Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyspa vis i bisevo

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tynia78
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.04.2014
Re: Jak zaplanować wycieczkę na Bisevo?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tynia78 » 11.05.2015 19:15

jacusd napisał(a):
marmirada napisał(a):Czy ktoś mógłby pomóc w zaplanowaniu wycieczki na Bisevo?
Wiem, że dojazd autem do Splitu ...i gdzie potem się pytać o dalszą część? (agencje turystyczne itp....). Czy można zostawić autko w Splicie i dalej podróżować bez? (wodolot? katamaran???). Jak czasowo rozplanować? Jakie koszty?Jesli ktoś już "przerabiał" ten temat "na własnej skórze" to będę wdzięczna za informacje!


Witam
Może powrócimy do tematu.
Czy ktoś był w Błękitnej Jaskini dopływając promem z Splitu?
Pozdrawiam
Jacek


Podnoszę temat...
może tym razem ktoś coś podpowie :D
Pozdrawiam
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014
Niebieska jaskinia płatna? Biśevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 10.08.2015 00:18

Ostatnio natknelam się na informacje, że już nie można swobodnie wpłynąć do jaskini na Bisevie. Ponoć wstęp jest płatny, do jaskini dowoza taksówki wodne, a przypłynięcie jachtem rano wcale nie gwarantuje tego, że uda się zobaczyć efekt świetlny (kolejki). Czy to prawda, czy ktoś z Was ma potwierdzone info?
Jeśli to prawda, to czy opłata jest całoroczna, czy tylko w sezonie? No i jaki jest koszt wpłynięcia? Czy w takim układzie w ogóle jest sens tam się pchać?

Pozdrawiam!
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Jednodniowa wycieczka na Vis i Bisevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 10.03.2019 12:14

Wiem, że najlepiej zaplanować dłuższy pobyt na Vis, ale w tym roku to już nie wchodzi w grę, a chciałbym zobaczyć plaże Stiniva i Budikovac oraz Błękitne Jaskinie na Bisevie. W związku w tym mam prośbę. Jeśli ktoś z was był na takim rejsie, to dajcie jakiś namiar na organizatora. Mile widziane informacje o cenie (to, co znalazłem w necie wydaje mi się trochę drogo). Start może być gdziekolwiek pomiędzy Primosten a Splitem.
1212zigler
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1212zigler » 22.04.2019 13:21

Witam także jestem zainteresowany rejsem do błękitnej jaskini ze Splitu lub okolic Makarskiej czy ktoś może ma jakieś informacje jak tam dotrzeć w ciągu dńia?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.07.2020 01:00

Widzę że pytań wiele ale odpowiedzi brak. Napiszę jak było w 2019 bo może komuś się przyda.


iwoniczanka napisał(a):Ostatnio natknelam się na informacje, że już nie można swobodnie wpłynąć do jaskini na Bisevie. Ponoć wstęp jest płatny, do jaskini dowoza taksówki wodne, a przypłynięcie jachtem rano wcale nie gwarantuje tego, że uda się zobaczyć efekt świetlny (kolejki). Czy to prawda, czy ktoś z Was ma potwierdzone info?

Tak jest. Tylko taksówkami wodnymi. Kolejki spore więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Można coś zjeść na miejscu lub udać się na spacer. Dobrze wszystko zorganizowane tyle że czekania więcej niż zwiedzania. Ale warto.


iwoniczanka napisał(a):Jeśli to prawda, to czy opłata jest całoroczna, czy tylko w sezonie? No i jaki jest koszt wpłynięcia? Czy w takim układzie w ogóle jest sens tam się pchać?

Nie wiem jak poza sezonem ale w sezonie opłata wynosiła 100 kun za osobę dorosłą i 50 kun za dziecko.


grab56 napisał(a):Jeśli ktoś z was był na takim rejsie, to dajcie jakiś namiar na organizatora. Mile widziane informacje o cenie (to, co znalazłem w necie wydaje mi się trochę drogo). Start może być gdziekolwiek pomiędzy Primosten a Splitem.

Ja startowałem z miasta Hvar ale reklamy widziałem w wielu miastach na wybrzeżu. Ceny są różne bo i organizatorzy mają różne programy. Najlepiej popytać i porównać. Nasz rejs obejmował trasę: Błękitna Laguna (Budikovac Island), Green Cave [ale było tłoczno i Skiper zaproponował inne miejsce (o niebo lepsze <super miejsce do pływania/nurkowania we wnęce skalnej>)], Stiniva (raj dla miłośników snoorkowania), Bisevo, Palmižana a konkretnie okolice Bacchus Palmižana (Paklinski Otoci).
Myśmy za rejs z wyspy Hvar płacili 180 euro (2+1).
Skorzystaliśmy z oferty w okolicy: Trg Sv. Stjepana 3, 21450, Hvar, Chorwacja.
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 11.07.2020 07:09

empire13 napisał(a):Myśmy za rejs z wyspy Hvar płacili 180 euro (2+1).
Skorzystaliśmy z oferty w okolicy: Trg Sv. Stjepana 3, 21450, Hvar, Chorwacja.

Czy pod tym adresem który podałeś to jest jakieś biuro wycieczkowe czy coś w tym stylu ? Fajna oferta, może byśmy skorzystali? Płynęliście sami czy z jakąś grupą ?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.07.2020 10:14

Chyba to nie ten adres. Nie znam adresu. Na GM zaznaczyłem punkt najbliżej lokalu, w którym znaleźliśmy ofertę.
W centrum Hvar zróbcie sobie półgodzinny spacer. Znajdziecie pewnie wszystkie ważniejsze punkty sprzedające tego typu wycieczki. Jak będziecie wiedzieć czego chcecie to łatwiej będzie się o to zapytać ;)
Poza tym po odwiedzeniu kilku punktów sami zauważycie różnice.

Wrzucam zdjęcie aby łatwiej Wam było znaleźć.
Ten budynek po prawej to Palace Elisabeth. Nie da się go nie zauważyć. Po lewej masz palmy a obok czerwony (powiedzmy) budynek. To w nim na dole. Tylko nie jestem pewny czy tam było jedno czy dwa biura.

Płynęliśmy w dziesięcioosobowej grupie. Samemu pewnie by więcej kosztowało.
Załączniki:
2019.08.10 - 1. Hvar (Hvar) 02 2.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
wyspa vis i bisevo - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone