Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odkrywanie kolejnej wyspy...tym razem BRAĆ:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
l62
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) l62 » 15.07.2016 11:35

Pierwszy mój - nasz wyjazd w VII 2013 - Dugi Rat niedaleko Splitu, następnie VIII 2014 i VII 2015 - Brodarica koło Sibenika. Za każdym razem 12-13 dni (na krócej nie ma sensu, na dłużej problemy urlopowo - finansowe). Zawsze w ciemno, znalezienie apartamentu - kwestia cierpliwości, wymagań i szczęścia od pół do 2 godzin. Dla mojej rodziny ważna jest czystość i dogodne położenie. Ceny jakie płaciłem to 50 - 55 euro . Pogoda zawsze dobra z 1 dniem deszczu, który nie był problemem. Powód braku Chorwacji w tym roku - wesele córki w sierpniu (kasiorka !!!). Dlatego często zaglądam na forum. Ta relacja jest fajna, nie ma w niej suchości tekstu, no i ciekawe zdjęcia. Pozdrawiam i czekam na dalej. :)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 15.07.2016 17:55

Śledzimy Twoją relację z zaciekawieniem.

Na marginesie.
Zgłaszając niedawno swój akces do Klubu Miłośników Wyspy Hvar podziękowałem kilkorgu forumowiczom za wkład w nasz tegoroczny wyjazd..... jak Cię mogłem pominąć 8O :oops:

M.in. w marcu, podczas tej lektury -
tajemniczy-intrygujacy-hvar-2015-t48648.html?hilit=ivan
- tworzył nam się urlopowy zarys.
Moja żonka fanka (fanatyczka?) lawendy, wąskich uliczek i tysiąca z nimi fotek przeczytała relację w jednym podejściu... a to się jej jeszcze nie zdarzyło :wink:
Plitvickie z noclegiem w drodze do Ivana Dolaca, to też nie był przypadek :D

Dziękuję zatem, przy okazji wspólnego Odkrywania kolejnej wyspy :D ....
Może u nas w przyszłym roku Brać ?
Kto wie...

Pozdrawiam.
AniaSK
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaSK » 15.07.2016 19:32

Super relacja!

Widzę, że dużo emocji :). Zdjęcia super. Zaczyna mi być już tęskno za Chorwacją.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 15.07.2016 19:53

Melduję się :D Nam w tym roku zachciało się zdrady z Italią, więc do Cro dopiero za rok :( Ale cieszę się, że mogę chociaż tutaj pooglądać 8)

mysza73 napisał(a):
No właśnie plan jest taki, że następna Cro, to ma być Hvar 8) ,
byłam co prawda zimą, ale sporo mi zostało tam do spenetrowania :wink:


marze_na napisał(a):To może się spotkamy :oczko_usmiech: :smo: .


Mam całkiem podobny plan. Chyba się w większym gronie możemy spotkać 8O :wink:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 15.07.2016 22:47

Witam kolejnych gości i zabieram się za Bol i Zlatni Rat...

Mysza Hvar zimą? Chyba bym się nie odważyła...drogi kręte i dla mnie niezbyt bezpieczne...podziwiam:)

Marzena zapraszam:)

jacek1974 napisał(a):Fajnie poczytać kogoś kto potwierdza że Povlja cała i zdrowa. Dokładnie za 3 tygodnie wyruszamy w tamtym kierunku i szkoda byłoby tylu kilometrów tylko po to, żeby odkryć że komuś spodobała się tak bardzo, że zabrał ją ze sobą do domu. Przyznajcie, że mielibyście taką ochotę, gdybyśce tylko mogli...


Zazdroszczę pozytywnie...zostalibyśmy jeszcze trochę,pewnie tam kiedyś wrócimy:)

Mikromir Bol to inna para kaloszy,gładkie kamyczki,jeden ręcznik wystarczył,wygodnie było...

l62 napisał(a):Pierwszy mój - nasz wyjazd w VII 2013 - Dugi Rat niedaleko Splitu, następnie VIII 2014 i VII 2015 - Brodarica koło Sibenika. Za każdym razem 12-13 dni (na krócej nie ma sensu, na dłużej problemy urlopowo - finansowe). Zawsze w ciemno, znalezienie apartamentu - kwestia cierpliwości, wymagań i szczęścia od pół do 2 godzin. Dla mojej rodziny ważna jest czystość i dogodne położenie. Ceny jakie płaciłem to 50 - 55 euro . Pogoda zawsze dobra z 1 dniem deszczu, który nie był problemem. Powód braku Chorwacji w tym roku - wesele córki w sierpniu (kasiorka !!!). Dlatego często zaglądam na forum. Ta relacja jest fajna, nie ma w niej suchości tekstu, no i ciekawe zdjęcia. Pozdrawiam i czekam na dalej. :)


Widać,że zaraziliście się pięknem Chorwacji....Po weselu córki pewnie w przyszłym roku znów Cro,czego Wam życzę:)
My mieliśmy w Grecji wylądować,nawet z zaliczki już prawie rezygnowaliśmy,jednak wyjazd doszedł do skutku.
I nie żałuję :D

krispinus napisał(a):Śledzimy Twoją relację z zaciekawieniem.

Na marginesie.
Zgłaszając niedawno swój akces do Klubu Miłośników Wyspy Hvar podziękowałem kilkorgu forumowiczom za wkład w nasz tegoroczny wyjazd..... jak Cię mogłem pominąć 8O :oops:

M.in. w marcu, podczas tej lektury -
tajemniczy-intrygujacy-hvar-2015-t48648.html?hilit=ivan
- tworzył nam się urlopowy zarys.
Moja żonka fanka (fanatyczka?) lawendy, wąskich uliczek i tysiąca z nimi fotek przeczytała relację w jednym podejściu... a to się jej jeszcze nie zdarzyło :wink:
Plitvickie z noclegiem w drodze do Ivana Dolaca, to też nie był przypadek :D

Dziękuję zatem, przy okazji wspólnego Odkrywania kolejnej wyspy :D ....
Może u nas w przyszłym roku Brać ?
Kto wie...

Pozdrawiam.


Witaj miło:)

Byliście na wyspie Hvar...i jak wrażenia? W Ivan Dolac ale super...gdzie spaliście po drodze? Wyspa ta dla miłośników lawendy jak znalazł...Brusje zaliczone?
My myślimy teraz o Korculi albo półwyspie,ochota coraz większa...Brać 100% na tak...

29 czerwiec środa


Rankiem podczas śniadania wspólnie i zgodnie stwierdzamy,że dziś pojedziemy poplażować na słynny Zlatni Rat. Chcemy postawić swoje stopy na jednej z najpiękniejszych plaży na świecie.
Mój M już od rana ma świetny humor,w końcu popływa w falach i będzie miał rozległą plażę.
Ja nie oponuję,raczej wtóruję,ciekawość bierze górę...
Jedziemy do Bol,droga w dół raz w prawo raz w lewo,trochę tych zakrętasów pokonujemy,ale co tam najważniejsze,że już coraz bliżej nasz cel.

Obrazek

Obrazek

Z daleka widzę nasz cel...krzyczę do M i dzieci...Jestttt...hurra zobaczcie...

Obrazek

Parkujemy auto blisko wejścia na plażę,są parkingi płatne i free...idziemy ulicą kawałek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zmierzamy na plażę,z góry plaża robi na mnie mega wrażenie.

Obrazek

Wchodzimy i co? I nie przeszkadzają mi ludzie ani trochę. A dlaczego? Bo sama plaża jest spora i wszędzie można znaleźć swój kawałek. Sporo Polaków ...wszędzie słychać nasz język ,ale co się dziwić,każdy chce zobaczyć Złoty Róg:)
Moje dzieci wraz z M skaczą do wody,szczęśliwi,a ja podziwiam kolor wody.
Ma różne odcienie,pięknie tu,patrzę przed siebie,nie ma ludzi z boku,zamykam oczy i czuję się szczęśliwa. Około 2,5 godzin kąpania...Ja też popływałam,było super,w czerwcu jeszcze nie ma tłumów...

Obrazek

Obrazek

Ten ręcznik zakupiony podczas pierwszego pobytu w Omisiu,mamy jeszcze różowy,zawsze z nami jeżdżą dyżurni:)

Obrazek

Obrazek

Dla mnie plaża warta odwiedzenia i koniecznie trzeba się wykąpać:)

Obrazek

Zasługuje na serduszko

Obrazek

Po kąpieli znów głodne brzuchy dają o sobie znać....jedna myśl w naszych głowach,jedziemy do miasteczka Bol...Parkujemy przy samym porcie,płacimy i idziemy poszukać dobrej pizzerii.
Zaszliśmy na sam koniec,gdzie mój wzrok przykuły ozdobne ryby z otwartą paszczą...-Poczekajcie kupię tę rybę na pamiątkę...
-Mamo potem,najpierw pizza...tylko gdzie?
Pytam pani ze sklepu z rybami gdzie jest najlepsza pizza w Bolu?
Odpowiedź jedna :Skalinada koło szkoły...
Szybko odnajdujemy i siadamy do stolika,przy czym mamy piękny widok na morze...

Obrazek

Obrazek

W takich okolicznościach przyrody i widoczków można i smacznie zjeść i popodziwiać Adriatyk...

Obrazek

Obrazek

Ale tu ładnie,spory ruch...dość długo czekamy,ale w końcu kelnerka przynosi nasze zamówienie.
Mogę potwierdzić,pizza jest przepyszna,ciasto cieniutkie,chrupkie mniam...

Obrazek

Miejsce,gdzie można kupić smieszną rybę z otwarta paszczą...drugim razem ją kupię...

Obrazek


Jest godzina 17,patrzę na męża z zapytaniem...
-A może jak już jesteśmy w Bolu zajedziemy do Murvicy?
-Czy ja wiem? Przecież już się pokąpaliśmy...
-Ale tylko na chwilę z góry popatrzeć...

Obrazek

5 km tylko tyle,dojeżdżamy,parkujemy przy drodze,schodzimy dość stromym zejściem,aż w końcu naszym oczom ukazuje się ...plaża wow rzeczywiście cudna...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozkładam sobie ręcznik,biorę książkę,a moje trzy ryby znów się pluskają.
Słońce pomału znika z horyzontu,jeszcze z godzinę i oglądałabym zachód na murvickiej plaży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jednak zwijamy się pomału zmierzając do auta,w końcu przed nami 40 km drogi.
Po drodze wstępujemy jeszcze po arbuza do Konzuma i tak oto kończy się wspaniały dzień pełen wrażeń.

O nie...to nie koniec tego cudnego dnia pełnego wrażeń.Wracając akurat trafiamy na zachód słońca i zjeżdżając do Povlji zatrzymujemy się w punkcie widokowym.Pstrykamy fotki,aż tu nagle zajeżdża auto na polskich numerach.
Wychodzi z niego małżeństwo...prowadzimy miłą rozmowę,wymieniamy się wrażeniami.Forumowa ELMAR wraz z mężem,ale super się złożyło:) Pozdrawiam raz jeszcze i dziękujemy za wskazówki jak i mapy:):)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak oto zakończył się dzień ambitnie rozplanowany,staram się,by nie leżeć tylko na plaży,czasami nie jest łatwo,młodzież w jednym miejscu by siedziała.Przecież ja chcę,aby oni wynieśli coś z tych wakacji,aby mieli wspomnienia,może kiedyś to zrozumieją...
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 15.07.2016 23:20

loverosa napisał(a):
Witaj miło:)

Byliście na wyspie Hvar...i jak wrażenia? W Ivan Dolac ale super...gdzie spaliście po drodze? Wyspa ta dla miłośników lawendy jak znalazł...Brusje zaliczone?
My myślimy teraz o Korculi albo półwyspie,ochota coraz większa...Brać 100% na tak...



Hvarem jesteśmy zachwyceni.
Ivanem zresztą też (mini streszczenie zaliczonych atrakcji na KMWH str. 156 - może mi się uda jakąś relacyjkę w wolnym czasie...)
Korenica Villa Jelena - warunki średnie, ale było ze śniadankiem i tanio.
Lekki szaber w Brusje oczywiście zaliczony.

Wasza Brać na medal :D
Czekamy na CD.
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 15.07.2016 23:26

Kryspinus Hvar potrafi zostać w sercu to fakt:) Pomyśl o relacji,fajnie by było powspominać Ivan w oczach innych forumowiczów:) Każdy z nas ma inne spojrzenie,mimo,że to te same miejsca:)
Ciekawa jestem,czy byliście na Dubovicy...Mamy trochę niedosyt z pobytu na Hvarze,dlatego pewnie i tam kiedyś jeszcze wrócimy...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.07.2016 10:07

Fajnie znajome kąty pooglądać.
CROdzinka.pl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROdzinka.pl » 16.07.2016 20:32

W oczekiwaniu na nasz wyjazd końcem sierpnia (Hvar) z ogromną radością pooglądamy świeżą relację.
AniaSK
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaSK » 16.07.2016 21:20

@loverosa

Kiedyś zrozumieją :). Mnie to zajęło 10 lat, bo wyjeżdżałam z rodzicami za gówniaka i nastolatka i powiem szczerze, że z perspektywy to były najlepsze wakacje!

Piękna plaża! Aż chciałoby się tam dłużej być.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 18.07.2016 09:50

Bol i Murvica super, może skrobnę coś z Ivana, ale bliżej września ;)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.07.2016 09:56

Zaczyna mnie korcić ten Brac na przyszły rok :wink: plaża w Murvicy - boska :hearts:
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 18.07.2016 12:04

U mnie Brać w planie za miesiąc,
będę na bieżąco :))))
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 18.07.2016 13:54

Super Relacja i zdjęcia !!

emarylka napisał(a):U mnie Brać w planie za miesiąc,
będę na bieżąco :))))


U mnie również za miesiąc :-) emarylka Gdzie będziecie.
gaspar84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaspar84 » 18.07.2016 17:44

Loverosa która plaża fajniejsza? Bol czy Murvica? Będąc za miesiąc w Spltskiej planuję się tam wybrać na jeden dzień i wydaje mi się że przez Zlatni Rat tylko się przespacerujemy, a plażować będziemy w Murvicy bo wydaje mi się, że tam znacznie ładniej:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Odkrywanie kolejnej wyspy...tym razem BRAĆ:) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone