Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 03.08.2016 15:45

A jadąc objazdem P-L-M gdzie kupić w niedzielę austriacką winietę? Bo na pierwszej stacji na autostradzie w Austrii może być za późno .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2016 16:00

franki napisał(a):A jadąc objazdem P-L-M gdzie kupić w niedzielę austriacką winietę? Bo na pierwszej stacji na autostradzie w Austrii może być za późno .

Kilka razy kupowałem na Temmell tankstelle przed wjazdem na A9. Można było płacić tylko gotówką i otwarte od 5:30 do 22:00. Najlepiej w drodze do kupować zaraz dwie winiety.
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 03.08.2016 18:15

Tylko moja droga do prowadzi przez Słowację i Węgry :)
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2016 22:51

obiadek napisał(a):Jeśli masz na myśli wbicie się od 690 na główna to nie było problemu w połowie i na końcu lipca (może kolejka na 10 aut). Nawet stał tam radiowóz na skrzyżowaniu i jakoś grzecznie tam wszyscy wpuszczali

Właśnie o to mi chodzi...dzięki za info czyli w Majolce mogę nocować ( warto zresztą ) i następnego dnia wbiję się w kierunku cro ?
Pzdr
tomp
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.07.2013
Objazd Słowenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomp » 06.08.2016 16:27

Witam mam pytania czy w związku z budową autostrady w Słowenii jest możliwość skrętu w prawo na nowy most w Ptuj w drodze powrotnej z cro na objazd P-L-M, czy trzeba wczęściej w Trzec?.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazd Słowenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2016 17:16

Jest
dziemii
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.08.2016
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziemii » 09.08.2016 12:08

powiedzcie mi czy są jakieś roboty drogowe uniemożliwiające ominiecie płatnej autostrady w Słowenii? chodzi mi o trasę mureck-lenart-ptuj. gdzieś wyczytałem że w tym roku prowadzone są remonty na tym odcinku, po poprzekreslane zjazdy w Ptuj, kierujące nas na autostradę. wybieram się w niedzielę w nocy i nie wiem czy kupować winietkę czy pojechać objazdem
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.08.2016 12:15

Użytkownik usunięty
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2016 22:47

dziemii napisał(a):powiedzcie mi czy są jakieś roboty drogowe uniemożliwiające ominiecie płatnej autostrady w Słowenii? chodzi mi o trasę mureck-lenart-ptuj. gdzieś wyczytałem że w tym roku prowadzone są remonty na tym odcinku, po poprzekreslane zjazdy w Ptuj, kierujące nas na autostradę. wybieram się w niedzielę w nocy i nie wiem czy kupować winietkę czy pojechać objazdem


Leciałem 30 lipca, zero problemów. Gwarantuję, iż nie będziesz sam na tym objeździe. Dasz radę. Przyjemnego wypoczynku :papa:
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 11.08.2016 12:28

witam, jak wyglada ze przejazdem przez słowenie, winieta jest dosc droga a przejazd ledwie 50km, mowie o trasie e59. bede jechal na makarska. Czy jest alternatywna szykba droga aby nie jechac e59 i nie kupowac winiety?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2016 12:40

sain1 napisał(a):witam, jak wyglada ze przejazdem przez słowenie, winieta jest dosc droga a przejazd ledwie 50km, mowie o trasie e59. bede jechal na makarska. Czy jest alternatywna szykba droga aby nie jechac e59 i nie kupowac winiety?

Witam.
Przeczytaj dwa wątki 'ogłoszeniowe".
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 11.08.2016 21:53

Janusz Bajcer napisał(a):
sain1 napisał(a):witam, jak wyglada ze przejazdem przez słowenie, winieta jest dosc droga a przejazd ledwie 50km, mowie o trasie e59. bede jechal na makarska. Czy jest alternatywna szykba droga aby nie jechac e59 i nie kupowac winiety?

Witam.
Przeczytaj dwa wątki 'ogłoszeniowe".



Ja jadąc przez Austrię zjeżdżam na Spielfeld, jak zjedziesz to na rondzie w lewo i śmigasz prosto i za kawałek granica, potem kierunek Maribor potem Ptuj i za moment CRO, nie idzie się zgubić, Powodzenia :) :papa:
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 12.08.2016 06:50

witam za chwile wracam z Chorwacji objazd autostrady był łatwy jednak jak jest z powrotem czy jak przegapię zjazd na Ptuj to od razu wpakuje się na płatną autostradę? i co ew. potem
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.08.2016 07:28

matufa napisał(a):...jak jest z powrotem czy jak przegapię zjazd na Ptuj to od razu wpakuje się na płatną autostradę? i co ew. potem

Jeśli przegapisz zjazd nr 5 na ślimaku Draženci, to wjedziesz na płatną autostradę. Możesz jeszcze zjechać do Ptuj po 4 km, na następnym węźle
Slivnica-Draženci.
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 12.08.2016 07:40

dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone