Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plesac-kilka pytań do bywalców

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 22.07.2011 20:53

ttom napisał(a):
KrzychuZiom napisał(a):Witam , także zastanawiam się nad wypadem do Orebic-ia , mamy jeszcze opcje Makarska lub Hvar , napiszcie czy najlepiej Orebic czy inna miejscowość ? jedziemy w 2 pary , wiek ok 24 lata , a więc fajnie by było żeby wieczorami coś się działo :) miasteczko , kafejki itp , i gdzie najlepsze plaże (bez masówek) bardzo dziękuje za info :)

Hmm, w waszym przypadku będzie ciężko pogodzić jedno i drugie. W Orebić czy gdzie indziej na półwyspie to raczej nie poimprezujecie za mocno, w Makarskiej na pewno. A plaże ? Na Peljesaću jest całkiem sporo urokliwych plaż, wsiadasz w samochód i codziennie masz nową...


W Orebić z plażami krucho, tzn. plaże są małe, ale wejścia do wody kiszka, dużo skał, a i dla dzieci rozrywek oraz placu zabaw - BRAK.
Plaża Divna ok. 25 km od Orebić, drogą dla minimum średniego kierowcy - MARZENIE!
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 26.07.2011 13:54

Orebić to może nie ma za bardzo co zaoferować ale juz za wodą w Korciuli...
Polecam plażowanie w Pernie, Kuciste, Viganji ąz do Loviste.
Turysci z Orebicia przychodzili pograć w kosza i siatke do Kuciste pod Komodor
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2011 15:14

Bocian napisał(a):
marc-jana napisał(a):jedziemy na Plejsac

Witaj. Nie to, żebym się czepiał, ale warto na początku wiedzieć jak nazywa się półwysep na który chcecie jechać. To Pelješac. Jeżdżę tam od 2003 roku. Chorwaci lubią jak ktoś stara się posługiwać ich językiem i zna nazwy miejsc w których bywa....


marc-jana napisał(a):Pljesac-oczywiście......


A mówią, że nauka nie idzie w las... :lool: :lool:

A na końcu:

pierzaczek napisał(a):.... ale juz za wodą w Korciuli...


Bocian do boju :!: :lol:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 26.07.2011 15:17

byłem rok temu w Korciuli .. nawet fajnie było :) a przez Pljsac przejeżdżałem :) ogólnie Hurwacja fajna jest :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.07.2011 16:29

Buk z nimi 8)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 26.07.2011 16:41

Bocian napisał(a):Buk z nimi 8)


i z tobom :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.07.2011 16:44

marc-jana napisał(a):Pljesac-oczywiście......

W tytule jest Plesac ale uważam, że ten półwysep to plecies jakiś Plecas...



:lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2011 17:40

Wiecie,
nie miałem zamiaru obśmiewać pomyłek (chociaż uważam, że można się nieco bardziej przyłożyć do nazw geograficznych), ale najbardziej rozbawiła mnie Marc-jana, która po grzecznej uwadze Bociana na poprzednie błędy w pisowni napisała:
"Pljesac-oczywiście......" :lool:
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 26.07.2011 21:46

e... Sławek, czepiasz się :D
"Na Chorwację" pewnie jedzie to i na Pljesac-oczywiście...... trafi.

Wybaczcie, ale czasami nie da się już takich bzdur czytać. Ja wiem, że to obcy, słowiański język, ale jak nie wiesz jak napisać daną nazwę to jest opcja "kopiuj-wklej" :twisted:
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 26.07.2011 22:31

Adam.B napisał(a):
Bocian napisał(a):Buk z nimi 8)


i z tobom :)


I po... bulu :mrgreen:
stoku
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) stoku » 27.07.2011 23:31

Nie opuszczajcie swych marzeń
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 18.06.2012 11:07

Bocian napisał(a):
Bosm@n napisał(a):Bocian, znasz miejscowość Podobuce? mkm, Ciebie oczywiście jako znawcę tematu proszę także o informację :D

Jestem tam już "prawie jedną nogą" ale dzieci pytają czy są tam lody (takie prawdziwe chorwackie) i jakaś pizza i spagetii... sklepu podobno nie ma ale tatuś oczywiście będzie jeździł po pieczywo (będę jeździeł) - na forum niestety nie wyczytałem nic o gastronimii w Podobuce.

W Podobuce byłem tylko przejazdem, jeśli można to tak nazwać, bo tej miejscowości nie da się przejechać samochodem ani od strony Mokalo ani od tunelu. Jechałem od Mokalo i dojechałem do miejsca gdzie złożyły mi się lusterka. Ja zakotwiczyłem w Borku, kawałek dalej. W Podobuce nie jadłem i nie mieszkałem. Tam chyba rozrabiała :) Aldonka albo Maslinka... Nie pamiętam :) W Borku temat podstawowych produktów mam ogarnięty bo co rano można poprosić gospodynie i kupi. Na lody jeździmy do Trstenica albo przy okazji zakupów w Orebicu. Takie na patyku mamy w Borku :)


Bocian - proszę o więcej info o problemie z dojazdem do Podobuce.
Mam już zarezerwowaną kwaterę w Podobuce - a chcę tam dojechać sporym pickupem (nissan titan)
Proszę też o info innych znawców tematu
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2012 13:37

MKB napisał(a):
Bocian napisał(a):
Bosm@n napisał(a):Bocian, znasz miejscowość Podobuce? mkm, Ciebie oczywiście jako znawcę tematu proszę także o informację :D

Jestem tam już "prawie jedną nogą" ale dzieci pytają czy są tam lody (takie prawdziwe chorwackie) i jakaś pizza i spagetii... sklepu podobno nie ma ale tatuś oczywiście będzie jeździł po pieczywo (będę jeździeł) - na forum niestety nie wyczytałem nic o gastronimii w Podobuce.

W Podobuce byłem tylko przejazdem, jeśli można to tak nazwać, bo tej miejscowości nie da się przejechać samochodem ani od strony Mokalo ani od tunelu. Jechałem od Mokalo i dojechałem do miejsca gdzie złożyły mi się lusterka. Ja zakotwiczyłem w Borku, kawałek dalej. W Podobuce nie jadłem i nie mieszkałem. Tam chyba rozrabiała :) Aldonka albo Maslinka... Nie pamiętam :) W Borku temat podstawowych produktów mam ogarnięty bo co rano można poprosić gospodynie i kupi. Na lody jeździmy do Trstenica albo przy okazji zakupów w Orebicu. Takie na patyku mamy w Borku :)


Bocian - proszę o więcej info o problemie z dojazdem do Podobuce.
Mam już zarezerwowaną kwaterę w Podobuce - a chcę tam dojechać sporym pickupem (nissan titan)
Proszę też o info innych znawców tematu

Odgrzałeś kotleta :)
Nie ma problemu z dojazdem do Podobuce. W Mokalo skręcasz w lewo na Postup. Problem zapewne będzie z podjazdem pod kwaterę, bo z tego co pamiętam to tam się dojeżdża do jednego miejsca i dalej pod kwaterę z buta :)
http://www.fotoszok.pl/upload/0d060066.jpg
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.06.2012 15:18

Wy tu mocie nawijkę o Peljeśacu - nie doczytałech!

tu jest newralgicznie :
Obrazek
a reszta lajt:
Obrazek
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 18.06.2012 15:33

80% gości nie musi przejeżdżać przez ten "przesmyk" . Chyba że macie zakwaterowanie w "centrum" wiochy - cudzysłów w słowie centrum jest bardzo ważny !
Goście w domach przy plażowych parkują na górze i taczkami toboły.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plesac-kilka pytań do bywalców - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone