Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 07.08.2017 17:28

dzidusx napisał(a):(...) chcemy jechac przez słowacje i wegry winiety na oba kraje wykupione (...) jakas sprawdzona trase łódź-nin którą jechał ostatnio i może spokojnie polecic, (...)


edit
W ramach samokrytyki związanej z jakże słusznym wytknięciem mych błędów przez Kolegę bluesman (post niżej), biję się w pierś i usuwam moją jakże nieprawidłową i niewłaściwą odpowiedź, którą śmiałem udzielić Koledze dzidusx.
Ostatnio edytowano 07.08.2017 20:59 przez Raphael, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.08.2017 20:04

Raphael napisał(a):
dzidusx napisał(a):(...) chcemy jechac przez słowacje i wegry winiety na oba kraje wykupione (...) jakas sprawdzona trase łódź-nin którą jechał ostatnio i może spokojnie polecic, (...)

1) jeśli przez GOP będziesz przejeżdżał w godzinach porannego lub popołudniowego szczytu, zatrzymaj się w Siewierzu na stacji benzynowej i sprawdź, czy bardziej jest zakorkowana S1 czy DK86 - czas przejazdu obiema jest, nie uwzględniając korków, porównywalny
2) dalej na Bielsko, Żywiec, nową słowacką D3, Czadcę, Żylinę, Bratysławę
3) na Węgrzech M15, M1, skrót krajową 86, dalej na M86 i dalej kilka możliwości:
- wariant chyba "klasyczny": Szombathely, 86, Lenti, M70, Letenye
- Sarvar, Vasvár, 74, M7, Letenye
- Sarvar, Sümeg (czyli 84), Keszthely, M7, Letenye
Różnice w czasie przejazdu są znikome. Osobiście jechałem całą 86 (starą), i 84 na odcinku Sarvar-Sümeg. Obie drogi w porządku, nawierzchnia dobra, natężenie ruchu małe do umiarkowanego. Sugeruję więc w jedną stronę pojechać jednym wariantem, a w drugą innym - za rok będziesz wiedzieć, który Ci się bardziej spodobał.
4) Chorwacja już bez większego wyboru: albo cały czas autostradą, albo zjazd w Karlovacu i bezpłatny objazd drogą 1.

PS. Słowację, Węgry, Łódz, Nin, ę/ą itd. ;)


Jakaś misja ? :mrgreen: Niespełniony nauczyciel ? Wytłumacz mi dlaczego po pierwszym, drugim i trzecim punkcie nie ma kropek, a po czwartym jest ?
Ciekaw jestem, czy dwa pierwsze zdania w trzecim punkcie na końcu, wymagają przecinka, czy nie ?
Zastanawiam się, czy drogę oznacza się jako 1, czy nr 1 ?
Dlaczego zacytowałeś wypowiedź kolegi z błędem ? nie napisał łódz tylko tylko łódź !
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 07.08.2017 21:02

bluesman napisał(a):
Raphael napisał(a):
dzidusx napisał(a):(...) chcemy jechac przez słowacje i wegry winiety na oba kraje wykupione (...) jakas sprawdzona trase łódź-nin którą jechał ostatnio i może spokojnie polecic, (...)

1) jeśli przez GOP będziesz przejeżdżał w godzinach porannego lub popołudniowego szczytu, zatrzymaj się w Siewierzu na stacji benzynowej i sprawdź, czy bardziej jest zakorkowana S1 czy DK86 - czas przejazdu obiema jest, nie uwzględniając korków, porównywalny
2) dalej na Bielsko, Żywiec, nową słowacką D3, Czadcę, Żylinę, Bratysławę
3) na Węgrzech M15, M1, skrót krajową 86, dalej na M86 i dalej kilka możliwości:
- wariant chyba "klasyczny": Szombathely, 86, Lenti, M70, Letenye
- Sarvar, Vasvár, 74, M7, Letenye
- Sarvar, Sümeg (czyli 84), Keszthely, M7, Letenye
Różnice w czasie przejazdu są znikome. Osobiście jechałem całą 86 (starą), i 84 na odcinku Sarvar-Sümeg. Obie drogi w porządku, nawierzchnia dobra, natężenie ruchu małe do umiarkowanego. Sugeruję więc w jedną stronę pojechać jednym wariantem, a w drugą innym - za rok będziesz wiedzieć, który Ci się bardziej spodobał.
4) Chorwacja już bez większego wyboru: albo cały czas autostradą, albo zjazd w Karlovacu i bezpłatny objazd drogą 1.

PS. Słowację, Węgry, Łódz, Nin, ę/ą itd. ;)


Jakaś misja ? :mrgreen: Niespełniony nauczyciel ? Wytłumacz mi dlaczego po pierwszym, drugim i trzecim punkcie nie ma kropek, a po czwartym jest ?
Ciekaw jestem, czy dwa pierwsze zdania w trzecim punkcie na końcu, wymagają przecinka, czy nie ?
Zastanawiam się, czy drogę oznacza się jako 1, czy nr 1 ?
Dlaczego zacytowałeś wypowiedź kolegi z błędem ? nie napisał łódz tylko tylko łódź !


Wybacz. Żeby mój post Cię nie drażnił, ani nie był powodem do dalszego spamowania, usunąłem jego treść.
A Tobie życzę podwojenia liczby napisanych ponad 4700 postów. W tym tempie łatwo pójdzie :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.08.2017 21:07

Raphael napisał(a):Wybacz. Żeby mój post Cię nie drażnił, ani nie był powodem do dalszego spamowania, usunąłem jego treść.
A Tobie życzę podwojenia liczby napisanych ponad 4700 postów. W tym tempie łatwo pójdzie :papa:


:) Jasne, Ty możesz zwracać uwagę, Tobie nie wolno :) :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.08.2017 21:27

Wyraźnie szukasz guza. Grzeczna uwaga w bardzo merytorycznej wypowiedzi nie stanowi chyba większego problemu. Grzecznie więc poproszę - odpuść.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2017 21:43

Raphael napisał(a):
dzidusx napisał(a):(...) chcemy jechac przez słowacje i wegry winiety na oba kraje wykupione (...) jakas sprawdzona trase łódź-nin którą jechał ostatnio i może spokojnie polecic, (...)


edit
W ramach samokrytyki związanej z jakże słusznym wytknięciem mych błędów przez Kolegę bluesman (post niżej), biję się w pierś i usuwam moją jakże nieprawidłową i niewłaściwą odpowiedź, którą śmiałem udzielić Koledze dzidusx.

A ja od siebie dodam, że bardzo pochwalam wytykanie "grubych" błędów pisarskich.
Następnym razem proszę nic nie usuwać.
dzidusx
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzidusx » 09.08.2017 14:20

Kolego Raphael serdecznie dziękuję za pomoc, zdam relację po przejechaniu trasy,

pozdrawiam.
luki0501
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki0501 » 12.08.2017 20:43

Witam, Mam pytanko co do trasy węgry - cro, jadąc 86 rozumiem że zjeżdżamy na lenti i dalej wskakujemy na m70? tam jest gdzieś wjazd na autostradę?
bo rozumiem że jadąc do słoweni drogą 86 wjedziemy na ich płatną autostradę?
I jeszcze pytanko, czy ktoś jechał przez cieszyn z polski? czy aby dostać się na słowację - na czadce, musimy mieć w czehach winietę?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam Łukasz
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 12.08.2017 21:16

luki0501 napisał(a):Witam, Mam pytanko co do trasy węgry - cro, jadąc 86 rozumiem że zjeżdżamy na lenti i dalej wskakujemy na m70? tam jest gdzieś wjazd na autostradę?
bo rozumiem że jadąc do słoweni drogą 86 wjedziemy na ich płatną autostradę?
I jeszcze pytanko, czy ktoś jechał przez cieszyn z polski? czy aby dostać się na słowację - na czadce, musimy mieć w czehach winietę?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam Łukasz

Jechałem trzy lata temu przez Cieszyn i później przez Słowację i winiety na Czechy nie kupowałem.
luki0501
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki0501 » 12.08.2017 21:36

aha ok, co do tych węgier chyba już wiem, widzę że jest wjazd na tą m70 - byle nie w kierunku słoweni i potem na m7 na letenye
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 12.08.2017 23:19

luki0501 napisał(a):Witam, Mam pytanko co do trasy węgry - cro, jadąc 86 rozumiem że zjeżdżamy na lenti i dalej wskakujemy na m70? tam jest gdzieś wjazd na autostradę?
bo rozumiem że jadąc do słoweni drogą 86 wjedziemy na ich płatną autostradę?
I jeszcze pytanko, czy ktoś jechał przez cieszyn z polski? czy aby dostać się na słowację - na czadce, musimy mieć w czehach winietę?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam Łukasz

Możesz do końca jechać 86 skręcając za przejściem granicznym w Redics na Lendavę i dalej drogą 109 na przejście graniczne w Mursko Srediśće. Jedziesz równolegle do Słoweńskiej autostrady. Przejście graniczne spokojne bez korków. Czas przejazdu porównywalny do trasy przez Letnye. Jadąc przez Cieszyn na Cadcę nie potrzebujesz winiety. :wink:
Ogniomistrz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ogniomistrz » 14.08.2017 11:45

Witam Wszystkich,
To mój pierwszy post na forum i pierwsza podróż autem do Chorwacji. Muszę być w Chorwacji (okolice Fažany/Istria) 19.08 (sobota) i będę tam do 26.09 (także sobota). Wiem, wiem - doczytałem później, że to najgorsze z możliwych terminów :oops:.
Jako, że kolejny tydzień będę spędzał na Słowacji. Postanowiłem jechać przez Słowację i Węgry, by nie kupować dodatkowych winiet w Czechach i Austrii. (Winiety zakupie przez neta)

Wyruszam z Warszawy, jadę z dwójką dzieciaków (6l i 2l), na szczęście mam zmiennika za kierownicą (Żonka).
Planowałem wyruszyć w piątek rano (ok 10-11). Trasę (czytając forum) zaplanowałem nastęująco:
- Warszawa Zwardoń (ok 6h, uwzględniając postoje) - czyli ok 17 przekraczam granicę
- Zwardoń - Czadca - Żylina - Bratysława (E75/E50) i dalej do Granicy z Węgrami (na M15) - jakieś kolejne 4h (z postojami) czyli będe na Węgrzech ok 21.00.

I teraz mam pytania:
1. Czy o tej porze lepiej jechać:
a) na Gyor --> Budapeszt (M1) i szukać noclegu w tych okolicach?
b) jechać autostradą i obwodnicą Budapesztu (M1 dalej M7 na Siofok) do Letenye i dalej do Chorwacji?
c) jechać M15 w Gyor skrecic na M85 i dalej M86 do Szombathely i dalej E65 na Zalaegerszeg i dalej 74 by dojechać do E71/M7(w Nagykanizsa) i dalej do Letenye a potem autostradą na Istrię?
d) jazda węgierska drogą 86 - i dalej przez Słowenię do Letenye? i a następnie autostradami w Chorwacji na Istrię?

2. W sobote 26.08 jadę z Chorwacji na Słowację. Zakładałem wyjechać w sobotę późnym popołudniem (lub wieczorem ok 21.00) - na Słowacji (Liptovsky Mikulas) muszę być w niedzielę 27.09 od 12.00. Czy to jest dobry pomysł?

Pozdr. i z góry dziękuję za rady.
M.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 14.08.2017 11:57

Ogniomistrz napisał(a): c) jechać M15 w Gyor skrecic na M85 i dalej M86 do Szombathely i dalej E65 na Zalaegerszeg i dalej 74 by dojechać do E71/M7(w Nagykanizsa) i dalej do Letenye a potem autostradą na Istrię?
d) jazda węgierska drogą 86 - i dalej przez Słowenię do Letenye? i a następnie autostradami w Chorwacji na Istrię?


Proponuje połączyć "c" z "d" - M86 do Szombathely i dalej 86 do M70 i do Letenye
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 14.08.2017 13:19

Ja jechałem 2 tyg temu przez landavr i było bez problemów choć kawałek trzeba później do chorwackiej autostrady dojechać. Przez Cieszyn nie trzeba mieć winiety na czechy
Ogniomistrz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ogniomistrz » 14.08.2017 15:15

Dzieki, a nie bedzie ciężko jechać tą trasą po nocy? prowadzi prrzez wioseczki wegierskie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone