Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anti » 28.06.2016 13:52

Wciągająca relacja i piękne zdjęcia:) Już nie mogę się doczekać naszego wyjazdu:D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 28.06.2016 14:21

ewula91 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Pustki w Podgorze na plaży 8O 8O Aż ciężko uwierzyć, że to to samo miejsce...

8O
O nieeeeee..... Na szczęście czegoś takiego nie było nawet w ostatnich dniach na głównej plaży w centrum 8O
Czyli termin mieliśmy bardzo dobry! :D Ja nie mogłam patrzeć jak na tej najbliższej plaży w drugim tygodniu ludzie mają między sobą jakieś 2 metry odstępu (miejscami może więcej) bo dla mnie to już było za ciasno 8O
A my zawsze na spokojnie. W pierwszym tygodniu pustki a w drugim zdarzało się, że w odległości 4 metrów ktoś się rozłożył i to już było blisko :o

figusek napisał(a):Z tego miejsca, gdzie są schody i tunel doszlibyście do pięknych plaż :-) nie myliłaś się :-)

Wspomnienia odżyły, kiedy oglądam Twoje zdjęcia :-) na zdjęciu z witryną sklepową jest nawet mój kubek, który niestety zbiłam :-( w tym roku kupuję taki drugi ! :-)

A tak myślałam! Kojarzyłam skaliste zatoczki z Twojej relacji ale nie sprawdzałam gdzie się znajdują i tak właśnie się zastanawiałam czy to nie będzie gdzieś tam ;)
Mój mąż jak już sprawdził plażę przy syrence to tylko tam chciał leżeć.

Musielibyście przejść jeszcze przez gaj oliwny i ujrzelibyście boskie plaże :)
Ale macie powód, by tam wrócić :mrgreen: :hut:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 28.06.2016 21:35

Edi1012 napisał(a):Też wróciliśmy niedawno z Makarskiej...w Podgorze bylismy wprawdzie przejazdem ale bardzo miło powspominać. Dopiero tydzień jak wróciliśmy a już chciałbym tam być...
Z przyjemnością śledzę dalej Twoją relacje...


A my w Makarskiej na spacerku :D
U nas już leci drugi tydzień po powrocie :( już myślimy gdzie jechać w przyszłym roku :D

Alize 1800 napisał(a):Prawie identyczny scenariusz jak w ubiegłym roku: Plitvice z noclegiem, deszcz w drodze do Podgory przez Gornja Ploca, plaże, uliczki itd.
W tym roku tam samo, lecz z 1 - dniowymi wypadami do Dubrovnik, płw. Peljeszac po winko, Mostar z miejscowościami po drodze, wodospad Kravice itp.
Super!


Rozumiem, że w tegoroczny urlop też już za Wami? ;)
A Dubrownik u Was jaki był? Słoneczny czy deszczowy? U nas ta druga "opcja"... :P Winko kupiliśmy w drodze z Dubrownika, w okolicach doliny Neretwy. A Mostar nam odpadł bo spojrzeliśmy na pogodę i...mieliśmy już dość spacerowania w pelerynach (w tym w mojej do połowy rozerwanej :p)

anti napisał(a):Wciągająca relacja i piękne zdjęcia:) Już nie mogę się doczekać naszego wyjazdu:D

Pochwal się ile masz dni do wyjazdu i jaki kierunek? :D

figusek napisał(a):Musielibyście przejść jeszcze przez gaj oliwny i ujrzelibyście boskie plaże :)
Ale macie powód, by tam wrócić :mrgreen: :hut:


Tych powodów to się uzbierało... 8O Plany planami ale rzeczywistość okazała się być inna :|
Na drugi raz, jeśli byśmy mieli jechać w te okolice to wybralibyśmy Tucepi albo Podgorę Caklje, tylko i wyłącznie ze względu na parkingi samochodowe pod domami. Chociaż najpiękniej było właśnie w Podgorze ;D
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 28.06.2016 21:39

ewula91 napisał(a):
Alize 1800 napisał(a):Prawie identyczny scenariusz jak w ubiegłym roku: Plitvice z noclegiem, deszcz w drodze do Podgory przez Gornja Ploca, plaże, uliczki itd.
W tym roku tam samo, lecz z 1 - dniowymi wypadami do Dubrovnik, płw. Peljeszac po winko, Mostar z miejscowościami po drodze, wodospad Kravice itp.
Super!


Rozumiem, że w tegoroczny urlop też już za Wami? ;)
A Dubrownik u Was jaki był? Słoneczny czy deszczowy? U nas ta druga "opcja"... :P Winko kupiliśmy w drodze z Dubrownika, w okolicach doliny Neretwy. A Mostar nam odpadł bo spojrzeliśmy na pogodę i...mieliśmy już dość spacerowania w pelerynach (w tym w mojej do połowy rozerwanej :p)

Właśnie że jeszcze nie!!!! 4 DDD
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 29.06.2016 09:58

figusek napisał(a):Musielibyście przejść jeszcze przez gaj oliwny i ujrzelibyście boskie plaże :)
Ale macie powód, by tam wrócić :mrgreen: :hut:


Tych powodów to się uzbierało... 8O Plany planami ale rzeczywistość okazała się być inna :|
Na drugi raz, jeśli byśmy mieli jechać w te okolice to wybralibyśmy Tucepi albo Podgorę Caklje, tylko i wyłącznie ze względu na parkingi samochodowe pod domami. Chociaż najpiękniej było właśnie w Podgorze ;D[/quote]
Rzeczywiście w centrum był z tym problem, dla nas parking to podstawa, więc szukamy zawsze apartamentu z parkingiem :-) i w Podgorze udało się taki znaleźć na szczęście :-)
ania_skce
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_skce » 29.06.2016 11:27

Piękne zdjęcia i z każdym wpisem coraz ciekawsze :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 29.06.2016 19:52

Alize 1800 napisał(a):Właśnie że jeszcze nie!!!! 4 DDD

O mamo!!! Zazdroszczę! :D Mam nadzieję, że później pooglądam Wasze zdjęcia :wink:

figusek napisał(a):Rzeczywiście w centrum był z tym problem, dla nas parking to podstawa, więc szukamy zawsze apartamentu z parkingiem :-) i w Podgorze udało się taki znaleźć na szczęście :-)

Nam to szukanie wyszło jak wyszło... :D chociaż jak pisałam parking mieliśmy, tylko, że przy innej ulicy ;) ale przynajmniej pierwszy raz za nami i już wiemy na co zwrócić uwagę następnym razem ;)
Pamiętam, że nocowaliście u Ane. Nawet sobie spisałam gdzieś adres ale...ostatecznie nawet do niego nie zajrzałam ;/

ania_skce napisał(a):Piękne zdjęcia i z każdym wpisem coraz ciekawsze :)

Dziękuję :)
Wrzuciłam sobie do osobnego folderu zdjęcia, które chciałam pokazać w kolejnym odcinku i... jest ich 311 8O chyba muszę zrobić jeszcze jedną selekcję a resztę najwyżej wrzucę na jakąś stronkę i dodam odnośnik ;)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 29.06.2016 21:40

Dzień 5. Środa 08.06.2016 cz. 1

Dość tego leniuchowania :D
O 5.50 wyjeżdżamy na wycieczkę...
Przejeżdżamy przez zaspany jeszcze Omiš
DSCF4485.JPG


DSCF4490.JPG

i już chyba wiadomo dokąd zmierzamy.

Parkujemy za darmo pod centrum handlowym Joker i idziemy do centrum. Drogę sprawdzałam przed wyjazdem- była banalna. W każdym razie mamy dojść do parku, w którym stoi pomnik Grzegorza z Ninu.

A po drodze…
IMG_2413.JPG


W końcu docieramy do stadionu…
IMG_2414.JPG


Stadionu :?: :?: Jakiego stadionu??? Mam przed oczami mapę Splitu w google i… ten stadion to chyba nie ta strona… ale może się mylę.
Zastanawiamy się czy przy znakach na centrum nie skręcić w lewo. Ale nie. Przecież patrzyłam na drogę i mamy iść prosto aż dojdziemy do parku, przy nim się lekko odbija w lewo ale to już z daleka widać. Więc idziemy dalej prosto. Jednak cosik mi nie gra… Za stadionem widać Jadran, no… dziwne.
I tak idziemy i idziemy aż w końcu stwierdzam, że lepiej skręcić jednak w lewo. Szukamy jakiegoś przejścia dla pieszych i co widzę po chwili?? Tunel pod wzgórzem Marjan :!: 8O Shit! Gdzie my jesteśmy??
Teraz to już na pewno musimy skręcić w lewo. Idziemy i… uświadamiam sobie nagle, że przecież po „drugiej stronie” wzgórza też są zabudowane tereny. I co, jeśli my właśnie tam wyjdziemy? Wtedy to już się całkiem pogubimy.
Po chwili jednak widać jakiś mini park. Jest! Jesteśmy na miejscu! Uf! Wchodzimy do tego parku i… to nie ten! :|
Zaczepiam jakiegoś starszego faceta z nadzieją, że coś tam jednak po angielsku rozumie i okazuje się, że nawet całkiem nieźle mówi w tym języku. Tłumaczy nam dokładnie drogę- jesteśmy blisko.
Idziemy za jego wskazówkami i w końcu docieramy pod Teatr Narodowy.
IMG_2420.JPG


Zaraz obok znajduje się klasztor i kościół Matki Bożej od Zdrowia (Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych ??)
IMG_2422.JPG


I już jesteśmy w domu. Przechodzimy kawałek ulicą Marmontova, chyba najbardziej ekskluzywną w mieście.
IMG_2425.JPG



Skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę katedry Sv. Duje.
IMG_2429.JPG

IMG_2430.JPG

IMG_2433.JPG

IMG_2437.JPG

IMG_2442.JPG

IMG_2445.JPG


A takie tłumy są przed katedrą… 8O
IMG_2448.JPG


IMG_2450.JPG


Wejście do katedry
IMG_2456.JPG


Ale nie dostaniemy się nim do środka. Jeśli ktoś chce zobaczyć katedrę wewnątrz, to musi przed schodami skręcić w prawo i zakupić bilet w cenie 10 kun. Wtedy wejdzie jakimś bocznym wejściem.
Te schody tylko dla tych, którzy chcą wejść na dzwonnicę. Koszt 20 kun/os.
Chcemy! :oczko_usmiech:

No to wchodzimy.
IMG_2460.JPG

IMG_2466.JPG


Tyle się naczytałam w Waszym relacjach o „masakryczności” tego wejścia, że byłam chyba przygotowana na najgorsze. Do tego bałam się… lęku :D Koniec końców okazało się, że nie taki diabeł straszny! :twisted:
Schody od dołu może rzeczywiście nie wyglądają zachęcająco…
IMG_2470.JPG


Ale mnie chyba pochłonęło robienie zdjęć i nawet nie zauważyłam kiedy znalazłam się na samej górze.

IMG_2475.JPG

IMG_2476.JPG

IMG_2478.JPG

IMG_2481.JPG

IMG_2484.JPG



Na górze spędzamy dobre 20 minut.
Ostatnio edytowano 06.07.2016 18:47 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 29.06.2016 21:53

Dzień 5. Środa 08.06.2016 cz. 2

Po zejściu na dół przechodzimy uliczkami i dochodzimy do głównego deptaku – Rivy, czyli Obala Hrvatskog narodnog preporoda, która o godzinie 8.50 wygląda tak
IMG_2555.JPG


A w naszych planach
IMG_2564.JPG


Mogliśmy iść tam od razu, skoro byliśmy tak blisko ale chciałam najpierw przejść się po mieście, póki jeszcze było w miarę pusto.
IMG_2567.JPG

IMG_2570.JPG

IMG_2571.JPG

IMG_2575.JPG

IMG_2577.JPG

IMG_2582.JPG


Oczywiście idziemy wyżej
IMG_2587.JPG

IMG_2601.JPG


Odpoczywamy chwilę i zjadamy śniadanko. Zauważam maszt, więc oczywiście musimy do niego dojść. Chociaż przyznam, że spacer jest męczący. A tu jeszcze co chwilę spotykamy biegaczy 8O Jak oni tak po tych schodach, w takim upale… ?? 8O

Dochodzimy do mini ogrodu zoologicznego. Syf, kiła i mogiła.
DSCF4503.JPG


Widzę znak do wc, więc lecę. Jest darmowe, super! Po chwili przestaje mnie to dziwić… nie dość, że trzeba przejść przez chaszcza to jeszcze trafimy na… dziurę w podłodze :D

IMG_2626.JPG


I dalej…
IMG_2634.JPG


Damy radę!

IMG_2653.JPG

IMG_2658.JPG

IMG_2661.JPG

IMG_2662.JPG


O…stadion, przy którym byliśmy.

IMG_2683.JPG

DSCF4515.JPG


W końcu padają mi baterie w tym powiedzmy lepszym aparacie ;/ a tu jeszcze tyle zwiedzania!! :o dobrze, że mam chińczyka. Tylko, że…schodząc ze wzgórza w nim też zaczyna wyskakiwać, że bateria słaba ;/

DSCF4529.JPG



Jeśli komuś nie chce się wchodzić, to może wjechać kolejką.
DSCF4541.JPG
Ostatnio edytowano 06.07.2016 18:47 przez ewula91, łącznie edytowano 2 razy
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 29.06.2016 21:56

Dzień 5. Środa 08.06.2016 cz. 3

Uliczkami dochodzimy znów do centrum
DSCF4549.JPG

DSCF4550.JPG

DSCF4553.JPG

DSCF4555.JPG

DSCF4556.JPG

DSCF4558.JPG


O 11.00 jest już nieco więcej ludzi
DSCF4570.JPG


Ale i tak jest dobrze. Kiedy tu byłam w sierpniu 7 lat temu to… nie widziałam na tym placu nic. Oprócz setek głów oczywiście.

Kręcimy się jeszcze chwilę, macamy palec Grzegorza co by tu jeszcze wrócić (albo żeby mieć szczęście, jak kto woli) :wink:
DSCF4595.JPG

DSCF4594.JPG


I Sebastian już marudzi, żeby iść do samochodu. :| Ponieważ gdy przyjechaliśmy było licho z miejscami i zmieściliśmy się tak na styk to się biedny cały czas stresował.

Wracamy już właściwą drogą. Zostawiamy plecaki i lecimy do Jokera coś zjeść w McD. :) Przy okazji robimy mini zakupy w Tommy i szukamy jakiegoś elektronicznego sklepu, w którym mogłabym znaleźć baterie. Są! :mrgreen: A więc reszta dnia uratowana :D

A tak stoimy na parkingu
DSCF4603.JPG
nasze to czarne mondeo

DSCF4605.JPG


Odnośnie samego parkingu. Wjeżdżaliśmy od strony Put Brodarice, tutaj https://www.google.pl/maps/@43.5188172,16.4460582,3a,75y,312h,81.32t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQLGAr1QPKZXDmO8wov2kWA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
i zaraz na prawo mamy zakaz wjazdu, to plac dla policji. W pierwszej chwili właśnie tam wjechaliśmy bo nie zauważyliśmy znaku a miejsc było sporo. Z tym, że każde auto miało jakieś naklejki w stylu funduszy unijnych i to nas opamiętało.
Kawałek dalej jest o wiele większy parking chociaż na googlach widać budkę i szlabany (nie jestem pewna ale wydaje mi się, że rzeczywiście tam stały) i to nas zmyliło. Na ten parking chyba też można wjechać darmowo ale 100% pewności nie mam (może ktoś z Was wie??). I tu nawet koło południa były jeszcze miejsca.

O 12.35 wyjeżdżamy ze Splitu. Jestem zniesmaczona samą sobą :oops: planowałam zwiedzanie na tyle godzin…a my tylko przez to miasto przelecieliśmy! :( Do poprawki!


A tak wyglądała nasza wędrówka po Splicie
split.jpg

Jak widać "troszkę" nadłożyliśmy idąc do centrum :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 06.07.2016 18:48 przez ewula91, łącznie edytowano 2 razy
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 30.06.2016 19:12

Mam Split w planach, ale mój Artur się zniechęcił, kiedy przez niego przejeżdżaliśmy... Mijaliśmy duże blokowiska, wszędzie ludzie i korek. Jestem w trakcie urabiania go; w sumie to już wie, że jak będzie po drodze (a będzie? :D) to wjedziemy :)
Marzy mi się odwiedzenie tego miejsca z parasolkami :) z tego, co kojarzę jest jeszcze gdzieś na Istrii - może ktoś poratuje i dorzuci, w którym miejscu dokładnie? :oops: :D
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 30.06.2016 19:26

figusek napisał(a):Mam Split w planach, ale mój Artur się zniechęcił, kiedy przez niego przejeżdżaliśmy... Mijaliśmy duże blokowiska, wszędzie ludzie i korek. Jestem w trakcie urabiania go; w sumie to już wie, że jak będzie po drodze (a będzie? :D) to wjedziemy :)
Marzy mi się odwiedzenie tego miejsca z parasolkami :) z tego, co kojarzę jest jeszcze gdzieś na Istrii - może ktoś poratuje i dorzuci, w którym miejscu dokładnie? :oops: :D

A nie na Korculi? ;)
Ja znów nie wiedziałam, że w Splicie takie jest :)
Powiem Ci, że jak tak szliśmy tą okrężną drogą z parkingu mijaliśmy właśnie blokowiska i wcale mi się nie podobało. Zresztą ogólnie bardziej nam Trogir przypadł do gustu bo jest taki "kompaktowy" :) Chociaż pałac Dioklecjana też ma swój urok ale chyba trzeba mu poświęcić troszkę czasu.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 30.06.2016 20:16

Dzień 5. Środa 08.06.2016 cz. 4

Nie koniec zwiedzania na dziś. Jedziemy do Trogiru.
Wjeżdżając do miasta trafiamy na roboty drogowe ale przejeżdżamy w miarę płynnie. Parkujemy na pierwszym płatnym parkingu, żeby już się nie stresować (chociaż w planach miałam podjechać kawałek za most na Ciovo).
Parking płatny 4 kuny/h lub 20 kun za cały dzień.

IMG_2698.JPG


jak widać cały zapchany… :p

Na następnym parkingu już drożej – pierwsze 30 minut 6 kun, 1h – 10 kun (ale patrzę teraz na zdjęcie i kombi już ma 12 kun/h)
To jeszcze nic. Znajoma była w Splicie i Trogirze dzień wcześniej więc podpytałam ile płaciła za parkingi. W Splicie znalazła jakiś za 6kn/h a w Trogirze…20 ! 8O Stwierdziłam, że po prostu coś pomyliła.
Okazało się jednak, że mówiła najprawdziwszą prawdę. Otóż w Trogirze zaraz obok głównej bramy rzeczywiście za parking zapłacimy 20 kn/h. 8O

A nam spacerek nie zaszkodzi. Zresztą trwa może 5 minut.
IMG_2710.JPG


Widzimy już Bramę Lądową z figurą bł. Jana z Trogiru
IMG_2712.JPG


ale jeszcze nią nie przechodzimy. Później przywitamy się z Janem.
W pierwszej kolejności planujemy przejść całe miasteczko dookoła a potem pochodzić uliczkami wewnątrz.
IMG_2717.JPG

IMG_2720.JPG

IMG_2725.JPG

IMG_2735.JPG

IMG_2749.JPG


Dochodzimy do twierdzy Kamerlengo, do której wstęp kosztuje 25kn dla osoby dorosłej i 20 kun dla dzieci. My jednak jej nie zwiedzamy bo wiele osób tu na forum pisało, że szału nie ma. Podglądam tylko troszkę i idziemy dalej.
IMG_2755.JPG

IMG_2766.JPG

IMG_2776.JPG


IMG_2775.JPG


Aż w końcu znajdujemy się obok twierdzy św. Marka.
IMG_2785.JPG


Kawałek dalej wchodzimy między uliczki
IMG_2792.JPG

IMG_2796.JPG

IMG_2799.JPG


i trafiamy znów do bramy lądowej. Przechodzimy i skręcamy zaraz w lewo na schodki prowadzące do figury bł. Jana. Z góry raczej pięknych widoków nie ma, chyba że ktoś chce sobie popatrzeć np. na Konzum.
IMG_2810.JPG

IMG_2815.JPG

IMG_2816.JPG


IMG_2849.JPG

IMG_2876.JPG

IMG_2907.JPG

IMG_2937.JPG

IMG_2951.JPG


Sebastian w końcu idzie sobie odpocząć w cieniu a ja jeszcze spaceruję po placu Jana Pawła II.

Zwiedzanie Trogiru też było raczej szybkie i zmieściliśmy się w 2h.
Wracając zjeżdżamy jeszcze w Trogirze na większe zakupy do Kauflandu a w dalszej drodze jeszcze tankujemy.

Zdjęć z Trogiru mam sporo ale chyba lepiej będzie jak je wrzucę na jakąś stronkę... :wink:
Załączniki:
IMG_2909.JPG
Ostatnio edytowano 06.07.2016 18:48 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 30.06.2016 20:29

Dzień 5. Środa 08.06.2016 cz. 5

Po powrocie do Podgory zjadamy obiad i idziemy jeszcze na spacer do Čaklje.

IMG_3077.JPG

IMG_3081.JPG

IMG_3082.JPG

IMG_3084.JPG

IMG_3086.JPG

IMG_3087.JPG

IMG_3090.JPG

IMG_3091.JPG

IMG_3092.JPG

IMG_3098.JPG

IMG_3101.JPG

IMG_3102.JPG

IMG_3103.JPG

IMG_3105.JPG

IMG_3107.JPG

IMG_3110.JPG

IMG_3111.JPG

IMG_3114.JPG
Ostatnio edytowano 06.07.2016 18:49 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Podgora z plusem, czerwiec 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 30.06.2016 20:52

Dzień 6. Czwartek 09.06.2016

Dziś znów leniuchujemy na plaży. Tym razem wybieramy się troszkę dalej, na plażę przy drodze do Čaklje. Właściwie to zmuszam męża żeby tam iść, bo na pewno będzie pusto i w ogóle lepiej. :p
Niestety kilka osób już się zdążyło rozłożyć, a do tego masakrycznie wieje i... po kilku minutach zwinęliśmy się do naszej zatoczki :mrgreen:
DSCF4608.JPG

DSCF4610.JPG

DSCF4616.JPG

DSCF4626.JPG

DSCF4663.JPG

DSCF4664.JPG


A po południu idziemy na lody do Tučepi :oczko_usmiech:

Część trasy już znamy. Dochodzimy so schodków i...co to :?: Czy mi tam właśnie mignęły kulamenty pewnego starszego pana?
No tak... schody prowadzą do plaży dla nudystów! :| Oboje mamy skwaszone miny i szukamy innego zejścia ale nie ma. Trzeba jednak nimi zejść, na szczęście można kawałek wcześniej skręcić w boczną dróżkę i ominąć plażę.
IMG_3119.JPG

IMG_3120.JPG

IMG_3121.JPG

IMG_3129.JPG

IMG_3131.JPG

IMG_3137.JPG

IMG_3138.JPG

IMG_3144.JPG

IMG_3147.JPG

IMG_3148.JPG

IMG_3149.JPG


A po powrocie wypijamy piwko na balkonie :D Sebastianowi Karlovacko nie zasmakowało. Ja sobie wzięłam mandarynkowe, pyyyyycha :P
Ostatnio edytowano 06.07.2016 18:50 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora z plusem, czerwiec 2016 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone