Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie samochodu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RASIU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RASIU » 02.02.2011 14:07

Nie potrzeba mieć AC w PZU, aby wykupić pakiet PZU Auto Pomoc KOMFORT. Wykupiłem polisę- 200 zl, po zniżkach...
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 02.02.2011 17:15

Rasiu oczywiscie ,ze nie trzeba miec AC zeby wykupic PZU Auto Pomoc w wariancie Super,mozesz wykupic majac tylko OC,albo nie majac zadnego ubezpieczenia zawartego w PZU,roznica jest w cenie :)
a tak przy okazji AP KOMFORT PZU daje free do OC :wink:
RASIU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RASIU » 02.02.2011 17:19

alutka9 napisał(a):Rasiu oczywiscie ,ze nie trzeba miec AC zeby wykupic PZU Auto Pomoc w wariancie Super,mozesz wykupic majac tylko OC,albo nie majac zadnego ubezpieczenia zawartego w PZU,roznica jest w cenie :)
a tak przy okazji AP KOMFORT PZU daje free do OC :wink:


Pardon, mam Super;)
Jacek 46
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 46 » 31.05.2011 13:09

Mam OC w MTU - i nie doczytałem podobno umowy -że zieloną karte dają TYLKO przy podpisaniu Umowy OC. W trakcie trwania już umowy nie można jej uzyskac - i co?
u innych ubezpieczycieli do których się dodzwoniłem jest droga jak cholera- szukam dalej.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 31.05.2011 14:31

Jacek 46 napisał(a):Mam OC w MTU - i nie doczytałem podobno umowy -że zieloną karte dają TYLKO przy podpisaniu Umowy OC. W trakcie trwania już umowy nie można jej uzyskac - i co?
u innych ubezpieczycieli do których się dodzwoniłem jest droga jak cholera- szukam dalej.

Pozostanie Ci ominąć Bośnię i Hercegowinę. Albo zapłacić za ZK na granicy. Prawdę mówiąc nie wiem ile, ale coś mi się obiło że 10 euro.
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 05.06.2011 21:31

Ja też mam OC w MTU i ten sam problem jeśli chodzi o zielona karte.
Jak ma się sprawa do tego AC mogę je gdzies wykupić za w miare rozsądne pieniadze? Mam tylko 20 % zniżek. Dwa razy byłem juz w Chorwacji nie maja żadnego AC ale wtedy jechaliśmy na dwa auta, w tym roku jade sam wiec może warto by coś takiego wykupić.
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 06.06.2011 20:26

alutka9 napisał(a):Rasiu oczywiscie ,ze nie trzeba miec AC zeby wykupic PZU Auto Pomoc w wariancie Super,mozesz wykupic majac tylko OC,albo nie majac zadnego ubezpieczenia zawartego w PZU,roznica jest w cenie :)
a tak przy okazji AP KOMFORT PZU daje free do OC :wink:


Witam właśnie dzisiaj chciałem zakupić sobie PZU Auto Pomoc pytałem 30 maja kosztowała 280 zł. na rok a dzisiaj 402 zł. 8O 8O 8O ( PZU zrobiło sobie podwyżkę od 01.06.2011 roku) ale można jakoś wybrnąć z tej sytuacji kupując Karta PZU Pomoc Europa 365 dni w cenie 300 zł.Warunki takie same :)
drakodrako1
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakodrako1 » 08.08.2011 18:36

Witam.Mam taki sam problem jak jak wyżej...,a mianowicie posiadam OC w MTU i nie ma możliwości wykupienia zielonej karty(tylko przy podpisaniu umowy).Chciałbym jechać do Dubrownika i może do Mostaru i jakby ktoś mógłby coś doradzic to byłbym bardzo wdzięczny.Może ktoś wie gdzie moge w Polsce za normalne pieniądze nabyć zieloną karte lub ile kosztuje na granicy Cro-BIH ?
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 08.08.2011 21:19

michalek_101 napisał(a):
alutka9 napisał(a):Rasiu oczywiscie ,ze nie trzeba miec AC zeby wykupic PZU Auto Pomoc w wariancie Super,mozesz wykupic majac tylko OC,albo nie majac zadnego ubezpieczenia zawartego w PZU,roznica jest w cenie :)
a tak przy okazji AP KOMFORT PZU daje free do OC :wink:


Witam właśnie dzisiaj chciałem zakupić sobie PZU Auto Pomoc pytałem 30 maja kosztowała 280 zł. na rok a dzisiaj 402 zł. 8O 8O 8O ( PZU zrobiło sobie podwyżkę od 01.06.2011 roku) ale można jakoś wybrnąć z tej sytuacji kupując Karta PZU Pomoc Europa 365 dni w cenie 300 zł.Warunki takie same :)


majac oc w pzu koszt okolo 280 zl na rok,majac rowniez ac niecale 140 zl,niestety nie majac zadnego z tych ubezpieczen jest dokladnie 402.zadnej podwyzki nie bylo,musiales sie nie zrozumiec z agentem lub konsultantem :!:
roz1989
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) roz1989 » 09.08.2011 15:08

WItam

Niebawem jade do Chorwacji po raz pierwszy samochodem i chcialbym sie dowiedziec o ubezpiecznie w przypadku jakiejs kolizji (odpukac) . Auto moje jest z 1996 roku czyli ma 15 lat. Czy zna ktos przyblizone koszty takiego ubezpieczenia?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.08.2011 10:43

roz1989 napisał(a):WItam

Niebawem jade do Chorwacji po raz pierwszy samochodem i chcialbym sie dowiedziec o ubezpiecznie w przypadku jakiejs kolizji (odpukac) . Auto moje jest z 1996 roku czyli ma 15 lat. Czy zna ktos przyblizone koszty takiego ubezpieczenia?

Przy starszym samochodzie nie masz zbyt wielkiego wyboru. Na pewno mBank za 15 zł i PTU za 80 zł na 15 dni jeśli dobrze pamiętam.

Poczytaj Asistans ubezpieczenie starszego samochodu
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 10.08.2011 15:09

roz1989 : mbank tylko jezlei wyjezdzasz conajmniej we wrzesniu,odpowiedzialnosc jest od poczatku nastepnego miesiaca,wiec teraz na sierpien juz nie kupisz,ptu jak najbardziej i to tyle z krotkoterminowych.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
ubezpieczenie samochodu - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone