Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.07.2016 10:57

Faktycznie. Macie racje. Przepraszam i zwracam honor :?
Ze ślimaka wjeżdża się już za autostradą. Znak D-10 stoi przed tym jak wjeżdża się na ta drogę. Tylko nie bijcie ale czy wcześniej tzn. np. rok temu i wstecz nie stał faktycznie jak podaje gość z linku wyżej trochę dalej??? Nawet kilkaset metrów???
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2016 11:37

Nie nie stał kilkaset metrów.
Tu masz fotkę z drogowskazu przed ślimakiem
Ptuj1.jpg
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.07.2016 11:43

Dobra dajmy anlamie już spokój, przyznał się i przeprosił, niech mu będzie odpuszczone.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.07.2016 12:10

dids76 napisał(a):Nie nie stał kilkaset metrów.
Tu masz fotkę z drogowskazu przed ślimakiem
Ptuj1.jpg

Faktycznie. Jest jak mówicie :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2016 12:33

anlama napisał(a):
dids76 napisał(a):Nie nie stał kilkaset metrów.
Tu masz fotkę z drogowskazu przed ślimakiem
Ptuj1.jpg

Faktycznie. Jest jak mówicie :roll:

Więc jedź i się nie przejmuj :wink:

Zastanawia mnie tylko kto i w jakim celu wypisuje takie głupoty jak w linku który podałeś :?
Rozumiem że nie Twoja wina i się stresujesz przed wyjazdem :wink:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.07.2016 13:27

dids76 napisał(a):
anlama napisał(a):
dids76 napisał(a):Nie nie stał kilkaset metrów.
Tu masz fotkę z drogowskazu przed ślimakiem
Ptuj1.jpg

Faktycznie. Jest jak mówicie :roll:

Więc jedź i się nie przejmuj :wink:

Zastanawia mnie tylko kto i w jakim celu wypisuje takie głupoty jak w linku który podałeś :?
Rozumiem że nie Twoja wina i się stresujesz przed wyjazdem :wink:

No dokładnie... tym bardziej, że rok temu i 2 lata wstecz jechałem "ślimakiem" i było ok. Za dużo info w sieci nie zawsze odpowiedniego i człowiek już głupawki dostaje :oczko_usmiech: No ale wiem!! Sprawdziłem!! I wszystko jest ok i free :papa:
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 31.07.2016 14:51

Panowie właśnie się szykuje do wyjazdu czyli co nastawić navi na Mureck i nie wyjadę na autostradę SLO?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2016 15:36

Musisz ustawić więcej punktów pośrednich, bo może Cię za Lenart na A5 poprowadzić. Ja zawsze w AM ustawiałem Trate, Lenart i Ptuj
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 31.07.2016 15:37

rafal1435 napisał(a):Panowie właśnie się szykuje do wyjazdu czyli co nastawić navi na Mureck i nie wyjadę na autostradę SLO?



Poczytaj :
video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.08.2016 07:13

To ja wam powiem po powrocie.... Tak jak pisalem tego roku pierwszy raz kupiłem winiete za 15e by sprawdzic i w razie czego wracac za darmo az do Ilz. I w drodze do juz troche żałowałem bo za Ilż ograniczenia az do Sloweni do 100. A 66 ma w wiekszosci do 90. Ale jadąc tą setką nawet szybko dojechalismy do granicy póżniej autostrada w Słowenii i nawet nie wiem kiedy Slimak i granica z Hr. Jadąc tą setką w Austri w benzynowym kombiku srednie spalanie chwilowe cały czas okolo 4.5l/setkę. Na 66 nie do osiągnięcia wiec jakaś część winiety sie zwróciła;-) i szybka decyzja spowrotem tez autostrada. Jechałem jednak w piatek i korzystałem z funkcji trafic w nawigacji. Przez co widziałem ze autostrada świeci się na zielono. Wracając w sobote juz nie było tak kolorowo. Korek kilka km przed koncem autostrady a .... nie widac było aut na wjeździe z Ptuja. Wiec ci co jechali autostradą mieli pecha... Niemniej wiedzac ze na autostradzie nie ma korka nikt mi nie powie ze zjazd przez Ptuj jest odskocznią od monotonnej autostrady. I jak dla mnie jest męczący. Inaczej jedzie się prostą idealnie rowną drogą a inaczej przez gory ronda itp.
Jako że każdy może wyrazić swoją opinie ja naposzę tak. Jak dla mnie przy odległościach dla większosci grubo ponad 1000km a i czasem znacznie więcej zjazd z autostrady ma sens tylko gdzy ta autostrada się korkuje... A już jadąc do domu takiego sensu nie widzę bo na powrocie raczej się nie korkuje.
Oczywiście nie wygrałem w lotto kilka milionów i wielu ma rację ze te 30e to nie jest mało za te kilka km. Tyle że jak sobie pomyślałem ze za 14 dni w chorwacji i tak wydaje sie nie mało te 120 zł ( a może i mniej przez ograniczenie w Austrii do 100 gdzie można jechac na kropelkach paliwa) nie ma zadnego znaczenia. Wcześniej nie miałem nic do drogi przez Austrię 66 a poźniej przez Ptuj... Ale w przyszłym roku jadę kolejny raz autostradą. :-)
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 01.08.2016 10:47

Janusz Bajcer napisał(a):
obiadek napisał(a):
m@rek napisał(a):witajcie
Dokładnie na trasie w Ptuj wyrósł McDonlad's


To chyba będzie news tygodnia :mrgreen:

No i wiadomo kto pierwszy skomentował :lol: obiadek :P :oczko_usmiech:


Veni Vidi Vici... w drodze powrotnej
Użytkownik usunięty
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2016 08:04

A orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z wyjazdem na drogę główną w kierunku cro z Gostice Majolki w Trzeć ?
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 02.08.2016 22:42

paulr napisał(a):Jechałem jednak w piatek i korzystałem z funkcji trafic w nawigacji.


Jakiej nawigacji używasz?
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 03.08.2016 08:24

alechandro napisał(a):A orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z wyjazdem na drogę główną w kierunku cro z Gostice Majolki w Trzeć ?

Jeśli masz na myśli wbicie się od 690 na główna to nie było problemu w połowie i na końcu lipca (może kolejka na 10 aut). Nawet stał tam radiowóz na skrzyżowaniu i jakoś grzecznie tam wszyscy wpuszczali
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 03.08.2016 08:30

Gdzie działa trafic to tom tom( tak czy tak cała droge na nim jadę). A gdzie nie czyli Cro można sobie na mapy googla zerknac ..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone