Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beavisek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beavisek » 18.06.2018 10:03

Czy ta trasa jest ok? Mozna cos ulepszyc czy przyspieszyc ?:) Niestety nie moge jeszcze wklejac linkow :(
Krakow- Zwadron - Zylina - Bratislawa - Gyor - Szombathely - Lenti - Zagrzeb - Zadar ?

Nie wiem czy tankowac w Lenti czy Leteneye ? Gdzie polecacie?
Aneta 86
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta 86 » 18.06.2018 13:34

szaki17" - Biorąc pod uwagę fakt że wg twojego drugiego wariantu bierzesz pod uwagę zakup winiety na Czechy, to proponuję jazdę autostradam.
Dlaczego ? bo jazda przez Czechy i Słowację z Cieszyna do Ziliny (wariant 1) jest naprawdę męcząca (szczególnie w drodze powrotnej, czego większość planując podróż nie bierze pod uwagę), dużo ograniczeń, miasteczek, spory lub duży ruch samochodowy, wieczne korki w Cadca (Słowacja). Tak samo na drodze Wrocław-Kłodzko_Ołomuniec (wariant 2)
A kupując Czeską (Słowacką +Węgry) winietę od Wrocka masz Autostradę, lub drogi szybkiego ruchu (Poznań-Wrocław, Węgry M85-M86), pod kołami aż do Szombathely, więc jedziesz komfortowo, szybko i "bezpiecznie" .

Tez tą opcje brałam pod uwagę jednak wujek google pokazuje przez Wrocław- Kłodzko-Boboszów jako trasa krótsza i czasowo i kilometrowo. A w wariancie 1 bardziej myslałam o Katowice- Bielsko-Biała - Zwardoń- Czadca omijając Cieszyn i Czechy. Może ktoś przerabiał te opcje trasy i wie z doświadczenia jak lepiej i bez nerwów. I pytanie do ''599'' jak jedziesz z Leszna może jeszcze inaczej albo przerabiałeś te warianty? Dzięki
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 18.06.2018 14:16

Witam,
Wiem, że temat się trochę powtarza ale czytam wszystkie wątki z uwagą, sprawdzam na mapie itp. Nie mogę sobie poradzić z zapisem trasy na mapie google - nie zapisuje się to co poprzeciągam itp, chyba muszę ustawiać punkty pośrednie. Jechaliśmy już do Chorwacji kilka razy - głównie Austria itp dieslem.
Teraz z żoną wyruszamy 30-tego czerwca na 2 tygodnie jej samochodem - Honda Civic na gaz (powinno być taniej) I chcę jechać przez Słowację i Węgry.
Wyruszamy Chrzanów do Bana Jelacica 85, Orebić, 20250, Chorwacja. Mniej więcej wiem o winietach (30 dni itp). Ktoś może pokazać fajną, sprawdzoną trasę ?
Chyba muszę lekko zmodyfikować tę, którą już tutaj ktoś pokazywał wcześniej ( z ominięciem płatnej drogi w Słowenii)
Ostatnio edytowano 18.06.2018 15:04 przez Tomasz1111, łącznie edytowano 1 raz
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 18.06.2018 17:03

Beavisek napisał(a):Czy ta trasa jest ok? Mozna cos ulepszyc czy przyspieszyc ?:) Niestety nie moge jeszcze wklejac linkow :(
Krakow- Zwadron - Zylina - Bratislawa - Gyor - Szombathely - Lenti - Zagrzeb - Zadar ?

Nie wiem czy tankowac w Lenti czy Leteneye ? Gdzie polecacie?

Jeżdżę dokładnie tak samo tylko trochę dalej (Trogir). Poprzednio jeździłem Czechy-Austria-Słowenia i uważam że przez Węgry jest lepiej. Wczoraj 15h podróży i jakieś 13h czystej jazdy. Żadnych problemów, na starym przejściu w Letenye 1 samochód i 3 minuty.
Tankowałem na Shellu w Szombathely. :hut:
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 18.06.2018 20:15

RKStefan. 15 godzin skąd? Z Krakowa. Bo ja będę jechał też ta trasa też do Trogiru tylko że z Torunia. I zastanawiam się ile czasu mi to zajmie. Mam około 1550 km
goral1916
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) goral1916 » 18.06.2018 20:46

Beavisek napisał(a):Czy ta trasa jest ok? Mozna cos ulepszyc czy przyspieszyc ?:) Niestety nie moge jeszcze wklejac linkow :(
Krakow- Zwadron - Zylina - Bratislawa - Gyor - Szombathely - Lenti - Zagrzeb - Zadar ?

Nie wiem czy tankowac w Lenti czy Leteneye ? Gdzie polecacie?


Witam, rok temu jechał ta trasa mój szwagier i był bardzo zadowolony, nie wiem gdzie tankował...ale za 3 dni znowu jedzie wiec sie go zapytam....Ja w tym roku też zamierzam jechac ta trasa....mam juz dosyć kombinacji na slowenii...szerokiej podroży
goral1916
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) goral1916 » 18.06.2018 20:59

Hej w piatek po południu bede miał najnowsze info o trasie przez Węgry od szwagra.....ja wybieram się z cala rodzinka 6 lipca ( trasa żywiec - zivogoscie) Zawsze jeździłem przez Słowacje Austrie i Słowenie ( omijajac autostrade przez Ptuj) ale w tym roku pojade przez Wegry z ciekawości i według zapewnien szwagra - ": jedziesz az miło"
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 18.06.2018 23:21

Aneta 86 napisał(a):
Tez tą opcje brałam pod uwagę jednak wujek google pokazuje przez Wrocław- Kłodzko-Boboszów jako trasa krótsza i czasowo i kilometrowo. A w wariancie 1 bardziej myslałam o Katowice- Bielsko-Biała - Zwardoń- Czadca omijając Cieszyn i Czechy. Może ktoś przerabiał te opcje trasy i wie z doświadczenia jak lepiej i bez nerwów. I pytanie do ''599'' jak jedziesz z Leszna może jeszcze inaczej albo przerabiałeś te warianty? Dzięki


z Kłodzka do Boboszowa jedzie się "zle" (wolno),
tak samo z Wrocławia do Kłodzka,ta jazda to "masakra",non stop linia ciągła ograniczenia szybkosci,
zakazy wyprzedzania (i bardzo dobrze bo droga jest "kręta")
jedzie się zle i kierowca robi się "nerwowy" jeszcze w kraju,
ja zawsze jadę tak jak pisałaś autostradą do Katowic,
a następnie czy to przez Zwardoń czy to z Gliwic przez Cieszyn dla mnie nie ma znaczenia,
na marginesie na dystansie około 1500km "szukanie" zaoszczędzenia "30km" lub jednej h to coś nie teges,
jezdziłem przez Słowacje i Węgry tak winietkowo jak i bez winietkowo,(raz jechałem przez Słowenie/Austrie dla mnie bez sensu z naszej lokalizacji)
bezwinietkowo jechałem raz ,teraz kupuje winiete bo szukanie zaoszczędzenia 60PLN jak na wakacje wydaję
kilka tysięcy uważam za nie porozumienie,
i nie idzie o te 60PLN tylko o to że jadąc tam nie zastanawiam się jaką drogą jadę,
nie wiem gdzie jedziesz ?
"na raz " czy z noclegiem ? jeśli z noclegiem to proponuję Ci wybrać na "nocleg" jakąś
miejscowość z "termami" można sie zrelaksować i rano jedzie sie całkiem sympatycznie,
Aneta 86
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta 86 » 19.06.2018 00:29

Dzięki za konkretną odpowiedź i uzasadnienie, wybiorę właśnie trase tak jak piszesz z nocką na Węgrzech , w końcu to wakacje :)
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 19.06.2018 07:36

Aneta 86 napisał(a):Dzięki za konkretną odpowiedź i uzasadnienie, wybiorę właśnie trase tak jak piszesz z nocką na Węgrzech , w końcu to wakacje :)


ja nocowałem parę razy w miejscowości Sarvar,
ale w tym roku myślę o Zalakaros, to juz całkiem blisko Cro,
staram się tak jechać aby całe popołudnie mieć już na termy ,
dla mnie to już część wakacji :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 09:25

Aneta 86 napisał(a):Dzięki za konkretną odpowiedź i uzasadnienie, wybiorę właśnie trase tak jak piszesz z nocką na Węgrzech , w końcu to wakacje :)

A widzisz, i wyszło na moje :wink: tylko autostrada i żadnych "skrótów" :papa:
Rafal1244
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal1244 » 19.06.2018 13:17

Witam.Czy Jadąc przez Zwardoń czy bez problemu kupie winiete na granicy po stronie słowackiej? Jakieś są droższe? Odrazu chce wjechać na ta nowa drogę ekspresową i chce sie dowiedzieć. I druga sprawa jezeli chodzi o Węgry gdzies ktos na forum podal dokładna lokalizację punktu zakupu winety w rajce teraz nie moge tego sie doszukac. Jakby ktos byl.uprzejmy podac to dziękuję. Planuje tak trasę chciałem zakupic wszystko online ale ze nie mam karty płatniczej to niestety nie moge skorzystać z tej wygody z tego co dowiedziałem sie na stronie ematrica. Z góry dziękuję i pozdrawiam
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 19.06.2018 13:23

Rafal1244 napisał(a):Witam.Czy Jadąc przez Zwardoń czy bez problemu kupie winiete na granicy po stronie słowackiej? Jakieś są droższe? Odrazu chce wjechać na ta nowa drogę ekspresową i chce sie dowiedzieć. I druga sprawa jezeli chodzi o Węgry gdzies ktos na forum podal dokładna lokalizację punktu zakupu winety w rajce teraz nie moge tego sie doszukac. Jakby ktos byl.uprzejmy podac to dziękuję. Planuje tak trasę chciałem zakupic wszystko online ale ze nie mam karty płatniczej to niestety nie moge skorzystać z tej wygody z tego co dowiedziałem sie na stronie ematrica. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Hej Słowację jest apka na smartfona
Eznamka. Instalujesz ją i bez problemu wykupujesz viniete. Ja w tym roku 3 raz tak zrobię. Opłatę możesz zrobić z karty znajomego
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 19.06.2018 13:28

dareks20 napisał(a):RKStefan. 15 godzin skąd? Z Krakowa. Bo ja będę jechał też ta trasa też do Trogiru tylko że z Torunia. I zastanawiam się ile czasu mi to zajmie. Mam około 1550 km

Z Krakowa. Mnie trochę zajmuje dojazd do granicy, bo S1 spotykam dopiero w Żywcu i jestem jedynym praktykującym kierowcą na pokładzie, więc tracę trochę na postojach. Do Torunia (a w zasadzie przez) jeździłem jeszcze w czasach przedautostradowych, więc nie wiem jak to obecnie czasowo wychodzi.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.06.2018 13:33

Rafal1244 napisał(a):Witam.Czy Jadąc przez Zwardoń czy bez problemu kupie winiete na granicy po stronie słowackiej? Jakieś są droższe? Odrazu chce wjechać na ta nowa drogę ekspresową i chce sie dowiedzieć. I druga sprawa jezeli chodzi o Węgry gdzies ktos na forum podal dokładna lokalizację punktu zakupu winety w rajce teraz nie moge tego sie doszukac. Jakby ktos byl.uprzejmy podac to dziękuję. Planuje tak trasę chciałem zakupic wszystko online ale ze nie mam karty płatniczej to niestety nie moge skorzystać z tej wygody z tego co dowiedziałem sie na stronie ematrica. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Przed chwilą kupiłem z eznamka miesięczną winietę na Słowację. Poszło z konta 59,99zł.
5 min i po krzyku (bez aplikacji). Polecam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 112
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone