Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 12.08.2016 09:53

Coś takiego
Załączniki:
IMG_20160812_094422.jpg
Tak to wygląda
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 13.08.2016 03:43

dałem radę ale powrót zajął mi 19h (1100km) granica Chorwacko Słoweńska to jakieś nieporozumienie korek na kilka km (2h dojazd do granicy od wyjazdu z bramek na autostradzie ) bo sobie jedni i jak i drudzy sprawdzają dokumenty do tego korek na ok 2-3 km (gotówkowych) na pierwszych bramkach na kartowych 5 min czekania jak się wyśpię zdam relacje z powrotu w odpowiednim dziale bo to był koszmar
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 17.08.2016 15:53

proszę o informacje jak ktoś ostatnio jechał, gdzie można spodziewać się tych przekreślonych znaków na HR Zagrzeb w Ptuju?
W stronę DO Chorwacji tak? Na którym rondzie się zaczynają (bo zdaje się że nie tylko na jednym) i to tylko w jedną stronę DO takie niespodzianki na objeździe?
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 17.08.2016 15:56

Znaki przekreślone były - ale z automatu pojechałem tak jak zawsze i normalnie dojechałem do granicy przez nowy most i wjeżdżając zaraz za końcem autostrady.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 17.08.2016 22:43

To na czym te utrudnienia teraz polegają na objeździe ???
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 17.08.2016 23:44

nie mam pojęcia - jechaliśmy nocą więc nie było nic widać co się dzieje po bokach, ale wygląda to po prostu na to, że muszą występować jakieś czasowe utrudnienia i tranzyt puścili gdzie indziej.
Na trasie pełno polaków w jedną i drugą stronę, trochę się zdziwiłem widząc przekreślone znaki - ale jak mówiłem z automatu pojechałem jak zawsze, a widząc polskie blachy nadjeżdżające z naprzeciwka po prostu jechałem dalej.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.08.2016 00:32

Jechałam 2 lipca i kojarzę, że już chyba od tego miejsca były pokreślone, mimo to skręciliśmy w lewo. Potem na tym rondzie nie było wcale znaku na Zagrzeb ale oczywiście pojechaliśmy jakby był czyli prosto. Na kolejnym rondzie przy cmentarzu był skreślony kierunek na Zagrzeb, ale wraz skręciliśmy :mrgreen: i Puhovą ulicą dalej prosto. Na kolejnym rondzie też było cos nie tak, 2 auta z PL przed nami skręciły w prawo na Centrum a my na przekór pojechaliśmy dalej prosto i na tym rondzie skręciliśmy w prawo prosto na most. Dalej to już wiadomo.
marcin031090
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.07.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin031090 » 18.08.2016 20:12

Witam, wyjeżdżam do CRO na koniec sierpnia, jade standardowo Austria i Czechy autostradą. Poda ktoś aktualną, możliwie najprostszą trasę z pominięciem autostrad przez Słowenię? super by było gdyby ktoś podał link z google map :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2016 20:53

marcin031090 napisał(a):Witam, wyjeżdżam do CRO na koniec sierpnia, jade standardowo Austria i Czechy autostradą. Poda ktoś aktualną, możliwie najprostszą trasę z pominięciem autostrad przez Słowenię? super by było gdyby ktoś podał link z google map :)

video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2016 20:56

marcin031090 napisał(a):Witam, wyjeżdżam do CRO na koniec sierpnia, jade standardowo Austria i Czechy autostradą. Poda ktoś aktualną, możliwie najprostszą trasę z pominięciem autostrad przez Słowenię? super by było gdyby ktoś podał link z google map :)

A może Cię zawieźć?
75 stron o tym ludzie napisali.........
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2016 20:59

anakin napisał(a):
marcin031090 napisał(a):Witam, wyjeżdżam do CRO na koniec sierpnia, jade standardowo Austria i Czechy autostradą. Poda ktoś aktualną, możliwie najprostszą trasę z pominięciem autostrad przez Słowenię? super by było gdyby ktoś podał link z google map :)

A może Cię zawieźć?
75 stron o tym ludzie napisali.........

75 stron to już tylko dyskusja poboczna - o objeździe powstała jedna strona :idea:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 18.08.2016 22:08

"A może Cię zawieźć?" - j.błem :-)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.08.2016 22:31

Przed wyjazdem 3 tygodnie temu przeczytałem kilka ostatnich stron z tematów o objeździe...na granicy Austrii wklepałem w nawigację Macelj.Zaznaczyłem drogi bezpłatne i heja.W drodze powrotnej to samo tylko, że celem było Mureck.
Tam nie ma żadnej filozofii...jak jest objazd stałej trasy to nim jedziesz i wspomagasz się Google Maps...te kilka MB internetu nic nie znaczą przy całkowitym koszcie wakacji. :papa:

P.S. to był nasz pierwszy raz w Cro i daliśmy radę...objazd jest w 100% prosty :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2016 22:42

słoma79 napisał(a):Przed wyjazdem 3 tygodnie temu przeczytałem kilka ostatnich stron z tematów o objeździe...

Wystarczyło przeczytać jeden wątek ogłoszeniowy. :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.08.2016 22:44

Janusz Bajcer napisał(a):
słoma79 napisał(a):Przed wyjazdem 3 tygodnie temu przeczytałem kilka ostatnich stron z tematów o objeździe...

Wystarczyło przecz3ytać jeden wątek ogłoszeniowy. :wink:


Też przeczytałem :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone