Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rozczarowana
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.08.2008
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowana » 27.08.2008 22:28

nie piszcie więcej bzdur że trasa 437 do ronda przed Mariborem to jest darmowa owszem wszystko ładnie pięknie ale wjeżdzajac na to rondo musicie mieć winetę wiem to bo zapłaciłam 150 Euro mandatu więc kto chce niech czyta dalej te bzdury na forum a zapłaci tak jak ja Ci którzy tam przejechali to za friko to chyba szczęściarze. Nie pomogły tłumaczenia że my chcemy na 3 zjazd na Lenart po tym jak zapłaciliśmy oczywiście gotówką mandat pan policjant objechał ładnie z nami rondo wyprowadził nas na 3 zjazd i pokiwał ze teraz to sobie mozemy dalej jechać bo teraz mamy już za darmo. Oczywiście nikt również nie wspomni że jadąc na ten Lenard nadrabiamy 100 km przecież to taki "drobny" szczegół!!
Na rondzie stały 2 patrole przy wjeździe z drogi 437 i wyjeździe na Lenart czyli dobrze wiedzą że polacy chcą ich wykiwać.

Było mi bardzo przykro bo wkopałam jeszcze naszych przyjaciół którzy też dostali mandat a wszystko dzieki ludziom którzy wypisują bzdury na tym forum!!!
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 27.08.2008 22:44

Może już bez złości opiszesz swoje przykre doświadczenia tu:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19656&sid=4

Czy naprawdę myślisz że intencją cromaniaków jest wpuszczanie kogoś w maliny?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.08.2008 23:05

Hmmm, jak tak dalej pójdzie to pojadę przez Węgry...

pozdr
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 28.08.2008 08:07

Witam.
Dużo emocji w twoim poście. Czy pamiętasz jakie były oznaczenia na rondzie? Może coś się zmieniło od czasu kiedy ja jechałem - początek lipca. Wtedy były znaki że zjeżdża się na poszczególne drogi płatne. Wydaje mi się że zostaliście naciągnięci przez Policje słoweńską. Tak też bywa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 08:38

Nie jechałem i nie mam zamiaru...ale na chłopski rozum i wszelka logikę to wygląda na strzał w jelenie rogi na 150 euro...nie może byc zgodne z prawem wymuszenie przejazdu przez płatne rondo z jednej niepłatnej na drugą niepłatną drogę.

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 08:50

Trzeba było jechać na Gersdorf/Mureck...ta droga mnie od samego początku nie przekonywała dlatego pojechałem bokiem i bez stresu...
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 28.08.2008 09:09

hepik napisał(a):Nie jechałem i nie mam zamiaru...ale na chłopski rozum i wszelka logikę to wygląda na strzał w jelenie rogi na 150 euro...nie może byc zgodne z prawem wymuszenie przejazdu przez płatne rondo z jednej niepłatnej na drugą niepłatną drogę.

Obrazek


A czy można z 437 skręcić na Gasnik i Pesnicki Dvour?
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 28.08.2008 09:31

alessandro1977 napisał(a):Trzeba było jechać na Gersdorf/Mureck...ta droga mnie od samego początku nie przekonywała dlatego pojechałem bokiem i bez stresu...


Też tak pojechałem, żeby nie wkur...ć się na tym rondzie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 09:47

O wiele prostsza jest ta droga a poza tym nie ma tam tłoku o patrolach Policji nawet nie wspominam...
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 28.08.2008 09:55

Witam!
Nie dziwię się wkurzeniu rozczarowanej, pewnie też ciśnienie by mi skoczyło, ale nikt na tym forum celowo nie wprawadzał w błąd. Temat przejazdu przez rondo rozpracowywany jest dopiero od niecałych 2 miesięcy (po wprowadzeniu winiet) i okazuje się przejazdem wątpliwym.
Bo skoro ktoś dostał mandat na tym rondzie (nieważne czy zgodnie z prawem czy nie) to coś musi być na rzeczy i ja bym w takich okolicznościach omijał to rondo dla świętego spokoju.

Pozdrawiam
Pipi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 14.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pipi » 28.08.2008 10:23

Witam!
Ja też planując z mężem tegoroczny wyjazd do Chorwacji, miałam jakieś złe przeczucia i dużo watpliowości analizując to rondo w Mariborze. Dlatego spokojnie odbliśmy na drogę 226 kierując się na MURECK. Byliśmy tak około 24:00 więc na całej drodze MURECK-PTUJ spotkaliśmy może 2, 3 samochody :D
Przejechaliśmy ten odcinek bez żadnych problemów i niepotrzebnych stresów.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2008 10:25

Coś mi się zdaje , że "rozczarowana" zapłaciła mandat w kwocie 150 euro nie za brak winiety, lecz za jakieś złamanie przepisu ruchu drogowego.

Za brak winiety taryfikator przewiduje karę od 300 do 800 euro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 11:09

Współczuję rozczarowanej. Ja w tym roku przejechałem to rondo bez konsekwencji mandatowych, jadąc trasą równoległą do płatnej H2 przez Maribor, ale dotąd miałem pretensję do Słoweńców nie o wprowadzenie winietek (bo przecież wprowadzono taki system płatności dla całego kraju, a nie tylko na odcinku tranzytowym w kierunku HR), ale o to, że dla tranzytowców nie przewidziano winietek tańszych - obowiązujących 7 czy 10 dni jak np. w Austrii.
Jeżeli jednak patrole kasują na samym rondzie, to jest to w najwyższym stopniu wkur.....ce :evil: :evil: i nosi znamiona ewidentnego polowania na kasę :!: :!:
Odpowiednikiem tej sytuacji jest siedzenie naszych smerfów za wsią w krzakach, 50 m od znaku końca obszaru zabudowanego, a nie np. w centrum - w pobliżu szkoły, czy innego, ruchliwego miejsca.
Warto chyba jednak dokładnie sprawdzić, czy nie naciągnieto rozczarowanej na kasę, argumenty hepika są dla mnie bardzo logiczne.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 28.08.2008 11:34

Rondo z całą pewnością nie jest częścią autostrady ani drogi eskpresowej, więc chyba jednak słoweńscy policjanci polują na "jelenia". Niezależnie od tego lepiej to rondo omijać. Chciałbym jednak przypomnieć, że jazdę przez Mureck już wcześniej wielu opisywało jako prostsze rozwiązanie.
Nie rozumiem wreszcie o jakich 100 km nadłożonej trasy pisała Rozczarowana - trasa przez Mureck i Lenart do Ptuja jest dokładnie o 19 km dłuższa od wariantu przez Maribor.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2008 11:44

Właśnie...19 km i ani metra więcej...nawet sie tego nie odczuwa...ja też nie rozumiem rozczarowanej w kwestii tych 100 km ale to są chyba z jej strony gesty rozpaczy...
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rondo przed Mariborem tam trzeba winetę!!!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone