinia zielona a konkretnie na wyspie Ravnik. Właśnie wróciłem z Visu.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 13.07.2006 06:57

libra napisał(a):Wstęp do jaskini kosztuje 30 Kun, a wpływa się na małych łódkach lub pontonie. Niestety nie wiem jak z grupami zorganizowanymi ponieważ byłem sam. Na Bisevie jest jeszcze druga jaskinia (Medvidina)też piękna, niektórzy organizatorzy też tam pływają. Na samym Visie jest jeszcze jaskinia zielona a konkretnie na wyspie Ravnik. Właśnie wróciłem z Visu.


Powiedz jak załatwić sobie dowóz do jaskiń.
Byliśmy w zeszłym roku i mamy pogląd, że Vis żyje swoim życiem. Chodzi nam o to, że wyloty wycieczek do jaskiń nie są wogóle zgrane z przypływem promu. wypływają wcześniej. Rozmawialiśmy z wodnym TAXI no to chciał trochę za drogo. Napisz proszę jak to wszystko załatwić bo nie odpuszczamy i chcemy nadal zobaczyć jaskinię.
Z goory dzięki.
libra
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 13.07.2006 09:29

Problem polega na tym że do błękitnej jaskini większość wycieczek płynie z Komiży a nie z Visu. Nastepnym problemem jest prom ze splitu który pierwszy wypływa o godzinie 9-tej i jest na Visie ok. 11:40, a to jest bardzo późno, bo jaskinia najlepiej prezentuje się około godz. 12-tej. Niestety jeżeli chodzi o wycieczki zorganizowane to niewiele mogę ci pomóc ponieważ byłem własnym samochodem a do jaskini płynełem własym pontonem, dlatego też wycieczki na Bisevo mnie nie interesowały.
lui
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lui » 13.07.2006 15:06

To, że większość wycieczek jest z Komizy ,a nie z Visu to żaden problem. Odległość pomiędzy tymi miejscowościami jest niewielka. Można ją pokonać samochodem lub autobusem, który jedzie podobno 15 min.
W dalszym ciągu pozostaje jednak pytanie jak zorganizować wycieczkę do jaskini mieszkając w okolicach Makarskiej :?: :?: :?:
Może jakieś biuro podróży...
inox777
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) inox777 » 13.07.2006 15:29

W zeszłym roku w drugiej połowie lipca mieliśmy okazję odwiedzić grotę na Bisevo . Wykupilismy w miejscowej agencji turystycznej taka wycieczke z Hvaru . Koszt chyba jakies 740 kn za 3 osoby . Odebrano nas busikiem nastepniego dnia z Jelsy , dowieziono na statek i w droge. Po dopłynięciu na Bisevo przesiadka w małe 8 osobowe łódeczki i wpłynięcie do groty . Efekt powala na kolana , gra światem , lazur wody . Trzeba jedynie uważać na głowe żeby nie uderzyć w skały .(w środku można robić zdjęcia i filmować ale jest ciemno) Opłynięcie groty zajmuje ok.6-8 min. potem na statek . Mały poczęstunek , kawa ciastka itd. W drodze powrotnej dobijamy na Vis do Komizy .Tam dostajemy czas wolny ok 2h. Można pospacerować , zjeść lody . Zabudowa miasta typowa dla miasteczek dalmacji . Potem znowu na statek , grilowana makrelka i winko do oporu ile kto może . Wycieczka się kończy póznym wieczorem , o ile dobrze pamiętam ok. godz 20.30.
Pytanie czy warto zobaczać grotę na BISEVO ?
Moja odpowiedz brzmi - WARTO ! trzeba tylko poświęcić na to cały dzień.
Pozdrawiam ! pakuje juz manatki 17.07. wyjazd do CRO

:D
lui
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lui » 13.07.2006 15:50

A może masz namiary na tę agencję turystyczną? Chętnie z nimi porozmawiam, może wiedzą kto organizuje takie wycieczki z lądu.
:D
inox777
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) inox777 » 13.07.2006 16:42

do 18 jestem w pracy , wróce do domu to poszukam namiarów na tą agencje
turystyczna
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 14.07.2006 17:36

Może troszkę nie na temat ale czy ktoś z Was mógłby polecić jakieś apartamenty na Visie???
Szukam dla rodziców ( + siostra) i bardzo im się spodobał Vis. W necie niewiele jest ciekawych miejsc a jak już są to w większości zarezerwowane lub za drogie ( dla nas mx to 45E, wymagania:ładna plaża i spokój)

Będę wdzięczna za informacje: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

(przepraszam, że w temacie regiony turystyczne ale do tematów o apartamentach mało kto zagląda z tych którzy wrócili )
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 14.07.2006 21:38

libra napisał(a):Problem polega na tym że do błękitnej jaskini większość wycieczek płynie z Komiży a nie z Visu. Nastepnym problemem jest prom ze splitu który pierwszy wypływa o godzinie 9-tej i jest na Visie ok. 11:40, a to jest bardzo późno, bo jaskinia najlepiej prezentuje się około godz. 12-tej. Niestety jeżeli chodzi o wycieczki zorganizowane to niewiele mogę ci pomóc ponieważ byłem własnym samochodem a do jaskini płynełem własym pontonem, dlatego też wycieczki na Bisevo mnie nie interesowały.


Ile czasu zajmuje dopłynięcie z Komizy na Bisevo :?: Czy to daleko.
:idea: Kurcze 8O przecież też mam ponton :!: Byłbym niezależny :!: :!: :!:
marmirada
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 19.06.2006
Jak zaplanować wycieczkę na Bisevo?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmirada » 14.07.2006 22:46

Czy ktoś mógłby pomóc w zaplanowaniu wycieczki na Bisevo?
Wiem, że dojazd autem do Splitu ...i gdzie potem się pytać o dalszą część? (agencje turystyczne itp....). Czy można zostawić autko w Splicie i dalej podróżować bez? (wodolot? katamaran???). Jak czasowo rozplanować? Jakie koszty?Jesli ktoś już "przerabiał" ten temat "na własnej skórze" to będę wdzięczna za informacje!
libra
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 14.07.2006 23:54

Z Komiży na Bisevo jest około 10km, zależy jaki masz ponton i z jakim silnikiem. Ja z silnikem Yamaha 4 Km, płynołem ok. 1 godziny.
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Jak zaplanować wycieczkę na Bisevo?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 15.10.2007 20:56

marmirada napisał(a):Czy ktoś mógłby pomóc w zaplanowaniu wycieczki na Bisevo?
Wiem, że dojazd autem do Splitu ...i gdzie potem się pytać o dalszą część? (agencje turystyczne itp....). Czy można zostawić autko w Splicie i dalej podróżować bez? (wodolot? katamaran???). Jak czasowo rozplanować? Jakie koszty?Jesli ktoś już "przerabiał" ten temat "na własnej skórze" to będę wdzięczna za informacje!


Witam
Może powrócimy do tematu.
Czy ktoś był w Błękitnej Jaskini dopływając promem z Splitu?
Pozdrawiam
Jacek
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone