Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.05.2017 12:12

Janusz Bajcer napisał(a):
magda_p_dg napisał(a):nie ta trasa, chodzi mi o objazd przez Mureck-Lenart-Ptuj

Objazd jest opisany i sfilmowany dokładnie tutaj >>> video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html

Janusz, i jak oni mają te filmy wgrać na nawigację, żeby ich poprowadziła? :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.05.2017 12:17

kojacek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
magda_p_dg napisał(a):nie ta trasa, chodzi mi o objazd przez Mureck-Lenart-Ptuj

Objazd jest opisany i sfilmowany dokładnie tutaj >>> video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html

Janusz, i jak oni mają te filmy wgrać na nawigację, żeby ich poprowadziła? :mrgreen:

Jak nie mają pliku do nawigacji, poprowadzi ich opis i video.
magda_p_dg
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 28.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_p_dg » 25.05.2017 13:27

na wydrukowanych mapkach i opisach jechaliśmy kilka lat temu. "video" mam czesciowo w głowie, ale żeby uniknąć pomyłki jaka nam się przytrafiła w drodze powrotnej (chwilkę pobłądziliśmy zanim trafiliśmy z powrotem na prawidłową niepłatną drogę) chcialam wgrać plik z trasą.
Targeo.pl jest faktycznie fajnie. Blondynka ogarnia temat :P

zerknijcie proszę czy to jest dobra trasa? wiem że od splitu jechaliśmy trasą widokową wzdłuż morza a nie autostradą , więc ii tym razem chcielibyśmy tędy jechać. link: http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,25,16 ... 7829f5c5b2
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.05.2017 13:32

magda_p_dg napisał(a):na wydrukowanych mapkach i opisach jechaliśmy kilka lat temu. "video" mam czesciowo w głowie, ale żeby uniknąć pomyłki jaka nam się przytrafiła w drodze powrotnej (chwilkę pobłądziliśmy zanim trafiliśmy z powrotem na prawidłową niepłatną drogę) chcialam wgrać plik z trasą.
Targeo.pl jest faktycznie fajnie. Blondynka ogarnia temat :P

W drodze powrotnej najłatwiej pobłądzić w Ptuju (przynajmniej mi się udało :oops: ), ale wystarczy pamiętać, że tylko na rondzie na koniec cmentarza trzeba skręcić w lewo, reszta rond prosto.
Chyba, że pobłądziliście w innym miejscu.
magda_p_dg
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 28.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_p_dg » 25.05.2017 13:48

nie pamiętam gdzie pobłądziliśmy, gdybym wcześniej znała twoje wskazówki na pewno bym się nich trzymała, a tak to w tej ciemności gdzieś skręciliśmy gdzie nie trzeba i dodatkowa godzinka czy pół stracona ....

a jaką drogę polecacie jadąc na plitwickie jeziora (kierując się z polski do chorwacji oczywiście mam na myśli). w jakim miejscu najlepiej zjechać z wyznaczonej trasy?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.05.2017 13:54

kojacek napisał(a):W drodze powrotnej najłatwiej pobłądzić w Ptuju (przynajmniej mi się udało :oops: ), ale wystarczy pamiętać, że tylko na rondzie na koniec cmentarza trzeba skręcić w lewo, reszta rond prosto.
Chyba, że pobłądziliście w innym miejscu.

Przejazd przez Ptuj jest stosunkowo prosty:
via_Ptuj.jpg

magda_p_dg napisał(a):a jaką drogę polecacie jadąc na plitwickie jeziora (kierując się z polski do chorwacji oczywiście mam na myśli). w jakim miejscu najlepiej zjechać z wyznaczonej trasy?

W Karlovac
magda_p_dg
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 28.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_p_dg » 25.05.2017 14:19

dziękuję
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.05.2017 14:45

walp napisał(a):
kojacek napisał(a):W drodze powrotnej najłatwiej pobłądzić w Ptuju (przynajmniej mi się udało :oops: ), ale wystarczy pamiętać, że tylko na rondzie na koniec cmentarza trzeba skręcić w lewo, reszta rond prosto.
Chyba, że pobłądziliście w innym miejscu.

Przejazd przez Ptuj jest stosunkowo prosty:

Zgadza się-"Tam" jest łatwo. Te dwa lata temu na rondach wystarczyło kierować się w kierunku Zagrzebia. W drodze powrotnej było już nieco trudniej, opisy na rondach jakoś do mnie nie przemawiały albo coś przegapiłem, ale od ronda nie odjechaliśmy dalej niż kilkaset metrów i było wiadomo, że trzeba zawrócić ;)
A żeby było ciekawiej-miałem wydrukowaną mapkę przejazdu przez Ptuj z naniesionymi rondami, w drodze powrotnej by się przydała, ale... gdzieś zniknęła. Znalazła się, gdy już byliśmy w Polsce-była w kieszeni w drzwiach pasażera :mrgreen:
marlena27
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.02.2013
Re: Trasa drogami bezpłatnymi przez Słowenię: Spielfeld-Cvet

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlena27 » 28.05.2017 06:57

karoka65 napisał(a):
viltob08 napisał(a):https://goo.gl/maps/gFUes6UPgXq

stacja nie jest jakąś znaną sieciówką, ale paliwo mieli dobre i tanie ;-)

Przez ostatnie kilka lat tam tankujemy i jak piszesz paliwo dobre i tanie, w porównaniu do stacji przy autostradzie różnicy około 30 centów na litrze.

Ja również tam tankuję i mają dobrą kawę a z rana smakuje wyśmienicie :papa: :papa:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Trasa drogami bezpłatnymi przez Słowenię: Spielfeld-Cvet

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 28.05.2017 23:23

marlena27 napisał(a):
karoka65 napisał(a):
viltob08 napisał(a):https://goo.gl/maps/gFUes6UPgXq

stacja nie jest jakąś znaną sieciówką, ale paliwo mieli dobre i tanie ;-)

Przez ostatnie kilka lat tam tankujemy i jak piszesz paliwo dobre i tanie, w porównaniu do stacji przy autostradzie różnicy około 30 centów na litrze.

Ja również tam tankuję i mają dobrą kawę a z rana smakuje wyśmienicie :papa: :papa:

I ja tam bywałem, paliwo w porządku :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2017 10:15

Macie tegoroczne zdjęcia z placu budowy na drodze od Ptuj do granicy HR-Slo (przejście w Gornij Macelj) ?
Rok temu wracając z Chorwacji współczułem turystom bo stali w ponad 10km korku, wychodzili z aut, piknik.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 29.05.2017 10:20

tylko to chyba nie tylko przez remont. bo ja zeszłego roku dojechałem do granicy normalnie a remont był, natomiast 2 czy 3 lata temu korek był aż do autostrady i dalej.. a remontu nie było. Więc tu bardziej chodzi pewnie o granicę i jej przepustowość a nie budowę autostrady do granicy.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 29.05.2017 10:39

Nigdy za Słowenię nie płacę. W ubiegłym roku w sierpniu(sobota) jadąc szosą do Cro w okolicy Maribor słuchałem przez CB jak to długo trzeba stać w korku przed granicą z Cro. Pojechałem na Varazdin. Strzał w 10. Na granicy jedynie Tir. Póżniej już dalej na Zagrzeb. Biorąc pod uwagę pustki na drodze i przejście graniczne już nie pojadę jak dotąd przez Ptuj gdzie zaraz autostrada dotrze do granicy z Cro :roll:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2017 10:47

paulr napisał(a):tylko to chyba nie tylko przez remont. bo ja zeszłego roku dojechałem do granicy normalnie a remont był, natomiast 2 czy 3 lata temu korek był aż do autostrady i dalej.. a remontu nie było. Więc tu bardziej chodzi pewnie o granicę i jej przepustowość a nie budowę autostrady do granicy.

Ja przejeżdżam granicę Slo-Hr przed świtem albo o świcie więc budowa jeszcze śpi. Ale wracając rok temu przekraczałem późnym popołudniem gdy robota trwała w najlepsze i wyjeżdżające z placów ciężarówki robiły problemy.
Dlatego pytam co tam się zmieniło.
W porze ich pracy tam będzie masakra.
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 29.05.2017 11:28

kaeres napisał(a):Macie tegoroczne zdjęcia z placu budowy na drodze od Ptuj do granicy HR-Slo (przejście w Gornij Macelj) ?
Rok temu wracając z Chorwacji współczułem turystom bo stali w ponad 10km korku, wychodzili z aut, piknik.


post1833103.html#p1833103
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 93
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone