Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2017 11:32

kamzio napisał(a):
kaeres napisał(a):Macie tegoroczne zdjęcia z placu budowy na drodze od Ptuj do granicy HR-Slo (przejście w Gornij Macelj) ?
Rok temu wracając z Chorwacji współczułem turystom bo stali w ponad 10km korku, wychodzili z aut, piknik.


post1833103.html#p1833103

Dzięki.
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 29.05.2017 11:35

Jadę trzeci raz do Chorwacji ostatnim razem w 2014 roku miałem objechać autostradę w Słowenii a pojechałem autostradą :oczko_usmiech: tym razem już na pewno objeżdżam :D z tankowaniem w Tankstelle Temmel, B69, 8471 Spielfeld, Austria. Mam dwie opcje ale prawdopodobnie ta pierwsza będzie:
1.- https://www.google.pl/maps/dir/Chrzan%C ... 812436!3e0

2.- https://www.google.pl/maps/dir/Chrzan%C ... 812436!3e0
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 29.05.2017 11:45

Pazurek napisał(a):Jadę trzeci raz do Chorwacji ostatnim razem w 2014 roku miałem objechać autostradę w Słowenii a pojechałem autostradą :oczko_usmiech: tym razem już na pewno objeżdżam :D z tankowaniem w Tankstelle Temmel, B69, 8471 Spielfeld, Austria. Mam dwie opcje ale prawdopodobnie ta pierwsza będzie:
1.- https://www.google.pl/maps/dir/Chrzan%C ... 812436!3e0

2.- https://www.google.pl/maps/dir/Chrzan%C ... 812436!3e0


A ja ryzykuję i jadę 25 czerwca w niedzielę ok. godz. 15:00 przez przejście Gruskovje-Macelj. Nawet jeśli będzie korek na 30 minut stania to i tak moim zdaniem bardziej opłaca się odczekać niż objeżdżać przez Cvetlin czy Ormoż. Objazd może okazać się tylko pozorną oszczędnością czasu i paliwa; średnio zakładam, że objazd opóźnia mnie 1 minutę na 1 kilometr dodatkowej drogi, a na krętych górskich drogach 1,5 minuty na kilometr. Ale nie to, że nie zdam się na wskazówki nawigacji Google (bo zamierzam z danych komórkowych skorzystać w Słowenii), która jeśli wskaże mi czasowo dogodny objazd nie omieszkam skorzystać.

Oczywiście 26 czerwca dam znać czy utrudnienia na trasie miałem czy nie.
Ostatnio edytowano 29.05.2017 15:47 przez kamzio, łącznie edytowano 1 raz
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 29.05.2017 12:40

trasa nr 1.
Zawszę tą trasą jeździłem,lecz jak już napisałem teraz jedziemy przez Varazdin ;)
Puste przejście graniczne
lekarz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.01.2013
Re: Pytanie Do jeżdżących przez Mureck-Lenart-Ptuj

Nieprzeczytany postnapisał(a) lekarz » 30.05.2017 19:17

Może ktoś odświeżyć ten wątek?W ubiegłym roku jechałem tą trasą i trwały tam zaawansowane roboty drogowe .Tak się zastanawiam czy w chwili obecnej nie zrobili na tym kawałku od Ptuj autostrady
bearlock
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.04.2017
Re: Pytanie Do jeżdżących przez Mureck-Lenart-Ptuj

Nieprzeczytany postnapisał(a) bearlock » 30.05.2017 19:30

Roboty trwają dalej jak mógłbym cofnąć się to w
życiu nie kupiłbym winiety ( kupiłem bo lubię mieć wszystko w w długiej trasie jak najprościej i najszybciej) 1/2 trasy to roboty nie wiem za co się płaci te 30€
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pytanie Do jeżdżących przez Mureck-Lenart-Ptuj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2017 19:39

lekarz napisał(a):Może ktoś odświeżyć ten wątek?W ubiegłym roku jechałem tą trasą i trwały tam zaawansowane roboty drogowe .Tak się zastanawiam czy w chwili obecnej nie zrobili na tym kawałku od Ptuj autostrady

Posty przeniesione do aktualnego wątku dyskusyjnego. :idea:
lekarz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lekarz » 30.05.2017 19:56

mariuszula napisał(a):trasa nr 1.
Zawszę tą trasą jeździłem,lecz jak już napisałem teraz jedziemy przez Varazdin ;)
Puste przejście graniczne


Przez Varazdin ......no tak można tak jechać,ale to mimo wszystko dużo więcej kilometrów.
Możesz napisać mi punkty przelotowe ?
Rozumiem,że przez Murską Sobotę i Lendave jedziesz?
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 30.05.2017 20:16

lekarz napisał(a):
mariuszula napisał(a):trasa nr 1.
Zawszę tą trasą jeździłem,lecz jak już napisałem teraz jedziemy przez Varazdin ;)
Puste przejście graniczne


Przez Varazdin ......no tak można tak jechać,ale to mimo wszystko dużo więcej kilometrów.
Możesz napisać mi punkty przelotowe ?
Rozumiem,że przez Murską Sobotę i Lendave jedziesz?



Wolę pojechać parę kilometrów więcej i nie stać nigdzie ;)
Ptuj -Omroz-Varazdin-Zagreb

Zawsze uważam,źe lepiej jest jakkolwiek jechać i poruszać się niż stać ;)
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 31.05.2017 00:43

Wg najnowszej mapki DARS objazd przez Ptuj i dalej do przejścia Gruskovje-Macelj jest spalony...
Ostatni fragment tuż przed przejściem Gruskovje-Macelj jest już oznaczony na zielono jako objęty winietą :(
Zapewne w ten rok to będą tam niezłe łowy na nieuważnych bez winiety...
Droga ekspresowa Ptuj-Omroz też wymaga winiety.
Obrazek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.05.2017 00:48

gigi napisał(a):Wg najnowszej mapki DARS objazd przez Ptuj i dalej do przejścia Gruskovje-Macelj jest spalony...
Ostatni fragment tuż przed przejściem Gruskovje-Macelj jest już oznaczony na zielono jako objęty winietą :(
Zapewne w ten rok to będą tam niezłe łowy na nieuważnych bez winiety...

Jeśli chodzi Ci o tą mapę http://www.dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=c&id_menu=259 to odcinek autostrady przed granicą, jak i kawałek obwodnicy Ptuj już od kilku lat jest tak zaznaczone. :wink:
Kolega walp, obiecał że jak co roku napisze do DARS w sprawie odcinka od węzła Draženci do granicy, ale chyba zapomniał. :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.05.2017 00:56

Według mnie drogi na które potrzebne są winiety w Słowenii dla aut poniżej 3,5t są pokazane tutaj
Vinjetni sistem 2017 - obvoz Markovec.jpg
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 31.05.2017 01:02

Tak było właśnie na starszych:
Obrazek

tu masz niby aktualną mapkę ale z 2015r.:
https://www.dars.si/Dokumenti/3_cestnin ... 202015.pdf
czyli jest szansa :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.05.2017 01:31

gigi napisał(a):Tak było właśnie na starszych:
Obrazek

tu masz niby aktualną mapkę ale z 2015r.:
https://www.dars.si/Dokumenti/3_cestnin ... 202015.pdf
czyli jest szansa :)

Mapka którą wkleiłeś dotyczy "Cestninjenje tovornih vozil v Republiki Sloveniji", czyli według mnie samochodów ciężarowych :wink:
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 31.05.2017 07:47

Cholera wie jak się odnieść do tych mapek, znam jednak przypadek jak policja zatrzymała auto na ekspresówce w Ptuju i od razu przyczepili się do braku winiety, kierowca pokazał policjantom na telefonie mapkę jak Twoja; skończyło się na pouczeniu i nakazie natychmiastowego zjazdu z tej ekspresówki...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 94
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone