Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 12.07.2018 15:13

#vanessja - chyba lepiej: Czechy-Austria-Slowenia. Wyjdzie Ci 1 winietka mniej, a i droga chyba szybsza/krotsza.

pozdrawiam
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 12.07.2018 15:59

vanessja napisał(a):Wyjeżdżam w sobotę z Wrocławia do Porećia. Panowie proszę powiedzcie czy dobrą trasę wybieram.
I gdzie najlepiej kupić winiety. Nie odnajduje się do końca na forum.. Czytam, ale mało czasu zostało.
Pytanie najważniejsze czy ta część przez Czechy jest trasą bezpłatną czy również muszę mieć winiete.

Odcinek B-C z tego co pamiętam jest zamknięty i objazdy...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.07.2018 16:24

vanessja napisał(a):Wyjeżdżam w sobotę z Wrocławia do Porećia. Panowie proszę powiedzcie czy dobrą trasę wybieram.
I gdzie najlepiej kupić winiety. Nie odnajduje się do końca na forum.. Czytam, ale mało czasu zostało.
Pytanie najważniejsze czy ta część przez Czechy jest trasą bezpłatną czy również muszę mieć winiete.

Mam trochę inną propozycję dla Ciebie, na pewno szybszą:
https://www.google.pl/maps/dir/K%C5%82o ... !1e1?hl=pl
Pchać się po zwykłych drogach przez "pepiki" to trochę wyzwanie, winieta na Cz pozwoli ci ominąć roboty drogowe (wahadło) na moście przed Mikulowem oraz popatrz na zjazd w Słowenii nie jedziesz do końca autostrady tylko prędzej zjeżdżasz co pozwoli ci ominąć częsty korek w okolicy Koper. Winiety kupisz na granicy w budkach lub stacjach paliw.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.07.2018 16:58

vanessja napisał(a):Wyjeżdżam w sobotę z Wrocławia do Porećia. ....

Jedż tak jak sugeruje wielbiciel.
To jest dobra trasa. Też kiedyś jechałem.
Koło Kopru się korkuje. Raz w jedną, raz w drugą stronę w zależności od dnia i pory jazdy.
winiety.
Tu kupisz winietę słoweńską.
siwyyy77
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwyyy77 » 12.07.2018 17:44

Dlaczego często wybieraną tu trasą "węgierską" jest droga przez Szombathely, zamiast Zalaegerszeg (jak pokazuje GM)?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2018 17:49

A jak myślisz :roll: GM swoje, a życie (doświadczenia cromaniaków) swoje.
siwyyy77
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwyyy77 » 12.07.2018 17:54

No własnie chciałbym się dowiedzieć jakie to powody, bez czytania kilkudziesieciu stron :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2018 18:22

siwyyy77 napisał(a):No własnie chciałbym się dowiedzieć jakie to powody, bez czytania kilkudziesieciu stron :)

Bez opowiadania, ta droga jest spokojniejsza, mniejszy ruch, mniej policji i fotoradarów.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 12.07.2018 18:47

Wróciłem kilka dni temu z Chorwacji i w obydwie strony jechałem przez Słowację i Węgry. Już nigdy nie pojadę przez Austrię.
Jechałem trasą Żilina, Bratysława, Rajka, Csorna, Schombatheli, Lenti i stare przejście w Letenye. O ile na Słowacji ruch spory ale bez przesady, to Węgry mógłbym określić krajem pustych dróg. Na starym przejsciu w Letenye 0 aut ale na nowym przejściu autostradowym GM świeciło mocno na czerwono.

Pozdrawiam.;)
vanessja
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) vanessja » 12.07.2018 21:17

wielbiciel napisał(a):
vanessja napisał(a):Wyjeżdżam w sobotę z Wrocławia do Porećia. Panowie proszę powiedzcie czy dobrą trasę wybieram.
I gdzie najlepiej kupić winiety. Nie odnajduje się do końca na forum.. Czytam, ale mało czasu zostało.
Pytanie najważniejsze czy ta część przez Czechy jest trasą bezpłatną czy również muszę mieć winiete.

Mam trochę inną propozycję dla Ciebie, na pewno szybszą:
https://www.google.pl/maps/dir/K%C5%82o ... !1e1?hl=pl
Pchać się po zwykłych drogach przez "pepiki" to trochę wyzwanie, winieta na Cz pozwoli ci ominąć roboty drogowe (wahadło) na moście przed Mikulowem oraz popatrz na zjazd w Słowenii nie jedziesz do końca autostrady tylko prędzej zjeżdżasz co pozwoli ci ominąć częsty korek w okolicy Koper. Winiety kupisz na granicy w budkach lub stacjach paliw.

Dziękuję za odpowiedź. Widzę, ze na apie prowadzisz mnie przez Austrię, która chciałabym jednak ominąć.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.07.2018 23:57

vanessja napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
vanessja napisał(a):Wyjeżdżam w sobotę z Wrocławia do Porećia. Panowie proszę powiedzcie czy dobrą trasę wybieram.
I gdzie najlepiej kupić winiety. Nie odnajduje się do końca na forum.. Czytam, ale mało czasu zostało.
Pytanie najważniejsze czy ta część przez Czechy jest trasą bezpłatną czy również muszę mieć winiete.

Mam trochę inną propozycję dla Ciebie, na pewno szybszą:
https://www.google.pl/maps/dir/K%C5%82o ... !1e1?hl=pl
Pchać się po zwykłych drogach przez "pepiki" to trochę wyzwanie, winieta na Cz pozwoli ci ominąć roboty drogowe (wahadło) na moście przed Mikulowem oraz popatrz na zjazd w Słowenii nie jedziesz do końca autostrady tylko prędzej zjeżdżasz co pozwoli ci ominąć częsty korek w okolicy Koper. Winiety kupisz na granicy w budkach lub stacjach paliw.

Dziękuję za odpowiedź. Widzę, ze na apie prowadzisz mnie przez Austrię, która chciałabym jednak ominąć.

Jadąc na Istrię jest to najrozsądniejsze rozwiązanie, ale co i jak to ty decydujesz, my mówimy tu kilkunastoletnim doświadczeniem.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 13.07.2018 00:01

Gonzales napisał(a):Wróciłem kilka dni temu z Chorwacji i w obydwie strony jechałem przez Słowację i Węgry. Już nigdy nie pojadę przez Austrię.
...........
Na starym przejsciu w Letenye 0 aut ale na nowym przejściu autostradowym GM świeciło mocno na czerwono.

Pozdrawiam.;)


To dla tych co objazdami jadą....
Nie chwal tak mocno bo za rok będą korki na Węgrzech.
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 13.07.2018 08:31

Na szczęście na Węgrzech jest kilka fajnych dróg z Bratysławy do Letenye, więc korki raczej nam nie grożą. A jako że zawsze jadę w sobotę rano, więc nigdy nie było mi dane zakosztować uroku stania w korkach. Chociaż raz staliśmy 3 zmiany świateł na dwóch "wahadełkach", no to jednak zaliczyliśmy korki :D :D
Ale jechałem także przez Austrię i Słowenię, więc mam porównanie, i także nigdy już nie wybiorę tej drogi ponownie, wolę Słowację i Węgry. Pomijając koszty, to po prostu jest wygodniejsze, a czas podobny.
kminek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kminek » 13.07.2018 11:27

LENTI - ale jak stąd jechałes do Letenye ? Lokalną drogą Kerkaszentkirály bedac caly czas na Wegrzech ? Czy kawalkiem przez Słowenie i z nowu na Wgry ?

No i dlaczego nie przez Hegyfalu, Zalegerszeg, Nagykanzisa ? Czyli 84 i 74 ?


Gonzales napisał(a):Wróciłem kilka dni temu z Chorwacji i w obydwie strony jechałem przez Słowację i Węgry. Już nigdy nie pojadę przez Austrię.
Jechałem trasą Żilina, Bratysława, Rajka, Csorna, Schombatheli, Lenti i stare przejście w Letenye. O ile na Słowacji ruch spory ale bez przesady, to Węgry mógłbym określić krajem pustych dróg. Na starym przejsciu w Letenye 0 aut ale na nowym przejściu autostradowym GM świeciło mocno na czerwono.

Pozdrawiam.;)
Ostatnio edytowano 13.07.2018 11:34 przez kminek, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.07.2018 11:33

kminek napisał(a):LENTI - ale jak stąd jechałes do Letenye ? Lokalną drogą Kerkaszentkirály bedac caly czas na Wegrzech ? Czy kawalkiem przez Słowenie i z nowu na Wgry ?

Co to za wersja? Możesz podać link?
Jak jedziemy tym kawałkiem przez Słowenię, to w Chorwacji jedziemy dalej w kierunku autostrady, nie wracamy na Węgry. :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 130
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone