Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 08.07.2014 08:37

nic nie zmienia...niestety...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.07.2014 08:39



Niestety to nie tylko autostrad dotyczy... :?
Kilka krajów zaskarżyło ten projekt do KE - zobaczymy co będzie.
acc_grand
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.07.2013
Opłaty za chorwackie autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) acc_grand » 12.07.2014 13:12

Witam! Pod koniec lipca wybieram się do CRO. Jadę z Warszawy, obrałem trasę Ostrava - Olomuc - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb - Senj (jedną z tych którą proponuje Google maps). Chciałbym oszacować koszty tego przejazdu, jednak ciężko mi wyliczyć koszty przejazdu chorwackimi autostradami, gdzie nie ma winiet tylko bramki. Czy ktoś ma jakieś informacje o kosztach związanych z przejazdem chorwackiego odcinka tej trasy? Co sądzicie o marszrucie jaką wybrałem?

PS. Dzięki tej stronie hac.hr/cestarina/cjenik wyliczyłem sobie, że przejazd od granicy ( miejscowość Macelj) do samego Splitu kosztować będzie 105 HRK. Jak moje obliczenia mają się do rzeczywistości?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Opłaty za chorwackie autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.07.2014 13:32

Zagreb (Lućko) - Senj (Żuta Lokva) = 57Kn
Zagreb (Zapresić) - Macelj (Trakoscan) = 48Kn

obliczenia stąd

acc_grand napisał(a):Jadę z Warszawy, obrałem trasę Ostrava - Olomuc - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb - Senj (jedną z tych którą proponuje Google maps). Co sądzicie o marszrucie jaką wybrałem?

normalka/standard, tylko Słowenię objechałbym objazdem M-L-P (kpl info na forum)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Opłaty za chorwackie autostrady

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.07.2014 14:13

acc_grand napisał(a):Witam! Pod koniec lipca wybieram się do CRO. Jadę z Warszawy, obrałem trasę Ostrava - Olomuc - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb - Senj (jedną z tych którą proponuje Google maps). Chciałbym oszacować koszty tego przejazdu, jednak ciężko mi wyliczyć koszty przejazdu chorwackimi autostradami, gdzie nie ma winiet tylko bramki. Czy ktoś ma jakieś informacje o kosztach związanych z przejazdem chorwackiego odcinka tej trasy? Co sądzicie o marszrucie jaką wybrałem?

PS. Dzięki tej stronie hac.hr/cestarina/cjenik wyliczyłem sobie, że przejazd od granicy ( miejscowość Macelj) do samego Splitu kosztować będzie 105 HRK. Jak moje obliczenia mają się do rzeczywistości?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Od granicy do Splitu to jest 48 kun + 174 = 222 kuny
Miły1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miły1 » 14.07.2014 19:13

Witam. Ja jednak polecam, aby bez nerwów, stresu, że na stacji akurat zabrakło i stania w godzinnej kolejce co przeżyłem rok temu w Czechach, zaopatrzyć się w winiety jeszcze w Polsce. Jadący z północy Polski popularną "gierkówką" mogą to zrobić kilka km za Częstochową w miejscowości Wanaty (coś około 5 km za Auchan). Budka stoi przy samej trasie przy znaku kierującym na Kamienicę Polską. Można kupić tam przez całą dobę winiety na Czechy, Austrię, Słowację i Słowenię. Ja jadąc w II połowie czerwca na RAB właśnie tam kupiłem wszystkie potrzebne winiety i kamizelki dla dzieciaków bo miałem tylko 2 sztuki.

PS Czy to prawda, że w Czechach kamizeli muszą posiadać wszyscy pasażerowie samochodu?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2014 19:14

W Austrii [potrzebne, to na Czechy możesz spokojnie wyrzucić.
:wink:
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 14.07.2014 20:23

..no właśnie kumpel mi pisze że na odcinku do granicy Słowacja-Węgry ta droga R4 jest płatna.. Słowacy dziś sprawdzali wszystkie samochody.. :mrgreen:
tyson1976
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyson1976 » 14.07.2014 22:15

Witam.Jade do Chorwacji z Tarnowa.Kieruję sie na Konieczną i dalej na Słowację.Jaki jest koszt autostrad na Słowacji (w zeszłym roku jechałem drogami alternatywnymi ale to jakaś masakra 40km/h) i gdzie można kupić winiety oraz jaki jest koszt.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 14.07.2014 22:31

tyson1976 napisał(a):Witam.Jade do Chorwacji z Tarnowa.Kieruję sie na Konieczną i dalej na Słowację.Jaki jest koszt autostrad na Słowacji (w zeszłym roku jechałem drogami alternatywnymi ale to jakaś masakra 40km/h) i gdzie można kupić winiety oraz jaki jest koszt.

Zerknij do tego wątku:
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Następnym razem skorzystaj z opcji szukaj w prawym, górnym rogu ekranu.
tyson1976
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyson1976 » 15.07.2014 07:13

Dzięki.
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 15.07.2014 10:53

garbowski napisał(a):..no właśnie kumpel mi pisze że na odcinku do granicy Słowacja-Węgry ta droga R4 jest płatna.. Słowacy dziś sprawdzali wszystkie samochody.. :mrgreen:

To prawda, ta droga jest płatna, ale może ominąć te 17 km jadąc po prostu prosto przez wiadukt dotychczasową droga krajową 68. R4 skręca w tym miejscu w prawo.
robson55
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.07.2014
winiety na auto z boksem dochowym

Nieprzeczytany postnapisał(a) robson55 » 18.07.2014 12:34

witam,

niegdzie nie moge znalesc, czy ktos mogłby mi odpowiedziec na pytanie, czy na autko osobowe z boksem dochowym, sa jakies drozsze winiety w czechach austrii slowienii?
mam forda mondeo i sie zastanawim czy nie wrzucic sobie na dach boksa zeby wygodniej jechac , bo bagaznik i tak bedzie zaladowany;)

dzieki za odpowiedz;)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: winiety na auto z boksem dochowym

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.07.2014 12:49

W Austrii i Czechach obowiązują cię normalne winiety do 3,5t.Austria 8,5 euro za 10 dni ,Czechy miesięczna to 440 koron.
W Chorwacji na bramkach jest pomiar wysokości samochodu jeśli twój box nie wystaje za dużo zostaniesz policzony normalnie , ale są też przypadki że system liczy drożej.
Słowenia winiety dla ciebie to 30 Euro za miesiąc.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: winiety na auto z boksem dochowym

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 18.07.2014 12:49

nie wydaje mi się żeby były droższe.
Jakbyś miał przyczepę ale nie z boxem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 114
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone