Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na oszustwa autostradowe

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robert1964
Cromaniak
Posty: 563
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1964 » 10.07.2019 19:31

Byliśmy w CRO kilkanaście razy i nigdy na bramkach nie mieliśmy problemu z wydaniem reszty przez kasjera.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2019 19:43

A co to za problem wejść na stronę http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik i sprawdzić przed wyjazdem, ile będziemy musieli zapłacić za przejazd?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 10.07.2019 19:54

Bravik napisał(a):A co to za problem wejść na stronę http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik i sprawdzić przed wyjazdem, ile będziemy musieli zapłacić za przejazd?


Tablice z ceną wiszą tez przy samych bramkach :wink:
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 10.07.2019 20:39

O ile sobie przypominam, to na bramkach na ekranie jest kwota zarówno w kunach jak i euro... :roll:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2019 20:42

Ale co ślepemu po oczach? :oczko_usmiech:
olek111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olek111 » 22.09.2019 19:56

Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.09.2019 20:09

olek111 napisał(a):https://autokult.pl/34962,zawsze-pros-o-paragon-przekonalem-sie-o-tym-na-chorwackiej-autostradzie


No i co z tego wynika???
Chyba tylko to, że jak się dajesz robić na bramkach autostradowych, to może nie powinieneś w ogóle opuszczać kraju. :mrgreen:
olek111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olek111 » 22.09.2019 20:24

Bravik napisał(a):
olek111 napisał(a):https://autokult.pl/34962,zawsze-pros-o-paragon-przekonalem-sie-o-tym-na-chorwackiej-autostradzie


No i co z tego wynika???
Chyba tylko to, że jak się dajesz robić na bramkach autostradowych, to może nie powinieneś w ogóle opuszczać kraju. :mrgreen:


Wynika z tego to że oszustwa się nadal zdarzają.
Mi się to nie zdarzyło nigdy podczas 10 wyjazdów do Chorwacji. Zdarzyło się autorowi tekstu - rada o nieopuszczaniu kraju to chyba dla niego jest ?
Ja płacę kartą na karcianych bramkach.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 22.09.2019 20:49

Temcza napisał(a):Trzeba być przygotowanym na oszutswa i się nie dać.
Ja robię tak , kupuję na OLX naklejki "niewidki" za 9,99 15 sztuk więc mam na 2 lata (takie co udają przediurkowaną winietę)
Przyklejam na dni i miesiąc w którym jadę , winieta na taśmę klejącą ale pamiętajcie bezbarwna, ta srebrna amerykańska rzucała się w oczy.
Na bramkach w CRO (chociaż jechałem na 11 razy tylko raz ) robię ich na ruletę.Zwitek "banknotów" na początku 20 KN a reszta gazety oczywiście zrolowana i gumka od włoszczyzny g,gruba i dobrze trzyma.Bramka się otwiera on myśli że mnie zrobi na 110 Kn a ja gaz i ogień na autostradę , nim się biedak zorientuje to znajomi przelecą i jeszcze 2 auta lokalsów i chyba Słowak nawet zdążył.I teraz najlepsze , po powrocie idę do Pzmotu i oddaję winiety , które były zakupione po cenach nominalnych i wakcje mi sie prawie zwracają :) Pozdrawiam z Maredy

W przyszłym roku tak zrobię....i jeszcze kupię spray na tablice rejestracyjne to żaden mandat nie przyjdzie.... :mrgreen: :lol:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.09.2019 21:32

olek111 napisał(a):
Bravik napisał(a):
olek111 napisał(a):https://autokult.pl/34962,zawsze-pros-o-paragon-przekonalem-sie-o-tym-na-chorwackiej-autostradzie


No i co z tego wynika???
Chyba tylko to, że jak się dajesz robić na bramkach autostradowych, to może nie powinieneś w ogóle opuszczać kraju. :mrgreen:


Wynika z tego to że oszustwa się nadal zdarzają.
Mi się to nie zdarzyło nigdy podczas 10 wyjazdów do Chorwacji. Zdarzyło się autorowi tekstu - rada o nieopuszczaniu kraju to chyba dla niego jest ?
Ja płacę kartą na karcianych bramkach.


No jasne że do niego :mrgreen:
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 24.09.2019 08:39

Ja PRDL... ten temat to serio?

Aż takie nasycenie Januszami i Grażynami? Wszędzie węszenie spisków? oszustw? nieumiejętność prostego zapłacenie za autobanę?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.09.2019 09:02

TurboDymoMan napisał(a):Ja PRDL... ten temat to serio?

Aż takie nasycenie Januszami i Grażynami? Wszędzie węszenie spisków? oszustw? nieumiejętność prostego zapłacenie za autobanę?



Weź pod uwagę, że wiele osób spotkało się z oszustwami na autostradzie między innymi ja. To że Ty się nie spotkałeś o niczym nie świadczy vide wydawanie zbyt niskiej reszty i popędzanie by szybko opuszczać bramkę. Od ostatniej sytuacji mam przygotowaną kwotę do zapłaty.


p.s. a nasz Junior mocno śpi :) jasne, wszystko zależy od tego kto napisał :papa:
Ostatnio edytowano 24.09.2019 10:28 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 24.09.2019 09:36

Może do Mielna jedź?

Krajówkami...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.09.2019 10:03

TurboDymoMan napisał(a):Może do Mielna jedź?

Krajówkami...


Celne i oczywiście na temat :mrgreen: Byłem i chętnie tam wrócę :)

Bravik napisał(a):No i co z tego wynika???
Chyba tylko to, że jak się dajesz robić na bramkach autostradowych, to może nie powinieneś w ogóle opuszczać kraju. :mrgreen:


Mądrego warto poczytać....
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.09.2019 10:15

Można zainstalować w telefonie aplikację HAK i tam sprawdzać koszt autostrad, poszczególnych odcinków, ceny paliwa czy kamerki na bramkach.
Wszystko zwięźle i jasno pokazane.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na oszustwa autostradowe - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone