Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 26.07.2017 14:22

Sorki. Pomyliłem się. Chodziło oczywiście o inne waluty. Ale generalnie wskazuję kartę :-)
robertos75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertos75 » 26.07.2017 14:49

niby tak ,ale karta to też koszty ,przewalutowanie ,prowizja ,myślałem że euro będzie korzystniej,ale dzięki za odp.
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 26.07.2017 14:57

robertos75 napisał(a):niby tak ,ale karta to też koszty ,przewalutowanie ,prowizja ,myślałem że euro będzie korzystniej,ale dzięki za odp.


A tu niespodzianka. Gdy płacę kartą zawsze mam kurs NBP i nic nie płacę za przewalutowanie. Chyba że masz "darmowe konto", wtedy faktycznie płacisz jak za zboże.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.07.2017 17:24

robertos75 napisał(a):czy na CPN na Węgrzech i Słowacji bez problemu za winiety zapłacę w Euro?

Jedziesz przez Słowację i nie wiesz jaka tam waluta obowiązuję 8O 8O 8O
Oczywiście, że zapłacisz na Słowacji w Euro.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 26.07.2017 17:28

robertos75 napisał(a):niby tak ,ale karta to też koszty ,przewalutowanie ,prowizja ,myślałem że euro będzie korzystniej,ale dzięki za odp.

Zależy jaki bank, jaka karta.
Jeśli PeKaO to płać kartą, przelicza po kursie średnim, bez prowizji.

W moim przypadku transakcje kartą miały najlepszy przelicznik, zarówno jeśli chodzi o płatności jak i wypłaty z bankomatów.
robertos75
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertos75 » 26.07.2017 18:13

krutom napisał(a):
robertos75 napisał(a):czy na CPN na Węgrzech i Słowacji bez problemu za winiety zapłacę w Euro?

Jedziesz przez Słowację i nie wiesz jaka tam waluta obowiązuję 8O 8O 8O
Oczywiście, że zapłacisz na Słowacji w Euro.

Racja ,skojarzyłem z Czechami a tam na CPN nie obsługiwali euro bynajmniej w 2015 r
Maxiorx36
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.07.2016
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxiorx36 » 27.07.2017 22:34

Witam wszyskich wyjazd z Gliwic doradzicie jak dojechać do Baška Voda
Myślałem przez Słowację Węgry Jak kolega Rafer - Mogą być płatne autostrady itd. byle nie stać w korkach i nie jechać po jakiś dziurach :)
Mamy być na miejscu 12.08
Kiedyś jechałem do Makarskiej od strzała ale teraz jedzie z nami dziewczynka
Auto mamy duże wygodne ale nie wiem jak moje dziewczyny, czy dadzą radę wysiedzieć ;)
Co w winietkami najlepiej po drodzę kupić czy wcześniej ? Mamy być 10 dni od 12.08-22.8

Jak by ktoś miał jakieś fajne miejsce to poproszę może jednak się zatrzymam na nockę :)
Patrzyłem na tą miejscowość Zalalövő od Kolegi wyżej Rafer może coś poleci coś ze śniadaniem ?
Tylko z tamtad do B. Voda jest 620km to trzeba by wyjechać raczej nad ranem więc kolacyjka spanko i nad ranem ruszać dalej :)
Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.
Ostatnio edytowano 02.08.2017 20:10 przez Maxiorx36, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2017 22:41

Maxiorx36 napisał(a):Co w winietkami najlepiej po drodzę kupić czy wcześniej ? Mamy być 10 dni od 12.08-22.8

Jak by ktoś miał jakieś fajne miejsce to poproszę może jednak się zatrzymam na nockę :)
Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

Są na rorum odpowiednie wątki z odpowiedziami na powyższe pytania. :idea:
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 28.07.2017 08:44

Maxiorx36 napisał(a):Witam wszyskich wyjazd z Gliwic doradzicie jak dojechać do Baška Voda a dokładnie Mira & Nikola Staničić Zagradina 28
Myślałem przez Słowację Węgry Jak kolega Rafer - Mogą być płatne autostrady itd. byle nie stać w korkach i nie jechać po jakiś dziurach :)
Mamy być na miejscu 12.08
Kiedyś jechałem do Makarskiej od strzała ale teraz jedzie z nami 9L dziewczynka


My jedziemy z 3 latką z Bytomia - Zwardoń - Żylina - Bratysława - M86 i 74 - nocleg w Zalakaros (bez śniadania niestety) - Lentenye - Lucko - Omis. Ruszamy w czwartek w nocy, cały piątek i nocleg spędzamy na Węgrzech i o świcie w sobotę do CRO. Z dzieciakiem nie ryzykowałbym 12h w samochodzie.
Ostatnio edytowano 28.07.2017 09:07 przez tomi_weber, łącznie edytowano 1 raz
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 28.07.2017 08:51

A ja bym nie ryzykował wjeżdzać do Chorwacji w sobotę rano.
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 28.07.2017 09:04

eStefan napisał(a):A ja bym nie ryzykował wjeżdzać do Chorwacji w sobotę rano.

Mam obawy, ale innej opcji nie ma, najwyżej objadę Lucko a stare przejście Lentenye ominę przez Mursko. Chociaż myślę, że na granicy nie powinno być źle. Jak się zbierzemy o 6-7 to w 30 min będziemy na granicy.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 28.07.2017 13:01

Tomi_weber w ubiegłym roku jechałem z 2,5 rocznym wnukiem. Mam nieco dalej bo z Bydgoszczy a jechaliśmy ciągiem zmieniając się z córką za kółkiem. Wyjeżdżaliśmy na noc z myślą o małym. Trasa zamiast 17 godzin przeciągnęła się na 22. Wnuk drogę zniósł świetnie. Chyba najlepiej z nas wszystkich bo mnie i żonę dopadła jelitówka, którą mały przyniósł dwa dni wcześniej z przedszkola. On przechorował ją wcześniej i miał się świetnie. Ja natomiast na pamięć poznałem teksty z jego ulubionego serialu Stacyjkowo. Reasumując, nie obawiał bym się 12 godzin jazdy z dzieckiem. Najważniejsze to znaleźć dla niego zajęcie na drogę wtedy gdy nie śpi. Zgodzę się natomiast z eStefanem co do wyjazdu w sobotę. Weź pod uwagę że miejscowi, Węgrzy i Austriacy mający bliżej nad Adriatyk też ruszą na weekend. Pozdrawiam :papa:
agawu1979
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agawu1979 » 28.07.2017 14:01

Witajcie,
poszukuję najlepszej opcji dojazdu z Wrocławia do Rijeki (przez Węgry i Słowację) chyba, że ktoś zdecydowanie poleca inaczej.
Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam,
Agnieszka
Maxiorx36
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.07.2016
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maxiorx36 » 28.07.2017 23:41

My jedziemy z 3 latką z Bytomia - Zwardoń - Żylina - Bratysława - M86 i 74 - nocleg w Zalakaros (bez śniadania niestety) - Lentenye - Lucko - Omis. Ruszamy w czwartek w nocy, cały piątek i nocleg spędzamy na Węgrzech i o świcie w sobotę do CRO. Z dzieciakiem nie ryzykowałbym 12h w samochodzie.[/quote]

Dzięki tomi_weber za odp. :) ja myslałem o tej trasie Od Kolegi Rafer :)
https://goo.gl/maps/ofibzsvi4LG2
Macie już winietki czy po trasie kupujecie ?

Babka nam napisała że mamy być dopiero na ok. 12 w południe nie wcześniej

Chyba pojedziemy w piątek w nocy bo mała lubi spać w aucie nie ma już poddupnika więc wygodnie będzie sobie siedzieć. kocyk poducha itd.
Ja lubię jeździć i spokojnie dam radę ale jeszcze moje dziewczyny mają przemyśleć czy gdzieś się zatrzymujemy na nockę czy lecimy:)
A masz już nagrany nocleg /? Pozdrawiam
tomeki
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 18.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeki » 29.07.2017 00:44

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale z Bytomia przez Zwardoń start w czwartek w nocy, cały piatek, nocleg na Wegrzech i dopiero w sobote po poludniu na miejscu? To strasznie długo.

Ja jeździłem z Wawy, a to sporo dalej, przez Zwardoń w okolice Szybenika, więc jakieś 100 km bliżej niż Omis. Wyjeżdżaliśmy w piątek po pracy około 18. W okolicach północy meldowaliśmy się na nocleg na Słowacji, jakieś 20 km za Zwardoniem. Potem Żylina, Bratysława, droga 86, Redics, Mursko Sredisce, Varażdin i dalej autostradą do celu. Na miejscu około 21. Nie jesteśmy w stanie wyjechać o 7 rano z noclegu, bo mamy 4 małych dzieci, więc zazwyczaj zaczynami między 10 a 11 w sobotę.

Pierwszy raz pojechaliśmy na wakacje autem, jak maluchy miały półtora roku, ledwo nauczyły się chodzić. Nie było problemów z przejazdami po 12 godzin.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone