Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na oszustwa

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009
Re: Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 31.07.2014 18:12

Basiulinek napisał(a):Dlatego nigdy nie zrobimy juz zakupow w dolinie Neretvy.... :?
Z podobnych powodow.
Zycie uczy ;)



Wiesz ludzie ktorzy mieszkali w tym samy domu tego samego dnia na innym straganie w tym ciągu straganów w drodze z Dubrownika, tez czuja się oszukanie bo jak później policzyli to bardzo dużo zapłacili za owoce rakije oliwę i inne rzeczy, nie wiedza czy im źle policzono czy tam po prostu jest dużo drożej niż w Gradac. Ale mi tez jest przykro bo wszędzie chwaliłem uczciwość Chorwatów, a to jakoś dziwnie sie czuje :-(
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.08.2014 16:09

ARNIK napisał(a):(...) brudno i syf bo brak jest smietniczek (...) Ponizej na zdjeciu smieci na plazy w Orebicu

No to ja już wiem, gdzie podziewają się niewydane "rąbniętym" turystom paragony.
Ciekawe czy tubylcy sami sobie tak pod nosem śmiecą, czy może bydełko turystyczne to po sobie zostawia?
Brak śmietniczek, powiadasz?
Na trawnikach też nie ma klozetów dla psów, więc wypada swoje śmieciory - na wzór psich odchodów - zabrać ze sobą i w stosownym miejscu wyrzucić.

Poza tym,
cześć - to mój pierwszy post. Szkoda, że taki.
marekw1973
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2018
Uwaga na oszustów pod kantorami

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekw1973 » 09.07.2018 14:34

Chociaż ponoć wątek już oklepany pragnę podzielić się swoimi wrażeniami. W porcie w Sumartin na wyspie Brač oszust wcisnął mi 500 starych bułgarskich lewa zamiast 500kun. Potem spotkałem go w porcie Povlja też na Brač i zaczął uciekać jak nas zobaczył. Wydaje mi się że to zorganizowana szajka bo jak to zacząłem gonić to zaraz pojawili się 2 goście którzy wykazali zainteresowanie całą sytuacją. Uważajcie na te propozycje dobrej wymiany euro na kuny. Wydawało mi się że jestem ostrożny a jednak mnie zwabił lepszy kurs....i tak mam niepotrzebny banknot 500 lewa + stratę w wysokości 300 zł....
Użytkownik usunięty
Re: Uwaga na oszustów pod kantorami

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 14:45

Chytry traci dwa razy...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Uwaga na oszustów pod kantorami

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.07.2018 14:51

Pääkäyttäjä napisał(a):Chytry traci dwa razy...


genialne... w swojej prostocie ...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Uwaga na oszustów pod kantorami

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 09.07.2018 15:06

Dobrze ze napisał. Bedzie mniej chętnych na promocje :oczko_usmiech:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Uwaga na oszustów pod kantorami

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 09.07.2018 15:13

Nic tylko następne wakacje w Złotych Piaskach :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Uwaga na oszustów pod kantorami

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.07.2018 15:16

Daj spokój, że Ty się w takie rzeczy bawisz, będzie to przestroga dla innych. Ja się boje wyjąć przed kantorem jak widzę grupę jakiś wyrostków badz kolorowych...przypomina mi się sytuacja z sprzedażą pił ala sthil od kolorowych albo z akcjami w Słupsku gdzie w parku handlowali złotem (tombakiem) i ludzi na kilka tysięcy pocisneli. Dobrze że napisałeś, będzie to przestrogą dla innych i dobrze że tylko 300 zl
Użytkownik usunięty
Re: Uwaga na oszustów pod kantorami

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 17:17

To trzeba się dać okraść lub na własne życzenie oszukać, żeby się czegoś nauczyć...?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 10.07.2018 09:24

Myślałem, że taki akcje z walutą na placach targowych to już przeszłość i nikt się w to nie bawi...
marekw1973
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekw1973 » 10.07.2018 09:47

Czasem tak bywa że człowieka zamroczy i "okazja" staje się przykrą niespodzianką... Myślę że niejeden z turystów mimo swojej mądrości zalicza wpadkę. Samo życie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2018 09:53

Nie ma dobrych okazji - okazje są dla sprzedającego :mrgreen: Tak samo jest z wszelkimi promocjami, itp. One nie są dla klienta :mrgreen:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.07.2018 14:36

Mnie z kolegami z 15 lat temu w Kijowie koniki modelowo jak w "Żądle" załatwili. Kolega połakomił się na lepszy kurs dolara które chcieliśmy kupić, a że mieliśmy całą torbę chrywien i dolków nie można było wtedy prawie nigdzie kupić to na dworcu sami nas znaleźli i zaproponowali sprzedaż dolarów.
Oczywiście scenariusz standardowy: wstępne liczenie, każdy sprawdza kasę, nagle zamieszanie, wyrywanie pieniędzy z rąk do rąk.
W samochodzie zadowolenie że nie daliśmy się zrobić i tekst do kolegi: ty przelicz jeszcze raz te dolary. W odpowiedzi: o k.... I zamiast oczekiwanych pięciu setek była setka a pod nią w rulonie cztery jedynki.

W sumie tak się zaczęliśmy wtedy śmiać z siebie w tym aucie, że nawet ta strata 400$ nie zepsuła nam humorów.

Zakładam że na Mundialu w Rosji w tym roku takich obcokrajowców nie znających rosyjskiego, którzy się nadziali było pewnie dość sporo ale mało kto się przyzna bo to wstyd być zrobionym jak dziecko :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 12.09.2018 10:02

Kilka dni temu wracaliśmy do Polski. W Makarskiej postój w Kauflandzie żeby kupić jakąś wodę na drogę.
Znajoma zapłaciła banknotem 200kun a kasjerka wydała jej do 100kun. Znajoma (znana z tego że głosu nie podnosi) grzecznie powiedziała że do 200 należy wydać. Pokazała jeszcze że na paragonie jest wbite że dała 200kun i wtedy się zaczęło.

Ja stałem jeszcze na sklepie i słyszę Chorwackie darcie. Ta kasjerka tak zwyzywała moją znajomą że samemu mi się dziwnie zrobiło. Wyzywała że ona się pomyliła przy nabijaniu i że wpisała 200 zamiast 100 kun a tak naprawdę dostała banknot 100 kun i że to moja znajoma chce ich oszukać.
Ale to darcie na cały Kaufland.

Wezwaliśmy kierowniczkę i oni poszli sobie kasę przeliczyć. Stwierdzili że w kasie nie ma żadnej nadwyżki więc znajoma musiała podać 100 kun. Wtedy jej mąż powiedział że chce zobaczyć nagranie z kamery - wtedy najlepiej będzie widać jaki banknot podała.

Poszli oglądać ale oczywiście sami, i stwierdzili że zapłaciła setką. Kiedy znajomy powiedział że chce zobaczyć to nagranie nie zgodzili się, powiedzieli że 4 osoby oglądały i 100 płaciła.

Generalnie znajoma ma pewność że płaciła 200 bo to były jedyne pieniądze jakie jej zostały. Nagrania Ci nie pokażą. Kasę też przeliczyli sami w jakimś kantorku.

No i generalnie co teraz zrobić? Niby się człowiek pilnuje, zauważył że źle kasa wydana a i tak 100 kun w plecy.
Oczywiście ta sytuacja również nie spowoduje że nie pojadę już do Cro, ale będę bardziej uważał. Wszędzie będę płacił kartą, a jak w Kauflandzie za rok zobaczę że na kasie stoi ta sama baba co wydarła się na moją znajomą, to podejdę do jej kasy, wyjmę telefon, nagram jak podaję jej banknot. A żona za mną jeszcze zdjęcia będzie robić. :mrgreen: :oczko_usmiech:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 12.09.2018 12:40

Kilka dni temu Lidl w Vodicach.
Płacimy za 4 rzeczy , gościu na kasie skanuje ostatni towar czyli sześciopak wody mineralnej , płacimy , wychodzimy ze sklepu a żona mówi coś dużo zapłaciłeś. Pakujemy rzeczy do samochodu , pytam żony czy policzyli nam kaucję , patrzy tak , ale dlaczego za 12 butelek plastikowych? Sprawdza paragon okazuje się, że kasjer dwukrotnie policzył nam wodę plus wcześniej wymienioną kaucję za butelki. Idziemy do kasjera , mówię mu po chorwacku ( na tyle ile się nauczyłem podczas pobytów urlopowych czyli w sumie z 10 miesięcy) , że policzył mi 12 wód a było tylko 6 i od razu zapytałem gdzie mają kamery. Kasjer potwierdził, że było 6 , po chwili przeprosił oddał pieniądze wraz z rachunkiem zwrotnym , który podpisałem , ale zabrał mi cały poprzedni paragon. Chwila mówię (nie wiedział , ze jestem z Krakowa :D ) , ale na jakiej podstawie dostanę zwrot za butelki skoro nie będę miał paragonu? Zdziwiony popatrzył na mnie ale już po angielsku zapytał czy chcę oryginał czy ksero , powiedziałem oryginał więc dla siebie zeskanował pierwszy paragon. Oczywiście żadnych zwrotów butelek nie będę robił bo tam się raczej już nie wybiorę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Uwaga na oszustwa - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone