Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
channel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.09.2012
Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto?

Nieprzeczytany postnapisał(a) channel » 16.09.2012 13:02

Witam

Z racji problemów z biurami podróży jakie obserwowaliśmy w tym roku w przyszłym chciałbym wybrać zupełnie nowy jak dla mnie kierunek na mapie a mianowicie chciałbym pojechać na 2 tygodnie na własną rękę do Chorwacji.
W związku z powyższym chciałbym zadać kilka pytań bardziej zorientowanym ode mnie użytkownikom forum a zarazem miłośnikom tego prawdopodobnie pięknego Europejskiego kraju.
Pierwsze moje pytanie to czy opłaca się jechać do Chorwacji na własną rękę autem w 2 osoby?
Bardziej opłaca się wynajęcie 2-osobowego pokoju lub apartamentu w domku czy też pokoju w hotelu?
Czekam na Wasze opinie, sugestie i wskazówki dotyczące planowania takiego wyjazdu. Mile widziane atrakcyjne nie drogie oferty noclegów :) !!
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 16.09.2012 13:11

Wszystko o co pytasz jest na forum :-)

"Zanim zadasz pytanie, zaglądnij do odpowiedzi na często zadawane pytania lub użyj wyszukiwarki"

Pzdr,
m
channel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.09.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) channel » 16.09.2012 13:42

w tym momencie są conajmniej setki stron do przeczytania na tym forum, dla tego też chciałem uzyskać jakieś wstępne (podstawowe) info aby nie marnować czasu na czytanie milionów wpisów.

Pomyślałem, że jak uzyskam już jakieś wytyczne resztę informacji sobie doszukam i ewentualnie sam przekalkuluję... ja tylko poprosiłem o Wasze opinie na ten temat...
Do tej pory wielokrotnie wyjeżdżałem do Egiptu więc z urlopowaniem się w Europie nie mam zbytniego pojęcia ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.09.2012 13:45

Leniuszek ? :mrgreen:
channel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.09.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) channel » 16.09.2012 13:52

heeee ;) trzeba sobie ułatwiać życie a nie komplikować ;P
kotiz
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotiz » 16.09.2012 14:02

Opłaca się i warto jechać czy to samemu, czy we dwójkę czy z dziećmi - my za apartament we wrzesniu płacimy 30 EUR winiety i autostrady ok 350zł resztę już sam możesz przeliczyć! Na pewno nie opłaca się zakładać nowego wątku w pytaniami jakich setki na tym forum.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.09.2012 14:05

channel napisał(a):...
Pierwsze moje pytanie to czy opłaca się jechać do Chorwacji na własną rękę autem w 2 osoby?

Co masz na myśli pytając "czy się opłaca"? Za darmo nic nie ma. W zależności jakim autem, jaką drogą (autostrady lub ich pominięcie), jak daleko i jaką masz ciężką nogę wyjdzie Cię drożej albo taniej. Większość forumowiczów jeździ własnymi autami więc chyba skalkulowali, że się opłaca.
channel napisał(a):Bardziej opłaca się wynajęcie 2-osobowego pokoju lub apartamentu w domku czy też pokoju w hotelu?

Hotel wyjdzie drożej.
Nie musisz czytać wszystkich postów na forum by dowiedzieć się podstawowych rzeczy.
Pozdrav.
Ostatnio edytowano 16.09.2012 14:08 przez romuald22, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.09.2012 14:06

channel napisał(a):heeee ;) trzeba sobie ułatwiać życie a nie komplikować ;P


Ułatwiaj więc sobie dalej :lol: ale nie oczekuj konkretnych odpowiedzi
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.09.2012 14:24

channel napisał(a):heeee ;) trzeba sobie ułatwiać życie a nie komplikować ;P

Skoro taki masz sposób na życie ..... musisz nadal jeździć do Egiptu. I wygodniej i taniej .... :wink:
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 16.09.2012 20:59

Czy się opłaca? ... A czy opłaca się ,jechać do Egiptu, Tunezji , Turcji.Mi się opłacały wyjazdy do Czech po wódkę bo na tym zarabiałem . Do Chorwacji jadę żeby wypocząć a nie koniecznie musi mi się to opłacać.Jeśli zapytasz czy warto to powiem TAK.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.09.2012 21:03

Warto; jedź!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2012 00:06

channel napisał(a):w tym momencie są conajmniej setki stron do przeczytania na tym forum, dla tego też chciałem uzyskać jakieś wstępne (podstawowe) info

Proszę bardzo lektura na zimę :idea:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 17.09.2012 08:42

Co roku jesteśmy dla siebie biurem podróży :)
Organizacja wyjazdu to tez fajna zabawa :)
piotrtc
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 01.03.2008
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrtc » 17.09.2012 09:05

pawelli napisał(a):Co roku jesteśmy dla siebie biurem podróży :)
Organizacja wyjazdu to tez fajna zabawa :)


Dokładnie. Sam sobie szukałem już 5 razy i 3 razy dla znajomych. Fajna sprawa a później to wyczekiwanie na wyjazd... A czy się opłaca? Takie pytania możesz zadawać sobie cały rok ale nie w wakacje. Jedziesz odpocząć.

channel napisz do mnie na mail'a to coś Ci podpowiem, bo tutaj to szkoda zaśmiecać forum.
channel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.09.2012
Re: Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) channel » 18.09.2012 20:33

Bardzo dziękuję wszystkim, szczególnie tym, którzy znaleźli chwilkę czasu by odpowiedzieć chociaż na jedno z moich pytań :)

arek71 napisał(a):Czy się opłaca? ... A czy opłaca się ,jechać do Egiptu, Tunezji , Turcji.Mi się opłacały wyjazdy do Czech po wódkę bo na tym zarabiałem .


Cieszę się Twoim szczęściem, że wyjazdy do Czech po wódkę sprawiały Ci tyle frajdy :) jednakże źle zrozumiałeś moje pytanie. W samym temacie podałem, że chodzi mi o wyjazd wakacyjny nie zarobkowy więc co za tym idzie poprosiłem o podzielenie się własnymi doświadczeniami czy finansowo nie wychodzi za drogo taki wyjazd zorganizowany na własną rękę.
Owszem dla jednego opłacać się będzie wyjechać np z Zabrza do hotelu 3* w Bytomiu ale czy za podobną cenę nie lepszą i atrakcyjniejszą ofertą byłby wyjazd chociażby pod namiot nad jezioro Żywieckie?... Innej osobie może opłacać się wyjechać nad polskie morze gdzie pogoda jest niepewna a za 14 dniowy pobyt zapłaci średnio 1200 zł/os + transport + jeszcze raz tyle wyda na wyżywienie i napoje chłodzące... ktoś inny tę samą kwotę będzie wolał wydać na urlop chociażby w egipcie gdzie pogodę i wyżywienie ma zagwarantowane.
A co Twojego uszczypliwego pytania "A czy opłaca się ,jechać do Egiptu, Tunezji" odpowiem prosto - z mojego wieloletniego doświadczenia bardziej opłaca się wyjazd do Egiptu (gdzie wybierałem hotele 5* z bezpośrednim dostępem do morza) gdyż jakość oferty jest wyższa w stosunku do ceny w porównaniu z Tunezją. Jednym słowem za tę samą bądź zbliżoną cenę w Egipcie otrzymasz lepszy standard. No chyba, że pojedziesz do Tuneji do hotelu o niższym standardzie niż w Egipcie i tam sprzedasz swoją żonę a w zamian otrzymasz kilka bądź kilkanaście wielbłądów ;P to możesz mieć później faktycznie lepsze zdanie na temat Tunezji ;)

arek71 napisał(a):Do Chorwacji jadę żeby wypocząć a nie koniecznie musi mi się to opłacać.

Gdybym ja tak podchodził do życia jak Ty to nie zaśmiecałbym swoim pytaniem tego forum, tylko wyciągnąłbym pieniądze ze swojego konta i wyjechał na jakąś maleńką prywatną wysepkę na drugi koniec świata ;)

arek71 napisał(a):Jeśli zapytasz czy warto to powiem TAK.

trzeba było tak od razu :)
Ostatnio edytowano 18.09.2012 20:40 przez channel, łącznie edytowano 2 razy
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wakacje 2013 na własną rękę w Chorwacji dla 2 osób warto?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone