Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda na Hvarze - jaka jest naprawdę???

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kubol
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubol » 16.08.2006 10:00

Wróciłem ze Svetej Nedilji we wtorek wieczorem. Absolutnie rewelacyjna miejscowość ,woda krystalicznie czysta , klif , skałki , zatoczki z żwirkiem ,w marinie świetne warunki do skoków z wysokości , profesjanalne zajebiście wysokie ściany do wspinaczek. Podczas 15 dni pobytu super pogoda - tylko 2 dni pochmurne (moglismy więc zwiedzić Hvar , Jelsę, Stari Grad, grotę ) kilka krótkich burz .Wiatr przeganiał chmury w strone lądu , pod wzgledem nasłonecznienia Hvar nic sie nie zmienił. :D
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 17.08.2006 07:31

Ja byłem w Jagodnej od 23 lipca do 7 sierpnia : 2 razy w nocy pokropiło i w te dni do ok 10-11 godz niebo było lekko zachmurzone. Poza tym LAMPA - w końcu to najbardziej nasłonecznione miejsce ( wyspa ) w Cro.
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 18.08.2006 13:12

o rany o rany ....co to się porobiło??? mam pytanie do tych co to często we wrzesniu. Pierwszy raz jade w tym terminie. jak to bywa w tym czasie? najbardziej interesuje mnie Hvar :) :) :) śpimy pod namiotem więc...trzeba się przygotować
lipiec lampa ze hej, sierpien troszkę (ale niewiele) pochmurnych dni a właściwie nocy i jedna fest burza....a co we wrześniu??????
i czy druga połowa jeszcze ok???
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 18.08.2006 13:14

Irek G :P jak Jagodna w tym roku najbardziej interesuja mnie nie ukrywam ceny. Czas zacząc kalkulacje :)
Pozdrawiam (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl)
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 18.08.2006 14:09

espeso napisał(a):Irek G :P jak Jagodna w tym roku najbardziej interesuja mnie nie ukrywam ceny. Czas zacząc kalkulacje :)
Pozdrawiam (adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl)


Dorosły 7E , dzieci po 3,5E , prżd 2E - poza tym żadnych innych opłat
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 18.08.2006 15:46

oj troche podskoczyło...płaciłam jescze po 21 E za dobę za 4 osoby 2+2
moze wrzesien taniej? moze mozna sie potargowac?

dzieki
tuśka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuśka » 30.08.2006 14:31

Co do pogody na Hvarze, to ja w tym roku miałam niezłe przeżycie.
Byłam w Ivan Dolac od 19 do 26 sierpnia. Na początku pobytu pogoda była super, słoneczko, błękitne niebo. Ale pod koniec naszego pobytu przeżyliśmy niezłą burzę i straszne gradobicie (z nieba leciały kulki lodu wielkości ok 2 cm). Trwało to bardzo krótko, bo po ok 15 minutach wyszło słonko, ale na aucie pozostała "pamiątka".
Tak więc pogoda tam jest nieprzewidywalna.
Ale poza tym było super.
darious
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darious » 30.08.2006 22:23

tuśka zapewne masz na myśli coś takiego:
Stara Cesta okolice Velo Grablje, pojechałem sobie rowerem i złapała mnie burza, widziałem błyski, słyszałem grzmoty i odgłos palenia się pioruna, było blisko....ale przeżyłem :)
Obrazek
Obrazek
tuśka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuśka » 31.08.2006 08:46

Tak własnie to miałam na myśli. Niestety nie wywołałam jeszcze zdjęć. Ja na szczęście zdążyłam skryć się w apartamencie, ale wyobrażam sobie co musiałeś przeżywać, nie wyglądało to ciekawie z balkonu, a co dopiero "na żywo".
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 31.08.2006 09:12

:D to już w niedziele :D martwie sie ta pogodą...chciałabym tylko żeby nie było sytuacji jak u nas, że jak się "zaciągnie " to leje cały tydzień albo i 2
tuśka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuśka » 31.08.2006 09:50

Nie martw się, tam jak pada to zazwyczaj tylko chwilę, a później wychodzi słonko. W ciągu 2 tygodni były może ze 4 deszczowe dni, z tym że zza chmur przebijało od czasu do czasu piękne słoneczko. Życzę samych słonecznych dni i udanego wypoczynku.
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 11.08.2014 20:30

Witam,
Pytanie do Cromaniaków - jaka była pogoda tego lata na Hvarze? Pytam zdegustowany pogodą we Włoszech, gdzie na przełomie lipca i sierpnia mieliśmy więcej dni deszczowych niż słonecznych... Hvar jest uznawany za najbardziej słoneczne miejsce w CRO i początkowo tego lata mieliśmy znów jechać po bardzo udanych gorących wakacjach w roku 2012, a więc jak było w tym roku???bo słyszałem z różnych źródeł, że Chorwacja w tym roku też ni była zbyt ciekawa :-P
Pozdrav :-)
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 12.08.2014 12:41

jeżdżę tam od 10 lat :D rzeczywiście ten rok "obfitował" w deszcz. Pisze to w cudzysłowiu bo jak na polskie warunki to i tak mało. Padało i były burze ale od około 12 słońce i plaża :) takze te kilka dni to nic
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 12.08.2014 22:35

Czyli jednak :-) a nocujesz pod namiotem, w przyczepie czy na kwaterze? Ją jeżdżę po campingach, i śpię w namiocie, więc pogoda szczególnie jest dla mnie ważna, dosyć mam już lawin błota płynących przez namiot :-):-)
wcilor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.12.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) wcilor » 10.11.2014 17:53

Trebor napisał(a):Kto nie korzystał jeszcze, to polecam: http://www.accuweather.com
Podają tam pogodę na 15 dni: pierwszy tydzien sprawdzalny jest w 80-90 procentach (często sprawdzalny jest stuprocentowo!), drugi - jakieś 50-60%. Sprawdzałem, doświadczyłem, polecam.


Hehehe uśmiałem się z tego drugiego tygodnia - 50% :-) Małe dziecko też ma 50% sprawdzalności, bo albo leje albo nie leje, albo jest śnieg albo nie ma. Ja sprawdzalność accuweather w Polskich warunkach oceniam na max 4 dni, ale to max. A co do południowej Chorwacji to chyba jeszcze mniej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pogoda na Hvarze - jaka jest naprawdę??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone