Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
prjd
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) prjd » 29.07.2017 14:35

Witajcie,

Jestem nowym użytkownikiem, w tym roku jadę po raz drugi do Chorwacji. W poprzednim roku byłem w Rovinj pokonując trasę z Poznania przez Niemcy, Austrię oraz Słowenię. Okazało się to dość męczące z powodów dużych korków po drodze. W tym roku postanowiłem zaplanować to nie co lepiej. Wyjazd planuję 12.08 akurat trafia to w długi weekend u nas jak i w Austrii z tego co słyszałem, dlatego planując trasę staram się ominąć ten kraj za pomocą Węgier oraz Słowacji. Trochę obawiam się jazdy, ponieważ nie przez całą drogę będzie można korzystać z autostrad w innych krajach niż polska. Nie mniej jednak doczytałem, że wielu z was jeździ w przez te kraje z powodzeniem. Prosiłbym Was o drobną pomoc. Wytyczyłem 4 trasy z Poznania do Mandre przez Węgry oraz Słowację czy mogli byście powiedzieć którą byście wybrali według Was albo jakie zmiany byście nanieśli, aby droga była dość prosta i szybka? Na pierwszej trasie najbardziej boję się krótkiego odcinka w Słowacji od przejścia w Zwardoniu do Żyliny. W każdej również występuje droga 87/74 z Szombathely do autostrady M7 na Węgrzech jednak tam na google street view jakoś to wygląda. Poniżej przedstawione trasy
trasa1:
trasa1.png
trasa2:
trasa2.png
trasa3:
trasa3.png
trasa4:
trasa4.png
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 29.07.2017 14:47

Moim zdaniem wybierz wariant 4 ,można go troszkę zmienić .
Jak możesz wyjedź dzień wcześniej i najlepiej w nocy tak byś do granicy PL bladym świtem.
Winietkę kupisz w Zabreh na Shell lub drugiej stacji.
Słowacką eznamka.sk i węgierską https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ kup w sieci
prjd
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) prjd » 29.07.2017 14:58

Wyjazd planowałem tak na 10 rano tak aby w niedzielę 13-tego być na miejscu najlepiej możliwie rano by nie tracić dnia. Apartament ma być od 13:00 wolny. Na trasę mam spokojne 27h co powinno starczyć. Zeszłorocznego rekordu 22h z drobnymi przerwami na wc oraz postojami w korkach nie chciałbym pobijać :P
Siulek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Siulek » 30.07.2017 11:06

Zdecydowałem się jechać przez Słowację oraz Węgry i kupić winietki do obu Państw.
Chciałbym tylko dopytać o trasę przez Węgry. Planuję przekraczać granicę w Letenye (w nocy stare przejście żyje jeszcze czy lepiej pojechać na autostradowe przejście?).
Czy jadąc 86 za Kormendem odbijać na Zalaegerszeg i jechać 74 do autostrady czy lepiej cały czas 86? Nie chcę jechać przez Słowenię.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1620
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 30.07.2017 11:16

Siulek napisał(a):Zdecydowałem się jechać przez Słowację oraz Węgry i kupić winietki do obu Państw.
Chciałbym tylko dopytać o trasę przez Węgry. Planuję przekraczać granicę w Letenye (w nocy stare przejście żyje jeszcze czy lepiej pojechać na autostradowe przejście?).
Czy jadąc 86 za Kormendem odbijać na Zalaegerszeg i jechać 74 do autostrady czy lepiej cały czas 86? Nie chcę jechać przez Słowenię.

Jedź na przejście autostradowe, będzie szybciej, a jeżeli tak pojedziesz to odbijaj na 74 w kierunku autostrady.
dangru
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 30.07.2017 13:31

Siulek napisał(a):Zdecydowałem się jechać przez Słowację oraz Węgry i kupić winietki do obu Państw.
Chciałbym tylko dopytać o trasę przez Węgry. Planuję przekraczać granicę w Letenye (w nocy stare przejście żyje jeszcze czy lepiej pojechać na autostradowe przejście?).
Czy jadąc 86 za Kormendem odbijać na Zalaegerszeg i jechać 74 do autostrady czy lepiej cały czas 86? Nie chcę jechać przez Słowenię.



Jedź na stare przejście ,ja przekraczałem w nocy około 3 .Był tylko autokar .Czas odprawy tylko dowody .
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 30.07.2017 13:51

Ja na autostradowym byłem o 6 rano przed nami 5 aut. Zanim dojechaliśmy do kontroli paszportowej za nami stało już ze 20 aut. Boję się pomyśleć co było później. Fakt była otwarta tylko jedna bramka.
Misia28
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misia28 » 30.07.2017 15:26

My jedziemy po raz 6-sty do Cro i tym razem wybieramy taką trasę jak Ty- trasa nr4. Maps google pokazało nam taką drogę jako najszybszą.Zawsze były Czechy Austria i ominięcie autostrady w Słowenii. Też jedziemy do Mandre ale z opolskiego i wyruszamy 5-go wieczorem.☺
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 30.07.2017 15:39

Jechaliśmy z piątku na sobotę, około 23 przez stare przejście, byliśmy tylko my
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 30.07.2017 15:58

Misia28 napisał(a):My jedziemy po raz 6-sty do Cro i tym razem wybieramy taką trasę jak Ty- trasa nr4. Maps google pokazało nam taką drogę jako najszybszą.Zawsze były Czechy Austria i ominięcie autostrady w Słowenii. Też jedziemy do Mandre ale z opolskiego i wyruszamy 5-go wieczorem.☺

Witam.
Jest jeszcze opcja z przeprawą promem. Z autostrady trzeba zjechać w kierunku na Senj,potem kierunek Prizna i na prom.
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 30.07.2017 19:29

Maxiorx36 napisał(a):Macie już winietki czy po trasie kupujecie ?


Mamy już, kupiłem na oficjalnych stronach przez internet.

Maxiorx36 napisał(a):A masz już nagrany nocleg? Pozdrawiam


Mamy w Zakalarosie przy głównej drodze, niestety nie da się linku zamieścić.
prjd
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) prjd » 30.07.2017 20:01

Misia28 napisał(a):My jedziemy po raz 6-sty do Cro i tym razem wybieramy taką trasę jak Ty- trasa nr4. Maps google pokazało nam taką drogę jako najszybszą.Zawsze były Czechy Austria i ominięcie autostrady w Słowenii. Też jedziemy do Mandre ale z opolskiego i wyruszamy 5-go wieczorem.☺

Ale ten świat mały :) z Nysy jesteś jak dobrze widzę? Mam tam rodzinę :) w Głuchołazach, Jarnołtówku i Gierałcicach też :) to będziecie dużo przed nami :) chyba też w takim razie zdecyduje się na tą czwartą trasę.


Bratwojciech napisał(a):Witam.
Jest jeszcze opcja z przeprawą promem. Z autostrady trzeba zjechać w kierunku na Senj,potem kierunek Prizna i na prom.


Prom na pewno odpuszczam. Monitorowałem sytuację od dłuższego czasu na kamerkach liveview i bardzo często są korki :(
Przesłał bym link, może by się komuś przydał albo chciał popatrzeć ale forum blokuje dla nowych użytkowników.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 30.07.2017 21:43

monia1907 napisał(a):Jechaliśmy z piątku na sobotę, około 23 przez stare przejście, byliśmy tylko my

W piątek, 28-go tak się złożyło, że byłem na starym przejściu: ze trzy auta w sumie czekały na wjazd do H. Kontrola sprowadzała się do obejrzenia id-card przez pograniczników. W sumie stałem tam mniej niż pięć minut. Następnie będąc już w H zabłądziłem :oops: :oops: :oops: zjechałem złym zjazdem z ronda i znalazłem się na przejściu autostradowym :oops: :oops: :oops: Samochodów niewiele w obu kierunkach. Sprawdzanie dokumentów również bez skanowania. Wniosek: nie było sensu zjeżdżać z autostrady. Znacznie więcej aut czekało na ostatnich chorwackich bramkach autostradowych niż na obu przejściach razem.

prjd napisał(a): najbardziej boję się krótkiego odcinka w Słowacji od przejścia w Zwardoniu do Żyliny.
Od Milówki do Swierczynowca masz jednojezdniową ekspresówkę. Po stronie SK 100km/h, w tunelach 80. Dobrze oznakowana na Żylinę po słowackiej stronie, następnie drogowskazy prowadzą na Bratysławę. Masz dosłownie ~38km wolnej jazdy od zjazdu z D3 Świerczynowiec do Żyliny, gdzie zaczyna się dwujezdniowa droga prowadząca do D1.

W drodze powrotnej do PL należy uważać: nie skręcać w prawo na 12 Skalite/Zwardoń, tylko dalej prosto, aby za chwilę zobaczyć nowy wiadukt i nowe drogowskazy z kierunkiem D3 do PL - pierwszy zjazd w prawo.
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 02.08.2017 10:54

tomeki napisał(a):Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale z Bytomia przez Zwardoń start w czwartek w nocy, cały piatek, nocleg na Wegrzech i dopiero w sobotę po poludniu na miejscu? To strasznie długo.


Dla nas urlop zaczyna się od zamknięcia drzwi w aucie. Pobyt na Węgrzech to też element urlopu - baseny, lokalne jedzenie i te sprawy. Fakt, celem jest Chorwacja ale co zobaczymy po drodze to nasze :)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 02.08.2017 20:10

Takie samo mam zdanie. Nikt mnie nie goni a po drodze można zawsze coś ciekawego zobaczyć. W dodatku z reguły w wakacje mam 45-60 dni urlopu. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone