Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoźnica 2010

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 29.01.2011 20:29

Dla mnie to też wielka frajda móc pooglądać Rogoźnicę. :)
W tym roku mam w planach spacer po tym pięknym miejscu. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.01.2011 20:33

Ania W napisał(a):W tym roku mam w planach spacer po tym pięknym miejscu. :D

Spacer?
To musisz bardzo dobrze zaplanować trasę, bo na raz to nie dasz rady nawet połowy obejrzeć.

Dziesięć dni tam siedziałem i mam braki :lol:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 29.01.2011 20:33

Polecam parking na prawo od mostu prowadzącego do starej części miasta, na wyspie. Jest tam sporo miejsc, blisko miejsca cumowania łodzi. Jest niestety płatny :( Alternatywą jest malutki parking przy sklepie Konzum. W sezonie jednak z miejscami parkingowymi jest problem.
Chyba, że planujesz Aniu zostać tam na dłużej :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 29.01.2011 20:37

weldon napisał(a):To musisz bardzo dobrze zaplanować trasę, bo na raz to nie dasz rady nawet połowy obejrzeć.


Nie jestem zachłanna. :wink: Z pewnością połowy nie zobaczę, może z ćwierć, ale i tak warto podjechać choćby na lody lub kolację. :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 29.01.2011 20:48

Pasjonat Chorwacji napisał(a): planujesz Aniu zostać tam na dłużej :)


Dziękuję za wskazówki co do parkingu. :D Z pewnością skorzystam.

Planuję wakacje w małej dziurze ( bardzo lubię ) Viniśće koło Trogiru.
Chciałbym zobaczyć czego jeszcze nie widziałam: Primošten, Rogoźnicę Kaštele i Omiš. :D

Nie wiem czy się uda, ale próbować warto. :lol:
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 29.01.2011 20:58

Aniu - Rogoznica jest super na pobyt, ale zajechać tam na chwile .... no nie wiem czy jest tam coś turystycznego do oglądania. Przy takim Primosten - nie wspomnę już o Trogirze to nawet chyba nie ma co sobie nadziei robić.

W skrócie: wakacje - tak, zwiedzanie nie... ma czego 8O
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.01.2011 20:59

Ania W napisał(a):Nie jestem zachłanna. :wink: Z pewnością połowy nie zobaczę, może z ćwierć, ale i tak warto podjechać choćby na lody lub kolację. :)

Problemem są odległości.
Jeżeli chcesz zobaczyć miasteczko, to jedź na wyspę, tak jak droga prowadzi i poszukaj miejsca na górce, za kościołem, pomiędzy drzewami.

Zejdziesz wtedy do kościoła i do portu na jakiegoś loda.

Warto podjechać tam, gdzie Pasjonat Chorwacji mówi - do Frapy.
Parking tam jest już płatny, ale na piechotę to wam zajmie sporo czasu,
a tutaj też jest sporo do obejrzenia - sama marina (bardzo długa promenada wzdłuż jachtów), warto pójść na sam koniec cypla, do kapliczki i popatrzeć na otwarte morze, warto zajrzeć do obiektów samej mariny, na basen, do totemu, no i, oczywiście , Smocze Oko.

Warto również przemieścić się wzdłuż wybrzeża w stronę Primostenu i rzucić okiem na skalista plażę Lozica.
Tutaj jest wyjątkowo pięknie. Te czarno-białe skały na tle morza i nieba o każdej porze dnia wyglądają niesamowicie.

Oczywiście, oprócz portu, warto przejść się po wyspie na tę część od strony lądu.

No i pozostał jeszcze "krótki" spacer po wybrzeżu zatoki od strony lądu :lol:

Rogoznica to nie Primosten, gdzie się wskoczy na wyspę do kościoła i załatwi sprawę :D

Nic z tego :lol:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 29.01.2011 21:00

Jeszcze kilka zdjęć, ale nie obawiajcie się - koniec jest bliski :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 29.01.2011 21:03

Aniu - tu jest parę moich fotek z Rogoznicy, Primosten i Trogiru:

http://picasaweb.google.com/marekm1973/Chorwacja2010#

Kiedy planujesz wyjazd?

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku też będziemy w Rogoźnicy (po 20 sierpnia) bo to na prawdę dobre miejsce na wypoczynek :D

No i przepraszam Pasjonata za śmiecenie w Jego wątku :oops:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 29.01.2011 21:12

weldon napisał(a):Warto podjechać tam, gdzie Pasjonat Chorwacji mówi - do Frapy.
Parking tam jest już płatny, ale na piechotę to wam zajmie sporo czasu,
a tutaj też jest sporo do obejrzenia - sama marina (bardzo długa promenada wzdłuż jachtów), warto pójść na sam koniec cypla, do kapliczki i popatrzeć na otwarte morze, warto zajrzeć do obiektów samej mariny, na basen, do totemu, no i, oczywiście , Smocze Oko.


Dzięki za wszelkie rady i sugestie. :)

Właśnie jeśli mi starczy czasu i chęci to chciałabym zobaczyć tą część którą mi tak fajnie opisałeś. Zdaję sobie sprawę, że trzeba tam być na wakacjach, by poczuć Rogoźnicę. Nie dziwi mnie, że ludzie po 12x jeżdżą do Chorwacji.
Może właśnie coś nam wpadnie w oko by spędzić tam wakacje... :)

Plany mamy, a co wyjdzie, to się okaże. :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 29.01.2011 21:17

Marek73 napisał(a):Kiedy planujesz wyjazd?


Marku zaraz zabieram się do oglądania fotek. :)

Wychodzi na to, że niestety nie spotkamy się na trasie, a szkoda.
Wyjeżdżam już 25.06 do Cro... Już tęskno za Jadranem i tą fantastyczną atmosferą.
Może kiedyś skrzyżują się nam drogi. :wink:

Serdecznie pozdrawiam.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 29.01.2011 21:27

Ja jadę do Chorwacji po raz czwarty.
Wyjeżdżam za pięć długich miesięcy :(

Fajnie się czyta Wasze rozmowy, przypominają mi się znajome miejsca. W ubiegłym roku miałem noclegi w Rogoznicy. Stąd robiłem sobie wypady do wodospadów na rzece Krka, do Promisten, do Trogiru itp.
Trogir - bajka...
Primosten jest cudowny, polecam szczególnie wyprawę wieczorem, gdy nie jest już tak upalnie, zachodzące słońce zmienia i ociepla kolory a światła domów oświetlają wąskie uliczki nadając im niesamowitego wyglądu.
Piękna jest Chorwacja.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 29.01.2011 21:29

Marku, a coż to za słowa o zaśmiecaniu wątku?! :lol:

Masz piękne zdjęcia, odlądałem już je. Zostawiłem nawet swój ślad po sobie :) Będę częstym gościem w Twojej galerii.

Pozdrawiam
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 29.01.2011 21:45

Marku również obejrzałam Twoje zdjęcia i bardzo mi się podobały.
Masz fajne dzieciaczki. :D

Tak się patrzyłam na Was, czy gdzieś, przypadkiem się otarliśmy o siebie, ale niestety nie. :?

Głogów jednak nie taki mały. :D

Pasjonacie Chorwacja przepiękna to fakt. Ja już 5x będę, nie licząc pierwszego jeszcze za czasów Jugo... i ciągle zielona w temacie.
Niby coś człowiek widział, a mało i mało. :roll:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 29.01.2011 21:50

I cały urok właśnie w tym Aniu, że choćby było się w Chorwacji setki razy, to zawsze można odkryć w niej coś jeszcze, coś dla siebie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rogoźnica 2010 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone