Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 11.03.2018 14:48

dids76 napisał(a):
jackub napisał(a):Witam kolegów i koleżanki.
Niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w tym wątku. Jeżeli tak nie jest to proszę o odnośnik. Chcemy w 4 osoby 22 czerwca pojechać nocą wyjazd ok. 21:00 przez słowację-węgry do zadaru. Pytanie jest następujące wyjeżdżając z sosnowca najszybsza trasa (dodam że planuję zakup winiet na słowację i węgry) omijająca czechy (maps google nie umożliwia wybrania trasy polska słowacja węgry chorwacja, viamichelin pokazuje trasę polska słowacja węgry chorwacja ale z przejazdem przez obszar czeski). Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli przeoczyłem podobny wątek.

Jak nie umożliwia? Klikasz na wyznaczoną przez GM trasę i ją "przeciągasz" tak aby Ci pasowało :wink:
A Dlaczego tak boisz się przejazdu prze "obszar Czeski"?
Tu masz bez Czech https://goo.gl/maps/AtitMttqg8U2
Tu z Czechami (Czechy bez winiety) https://goo.gl/maps/wQoabMphotz
Miłej zabawy :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:



Kolego, ta trasa przez Zwardoń dalej Słowacja, Węgry i Chorwacja to wystarczą tylko winiety? czy dodatkowo są te drogi płatne?
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 15.03.2018 16:31

tre_k napisał(a):
dids76 napisał(a):
jackub napisał(a):Witam kolegów i koleżanki.
Niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w tym wątku. Jeżeli tak nie jest to proszę o odnośnik. Chcemy w 4 osoby 22 czerwca pojechać nocą wyjazd ok. 21:00 przez słowację-węgry do zadaru. Pytanie jest następujące wyjeżdżając z sosnowca najszybsza trasa (dodam że planuję zakup winiet na słowację i węgry) omijająca czechy (maps google nie umożliwia wybrania trasy polska słowacja węgry chorwacja, viamichelin pokazuje trasę polska słowacja węgry chorwacja ale z przejazdem przez obszar czeski). Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli przeoczyłem podobny wątek.

Jak nie umożliwia? Klikasz na wyznaczoną przez GM trasę i ją "przeciągasz" tak aby Ci pasowało :wink:
A Dlaczego tak boisz się przejazdu prze "obszar Czeski"?
Tu masz bez Czech https://goo.gl/maps/AtitMttqg8U2
Tu z Czechami (Czechy bez winiety) https://goo.gl/maps/wQoabMphotz
Miłej zabawy :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:



Kolego, ta trasa przez Zwardoń dalej Słowacja, Węgry i Chorwacja to wystarczą tylko winiety? czy dodatkowo są te drogi płatne?



Słowacja i Węgry kupujesz w necie elektroniczne winiety. Słowenia bez winiet tylko nie wjeżdżaj na autostradę Słoweńską. W Chorwacji masz bramki (nie ma winiet). Ja osobiście zraziłem się do trasy przez Słowację i Węgry może miałem pecha, ale 1. utknąłem w korku na "jedynce" 2. Wypadek przed Bratysławą i objazd autostrady. Ogólnie ok. 3 h w plecy. Natomiast wiadomo na każdej drodze może się to wydarzyć. A jak jedziesz z Sosnowca to wbijasz się w Piekarach na A1 i lecisz cały czas autostradą do Czech później kawałek nie ma autostrady i przed Wiedniem znowu autostrada a później to zależy czy chcesz kupować winietę na Słowenię czy omijasz przez Murcek i Ptuj itd.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 15.03.2018 22:46

osjann napisał(a):
tre_k napisał(a):
dids76 napisał(a):
jackub napisał(a):Witam kolegów i koleżanki.
Niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w tym wątku. Jeżeli tak nie jest to proszę o odnośnik. Chcemy w 4 osoby 22 czerwca pojechać nocą wyjazd ok. 21:00 przez słowację-węgry do zadaru. Pytanie jest następujące wyjeżdżając z sosnowca najszybsza trasa (dodam że planuję zakup winiet na słowację i węgry) omijająca czechy (maps google nie umożliwia wybrania trasy polska słowacja węgry chorwacja, viamichelin pokazuje trasę polska słowacja węgry chorwacja ale z przejazdem przez obszar czeski). Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli przeoczyłem podobny wątek.

Jak nie umożliwia? Klikasz na wyznaczoną przez GM trasę i ją "przeciągasz" tak aby Ci pasowało :wink:
A Dlaczego tak boisz się przejazdu prze "obszar Czeski"?
Tu masz bez Czech https://goo.gl/maps/AtitMttqg8U2
Tu z Czechami (Czechy bez winiety) https://goo.gl/maps/wQoabMphotz
Miłej zabawy :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:



Kolego, ta trasa przez Zwardoń dalej Słowacja, Węgry i Chorwacja to wystarczą tylko winiety? czy dodatkowo są te drogi płatne?



Słowacja i Węgry kupujesz w necie elektroniczne winiety. Słowenia bez winiet tylko nie wjeżdżaj na autostradę Słoweńską. W Chorwacji masz bramki (nie ma winiet). Ja osobiście zraziłem się do trasy przez Słowację i Węgry może miałem pecha, ale 1. utknąłem w korku na "jedynce" 2. Wypadek przed Bratysławą i objazd autostrady. Ogólnie ok. 3 h w plecy. Natomiast wiadomo na każdej drodze może się to wydarzyć. A jak jedziesz z Sosnowca to wbijasz się w Piekarach na A1 i lecisz cały czas autostradą do Czech później kawałek nie ma autostrady i przed Wiedniem znowu autostrada a później to zależy czy chcesz kupować winietę na Słowenię czy omijasz przez Murcek i Ptuj itd.

Moim zdaniem ta opcja jest najlepsza.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 16.03.2018 09:35

hej trasa przez zwardoń slowacje i węgry jest wg mnie gorsza jadąc na wegrzech przez m86 czas przejazdu i długość trasy są podobne co przez czechy i austrie ale kupe km jedziesz po jednopasmowej - zakorkowane, natomiast jadąc autostradami przez węgry musisz jechać na budapeszt i balaton dokładasz km ale czas przejazdu bardzo podobny.
/aaa z tego co mi wiadomo to otworzyli spory kawałek autostrady przed wiedniem/
Ostatnio edytowano 16.03.2018 16:21 przez dudzis, łącznie edytowano 1 raz
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 16.03.2018 10:16

dudzis napisał(a):hej trasa przez zwardoń slowacje i węgry jest wg mnie gorsza jadąc na wegrzech przez m86 czas przejazdu i długość trasy są podobne co przez czechy i austrie /omijam autostrade w słowenii/ ale kupe km jedziesz po jednopasmowej - zakorkowane, natomiast jadąc autostradami przez węgry musisz jechać na budapeszt i balaton dokładasz km ale czas przejazdu bardzo podobny.
/aaa z tego co mi wiadomo to otworzyli spory kawałek autostrady przed wiedniem


"kupe" tzn. ile? |Chyba nie więcej niż objazd autostrad w Słowenii.
(pisząc używajcie interpunkcji i zwracajcie uwagę choć trochę na stylistykę. Będzie łatwiej zrozumieć co chcecie napisać.)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 16.03.2018 10:31

Czy napisze kupe czy kupę to i tak nadal nie wiadomo ile :oczko_usmiech:

Ja już swoje zdanie nt. trasy SK-H wyraziłem.
Dodam jeszcze tylko tyle, że nie mam nic przeciwko temu aby wybierać trasy CZ-A-SLO bo wtedy mniej korków będzie tam którędy ja pojadę :papa:
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 16.03.2018 10:51

Yanush napisał(a):Czy napisze kupe czy kupę to i tak nadal nie wiadomo ile :oczko_usmiech:

Ja już swoje zdanie nt. trasy SK-H wyraziłem.
Dodam jeszcze tylko tyle, że nie mam nic przeciwko temu aby wybierać trasy CZ-A-SLO bo wtedy mniej korków będzie tam którędy ja pojadę :papa:


W pełni popieram.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 16.03.2018 11:16

W sumie racja, - ludzie nie jeździjcie przez SK i H bo tam drogi polne i pastwiska same. A i w Chorwacji tylko do bramek gotówkowych się ustawiajcie:) :P

Teraz to już pewnie żadnego auta na Węgrzech nie zobaczę:D

(to tak tytułem żartu :mrgreen: )
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 16.03.2018 11:20

dudzis napisał(a):hej trasa przez zwardoń slowacje i węgry jest wg mnie gorsza jadąc na wegrzech przez m86 czas przejazdu i długość trasy są podobne co przez czechy i austrie /omijam autostrade w słowenii/ ale kupe km jedziesz po jednopasmowej - zakorkowane, natomiast jadąc autostradami przez węgry musisz jechać na budapeszt i balaton dokładasz km ale czas przejazdu bardzo podobny.
/aaa z tego co mi wiadomo to otworzyli spory kawałek autostrady przed wiedniem/


dudzis - myślę że troszkę przesadzasz - od końca M86 do Redic czy Letenye jest raptem 80-90 km drogą jednopasmową to w sumie nie jest tak dużo (w stosunku do całej trasy np 1200-1500 km), ponadto jadąc 2x tą drogą nigdy nie spotkałem żadnego korka, podobnie śledząc co jakiś czas natężenie ruchu na google czy innych stronkach. Uważam że (w zależności kto skąd startuje i jaki ma cel) trasa przez SK/HU jest atrakcyjną alternatywą dla CZ/AT/SLO... Osobiście uważam że na trasie przez SK/HU w wakacje jest dużo mniejsze natężenie ruchu niż CZ/AT/SLO i co się z tym wiąże jest mniejsza szansa na utkniecie w korku spowodowanym np: wypadkiem lub robotami drogowymi (których też jest mniej na tej trasie :) ). No ale tj. tylko moje osobiste zdanie :D :hut: :papa:
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 17.03.2018 11:12

Bijąc się w piersi dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mój post kilka stron wcześniej.
Po długim namyśle postanowiliśmy rozbić dojazd na 2 dni i zanocować na Węgrzech.
Nocleg (z pomocą oczywiście naszego forum :D ) znalazłem niedaleko Letenye w dobrej cenie 30000 Forint (około 400 zł) za w sumie 10 osób. Pojedziemy w dzień i zobaczymy jak wygląda "dobra zmiana" u naszych bratanków :)

Pozdrowienia.;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.03.2018 22:03

dudzis napisał(a):hej trasa przez zwardoń slowacje i węgry jest wg mnie gorsza jadąc na wegrzech przez m86 czas przejazdu i długość trasy są podobne co przez czechy i austrie ale kupe km jedziesz po jednopasmowej - zakorkowane, natomiast jadąc autostradami przez węgry musisz jechać na budapeszt i balaton dokładasz km ale czas przejazdu bardzo podobny.


Napisz jakie masz w tej mierze doświadczenie? Gdzie te zakorkowane jednopasmówki? Ja na kilkanaście przejazdów przez jednopasmowe na trasie Sk-H tylko 1 raz stałem w korku, jadąc przez CZ-A-SLO, stałem kilkukrotnie, więc...?
Każdy przejazd jest inny z uwagi na różne czynniki, przez CZ-A-SLO, faktycznie więcej autostrad, ale mz przez SK-H spokojniej.
Wybór należy do każdego. Zresztą od porównywania jest inny wątek, tu dzielimy się info nt przejazdu przez SK-H.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 17.03.2018 22:18

Koledzy ja wybieram się do Chorwacji w lipcu a dokładnie jadę z soboty01.07 na niedziele 02.07 i na sto pojadę przez Słowację i Węgry tylko czytając ostatnie wpisy chodzi mi po głowie jazda dodatkowa przez Czechy by powiedzmy było teoretycznie szybciej a jeżeli przez Cieszyn czy Węgierską Górkę na Żylinę ,proszę o radę.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 17.03.2018 22:27

andywiki napisał(a):na sto pojadę przez Słowację i Węgry tylko czytając ostatnie wpisy chodzi mi po głowie jazda dodatkowa przez Czechy by powiedzmy było teoretycznie szybciej a jeżeli przez Cieszyn czy Węgierską Górkę na Żylinę ,proszę o radę.

Różnice teoretycznie znikome, mapa pokazuje 5 minut.
Ja wolę na Bielsko, Węgierską Górkę, bo DK1 wydaje mi się "szybsza" niż DK81, a poza tym od Bielska do Świerczynowca prawie cały czas jest ekspresówka.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.03.2018 11:28

Raphael napisał(a):Różnice teoretycznie znikome, mapa pokazuje 5 minut.
Ja wolę na Bielsko, Węgierską Górkę, bo DK1 wydaje mi się "szybsza" niż DK81, a poza tym od Bielska do Świerczynowca prawie cały czas jest ekspresówka.

To zależy od terminu kiedy się jedzie. W tygodniu na 100% DK1 nie będzie "szybsza". Ostatnio w okolicach Pszczyny popołudniami masz niemal pewne +30 minut :wink: :papa:
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 18.03.2018 12:12

dids76 napisał(a):
Raphael napisał(a):Różnice teoretycznie znikome, mapa pokazuje 5 minut.
Ja wolę na Bielsko, Węgierską Górkę, bo DK1 wydaje mi się "szybsza" niż DK81, a poza tym od Bielska do Świerczynowca prawie cały czas jest ekspresówka.

To zależy od terminu kiedy się jedzie. W tygodniu na 100% DK1 nie będzie "szybsza". Ostatnio w okolicach Pszczyny popołudniami masz niemal pewne +30 minut :wink: :papa:

Witaj Mariusz wyjazd w sobotę wieczorem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 87
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone