Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plesac-kilka pytań do bywalców

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 18.06.2012 18:21

Bocian napisał(a):
MKB napisał(a):
Bocian napisał(a):
Bosm@n napisał(a):Bocian, znasz miejscowość Podobuce? mkm, Ciebie oczywiście jako znawcę tematu proszę także o informację :D

Jestem tam już "prawie jedną nogą" ale dzieci pytają czy są tam lody (takie prawdziwe chorwackie) i jakaś pizza i spagetii... sklepu podobno nie ma ale tatuś oczywiście będzie jeździł po pieczywo (będę jeździeł) - na forum niestety nie wyczytałem nic o gastronimii w Podobuce.

W Podobuce byłem tylko przejazdem, jeśli można to tak nazwać, bo tej miejscowości nie da się przejechać samochodem ani od strony Mokalo ani od tunelu. Jechałem od Mokalo i dojechałem do miejsca gdzie złożyły mi się lusterka. Ja zakotwiczyłem w Borku, kawałek dalej. W Podobuce nie jadłem i nie mieszkałem. Tam chyba rozrabiała :) Aldonka albo Maslinka... Nie pamiętam :) W Borku temat podstawowych produktów mam ogarnięty bo co rano można poprosić gospodynie i kupi. Na lody jeździmy do Trstenica albo przy okazji zakupów w Orebicu. Takie na patyku mamy w Borku :)


Bocian - proszę o więcej info o problemie z dojazdem do Podobuce.
Mam już zarezerwowaną kwaterę w Podobuce - a chcę tam dojechać sporym pickupem (nissan titan)
Proszę też o info innych znawców tematu

Odgrzałeś kotleta :)
Nie ma problemu z dojazdem do Podobuce. W Mokalo skręcasz w lewo na Postup. Problem zapewne będzie z podjazdem pod kwaterę, bo z tego co pamiętam to tam się dojeżdża do jednego miejsca i dalej pod kwaterę z buta :)
http://www.fotoszok.pl/upload/0d060066.jpg


Byłem tam w ubiegłym roku i jadę w tym także:-)
Racja jak skręcisz w lewo w okolicy Mokalo to Podobuce są na końcu droki:-) jakieś 5 km:-) wzależności gdzie masz kwaterkęczy przy samej wodzie czy na zboczu to dojazd jest inny - daj znać gdzie masz kwatere to cośdoradzę:-)
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 19.06.2012 10:01

przy plaży: dum Sandra, od 4go lipca :)
opcja z taczkami najbardziej mi się podoba - w naszym przypadku nawet złożenie lusterek by nie pomogło.
dzięki!
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 19.06.2012 21:08

Byłem w domu obok - U Palmy - sciana obok - piękna okolica, fajna plaża.
Z parkingu masz ok 100 m taczkami do Sandry - jakwpadne na to jak wkleja się zdjęcia to Ci wyśle:-)
Pamiętaj o pontonielub inym sprzęcie pływającym - w okolicy są zatoczki, jaskinie dostępne raczej z wody. Nie ma tam sklepu - ale to zaleta:-)
Jak masz pytania to odpowiem. Świetny wybór!
Ja jechałem autostradą do końca i przez Stone, a do domu promem do Ploce. Jak będziesz jechał przez Bośnie to warto zatankować - taniej:-)
Ostatnio edytowano 19.06.2012 21:41 przez Bosm@n, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.06.2012 21:11

Bosm@n napisał(a): przez Stone

...henge? 8) :lol:
Pozdrav.
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 20.06.2012 14:42

Bosm@n - dzięki!
Uspokoiłeś mnie :)
Z góry dziękuję za zdjęcia! z racji posiadania trójki mocno nieletnich pociech raczej będziemy się trzymać plaży przydomowej.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 22.06.2012 13:14

MKB napisał(a):Bosm@n - dzięki!
Uspokoiłeś mnie :)
Z góry dziękuję za zdjęcia! z racji posiadania trójki mocno nieletnich pociech raczej będziemy się trzymać plaży przydomowej.


Plaża jest kamienista - bez butów do wody się nie da - słońce jest tam cały dzień więc i parasol/namiocik jest wskazny (karimata itp), ja wszystko to zostawiałen na noc na plaży - do domu z plaży masz jakieś 6 metrów:-)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.06.2012 20:35

Podobuce ma plażę raczej z tych łagodniejszych, drobne kamyczki. nawet zejście do wody jest łagodne. W kategorii plaż kamienistych zaliczyłabym ją raczej do tych mało kamienistych :)

Obrazek
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.06.2012 20:46

trochę cienia i
słońca
Obrazek

Nawet mały łach piasku się znajdzie!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2012 11:24

Dodam tylko, że moje zdjęcie zrobione było już wieczorem, stąd cień na plaży :)
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 24.06.2012 12:17

Bocian napisał(a):
Bosm@n napisał(a): przez Stone

...henge? 8) :lol:
Pozdrav.


Dobrze, że przez Stone a nie Podupce :lol: .
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 25.06.2012 07:51

Pięknie dziękuję!
To dobra wiadomość ze zejście łagodne i nie ma od razu dużej głębi.
Jeszcze pytanka:

Czy ktoś z was miał może okazję korzystać z miejscowej konoby?

Czy ktoś z was mieszkał może w domu Sandra? właścicielem jest Pan Ante Palihnić. Czy myślicie ze mogłabym poprosić go o pomoc w zakupach (pieczywo, pomidorki itp). A może we wsi ktoś ma stragan z warzywami (ach pomidorki), piwniczkę z winkiem.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 25.06.2012 09:59

Autem do Konzuma masz 12 km:-) jedziesz raz na 2 dni i jest git:-)
Konoby są dwie - zobaczysz sam na miejscu - raczej tymczasowe, ale zjeść można.
agata22051979
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 28.02.2013 14:05

Czy w Podobuce konoby działają również we wrześniu? :)
Ostatnio edytowano 28.02.2013 14:32 przez agata22051979, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.02.2013 14:19

Świetny tytuł wątku :mrgreen:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plesac-kilka pytań do bywalców - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone