Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na oszustwa

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 22.07.2014 17:22

SKANDAL w PL też oszukują :D polecam zakupić urządzenie VIAAUTO...
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014
Re: Uwaga Na Oszustwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 22.07.2014 17:34

aro_40 napisał(a):
pawelm70 napisał(a):Ludzie nie dajmy się robić przez Chorwatów


a co dopiero mówić o oszukujących Polakach !!! :(


Szczególnie przykro gdy się nie "mówi" a wysłuchuje jak się Chorwatka skarży... gdy w nocy musiała jeździć na policję, bo Polacy postanowili uciekać o 3 nad ranem z kempingu nie płacąc za pobyt... to dopiero d... ściska ze wstydu!
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2014 17:36

maniust napisał(a):...
Zatem nie tylko w Cro oszukują w PL też !

Też mam takie wrażenie. Zatem w Polsce trzeba uważać na oszustwa i w Chorwacji trzeba uważać na oszustwa. Idąc tą drogą dalej dojedziemy do sedna czyli, że na całym świecie trzeba uważać na oszustwa. Co dalej?
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 22.07.2014 17:42

Calapula napisał(a): Co dalej?

Karlovacko?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2014 17:49

przemo99 napisał(a):... polecam zakupić urządzenie VIAAUTO...

Jakiś koszmarny korek był teraz przez ViaToola :D
maniust napisał(a):Zatem nie tylko w Cro oszukują w PL też !

A że wspólnym mianownikiem tego są ... Polacy, to jaki z tego wniosek?
Że nas wszędzie chcą zrobić w bambuko, nawet rodacy :lol:
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 22.07.2014 17:50

przemo99 napisał(a):
Calapula napisał(a): Co dalej?

Karlovacko?

lub ożujsko ;-) i smacznego
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 22.07.2014 17:55

weldon napisał(a):
przemo99 napisał(a):... polecam zakupić urządzenie VIAAUTO...

Jakiś koszmarny korek był teraz przez ViaToola :D
maniust napisał(a):Zatem nie tylko w Cro oszukują w PL też !

A że wspólnym mianownikiem tego są ... Polacy, to jaki z tego wniosek?
Że nas wszędzie chcą zrobić w bambuko, nawet rodacy :lol:


No korek jest cały czas i w sośnicy i w wrocku, jeżdżę ostatnio często. Korek jest ale dla tych którzy nie mają ViaAuto, szczęściarze tacy jak jak przelatują awaryjnym pod 3 puste bramki zaznaczone na pomarańczowo:) i po chwili znowu 140.

Warto się zaopatrzyć aktualnie urządzenie kosztuje 50zł.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2014 17:58

Podobno warto, bo ostatnio zamknęli jeden pas, chyba na Gdańsk, a że mało kto jeszcze ma to urządzenie, to się na pozostałych masakra zrobiła. Półtorej godziny ludzie stali.
Dopiero jak uruchomili ten "darmowy" przejazd, to się rozkorkowało.

Miało być ułatwienie, a zrobił się terror :)
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 22.07.2014 18:10

przemo99 napisał(a):SKANDAL w PL też oszukują :D polecam zakupić urządzenie VIAAUTO...



Taaaa, żeby zapłacić za raptem dwa odcinki :?
Niech wprowadzą na wszystkich odcinkach to jeszcze tego samego dnia zamówię do samochodów firmowych.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 22.07.2014 18:22

Postoisz 2h i kupisz wcześniej czy później :D Od 2015 bramki mają być tylko elektroniczne.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2014 18:29

przemo99 napisał(a):Postoisz 2h i kupisz
Mówiłem, że terror :D
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 23.07.2014 12:33

maniust napisał(a):No dobra.......

Mnie dzisiaj babka chciała oskubać na 2 zł na bramkach , ale uwaga !! W PL w Rusocinie na wjeżdzie na Trójmiejską obwodnicę.


przemo99 napisał(a):SKANDAL w PL też oszukują :D polecam zakupić urządzenie VIAAUTO...


Na A1?
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 30.07.2014 16:21

Nie wiem jaka pogoda jest teraz ale pierwsza połowa lipca (2-17) pogoda w całej Cro była taka sobie. Po raz pierwszy w cro chodziłem w długim rękawie, woda raczej chłodna i było wietrznie. Często przez cały dzień słońce nie mogło przebić się przez chmury. W sumie nie było źle ale mit o pewnej pogodzie w Chorwacji padł. Na Istrii były takie ulewy, że pozalewało domy, samochody (pokazywali w wiadomościach). Myśmy byli w Draśnicach za Makarską, jeden dzień lało i chodziły takie burze, że w Polsce dawno takiej nie widziałem.
I jakie mają mieć wyobrażenie o Chorwacji i jej pogodzie te osoby co w Cro były pierwszy raz (tak jak moi znajomi). Przynajmniej można trochę uciszyć coromaniaków, że pogoda wcale nie jest pewna. Dodatkowo w Makarskiej zostaliśmy oszukani przez jakiegoś parkingowego, który skasował za parking, wklepał do jakiegoś urządzonka nasze nr rejestracyjne i zapewniał, że jest ok a jak przekroczymy czas to po powrocie będziemy mogli dopłacić. Po powrocie czekały na nas kwity za wycieraczkami po 130kun od straży miejskiej a parkingowy jakoś wyparował. Człowiek chce być uczciwy płaci jak należy a tu takie rzeczy go spotykają (nie pamiętam aby w Polsce coś takiego zdarzyło mi się kiedykolwiek). I co mają powiedzieć o uczciwości Chorwatów moi znajomi co byli pierwszy raz. Oczywiście nie zapłaciliśmy tej kary, bo nie zwykłem płacić za coś dwa razy. I znów padł kolejny mit o uczciwości Chorwatów wobec turystów. O pomyłkach kelnerki w restauracji w Gradaću nie będę pisał bo po co dolewać oliwy do ognia. Każdemu będę polecał wyjazd do Chorwacji ale każdemu będę też mówił aby nie sugerowali się głupotami, które wypisują niektórzy zaślepieni cromaniacy, że w Cro jest wyszystko super naj, naj, naj. Najtaniej, najlepiej, najładniej, najuczciwiej, najsmaczniej itp. itd.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 30.07.2014 16:32

Ano wszędzie roi się cwaniactwo.

W Stari Bar w Czarnogórze jakiś gość chciał 2E za parking, a ja ticket, coś tam ściemniał i uciekł jak byłem nieugięty.
W BiH w Neum w centrum miasta na stacji benzynowej nie mają terminala do kart płatniczych. Dowiadujesz się przy kasie.
I albo ich marki albo euro liczone po złodziejskim kursie. Miała być tańsza benzyna, a wyszła jak w Polsce :)

Wszędzie kasują, a zapominają o ticketach, trzeba się upominać. W albanii też liczą sobie słono za euro zamiast ich lew :)

Trzeba dobrze się przygotować aby znac przeliczniki i dziesięć razy zapytać :)

Mit zawsze uprzejmych, życzliwych Chowatów upada.
Także o micie zawsze słonecznej Chorwacji trzeba zapomnieć :)

W przyszłym roku ceny może spadną, bo nie będzie już tego "na pewno" i wielu turystów wybierze inne destynacje. Bo niestety Chorwaci bardzo polubili duże ilości naszych eurasków :mrgreen:
Ostatnio edytowano 30.07.2014 16:36 przez golibroda, łącznie edytowano 1 raz
edekstary
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 19.06.2012
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekstary » 30.07.2014 16:35

ologaw napisał(a):Każdemu będę polecał wyjazd do Chorwacji ale każdemu będę też mówił aby nie sugerowali się głupotami, które wypisują niektórzy zaślepieni cromaniacy, że w Cro jest wyszystko super naj, naj, naj. Najtaniej, najlepiej, najładniej, najuczciwiej, najsmaczniej itp. itd.


Rozumiem, że restauracje są nieuczciwe, bo nieuczciwa była kelnerka, a parkingi w Chorwacji prowadzą oszuści, bo nabił was w balona jeden parkingowy?
Jesteśmy ludźmi i podejmujemy różne wybory - raz dobrze, raz złe. Tak samo jest z ludźmi - jedni są uczciwi, drudzy nie, ale nie generalizujmy.
Czy jeżeli pojadę na wycieczkę do Karpacza, w centrum miasta dostanę śmierdzące, stare jedzenie to mam prawo powiedzieć, że w Karpaczu karmią źle? Nie sądzę, mogę powiedzieć, że ta i ta restauracja nie jest uczciwa. A jak trafię przypadkiem do francuskiej knajpki prowadzonej przez szefa kuchni z doświadczeniem, który mnie w tym samym Karpaczu wspaniale ugości, mam prawo powiedzieć, że cały Karpacz słynie z pysznej kuchni i gdziekolwiek nie pójdziemy tam nas wspaniale nakarmią? Też nie.
Nie generalizujmy. Poprzez generalizowanie tworzymy stereotypy (często prawdziwe tylko w części niewielkiej, bo uważamy, że nasze zdanie jest najważniejsze).
W Chorwacji parkowałem, jadłem, nigdy mi się nie zdarzyło by ktoś mnie oszukał ;) raz jadłem wspaniałe jedzenie, innym razem trafiłem na pseudo restaurację i po prostu do niej nie wrócę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Uwaga na oszustwa - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone