Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir - zwiedzanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam_rzeszow
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 04.12.2017 15:53

Witam.
Odświeżam temacik. W przyszłym roku w lipcu będę w okolicy miejscowości POLJICA około 12 km od Trogiru. Chciałbym zwiedzić omawiany Trogir i Split.
1) Prosił doświadczonych forumowiczów o wskazanie ciekawych i wartych obejrzenia miejsc w obu miastach (jak by się dało ze wskazaniem pozycji GPS lub położenia z maps gogle) oraz podaniem aktualnych opłat jeśli takie obowiązują za wstęp lub zwiedzanie.
2) Wskazania dostępnych i oczywiście jak najtańszych miejsc parkingowych w obu miastach.
Z jednego z powyższych postów pobrałem mapkę Trogiru na którym widać jak poniżej parking, Konzum market i plac targowy. I tu moje pytanie ile aktualnie kosztuje ten parking i czy jest inna opcja postoju (inne niedaleko miejsce postojowe). Kolejna spraw to czy można po prostu zaparkować sobie na dłuższą chwilę pod KONZUMEM i czy nikt mnie nie przegoni albo nie wezwie jakiejś straży miejskiej lub lawety. Kolejna sprawa zaznaczyłem na mapce plac targowy, czy jest to ten targ rybny o którym co niektórzy często wspominają???

Jeśli chodzi o Split proszę o pomoc bo tam to już zupełnie nie wiem gdzie zostawić auto
Załączniki:
Trogir 1.png
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.12.2017 15:58

Darmowy parking w Splicie
https://www.google.pl/maps/place/43%C2% ... .5081323!4
Zostawiałam tam samochód trzykrotnie na tydzień czasu, stał grzecznie i bezpiecznie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2017 16:38

O parkowaniu pod Konzumem zapomnij - musiałbyś mieć niezłego fuksa, aby było tam miejsce. I w tej okolicy zwykle jest spory korek.
Targ rybny masz na lewo od Konzuma - jest podpisany.
To co opisałeś targ/targ ryby - to targ z pamiątkami, oraz warzywami i owocami, serami, ale i z chińszczyzną i ciuchami.
Ten parking T1 - jest najbardziej znany, bo pod samymi murami. Jadąc we wrześniu pod wieczór od strony Splitu musiałbym jeszcze z 20 min. stać w korku zanimbym tam dojechała...no i nie wiem czy coś wolnego by się znalazło.. Cena aktualna to chyba 8 kn/h. Ceny masz na oficjalnej stronie Trogiru - popatrz sobie, może przed sezonem się zmienić. Możesz poczytać i dopytać też w aktualnych relacjach z tej okolicy, a kilka ich jest...

W tym roku parkowaliśmytu, kilka minut spaceru i w sercu Trogiru jesteś. Cena jakaś zabujcza nie była.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.12.2017 22:26

Jadąc od Poljicy parkuj na tym parkingu który masz zaznaczony, lub nieco wcześniej na parkingu koło pogotowia.
Tak jak pisała piekara, o parkingu przy Konzumie zapomnij. Jest bardzo mały i znajduje się przy głównym skrzyżowaniu w Trogirze (zjazd na Ciovo) gdzie są zawsze korki.
Adam_rzeszow
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 05.12.2017 10:23

Witam.
Bardzo dziękuję wszystkim za bardzo cenne wskazówki. ,,beatabm'' wskazała mi darmowy parking w Splicie. Macie jeszcze jakiś namiar na dobry i tani alternatywny parking w Splicie. Jadę w lipcu to ludzi będzie pewnie od groma, dobrze by było mieć jakiś alternatywny parking w razie jak by tamten był zapchany.

A tak przy okazji jak jest z parkowaniem pod tymi marketami, przeganiają, karzą mandatami turystów czy nie???

Jak możecie napiszcie co warto zwiedzić w Trogirze, Splicie oraz w okolicy Poljicy. Żeby za bardzo głowy Wam nie zawracać może po prostu hasłowo wpiszcie jak możecie jakieś nazwy miejsc, zabytków itd. które warto zobaczyć, a ja te miejsca z pomocą google już sam sobie spróbuje obczaić.

Z góry dziękuję
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 05.12.2017 10:55

Adam_rzeszow napisał(a):A tak przy okazji jak jest z parkowaniem pod tymi marketami, przeganiają, karzą mandatami turystów czy nie???


Parkowanie pod supermarketem to nie przestępstwo ani wykroczenie. Turysta też musi zakupy zrobić od czasu do czsu :wink: Nie wiem jak akurat w Trogirze, ale w innych miejscach(np. w Szybeniku czy Zadarze) nie mieliśmy z tym problemów.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 05.12.2017 11:30

Jakby co to w Splicie darmowo można zaparkować przy centrum handlowym Joker. Dojazd dobrze oznakowany-do głównych atrakcji czyli pałacu Doklecjana i Rivy trzeba trochę się przespacerować. W Jokerze można zrobić zakupy,skorzystać z darmowego wc i odwiedzić MacDonalda jak ktoś lubi. Ja tam parkuje za każdym razem jak jestem w Splicie. W Trogirze parkowałem już dwukrotnie na dużym parkingu niedaleko dworca autobusowego-koszt spokojnie do przyjęcia a do starego miasta niewielki spacerek. Przy tym parkingu jest też zorganizowana plaża jakby ktoś chciał się ochłodzić po zwiedzaniu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2017 19:35

O parkingi w Splicie pytaj w wątku dedykowanym - jest taki. Inaczej robi się w wątku bałagan i konkretne informacje ciężko znaleźć.
Co do sedna wątku: Trogir - zwiedzanie
- wchodzisz Bramą Lądową
- Katedra Św Wawrzyńca+ wejście do środka (mimo że w Trogirze byłam 3 razy dalej mi się nie udało tego zrobić) + wejście na szczyt dzwonnicy (ciasno i zabrudzone u góry od gołębi)
Obrazek
-potem Loggia miejska
Obrazek

-pospacerować Rivą, zjeść lody, kawka mrożona z widokiem na mega łodzie lub kawka na dachu BasztySv MarkaObrazek

- wejść na Twierdzę Kamerlengo
Obrazek

- pokręcić się wąskimi uliczkami
- przejść mostem na wyspę Ciovo i popatrzeć z tej strony na Trogir

To taka podstawa - poczytaj relacje, sporo tego jest.
Do Trogiru/Splitu możesz dopłynąć stateczkiem z tego drugiego miasta. ceny nie znam, ale w jakiejś relacji takie informacje są.
Yas
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yas » 07.12.2017 06:59

parking?? przejedz na wyspe ciovo, pierwsza w prawo to wjazd do Mariny, zawsze jest miejsce, i do tego niedrogo, a do twierdzy i wgl 5min pieszo
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2017 09:37

Yas napisał(a):parking?? przejedz na wyspe ciovo,

Pod warunkiem, że na moście nie ma korków. :idea:
Czy będzie nowy most w sezonie 2018 - trudno powiedzieć.... :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.12.2017 10:41

Adam_rzeszow napisał(a):Witam.
Bardzo dziękuję wszystkim za bardzo cenne wskazówki. ,,beatabm'' wskazała mi darmowy parking w Splicie. Macie jeszcze jakiś namiar na dobry i tani alternatywny parking w Splicie. Jadę w lipcu to ludzi będzie pewnie od groma, dobrze by było mieć jakiś alternatywny parking w razie jak by tamten był zapchany.

A tak przy okazji jak jest z parkowaniem pod tymi marketami, przeganiają, karzą mandatami turystów czy nie???

Jak możecie napiszcie co warto zwiedzić w Trogirze, Splicie oraz w okolicy Poljicy. Żeby za bardzo głowy Wam nie zawracać może po prostu hasłowo wpiszcie jak możecie jakieś nazwy miejsc, zabytków itd. które warto zobaczyć, a ja te miejsca z pomocą google już sam sobie spróbuje obczaić.

Z góry dziękuję


W Poljicy byłem kilka razy :oczko_usmiech: Jet to dosyć fajna miejscowość wypadowa. JTrogir masz "rzut beretem" i tam byliśmy dosyć często na zwiedzaniu czy zakupach. Split też planujesz, w przeciwnym kierunku ma Šibenik czy nawet Zadar, no i wodospady Krka. Wszystko na spokojnie jako jednodniowe wycieczki. :papa:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 08.12.2017 15:50

Adam_rzeszow napisał(a):Witam. ...
2) Wskazania dostępnych i oczywiście jak najtańszych miejsc parkingowych w obu miastach.
Z jednego z powyższych postów pobrałem mapkę Trogiru na którym widać jak poniżej parking, Konzum market i plac targowy.

Ja osobiście kilka razy parkowałem "za free" bezproblemowo na parkingu przychodni/ośrodka zdrowia. Wjazd jest po prawej stronie jadąc od Sibenika przed wskazanym na zdjęciu parkingiem T1. Dodatkowym bonusem jest możliwość korzystania z toalety w przychodni ale to nie jest najważniejsze (no chyba że właśnie jest :lol: ).
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 08.12.2017 21:50

Janusz Bajcer napisał(a):
Yas napisał(a):parking?? przejedz na wyspe ciovo,

Pod warunkiem, że na moście nie ma korków. :idea:
Czy będzie nowy most w sezonie 2018 - trudno powiedzieć.... :roll:

Po długim przestoju i oczekiwaniu na nowego wykonawcę jest plan oddania do użytku w czerwcu 2018 :)
https://www.dalmacijadanas.hr/ciovski-m ... cke-sezone
Adam_rzeszow
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam_rzeszow » 13.12.2017 10:38

OOOO to może w drugiej połowie lipca załapię się na przejazd/przejście nowym mostem.
Pozdrawiam Adam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.12.2017 10:49

Adam_rzeszow napisał(a):OOOO to może w drugiej połowie lipca załapię się na przejazd/przejście nowym mostem.
Pozdrawiam Adam

Patrząc na obecne zaawansowane prace - mam obawy czy czerwcowy termin zostanie dotrzymany.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Trogir - zwiedzanie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone