Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2014 14:57

Pierwsza trasa też na 100% NIE ma płatnych dodatkowo tuneli :!:

Nie wiem tylko, czy ma sens jechać z Klagenfurtu na Judenburg.
Tam brakuje autostrady lub drogi ekspresowej na pewnym odcinku.

Ja jadę czasem przez tunel autostradowy w Graz i potem na północ, na drogę ekspresową, potem przez przełęcz Simmering, jedzie się bardzo fajnie,
130 km/h. a widoki o wiele fajniejsze niż na A2 :D

Zwykle w jedną stronę jadę A2, w drugą przez Graz i Simmering :wink:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 24.03.2014 13:19

Oki dzięki za cenną poradę pozdrawiam:)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 17.04.2014 15:50

mizuno82
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mizuno82 » 18.04.2014 19:08

witam

planuję moją pierwszą podróż do Cro. i chciałbym zapytać o bezpłatne autostrady w HR. czytałem że są jakieś odcinki , obwodnice za które nie są pobierane opłaty

pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.04.2014 19:18

mizuno82 napisał(a):witam

planuję moją pierwszą podróż do Cro. i chciałbym zapytać o bezpłatne autostrady w HR. czytałem że są jakieś odcinki , obwodnice za które nie są pobierane opłaty

pozdrawiam


Bezpłatna jest tylko obwodnica Zagrzebia.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.04.2014 20:33

Rero napisał(a):Witam. :) R.

http://www.hac.hr/


Różnica niewielka :) ale zawsze lepiej jak jest 5zł mniej niż więcej:D
marcinn1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinn1977 » 19.04.2014 16:04

A mam pytanko..lepiej kartą płacic czy kunami
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.04.2014 16:07

marcinn1977 napisał(a):A mam pytanko..lepiej kartą płacic czy kunami

Najlepiej kartą i to najlepiej na bramkach "automatycznych" czyli "no cash" (jest tam tylko płatność kartą). Płatności są szybsze i dużo mniejsze kolejki niż na bramkach "gotówkowych".
marcinn1977
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinn1977 » 19.04.2014 17:39

Dzięki za info,pozdrawiam
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 20.04.2014 11:21

Wcale nie wygląda to tak różowo. Nie akceptują wszystkich rodzajów kart i do tego pobierają kilka euro prowizji, co wychodzi dopiero po obejrzeniu wyciągu z karty po powrocie do domu. Słyszałem też o przypadkach zczytywania numerów karty i po tym wyczyszczenia jej z kasy. Poza tym jak się okazało to staliśmy dłużej niż normalnie, bo komuś wciągnęło kartę.
maci78
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maci78 » 20.04.2014 11:27

lew napisał(a):Wcale nie wygląda to tak różowo. Nie akceptują wszystkich rodzajów kart i do tego pobierają kilka euro prowizji, co wychodzi dopiero po obejrzeniu wyciągu z karty po powrocie do domu. Słyszałem też o przypadkach zczytywania numerów karty i po tym wyczyszczenia jej z kasy. Poza tym jak się okazało to staliśmy dłużej niż normalnie, bo komuś wciągnęło kartę.


opłata za użycie karty zależy od banku. sprawdź w regulaminie karty będzie jasne ile zapłacisz za transakcję kartą za granicą.

co do długości stania. jak korek ma kilka km to i tak się do tych bramek no cash szybciej nikt nie dobije :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.04.2014 15:23

lew napisał(a):Wcale nie wygląda to tak różowo. Nie akceptują wszystkich rodzajów kart i do tego pobierają kilka euro prowizji, co wychodzi dopiero po obejrzeniu wyciągu z karty po powrocie do domu. Słyszałem też o przypadkach zczytywania numerów karty i po tym wyczyszczenia jej z kasy. Poza tym jak się okazało to staliśmy dłużej niż normalnie, bo komuś wciągnęło kartę.


Ode mnie karty nikt nie brał, pewnie od innych też. Wkłada się ją do dziury i na podstawie wcześniej włożonego biletu pobiera należność. Chyba, że w tym automacie siedzi jakiś haker i skimming uskutecznia :lol:
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 20.04.2014 17:19

lew napisał(a):Wcale nie wygląda to tak różowo. Nie akceptują wszystkich rodzajów kart i do tego pobierają kilka euro prowizji, co wychodzi dopiero po obejrzeniu wyciągu z karty po powrocie do domu. Słyszałem też o przypadkach zczytywania numerów karty i po tym wyczyszczenia jej z kasy. Poza tym jak się okazało to staliśmy dłużej niż normalnie, bo komuś wciągnęło kartę.


Na pewno terminale płatnicze na chorwackich autostradach akceptują karty wydane w najbardziej popularnych w Europie systemach (MasterCard / Maestro, Visa, American Express, Dinners Club), być może nie akceptują jakichś bardziej egzotycznych.
Nie słyszałem, aby pobierano prowizję od transakcji bezgotówkowych (większość kart / banków tak ma), co innego od wypłat gotówkowych z bankomatów - tu zazwyczaj opłata jest.
Na skimming jesteśmy narażeni wszędzie w jednakowym stopniu - trzeba by wogóle z kart nie korzystać.
Każda kolejka może się z różnych przyczyn przytkać, jednakowoż akurat automatyczne bramki statystycznie mają na pewno najkrótszy przeciętny czas obsługi klienta - polecam.
Ostatnio edytowano 20.04.2014 20:14 przez lichy, łącznie edytowano 1 raz
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.04.2014 17:28

jara napisał(a):
lew napisał(a):Wcale nie wygląda to tak różowo. Nie akceptują wszystkich rodzajów kart i do tego pobierają kilka euro prowizji, co wychodzi dopiero po obejrzeniu wyciągu z karty po powrocie do domu. Słyszałem też o przypadkach zczytywania numerów karty i po tym wyczyszczenia jej z kasy. Poza tym jak się okazało to staliśmy dłużej niż normalnie, bo komuś wciągnęło kartę.


Ode mnie karty nikt nie brał, pewnie od innych też. Wkłada się ją do dziury i na podstawie wcześniej włożonego biletu pobiera należność. Chyba, że w tym automacie siedzi jakiś haker i skimming uskutecznia :lol:

O ile sobie przypominam, to zjazd na bramki "no cash" jest sporo wcześniej, więc w korku się raczej nie stoi. Prowizji też żadnej nigdy mi nie naliczyło - zresztą jak przy każdej transakcji bezgotówkowej poza wypłatą z bankomatu 8O
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.04.2014 17:29

greenrs napisał(a):
jara napisał(a):
lew napisał(a):Wcale nie wygląda to tak różowo. Nie akceptują wszystkich rodzajów kart i do tego pobierają kilka euro prowizji, co wychodzi dopiero po obejrzeniu wyciągu z karty po powrocie do domu. Słyszałem też o przypadkach zczytywania numerów karty i po tym wyczyszczenia jej z kasy. Poza tym jak się okazało to staliśmy dłużej niż normalnie, bo komuś wciągnęło kartę.


Ode mnie karty nikt nie brał, pewnie od innych też. Wkłada się ją do dziury i na podstawie wcześniej włożonego biletu pobiera należność. Chyba, że w tym automacie siedzi jakiś haker i skimming uskutecznia :lol:

O ile sobie przypominam, to zjazd na bramki "no cash" jest sporo wcześniej, więc w korku się raczej nie stoi. Prowizji też żadnej nigdy mi nie naliczyło - zresztą jak przy każdej transakcji bezgotówkowej poza wypłatą z bankomatu 8O


Mi to jeszcze punkty payback nalicza, a jak :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 95
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone