Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bloszek86
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bloszek86 » 02.06.2018 23:29

chwileulotne85 napisał(a):Kto poleci jakąś stację na Węgrzech do zatankowania. Chodzi o to by nie odbijać nigdzie z wyznaczonej trasy?
Jełśi nie będzie poleceń to chyba będę tankował dopiero na stacji MOL w LETENYE.

Proszę o info.
Oto moja trasa.
https://goo.gl/maps/ZSZrvMgEiUn


Ja też wybiorę tą trasę. Gdzie kupujesz winiety? Ja planuję wyjechać 8.07 tak aby być na miejscu 9-go.
Auto LPG jakieś 300-350 km zasięg na baku
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 03.06.2018 09:23

Co roku jeżdżę tą trasą. W zeszłym roku już trochę expresówki na Węgrzech było. Zawsze to ciut szybciej. Za to więcej fotoradarów po wioskach nastawiali.
Winiety na Słowację i Węgry kupuję online. I tak teraz nie ma systemu naklejkowego tylko po rejestracji samochodu.
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 03.06.2018 09:42

My 21 .06 wyjazd :) jak co roku trasa z Wielkopolski tym razem na Kwarner,u nas do Miedzylesia,potem na Brno,Brzecław,Bratysławe,wjazd na Wegry,stara 85 i 86 ,Słowenia Lednava i wjazd do CRO w Mursko,potem Cakovec,Varazdin,wlot na obwodnice Zagrzebia i wjazd na stara droge nr1 Karlovac i odbicie na Rijeke,droga całkowicie bezpłatna,najgorszy odcinek to w PL :( i fakt troche nudno i dziurawo na starej 86 na Wegrzech,ale korków brak,na moja jazde 90km/h idealnie,noooo....chyba ,że sie coś zmieniło w ciagu roku
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 03.06.2018 12:18

gertstary1 ile czasu spod domu potrzebujesz na dojazd do Zagrzebia?
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 03.06.2018 13:21

Ciezko powiedzieć ,bo jedziemy turystycznie,wyjazd około 6 rano,w Zagrzebiu jestem koło 8-9 rano dnia nastepnego,ale kilka tankowań lpg,obiad w Czechach,zakupy w Brnie ze dwie godziny no i spanie 3-4 godziny,jakbym nigdzie nie stawał to myśle z 18 godzin spokojną jazdą
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 04.06.2018 14:14

Może ktoś wie gdzie jest ostatnia stacja benzynowa na Węgrzech, przed przejściem granicznym Letenye? Zależy mi na stacji przy trasie, bez zjeżdżania do centrum miast.
krzysiek
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.06.2018 14:34

kmusial napisał(a):Może ktoś wie gdzie jest ostatnia stacja benzynowa na Węgrzech, przed przejściem granicznym Letenye? Zależy mi na stacji przy trasie, bez zjeżdżania do centrum miast.
krzysiek


https://www.google.com/maps/@46.5097989,17.1906453,16z
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 04.06.2018 16:34

kmusial napisał(a):Może ktoś wie gdzie jest ostatnia stacja benzynowa na Węgrzech, przed przejściem granicznym Letenye? Zależy mi na stacji przy trasie, bez zjeżdżania do centrum miast.
krzysiek



W Lenti
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 04.06.2018 18:47

dorion napisał(a):
kmusial napisał(a):Może ktoś wie gdzie jest ostatnia stacja benzynowa na Węgrzech, przed przejściem granicznym Letenye? Zależy mi na stacji przy trasie, bez zjeżdżania do centrum miast.
krzysiek



W Lenti


Lenti nie jest przy autostradzie, czytaj dokładniej pytania.
gandw
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gandw » 04.06.2018 19:59

malinero napisał(a):
kmusial napisał(a):Może ktoś wie gdzie jest ostatnia stacja benzynowa na Węgrzech, przed przejściem granicznym Letenye? Zależy mi na stacji przy trasie, bez zjeżdżania do centrum miast.
krzysiek


https://www.google.com/maps/@46.5097989,17.1906453,16z


Tam jest prawie 50gr drożej na litrze niż na MOLu w Letenye, chyba jednak warto zjechać przy takiej różnicy.
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 04.06.2018 21:20

malinero napisał(a):
dorion napisał(a):
kmusial napisał(a):Może ktoś wie gdzie jest ostatnia stacja benzynowa na Węgrzech, przed przejściem granicznym Letenye? Zależy mi na stacji przy trasie, bez zjeżdżania do centrum miast.
krzysiek



W Lenti


Lenti nie jest przy autostradzie, czytaj dokładniej pytania.



Czytam bardzo dokładnie i nie mam z tym problemów. O autostradzie nie ma żadnej wzmianki, więc jadąc od Szombatley i nie zjeżdżając z trasy jest to ostatnia stacja.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 05.06.2018 08:05

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
krzysiek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2018 10:20

dorion napisał(a):
malinero napisał(a):
dorion napisał(a):
kmusial napisał(a):Może ktoś wie gdzie jest ostatnia stacja benzynowa na Węgrzech, przed przejściem granicznym Letenye? Zależy mi na stacji przy trasie, bez zjeżdżania do centrum miast.
krzysiek



W Lenti


Lenti nie jest przy autostradzie, czytaj dokładniej pytania.



Czytam bardzo dokładnie i nie mam z tym problemów. O autostradzie nie ma żadnej wzmianki, więc jadąc od Szombatley i nie zjeżdżając z trasy jest to ostatnia stacja.


Dzięki za info, też będę tamtędy niedługo jechał. Różnica między Węgrami a Chorwacją to jakieś 40 gr na korzyść Węgier według zestawień średnich cen.
Jarczok
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarczok » 07.06.2018 06:55

Między Węgrami, a Chorwacją jest ogromna różnica. Obecnie jestem w Chorwacji i wjeżdżając w sobotę na Węgry za litr paliwa płaciłem 435,9 Ft, to według mojej stawki przeliczeniowej w Revolut wyszło 5,72 za litr. W Lenti płaciłem 403,9 FT za litr, czyli jakieś 5,31 zł. Natomiast w Chorwacji już 10,78 kun, czyli 6,28 zł za litr. Czyli między Lenti a Chorwacją aż 97 groszy na korzyść Węgier!
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 07.06.2018 08:20

Ja tankowanie mam w planach na starym przejsciu granicznym w Lentye po stronie chorwacji stacja INA. Rozumiem że bedzie drożej niż w samym lentye w miescie ? Czyli lepiej zatankować w Lentye? Jadę na LPG czy też jest taka różnica cen ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 106
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone