Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na oszustwa

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2014 17:57

mirko napisał(a):Czy wszyscy Chorwaci to złodzieje i oszusci?

Obrazek

Tytuł wątku nie jest kulturalny i jest obraźliwy.


Cześć Mirko.

Otworzyłem komputer i wszedłem na forum kilka minut temu.
Pierwsze co zrobiłem to tytuł zmieniłem i przeniosłem posty do innego istniejącego tematu :idea:

Pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2014 18:03

numenius napisał(a):
alias21 napisał(a):A może by to zamknąć..?
Bo faktycznie tytuł "niefortunny"....z gatunku pytań : czy już przestał Pan brać łapówki....?
Faktycznie obraźliwe pytanie.....


Stąd mój apel do moderatorów, aby cenzurowali tytuły, a niegrzeczne, prowokacyjne, obraźliwe... odsyłali do kosza, zresztą, nie tylko tytuły wątków, ale wpisy również.

Moderator jest jeden. Nie siedzę 24 godziny na dobę przy komputerze i na forum. :idea:
Jeśli wiesz jak moderować, możesz spróbować.

poszukiwani-nowi-moderatorzy-t45110.html

Admin dał ogłoszenie dwa miesiące temu, ale chętnych do oficjalnego moderowania jakoś nie widać.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.07.2014 19:11

Janusz,
Zahvaljujem i pozdravljam,

Mirko Obrazek
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 20.07.2014 20:38

Apropo winiety.. co wy tacy swieci? Wiele z was placze jaka to droga benzyna. Jaki to kruch drogi. 3/4 zabiera z polski nawet piwo bo ozujsko drogie. Czlowiek chce oddac cos i jest tak traktowany. Ze niby oszustwo czy co.. bo jakos nie lapie tego waszego oburzenia..
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.07.2014 20:44

vqsoft napisał(a):Apropo winiety.. co wy tacy swieci? Wiele z was placze jaka to droga benzyna. Jaki to kruch drogi. 3/4 zabiera z polski nawet piwo bo ozujsko drogie. Czlowiek chce oddac cos i jest tak traktowany. Ze niby oszustwo czy co.. bo jakos nie lapie tego waszego oburzenia..

Dokładnie oszustwo. Tym jest jazda dwoma samochodami na jednej winiecie.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.07.2014 20:46

vqsoft napisał(a):Apropo winiety.. co wy tacy swieci? Wiele z was placze jaka to droga benzyna. Jaki to kruch drogi. 3/4 zabiera z polski nawet piwo bo ozujsko drogie. Czlowiek chce oddac cos i jest tak traktowany. Ze niby oszustwo czy co.. bo jakos nie lapie tego waszego oburzenia..


Ja colę zabieram, ale płacę za nią. Cudzego nie chcę.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 20.07.2014 20:48

ożujsko mnie nie smakuje... ale pisz na temat... tu chyba cuś o korkach jest w temacie
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.07.2014 21:12

weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2014 21:21

jara napisał(a):http://finanse.wp.pl/kat,1033765,title,Uwaga-na-oszustwa-w-kantorach,wid,16764869,wiadomosc.html

I to nie w Chorwacji.


Mechanizm działania jest prosty: na tablicy przed wejściem nieuczciwi właściciele podają zawyżone kursy, albo jedynie kurs sprzedaży. W środku na prawie niezauważalnej tablicy widać właściwe ceny. Do pierwszego cennika właściciel się nie przyznaje.
Dwa spotkania z cinkciarzami i właściciela kantoru po rękach by całowali za uczciwość :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.07.2014 21:27

weldon napisał(a):
jara napisał(a):http://finanse.wp.pl/kat,1033765,title,Uwaga-na-oszustwa-w-kantorach,wid,16764869,wiadomosc.html

I to nie w Chorwacji.


Mechanizm działania jest prosty: na tablicy przed wejściem nieuczciwi właściciele podają zawyżone kursy, albo jedynie kurs sprzedaży. W środku na prawie niezauważalnej tablicy widać właściwe ceny. Do pierwszego cennika właściciel się nie przyznaje.
Dwa spotkania z cinkciarzami i właściciela kantoru po rękach by całowali za uczciwość :mrgreen:


... jakby wałek z gumką poszedł albo kieszonka :lol:
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 20.07.2014 21:35

weldon napisał(a):
jara napisał(a):http://finanse.wp.pl/kat,1033765,title,Uwaga-na-oszustwa-w-kantorach,wid,16764869,wiadomosc.html

I to nie w Chorwacji.


Mechanizm działania jest prosty: na tablicy przed wejściem nieuczciwi właściciele podają zawyżone kursy, albo jedynie kurs sprzedaży. W środku na prawie niezauważalnej tablicy widać właściwe ceny. Do pierwszego cennika właściciel się nie przyznaje.
Dwa spotkania z cinkciarzami i właściciela kantoru po rękach by całowali za uczciwość :mrgreen:

A uważasz że kto prowadzi kantory... :?:
Większość to byli cinkciarze...... :!:
A swoją drogą dziwne pojmowanie uczciwości.... :wink:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.07.2014 21:38

alias21 napisał(a):A swoją drogą dziwne pojmowanie uczciwości.... :wink:


Weldonowi chodziło pewnie o "uczciwość" co to mniej bezczelna jest :D
Alias21
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 27.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alias21 » 20.07.2014 21:47

Dlatego na końcu jest to... :wink:
:oczko_usmiech:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2014 21:47

Lepszy zaniżony kurs, niż ... zaniżona ilość otrzymanych banknotów :D

Tu, przynajmniej, nikt nikogo nie zmusza do transakcji, a wtedy lekramacji nie było - wyszedłeś z bramy i szukaj wiatru w polu ;)
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009
Uwaga na sprzedawców straganów przydrożnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 22.07.2014 00:24

Uważajcie na sprzedawców w przydrożnych straganach z owocami. Dzisiaj około 22.15 wracaliśmy z Dubrownika. Na 24km przed Gradac kupowaliśmy większa ilość zakupów: brzoskwinie , melony, cebula, pomidory, arbuz duży, winogrono. Za wszystko mieliśmy zaplacic 165 kun ale nie mieliśmy tyle to zrobiono nam nagle rabat 25 kun. Jak wsiedliśmy do auta i ujechaliśmy kilka km zastanowiłem się jak to jest możliwe żeby te trochę owoców kosztowało 165 kun to przecież nie możliwe, Wróciliśmy się ,ale stoisko było już zamknięte. Po przyjeździe na kwaterę zważyliśmy zakupy i policzyliśmy kwoty wyszło nam około 120 kun. Czyli chcieli nas przewieźć na około 45 kun, a ze nie mieliśmy więcej kasy to tylko 20 kun w plecy. Wydaje mi sie ze na takich straganach przydrożnych jak kupujesz dużo to sie zgubisz w końcu ile masz zaplacic a ze jesteś z trasy to nie wrócisz się do niego już bo Ci się nie będzie chciało. Jak kupujesz na swoim bazarku w mieście to Cie nie oszukają bo nie chcą żebyś przyszedł z reklamacja, tylko chcą żebyś do niego wrócił. Wiec nie dajcie się nabić w butelkę tak ja się dałem :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Uwaga na oszustwa - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone