Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.05.2014 17:05

Zivogosce Blato jest ok, spokojniej niż w Zivogosce Porat. Plaża ładna, z prysznicem, można rozłożyć się pod palma lub tamaryszkiem. Kilka knajpek, mała przystań z której można popłynąć na Hvar. Trochę ludzi się kręci ale bez tłoku. Gdyby na plaży było jednak za dużo ludzi można iść na plażę kempingu Dole tuż obok, tam jest jeszcze luźnej niż na miejskiej. Można wyjść w góry, super widoczki. Jako baza wypadowa też ok. Chętnie tam wrócę kiedyś.
Stefa1966
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.05.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefa1966 » 04.05.2014 17:29

dziękuję gusia
Chorwacja jest piękna, przynajmniej tyle ile dotychczas zdołaliśmy zobaczyć a widzieliśmy niewiele
liczymy, że w tym pięknym kraju są jeszcze miejsca gdzie nie będziemy czuli się jak na deptaku w Sopocie czy innej marszałkowskiej :) to mamy na co dzień
chociaż mamy świadomość, że w wakacje na wiele liczyć nie można - z powodu dzieci w wieku szkolnym trudno wyjazd przekładać na inny okres
jamraga
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamraga » 07.05.2014 12:28

Witam
Jestem na forum nowa i po raz pierwszy w tym roku planuję z rodziną 2+2 wyjazd do Chorwacji. Mam pytanie czy możecie polecić jakieś kwatery od 12 lipca na 7-10 dni blisko plaży w rozsądnej cenie. Nie mamy ustalonego miejsca więc liczę na jakieś podpowiedzi urokliwych, niezbyt zatłoczonych miejscowości. Mój adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 07.05.2014 12:42

Witaj a gdzie chcesz jechać na wyspy czy na ląd, północ czy południe Chorwacji...
Może warto najpierw poczytać o różnych regionach, na coś się zdecydować mniej więcej i dopiero szukać w danym rejonie konkretnej kwatery
Pozdrawiam :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.05.2014 13:06

mariusz_77 napisał(a):Może warto najpierw poczytać o różnych regionach,


Polecam dział Relację - kopalnia wiedzy.

Pozdrawiam
jamraga
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamraga » 07.05.2014 13:36

mariusz_77 napisał(a):Witaj a gdzie chcesz jechać na wyspy czy na ląd, północ czy południe Chorwacji...
Może warto najpierw poczytać o różnych regionach, na coś się zdecydować mniej więcej i dopiero szukać w danym rejonie konkretnej kwatery
Pozdrawiam :papa:

Myślę że Północna Dalmacja albo Kvarner, żeby było trochę bliżej jeżeli chodzi o jazdę z dziećmi.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.05.2014 14:07

jamraga napisał(a):
mariusz_77 napisał(a):Witaj a gdzie chcesz jechać na wyspy czy na ląd, północ czy południe Chorwacji...
Może warto najpierw poczytać o różnych regionach, na coś się zdecydować mniej więcej i dopiero szukać w danym rejonie konkretnej kwatery
Pozdrawiam :papa:

Myślę że Północna Dalmacja albo Kvarner, żeby było trochę bliżej jeżeli chodzi o jazdę z dziećmi.

Proponuję na pierwszy raz Północną Dalmację i krąg się zawęzi. :)
Wykluczając wyspy (chyba, że wchodzą w grę) w Północnej Dalmacji masz region Zadaru (Nin, Biograd, Zaton, Sukošan) oraz Wybrzeże Šibenik–Primošten. Teraz do pracy zapraszamy wyszukiwarkę. Wpisujesz słowa "relacja" i np. "Primošten" i życzę miłej lektury.
Kiedy podejmiesz decyzję o wyborze miejscowości (jednej lub kilku) można szukać i pytać o kwatery. :wink:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 07.05.2014 14:22

Nie wszędzie gdzie nie ma piasku lub drobnego żwirku dostęp do wody i samo zejście z brzegi jest złe (niewygodne).

Szukając plaż w miejscach popularnych musimy liczyć się z tym, że może się zdarzyć tłok; na samej plaży ale także w najbliższej okolicy.

Podróżując natomiast do miejsc innych (nie tak popularnych) zawsze (przynajmniej ja zawsze coś znalazłem) znajdziemy plażę gdzie zejście choć po skałach to jest gładziutkie, proste i nawet małe dzieci nie powinny mieć z nim problemu. Nic złego się im nie zdarzy a my mamy na wszystko oko.
W większości miejsca wejść do wody; opisywane na forum i zachwalane do odwiedzin z małymi dziećmi są takie jak "wejść do morza nad Bałtykiem".

Rozumiem, że każdy by chciał aby tak było w Chorwacji.... ale tutaj się trochę inaczej plażuje, zabieranie ze sobą tysiąca gratów ma tylko sens wtedy gdy do plaży dojedziemy samochodem (przy dzieciach czasami trzeba mieć wszystko).
Bardzo fajne plaże w miejscach mniej popularnych są! Są; te fajnie dostępne i te mniej.... ja nazywam je miniaturowe... bo są małe.
Jeśli już je znajdziemy i uda nam się do nich dość to zazwyczaj zejście do wody jest "bajka".
jamraga
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamraga » 07.05.2014 14:26

A co sądzicie o miejscowości Nin? Od jakiegoś czasu przeglądam i zaczyna mi się podobać.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.05.2014 15:27

jamraga napisał(a):A co sądzicie o miejscowości Nin? Od jakiegoś czasu przeglądam i zaczyna mi się podobać.


:? Gdybym tam trafiła na 1 raz byłabym rozczarowana :( i zdziwiona 8O gdzie ta piękna Chorwacja z fotek które oglądałam na forum :?: .
Samo miasteczko warte odwiedzin ale urlopować to ja bym tam nie chciała.
jamraga
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) jamraga » 07.05.2014 17:25

gusia-s napisał(a):
jamraga napisał(a):A co sądzicie o miejscowości Nin? Od jakiegoś czasu przeglądam i zaczyna mi się podobać.


:? Gdybym tam trafiła na 1 raz byłabym rozczarowana :( i zdziwiona 8O gdzie ta piękna Chorwacja z fotek które oglądałam na forum :?: .
Samo miasteczko warte odwiedzin ale urlopować to ja bym tam nie chciała.

A znasz Ljubac który jest trochę bliżej? Czy ktoś może powiedzieć czy nadaje się na wypoczynek z dziećmi 5 i 10 lat?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.05.2014 07:40

jamraga napisał(a):
gusia-s napisał(a):
jamraga napisał(a):A co sądzicie o miejscowości Nin? Od jakiegoś czasu przeglądam i zaczyna mi się podobać.


:? Gdybym tam trafiła na 1 raz byłabym rozczarowana :( i zdziwiona 8O gdzie ta piękna Chorwacja z fotek które oglądałam na forum :?: .
Samo miasteczko warte odwiedzin ale urlopować to ja bym tam nie chciała.

A znasz Ljubac który jest trochę bliżej? Czy ktoś może powiedzieć czy nadaje się na wypoczynek z dziećmi 5 i 10 lat?


ljubac-2009-kolo-zadaru-urokliwie-i-spokojnie-t25739.html

:papa:
SeB89
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) SeB89 » 12.05.2014 15:05

Witam wszystkich zwolenników Cro ;)
Jestem nowy na forum ale widzę ze tutaj znajdę najwięcej konkretnych informacji na temat Cro ;)
Wiec tak wybieramy się 4os do Chorwacji w drugiej połowie czerwca średnia wieku to 26lat. Z tego co przeglądaliśmy w necie to najbardziej spodobała się nam Makarska i prawdopodobnie uderzymy w tamte rejony. Co konkretnie polecalibyście dla takiej grupy wiekowej w Chorwacji? Może Makarska to nie do końca dobry pomysł? Ogólnie chcemy poszaleć i odpocząć :)
Ja osobiscie byłem już w Cro ale to było jakieś 8lat temu na Krk, pozostała trójka będzie pierwszy raz.
z góry dzięki za odp ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.05.2014 16:26

SeB89 napisał(a):Witam wszystkich zwolenników Cro ;)
Jestem nowy na forum ale widzę ze tutaj znajdę najwięcej konkretnych informacji na temat Cro ;)
Wiec tak wybieramy się 4os do Chorwacji w drugiej połowie czerwca średnia wieku to 26lat. Z tego co przeglądaliśmy w necie to najbardziej spodobała się nam Makarska i prawdopodobnie uderzymy w tamte rejony. Co konkretnie polecalibyście dla takiej grupy wiekowej w Chorwacji? Może Makarska to nie do końca dobry pomysł? Ogólnie chcemy poszaleć i odpocząć :)
Ja osobiscie byłem już w Cro ale to było jakieś 8lat temu na Krk, pozostała trójka będzie pierwszy raz.
z góry dzięki za odp ;)


Cześć.

Kiedyś coś takiego :arrow: imprezowa-miejscowosc-prosze-o-rade-t26996.html#p497505

:mrgreen:

Zobacz też tu :arrow: szukam-imprezowych-miejscowosci-t44241.html#p1329456

Pozdrawiam
SeB89
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.05.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) SeB89 » 12.05.2014 16:59

No to teraz zastanawiam się jeszcze nad wyspą Pag.. Ale w Marskiej widziałem, że można jeszcze trochę pozwiedzać...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone