Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 11.06.2018 22:20

Klima napisał(a):W Chorwacji toalety przy autostradzie są bezpłatne, ale strasznie zasyfione. Na Węgrzech pół na pół. Czasem płatne, czasem darmowe. Czystość OK.

W Szombathely na stacji Shell w kompleksie marketów przy zjeździe z M86 darmowy ale średnio zadbany. Za to obok w Praktikerze całkiem w porządku ale w niedzielę pod wieczór już był niedostępny :wink:
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 11.06.2018 22:29

Tayla napisał(a):https://www.google.pl/maps/@49.4821122,18.9131551,3a,75y,177.06h,73.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9gsJmETtBlRKdyORkTDdAg!2e0!7i13312!8i6656 Street View – kwi 2012 więc może coś lepiej teraz... ale nie wygląda zachęcająco :(

Zerknąłem na kilka ujęć na GSV i to nie jest jeszcze najgorsze. W innym miejscu droga przebiega przez las i wyglądało to tak urokliwie, że tylko niedźwiedzia brakowało... :wink: Bedę tamtędy jechał w nocy i najbardziej interesuje mnie jakoś drogi, nawierzchni.
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 11.06.2018 22:41

coś takiego znalazłam :)

https://youtu.be/eps5UWXdEGI?t=219
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 11.06.2018 22:55

mario mario napisał(a):
Tayla napisał(a):https://www.google.pl/maps/@49.4821122,18.9131551,3a,75y,177.06h,73.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9gsJmETtBlRKdyORkTDdAg!2e0!7i13312!8i6656 Street View – kwi 2012 więc może coś lepiej teraz... ale nie wygląda zachęcająco :(

Zerknąłem na kilka ujęć na GSV i to nie jest jeszcze najgorsze. W innym miejscu droga przebiega przez las i wyglądało to tak urokliwie, że tylko niedźwiedzia brakowało... :wink: Bedę tamtędy jechał w nocy i najbardziej interesuje mnie jakoś drogi, nawierzchni.


Jechałem raz przypadkiem (nawigacja postanowiła zrobić skrót) i chyba wolę chwilę postać w korku w Čadcy. W nagrodę można podziwiać widoki z autostrady. No może niekoniecznie w nocy :hut:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.06.2018 23:16

Dwie noce zarezerwowane w Budapeszcie, pierwszy raz trasa przez Węgry. W tym roku wyjątkowo bo aż z dwoma postojami na nocowanie-zwiedzanie bo oprócz Budapesztu planujemy nocleg w okolicy Plitvic. Trasa: Słupsk-Budapeszt-Plitvice-Lokva Rogoznica. Wyjazd w nocy z 23/24 czerwca wiec powoli wertuje wątek w celu najbardziej optymalnej trasy:).
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 12.06.2018 07:04

mario mario napisał(a):
Yanush napisał(a):
mario mario napisał(a):Czy ktoś jechał skrótem https://goo.gl/maps/ig1c4mYkLi42 ? Jaka jest jakość tej drogi? Jadąc zwykła osobówką nie uszkodzę sobie kół i zawieszenia?

Ktoś tutaj polecał ten objazd na Oszczadnicę...

No właśnie. A ja się spotkałem z zapytaniem któregoś usera, "którą drogą jechać?", i otrzymał odpowiedź, żeby na około. Wtedy też myślałem, że to lepsze rozwiązanie bo lepiej jechąc lepsza drogą, w domyśle ekspresówką lub autostradą, i nadłożyć te 9km niż się tłuc opłotkami. Ale po przejechaniu tego odcinka już wiem jaka to jest droga więc rozmyślam w drodze powrotnej zastosowanie skrótu. Chętnie poznam zdanie kogoś kto nia realnie jechał i wie z czym tam sie można spotkać, bo nie chciałbym by się okazało, że sa tam jakiejś wyboje i będe musiał jechac 10km/h by nie uszkodzić samochodu.


Ja tak mniej więcej jechałem w tamtym roku (nie wiedzieć czemu navi tak wykreśliła trasę) i nigdy więcej :roll: chyba, że ktoś lubi ograniczenia do 30 km/h, wąską mocno średnią drogę przez jakieś wioski, przez las (wyglądało jak droga bez powrotu) to jak najbardziej, ja już na pewno tym "skrótem" nie pojadę. Co do widoków to nie kojarzę, żeby były jakieś rewelacyjne, strata czasu nic więcej.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 12.06.2018 08:46

Jechał ktoś z Was z Bośni przez Węgry i Słowację w kierunku Zakopanego? Zastanawiam się która trasa lepsza, czy E71 Koszyce, Miszkolc czy na wprost E77, ale chyba wybiorę tę drugą opcję... Czas taki sam, to lepiej mniej km wykręcić...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.06.2018 09:42

mario mario napisał(a):Czy ktoś jechał skrótem https://goo.gl/maps/ig1c4mYkLi42 ? Jaka jest jakość tej drogi? Jadąc zwykła osobówką nie uszkodzę sobie kół i zawieszenia?


Ja jechałem tą trasą w ub. roku i zamierzam powtórzyć ją za parę tygodni. Przeszukaj sobie ten wątek, tam wszystko jest. Droga jest ok, co prawda na samym jej początku (tj. w msc. Skalite) jest wąska, ale ruchu to tam nie ma dużego, więc spoko się jedzie. TO NORMALNA DROGA. Poza tym, to przecież tylko chwilka. Niewątpliwym atutem jest ominięcie Czadcy i paru okolicznych wiosek, gdzie tiry potrafią dokumentnie zakorkować ruch. Decyzję trzeba podjąć już na granicy PL/SK, bo nie możesz wjechać na D3, jeśli wybierasz objazd przez Oszczadnicę.
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 13.06.2018 09:53

RKStefan napisał(a):Jechałem raz przypadkiem (nawigacja postanowiła zrobić skrót) i chyba wolę chwilę postać w korku w Čadcy. W nagrodę można podziwiać widoki z autostrady. No może niekoniecznie w nocy :hut:


Droga po remoncie. Nowy asfalt. Można jechać bez obaw.
emer123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) emer123 » 14.06.2018 14:27

W.W. napisał(a):
emer123 napisał(a):Cześć
Jadę dzisiaj o 16, Katowice-Klek, może ktoś obeznany podpowiedzieć czy taka opcja będzie raczej OK:
Katowice-Żywiec-Zwardoń-Czadca-Żylina-Bratysława-Gydr-Szombathely-Lenti-Letenye i dalej już autostrada
Głównie chodzi mi o ścięcie przez Szombathely drogą 86
Wychodzi 1266km i 13h (+drzemka)


Daj znać, jak dojechałeś, jaka droga.
Dokładnie tą samą trasą w piątek będę pomykał.


Cześć. Sory, że nie odpisałem wczesniej, dla innych -trasa jest OK.
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 14.06.2018 15:05

Wielkie dzięki.

Info na czas. Ruszam jutro dokładnie tą trasą. :papa:
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 14.06.2018 20:07

emer123 napisał(a):
W.W. napisał(a):
emer123 napisał(a):Cześć
Jadę dzisiaj o 16, Katowice-Klek, może ktoś obeznany podpowiedzieć czy taka opcja będzie raczej OK:
Katowice-Żywiec-Zwardoń-Czadca-Żylina-Bratysława-Gydr-Szombathely-Lenti-Letenye i dalej już autostrada
Głównie chodzi mi o ścięcie przez Szombathely drogą 86
Wychodzi 1266km i 13h (+drzemka)


Daj znać, jak dojechałeś, jaka droga.
Dokładnie tą samą trasą w piątek będę pomykał.


Cześć. Sory, że nie odpisałem wczesniej, dla innych -trasa jest OK.


Dzisiaj jechałem tą trasą od Warszawy.W Czadcy pół godziny w plecy przez korek,później za granicą węgierską jakiś poważny wypadek,prawie godzina w plecy.godziny w plecy.Wszystko wydarzyło się przed zjazdem na Sopron.86 dla mnie super,dróżka przez Lenti trochę kręta ale też luz.Pamiętajcie o dwóch mijankach na M70 tuż przed granicą.
Teraz relaks,pozdrawiam z Varażdinskich Toplic.
Jutro rano kierunek Rogoznica
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.06.2018 22:50

Marcin82 napisał(a):Pamiętajcie o dwóch mijankach na M70 tuż przed granicą.

Tzn.?
emer123
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) emer123 » 15.06.2018 00:14

W.W. napisał(a):Wielkie dzięki.

Info na czas. Ruszam jutro dokładnie tą trasą. :papa:


Z piątku na sobotę może być gorzej ale tak będzie wszędzie. Ja lekko zabłądziłem na węgrzech i jechałem trochę bokiem. Dobrze kojarzę kolega z ssp?
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 15.06.2018 08:42

emer123 napisał(a): Dobrze kojarzę kolega z ssp?


Bardzo ważny bagaż:

Obrazek

Starczy za odpowiedź. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 110
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone