Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2017 08:31

gigi napisał(a):Cholera wie jak się odnieść do tych mapek, znam jednak przypadek jak policja zatrzymała auto na ekspresówce w Ptuju i od razu przyczepili się do braku winiety, kierowca pokazał policjantom na telefonie mapkę jak Twoja; skończyło się na pouczeniu i nakazie natychmiastowego zjazdu z tej ekspresówki...


Zależy, gdzie był i na jakiej hitre ceste go złapali (drogi z oznaczeniem H).
W Słowenii przejazd wszystkimi autostradami i drogami ekspresowymi jest płatny (oczywista oczywistość).
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 31.05.2017 09:19

Chodziło mi o drogę ekspresową Ptuj-Omroz, na mapce niby nie objęta winietą a w rzeczywistości tak...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.05.2017 09:41

dids76 napisał(a):Kolega walp, obiecał że jak co roku napisze do DARS w sprawie odcinka od węzła Draženci do granicy, ale chyba zapomniał. :oczko_usmiech: :mrgreen:

Mariusz, nie zapomniałem, moim zdaniem nie było potrzeby, ale widzę, że temat nabiera tempa, wiec jednak to zrobię. :mrgreen:
gigi napisał(a):Chodziło mi o drogę ekspresową Ptuj-Omroz, na mapce niby nie objęta winietą a w rzeczywistości tak...

Mógłbyś wkleić mapę z tym odcinkiem, też zapytam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.05.2017 11:48

gigi napisał(a):Chodziło mi o drogę ekspresową Ptuj-Omroz, na mapce niby nie objęta winietą a w rzeczywistości tak...

No Qrde, za dziada na żadnej mapce nie potrafię na odcinku Ptuj - Omrož znaleźć drogi ekspresowej, w Słowenii oznaczona jako H.
NA tej mapce też nic nie ma, https://www.dars.si/Dokumenti/3_cestnin ... rkovec.pdf
a jest to strona DARS czyli zarządcy Słoweńskich dróg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.05.2017 11:57

dids76 napisał(a):
gigi napisał(a):Chodziło mi o drogę ekspresową Ptuj-Omroz, na mapce niby nie objęta winietą a w rzeczywistości tak...

No Qrde, za dziada na żadnej mapce nie potrafię na odcinku Ptuj - Omrož znaleźć drogi ekspresowej, w Słowenii oznaczona jako H.

Ja też nie, dlatego poprosiłem o mapkę, bo obawiam się, że to znowu materiał do "legendy miejskiej". :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2017 12:46

Jedyna wzmianka o ekspresówce w tym miejscu jest z tego miesiąca i owszem, jej dotyczy - ale budowy :D
Czyli gdzieś dzwoni ale nie wiadomo, w którym kościele :mrgreen:
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 31.05.2017 13:17

walp napisał(a):
dids76 napisał(a):
gigi napisał(a):Chodziło mi o drogę ekspresową Ptuj-Omroz, na mapce niby nie objęta winietą a w rzeczywistości tak...

No Qrde, za dziada na żadnej mapce nie potrafię na odcinku Ptuj - Omrož znaleźć drogi ekspresowej, w Słowenii oznaczona jako H.

Ja też nie, dlatego poprosiłem o mapkę, bo obawiam się, że to znowu materiał do "legendy miejskiej". :oczko_usmiech:

To już drugi post na ostatnich dwóch stronach wątku, w którym user gigi sieje ferment sugerując nieprawdziwe informacje. Dobrze, że reagujecie na bieżąco i prostujecie te banialuki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2017 13:24

kamzio napisał(a):To już drugi post na ostatnich dwóch stronach wątku, w którym user gigi sieje ferment sugerując nieprawdziwe informacje. Dobrze, że reagujecie na bieżąco i prostujecie te banialuki.

Dlatego, że siejących ferment co roku przybywa, ten wątek został zostawiony do dyskusji, aby prostować banialuki. :mrgreen:
Konkrety odnośnie objazdu zostały wydzielone do innego, zamkniętego wątku. :idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2017 15:19

Pan Roman z DARS odpisał mi, co następuje:

If you go from Ptuj in direction to Croatia you must pay a vignette for using motorway from the first junction towards Maribor. From the junction Ptuj to the route 9 you don't need a vignette. So, for 400 m of motorway from Ptuj to Gruškovje (Macelj - Croatia) you don't need a vignette. For the part of route on border Gruškovje you also don't need a vignette.

If go from Ptuj to Ormož you also don't need a vignette.


Także wieje sandałem z miejskiej legendy, że ktoś między Ptujem a Ormožem dostał po pazurach za brak winiety. A od Drażenci do Gruškovje jest za friko.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.05.2017 15:47

Puno hvala, Pääkäyttäjä (chyba tylko Pirat ma trudniejszy nick) :oczko_usmiech:

I znowu wszystko jasne (do następnego sceptycznego postu). :mrgreen:
Zadanie odrobione, a więc czuję się zwolniony z pisania do DARS-u w tym roku .... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2017 16:04

walp napisał(a):Puno hvala, Pääkäyttäjä (chyba tylko Pirat ma trudniejszy nick) :oczko_usmiech:


Ni za kaj, walp 8)

I znowu wszystko jasne (do następnego sceptycznego postu). :mrgreen:
Zadanie odrobione, a więc czuję się zwolniony z pisania do DARS-u w tym roku .... :wink:


Właściwie to pytałem o coś innego ale przy okazji zadałem pytanie właśnie o powyższe i pan był bardzo zdziwiony, że ktoś szerzy niesprawdzone ploty :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2017 16:46

gigi napisał(a):Chodziło mi o drogę ekspresową Ptuj-Omroz, na mapce niby nie objęta winietą a w rzeczywistości tak...

No i co masz na usprawiedliwienie siania fermentu :?:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.06.2017 15:30

gigi napisał(a):Cholera wie jak się odnieść do tych mapek, znam jednak przypadek jak policja zatrzymała auto na ekspresówce w Ptuju i od razu przyczepili się do braku winiety, kierowca pokazał policjantom na telefonie mapkę jak Twoja; skończyło się na pouczeniu i nakazie natychmiastowego zjazdu z tej ekspresówki...

Ekpresówka w Ptuju? Albo jeździłem przez inny Ptuj albo mowa o autostradzie w stronę Mariboru, bo to, co biegnie w stronę Omrož (droga nr 2) trudno nazwać ekspresówką, chyba że Słoweńcy ją tak szybko wyremontowali, że Google jeszcze o tym nie wie i pokazuje zwykłą drogę poprowadzoną przez wsie.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 01.06.2017 23:15

Coś dzwoniło ale nie w tym kościele :)
Postanowiłem dotrzeć do źródła, a więc było tak; gość jechał znanym objazdem przez Mureck-Lenart-Ptuj, w Ptuju navi mu zwariowała i poleciał drogą na płatny odcinek autostrady gdy się zorientował, że cosik nie gra to zatrzymał się na poboczu by sprawdzić cholerną navi i wówczas podjechała policja by zapytać co się stało, pokazał im trasę na Chorwację a oni kazali mu zjechać z tej trasy bo dalej musiałby mieć winietę...
Co bardziej śmieszne, jak wrócił do Ptuja, navi go tak pociągnęła, że w jednym miejscu na brukowanej wąskiej drodze musiał przestawiać krzesełka stojące przy stolikach by przejechać, potem wbił się na drogę do Ormoż bo mu tamtemu navi wyznaczyła bezpłatną tym razem drogę... Później znowu zawracał jak zobaczył ten wiszący most i już dalej trafił bez problemu :D
Sorka, powtarzanie niesprawdzonych wiadomości buduje zamęt :P
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.06.2017 09:49

^^
Bo tak to jest z jeżdżeniem z nawigacją. Pomoże w niespodziewanej sytuacji typu roboty drogowe, zamknięty przejazd, słabe oznakowanie objazdu, ale ogłupia na co dzień. Ja wciąż praktykuję jazdę z mapą (papierową), a ewentualne szczegóły sprawdzane na kompie przed wyjazdem albo zapamiętuję albo robię notatki na kartce. Ale generalnie, ufam instynktom i obserwacji gołym okiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 95
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone