Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 11.06.2018 11:32

Witam, czy w Lenti na stacji benzynowej Mol toaleta jest bezpłatna? Z góry dziękuję za info.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 11.06.2018 11:39

dorion napisał(a):Witam, czy w Lenti na stacji benzynowej Mol toaleta jest bezpłatna? Z góry dziękuję za info.

8O 8O 8O Jakoś nie strzym :mrgreen: ałem
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 11.06.2018 12:14

dorion napisał(a):Witam, czy w Lenti na stacji benzynowej Mol toaleta jest bezpłatna? Z góry dziękuję za info.


Nie spotkałem się z płatnymi toaletami w drodze do Chorwacji :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.06.2018 12:22

W Austrii są płatne toalety. Ceny wahają się od 0,50€ do 1€. Często w momencie płatności, automat wydaje kupon np. na kawę o tej samej wartości, do wykorzystania na stacji lub restauracji sieci, z której korzystamy.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 11.06.2018 12:28

walp napisał(a):W Austrii są płatne toalety. Ceny wahają się od 0,50€ do 1€. Często w momencie płatności, automat wydaje kupon np. na kawę o tej samej wartości, do wykorzystania na stacji lub restauracji sieci, z której korzystamy.

O widzisz nie wiedziałem :wink: w takim razie zaznaczę, że nie spotkałem się z opłatami jadąc przez Słowację i Węgry 8)
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 11.06.2018 16:32

walp napisał(a):
mario mario napisał(a): Jechałem przez Zwardoń>Bratysławe>Szombathely>Mursko>Cakoviec>dalej autostrada w Cro.

Też zamierzam tak jechać. Jak odcinki słowackie i węgierskie? Przez Węgry jechałeś w nocy, czy za dnia?

Jechałem późnym wieczorem, bo Słowację i Węgry przejechałem między godz. 20 a 1 w nocy. Na Słowacji jak juz się wjedzie na autostrade to jest OK. Węgry tez OK. Droga 86 ładna, nową nawierzchnie, natomiast tylko w +/- połowie ma standard drogi ekspresowej (dwie jezdnie) a druga połowa to zwykła droga jedno jezdniowa, dwukierunkowa, tyle, że z nowa nawierzchnią

tre_k napisał(a):Może to głupie pytanie ale czy droga przez Wegry i Słowację jest bezpieczna ? pytam w sensie uchodźców.

Nie spotkałem
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 11.06.2018 17:41

ApropoDefacto napisał(a):
dorion napisał(a):Witam, czy w Lenti na stacji benzynowej Mol toaleta jest bezpłatna? Z góry dziękuję za info.


Nie spotkałem się z płatnymi toaletami w drodze do Chorwacji :wink:

Nie spotkałem się z bezpłatnymi toaletami w drodze do Chorwacji na stacjach na Węgrzech... ale pod tym kątem zwiedziłem tylko jedną, na skrzyżowaniu dróg 84 i 86 - kilka lat temu wołali 100 Ft. Na pewno za darmo jest w Tesco: https://goo.gl/maps/neEBdRPmikm W Słowenii w Lendawie na Petrolu sika się gratis, a przy autostradzie za 0,50 EUR, przy czym nie zauważyłem wzrostu standardu WC w zależności od ceny :P Szerokiej drogi!
tre_k napisał(a):Może to głupie pytanie ale czy droga przez Wegry i Słowację jest bezpieczna ? pytam w sensie uchodźców.

Stawiam, że jest bezpieczniejsza niż przez Austrię czy Niemcy.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.06.2018 17:54

mario mario napisał(a):Jechałem późnym wieczorem, bo Słowację i Węgry przejechałem między godz. 20 a 1 w nocy. Na Słowacji jak juz się wjedzie na autostrade to jest OK. Węgry tez OK. Droga 86 ładna, nową nawierzchnie, natomiast tylko w +/- połowie ma standard drogi ekspresowej (dwie jezdnie) a druga połowa to zwykła droga jedno jezdniowa, dwukierunkowa, tyle, że z nowa nawierzchnią

Dziękuję za informacje. Będę jechał w podobnych godzinach.
Udanego pobytu w Cro. :wink:
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 11.06.2018 18:25

My też w tym czasie i tą trasą będziemy jechać. Z tym, że planujemy dłuższy postój, z kolacją, w Bősárkány. Tu polecali to miejsce. Wyruszając stamtąd ok. 22, dojedziemy bez napinki do Splitu ok. 7-8 rano.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 11.06.2018 20:02

Jadąc do Cro między Zwardoniem a Zyliną jechałem standardową drogą D3 i 11 https://goo.gl/maps/Xvi1kQSq3Ds ale myślałem, że ta droga jest w lepszym standardzie. Owszem nawierzchnia dobra ale jest to zwykła droga, podobna do polskich powiatówek lub dróg wojewódzkich, co chwila jakaś miejscowość, przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna, przejazdy kolejowe -nic specialnego, dlatego wracając myśle nad lekką zmianą.
Czy ktoś jechał skrótem https://goo.gl/maps/ig1c4mYkLi42 ? Jaka jest jakość tej drogi? Jadąc zwykła osobówką nie uszkodzę sobie kół i zawieszenia?
Ostatnio edytowano 11.06.2018 20:08 przez mario mario, łącznie edytowano 1 raz
Klima
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klima » 11.06.2018 20:06

W Chorwacji toalety przy autostradzie są bezpłatne, ale strasznie zasyfione. Na Węgrzech pół na pół. Czasem płatne, czasem darmowe. Czystość OK.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 11.06.2018 20:15

Klima napisał(a):W Chorwacji toalety przy autostradzie są bezpłatne, ale strasznie zasyfione. Na Węgrzech pół na pół. Czasem płatne, czasem darmowe. Czystość OK.

Przy autostradzie w Cro toaleta bezpłatna -jej stan powiedzmy średni. Na stacji na Węgrzech w Redic (przy granicy Słoweńskiej) toaleta też bezpłatna a stan bardzo dobry, czysty, higieniczny wręcz zachęcający :lol: . Stacja w Redic całodobowa
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 11.06.2018 21:01

mario mario napisał(a):Czy ktoś jechał skrótem https://goo.gl/maps/ig1c4mYkLi42 ? Jaka jest jakość tej drogi? Jadąc zwykła osobówką nie uszkodzę sobie kół i zawieszenia?

Ktoś tutaj polecał ten objazd na Oszczadnicę...
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 11.06.2018 22:12

Yanush napisał(a):
mario mario napisał(a):Czy ktoś jechał skrótem https://goo.gl/maps/ig1c4mYkLi42 ? Jaka jest jakość tej drogi? Jadąc zwykła osobówką nie uszkodzę sobie kół i zawieszenia?

Ktoś tutaj polecał ten objazd na Oszczadnicę...

No właśnie. A ja się spotkałem z zapytaniem któregoś usera, "którą drogą jechać?", i otrzymał odpowiedź, żeby na około. Wtedy też myślałem, że to lepsze rozwiązanie bo lepiej jechąc lepsza drogą, w domyśle ekspresówką lub autostradą, i nadłożyć te 9km niż się tłuc opłotkami. Ale po przejechaniu tego odcinka już wiem jaka to jest droga więc rozmyślam w drodze powrotnej zastosowanie skrótu. Chętnie poznam zdanie kogoś kto nia realnie jechał i wie z czym tam sie można spotkać, bo nie chciałbym by się okazało, że sa tam jakiejś wyboje i będe musiał jechac 10km/h by nie uszkodzić samochodu.
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 11.06.2018 22:17

mario mario napisał(a):
Yanush napisał(a):
mario mario napisał(a):Czy ktoś jechał skrótem https://goo.gl/maps/ig1c4mYkLi42 ? Jaka jest jakość tej drogi? Jadąc zwykła osobówką nie uszkodzę sobie kół i zawieszenia?

Ktoś tutaj polecał ten objazd na Oszczadnicę...

No właśnie. A ja się spotkałem z zapytaniem któregoś usera, "którą drogą jechać?", i otrzymał odpowiedź, żeby na około. Wtedy też myślałem, że to lepsze rozwiązanie bo lepiej jechąc lepsza drogą, w domyśle ekspresówką lub autostradą, i nadłożyć te 9km niż się tłuc opłotkami. Ale po przejechaniu tego odcinka już wiem jaka to jest droga więc rozmyślam w drodze powrotnej zastosowanie skrótu. Chętnie poznam zdanie kogoś kto nia realnie jechał i wie z czym tam sie można spotkać, bo nie chciałbym by się okazało, że sa tam jakiejś wyboje i będe musiał jechac 10km/h by nie uszkodzić samochodu.



https://www.google.pl/maps/@49.4821122, ... 312!8i6656 Street View – kwi 2012 więc może coś lepiej teraz... ale nie wygląda zachęcająco :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone