Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2015 21:05

Zakładając konta podpisujecie umowy. Czytajcie je. Tabele opłat są integralną częścią umowy. Rozmowy na forum banku i w cc możecie sobie potraktować jako towarzyskie.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 12.06.2015 10:41

ufon73 napisał(a):
pawelli napisał(a):Jestem świeżo po rozmowie z M-Bankiem i widze że od poprzedniego roku troche się pozmieniało ..... :(

wypłata z bankomatów (prowizja za wypłatę (nie mniej niż 9pln + prowizja za przewalutowanie)
Visa paywave - 3% + 5,9% (z kun na pln)
MasterCard paypass - 3% + 5% (z kun na pln)
Matercard World debit 0% + 3%

przy płatnościach bezgotówkowych - nie ma prowizji za wypłate (bo jej fizycznie nie ma)

Nie ma innego wyjścia jak zabierać eurosy + pln-y i awaryjnie kartę do bankomatu


Oni chyba każdemu mówią co innego :D ja dziś pytałem w placówce i kobieta mówiła że bankomaty nie mniej niż 9zł.
Debetowki:
Visa- jedno przewalutowanie 5.9%
Master Card - 2% jedno przewalutowanie i 2% drugie.
Obie karty rzekomo są ww Euro czy coś takiego..


pytałem u 2 konsultantów i twierdzili że nie ma dwukrotnego przewalutowania.

Mastercard:
- z innej waluty na euro -> 2%
- z innej waluty na pln -> 3%

Visa:
- przewalutowanie - 5,9%

prowizja za wypłatę gotówki w bankomacie - 3% ale nie mniej niż 9pln
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2015 11:09

"Mastercard:
- z innej waluty na euro -> 2%
- z innej waluty na pln -> 3%"

?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 12.06.2015 13:24

Mastercard:
- z np. kuny na euro -> 2% (jeżeli masz konto prowadzone w euro)
- z np. kuny na pln -> 3%
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 12.06.2015 14:14

pawelli napisał(a):
ufon73 napisał(a):
pawelli napisał(a):Jestem świeżo po rozmowie z M-Bankiem i widze że od poprzedniego roku troche się pozmieniało ..... :(

wypłata z bankomatów (prowizja za wypłatę (nie mniej niż 9pln + prowizja za przewalutowanie)
Visa paywave - 3% + 5,9% (z kun na pln)
MasterCard paypass - 3% + 5% (z kun na pln)
Matercard World debit 0% + 3%

przy płatnościach bezgotówkowych - nie ma prowizji za wypłate (bo jej fizycznie nie ma)

Nie ma innego wyjścia jak zabierać eurosy + pln-y i awaryjnie kartę do bankomatu


Oni chyba każdemu mówią co innego :D ja dziś pytałem w placówce i kobieta mówiła że bankomaty nie mniej niż 9zł.
Debetowki:
Visa- jedno przewalutowanie 5.9%
Master Card - 2% jedno przewalutowanie i 2% drugie.
Obie karty rzekomo są ww Euro czy coś takiego..


pytałem u 2 konsultantów i twierdzili że nie ma dwukrotnego przewalutowania.

Mastercard:
- z innej waluty na euro -> 2%
- z innej waluty na pln -> 3%

Visa:
- przewalutowanie - 5,9%

prowizja za wypłatę gotówki w bankomacie - 3% ale nie mniej niż 9pln




Visa i Mastercard są rozliczane w euro i mc ma podwójne przewalutowanie po 2% a visa od razu 5.9% i jedno przewalutowanie. Trochę się już powoli nasze informacje pokrywają :D
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.06.2015 14:37

pawelli napisał(a):
ufon73 napisał(a):
pawelli napisał(a):Jestem świeżo po rozmowie z M-Bankiem i widze że od poprzedniego roku troche się pozmieniało ..... :(

wypłata z bankomatów (prowizja za wypłatę (nie mniej niż 9pln + prowizja za przewalutowanie)
Visa paywave - 3% + 5,9% (z kun na pln)
MasterCard paypass - 3% + 5% (z kun na pln)
Matercard World debit 0% + 3%

przy płatnościach bezgotówkowych - nie ma prowizji za wypłate (bo jej fizycznie nie ma)

Nie ma innego wyjścia jak zabierać eurosy + pln-y i awaryjnie kartę do bankomatu


Oni chyba każdemu mówią co innego :D ja dziś pytałem w placówce i kobieta mówiła że bankomaty nie mniej niż 9zł.
Debetowki:
Visa- jedno przewalutowanie 5.9%
Master Card - 2% jedno przewalutowanie i 2% drugie.
Obie karty rzekomo są ww Euro czy coś takiego..


pytałem u 2 konsultantów i twierdzili że nie ma dwukrotnego przewalutowania.

Mastercard:
- z innej waluty na euro -> 2%
- z innej waluty na pln -> 3%

Visa:
- przewalutowanie - 5,9%

prowizja za wypłatę gotówki w bankomacie - 3% ale nie mniej niż 9pln



Ale po raz kolejny bardziej opłaca sie wyrobić ms gold debid, nie ma wcale prowizji za wypłatę z bankomatu..:) i przewalutowanie tańsze, a chyba nie ma większej różnicy co jest na obrazku karty:)

Chociaż przyjrzałem się dokładnie swojemu kontu i mam też pakiet ACTIV, za 5zł miesięcznie brak opłat za karty nawet jak jakaś jest niewykorzystywana, i darmowe wypłaty z każdego bankomatu na świecie z każdej karty.
Na infolini dowiedziałem się że podczas płatności kartą czy wypłaty z bankomatu mbank dolicza 2-3% w zależności od waluty ale licząc po kursie MC czy Visa a nie swoim. Dlatego też płatności kartą raczej i tak wychodzą dużo korzystniej nawet doliczając te 3% za przewalutowanie z kun.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 12.06.2015 14:59

ufon73 napisał(a):


Visa i Mastercard są rozliczane w euro i mc ma podwójne przewalutowanie po 2% a visa od razu 5.9% i jedno przewalutowanie. Trochę się już powoli nasze informacje pokrywają :D


Nie ma podwójnego przewalutowania.

Visa przewalutowanie do od razu do pln.

Tak jak napisałem , specjalnie pytałem konsultantów czy przewalutowania się sumują.
Otrzymałem zapewnienie że się nie sumują
papryka33
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryka33 » 12.06.2015 15:09

Witajcie, znalazłam konwertery organizacji płatniczych - może się przydadzą przy podejmowaniu decyzji o zabraniu gotówki lub kart:
Dla Visa: http://www.visaeurope.com/making-paymen ... ange-rates
Dla MasterCard: https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 12.06.2015 15:19

jednak się sumują czyli 2+3%
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 12.06.2015 18:36

pawelli napisał(a):jednak się sumują czyli 2+3%

co Wam się sumuje? kuny na euro (walutę rozliczeniową karty) przeliczane są wg kurs MC i bank nie ma nic do tego. Euro sprzedaje nam mBank po swoim kursie i dodatkowo pobiera 3%
więc nie jest prawdą, że się sumują.
jeśli dokonany transakcji w kunach to zapłacimy prowizję %:
dla Visa - 5.9
dla MC - 3
i tyle
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 12.06.2015 18:57

ale i tak najlepszy przelicznik za płatności w Cro jest przy karcie ja za wszystko co się da płacę kartą mBanku albo Aliora łącznie z autostradą na bramkach samoobsługowych
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.06.2015 20:35

Czy na MC i tak nie ma 2x przeliczenia ?
W końcu na rachunku mamy PLN, te muszą być przeliczone na Euro i potem drugi raz na Kuny, prawda czy fałsz ?

Właśnie jestem w fazie przekształcenia ekonta na ekonto mobilne plus. W jednym zdaniu ... mniejsze koszty i darmowe wypłaty na całym świecie z bankomatów.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 12.06.2015 21:47

sdolas napisał(a):Czy na MC i tak nie ma 2x przeliczenia ?
W końcu na rachunku mamy PLN, te muszą być przeliczone na Euro i potem drugi raz na Kuny, prawda czy fałsz ?
Właśnie jestem w fazie przekształcenia ekonta na ekonto mobilne plus. W jednym zdaniu ... mniejsze koszty i darmowe wypłaty na całym świecie z bankomatów.

W Aliorze mastercarda przeliczają po kursie (z tabeli mastercard) z kuny na dolara i następnie Alior przelicza po swoim kursie bankowym z dolara na złote.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.06.2015 22:08

Mi pani z infolini powiedziała ze mbank przelicza po kursie mc lub visa plus % za przewalutowanie 2 dla euro i 3 dla innych i to by pasowalo bo po ich kursie ciężko by było by Kuby poniżej 52 groszy z prowizję wychodzily
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 12.06.2015 22:48

paulr napisał(a):Mi pani z infolini powiedziała ze mbank przelicza po kursie mc lub visa plus % za przewalutowanie 2 dla euro i 3 dla innych i to by pasowalo bo po ich kursie ciężko by było by Kuby poniżej 52 groszy z prowizję wychodzily

wszystko się zgadza;) jak dokonasz transakcji w euro to za przewalutowanie pobierają 2%, jak w innej walucie np. Kunach - 3%. ale nawet w tym co napisałeś nie wynika, że się sumują;-) bo się nie sumują
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone