Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 13.07.2018 16:19

Garo&Justa napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):A próbował ktoś z was objazdu autostrad w Słowenii ale drugą stroną?
Np przez Celje i w dół by wyjechać już wHR za Zagrzebem.

Właśnie do zadawania takich i podobnych pytań służy ten wątek.
A proponowaleś aby go zamknąć. :smo:


Bo stwierdziłem, że skoro nie zamykamy to pociągnę dyskusję w nieco innym temacie niż Cvetlin... bo o nim jest ze sto stron jak koledzy zauważyli wyżej i jest galimatias. A Słoweńskich autostrad i pewnie ich objazdów jest dużo więcej.
To jak? Jechał ktoś innymi objazdami, chętnie wypróbuję

A proszę bardzo:
https://www.google.pl/maps/dir/46.39339 ... !3e0?hl=pl
raz jak zobaczyłem o 5 rano z mostu nad końcem autostrady (z 6 lat temu) korek w kierunku granicy z HR, to na nim zawróciłem (!) i tak właśnie pojechałem. Zdaje się że dids76 też tak kiedyś proponował. Zaznaczam ze odcinek Słoweński jest do jazdy w dzień nie w nocy (wąsko i kręto).
emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 13.07.2018 17:04

kaeres napisał(a):Winieta nie pomoże na graniczny korek.
Między innymi z tego względu są tutaj opisy objazdów przez Ormoż, Cvetlin czy Rogatec.

Na granicy będę w nocy z niedzieli na poniedziałek. Może będzie luz.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.07.2018 17:06

Dzięki.
Przypomnę że pytałem o trasę by wyjechać za Zagrzebem.
Ktoś chyba w temacie o korkach nad Adriatyk załączał link do czeskiego artykułu, jak dziennikarze jechali do HR.
Polecali tam objazd przez Celje, Gmina Lasko, Novo Mesto i wyjeżdża się na autostradę przy Karlovac.
tomasz.nivek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz.nivek » 13.07.2018 17:33

Czytając poprzednie strony widzę, że miałem szczęście, bo do Chorwacji jechałem 02.07 objazdem MLP i zaczynały się na nim problemy z zamkniętymi drogami, ale mnie przepuszczono przez większość. Tylko w jednym miejscu pokierowano mnie w lewo pod górę, ale zaraz w prawo i znowu w prawo w dół by dojechać do głównej drogi. Wracam do Polski jutro (w sobotę). Niestety nie widzę na poprzednich stronach informacji czy te remonty się skończyły i MLP jest normalnie przejezdny (oczywiście poza skrzyżowaniem w Lenart)? Jechał ktoś ostatnio?

Jeżeli będzie korek na przejściu w Macejl to wybiorę się na Cvetlin. Czy lepiej wtedy zjechać z autostrady w Chorwacji w Durmanec, czy też korek zazwyczaj nie sięga, aż zjazdu w prawo na Trakoscan?
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 13.07.2018 21:33

tomasz.nivek napisał(a):Czytając poprzednie strony widzę, że miałem szczęście, bo do Chorwacji jechałem 02.07 objazdem MLP i zaczynały się na nim problemy z zamkniętymi drogami, ale mnie przepuszczono przez większość. Tylko w jednym miejscu pokierowano mnie w lewo pod górę, ale zaraz w prawo i znowu w prawo w dół by dojechać do głównej drogi. Wracam do Polski jutro (w sobotę). Niestety nie widzę na poprzednich stronach informacji czy te remonty się skończyły i MLP jest normalnie przejezdny (oczywiście poza skrzyżowaniem w Lenart)? Jechał ktoś ostatnio?

Jeżeli będzie korek na przejściu w Macejl to wybiorę się na Cvetlin. Czy lepiej wtedy zjechać z autostrady w Chorwacji w Durmanec, czy też korek zazwyczaj nie sięga, aż zjazdu w prawo na Trakoscan?

wcześniej coś pisali że za Lenart remont kończy się 17 lipca...a za Mureck przed autobahn juz nie powinno być śladu.Oczywiście pisząc jak to będzie wyglądać w twoja stronę
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 13.07.2018 23:32

tomasz.nivek napisał(a):Czytając poprzednie strony widzę, że miałem szczęście, bo do Chorwacji jechałem 02.07 objazdem MLP i zaczynały się na nim problemy z zamkniętymi drogami, ale mnie przepuszczono przez większość. Tylko w jednym miejscu pokierowano mnie w lewo pod górę, ale zaraz w prawo i znowu w prawo w dół by dojechać do głównej drogi. Wracam do Polski jutro (w sobotę). Niestety nie widzę na poprzednich stronach informacji czy te remonty się skończyły i MLP jest normalnie przejezdny (oczywiście poza skrzyżowaniem w Lenart)? Jechał ktoś ostatnio?


Wczoraj wracałem do PL, dalej coś kleją i pomiędzy Lenart i Mureck jest objazd przez Sveta Ana. Niestety jadąc w śrdoku nocy w Sveta Ana minąłem ostry skręt w lewo w dół jak kierował znak objazdu i pojechałem prosto, wg. mapy też bym dojechał ale okazało się że jakieś 2km dalej też jest zamknięta droga, musiałem wrócić do Sveta Ana i pojechałem objazdem.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 14.07.2018 00:45

cretor23 napisał(a):
tomasz.nivek napisał(a):Czytając poprzednie strony widzę, że miałem szczęście, bo do Chorwacji jechałem 02.07 objazdem MLP i zaczynały się na nim problemy z zamkniętymi drogami, ale mnie przepuszczono przez większość. Tylko w jednym miejscu pokierowano mnie w lewo pod górę, ale zaraz w prawo i znowu w prawo w dół by dojechać do głównej drogi. Wracam do Polski jutro (w sobotę). Niestety nie widzę na poprzednich stronach informacji czy te remonty się skończyły i MLP jest normalnie przejezdny (oczywiście poza skrzyżowaniem w Lenart)? Jechał ktoś ostatnio?

Jeżeli będzie korek na przejściu w Macejl to wybiorę się na Cvetlin. Czy lepiej wtedy zjechać z autostrady w Chorwacji w Durmanec, czy też korek zazwyczaj nie sięga, aż zjazdu w prawo na Trakoscan?

wcześniej coś pisali że za Lenart remont kończy się 17 lipca...a za Mureck przed autobahn juz nie powinno być śladu.Oczywiście pisząc jak to będzie wyglądać w twoja stronę


tak, w SLO droga 433 (odcinek między 730) jest remontowana do 17.07:

https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx
Załączniki:
objazd SLO.jpg
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.07.2018 05:19

Gornji Macelj 2h stania od Podhelnika.
Wszyscy ruszyli na Cvetlin. Stoję z nimi w korku ok 1,5km

PS. To było nic. 5000km korki na autostradzie. Tylko z powodu natłoku turystów.
Nie widziałem tak oblężonej A1 i A2.
1000km w 14h :)
Ostatnio edytowano 16.07.2018 15:51 przez kaeres, łącznie edytowano 2 razy
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.07.2018 08:03

kaeres napisał(a):Gornji Macelj 2h stania od Podhelnika.
Wszyscy ruszyli na Cvetlin. Stoję z nimi w korku ok 1,5km


Wg informacji na HAK wszędzie tłoczno...Macelij 30 min, Rogatec 1h, Cvetlina nie ma...weekend niestety..
tomasz.nivek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz.nivek » 15.07.2018 16:48

Wróciłem z Chorwacji do Polski wczoraj tj. 14.07 przez MLP. Na przejściu w Macelj stałem 20 minut, bo zjechałem w Durmanec i wjechałem tutaj:
https://www.google.com/maps/place/Unnam ... 15.8646581

Korek na przejściu zaczynał się kawałek przed tunelem:
https://www.google.com/maps/place/E59,+ ... 15.8481782

Objazd MLP bez problemu kierując się znakami "Via Trate", czyli przez Sveta Ana. Fragment po wąskiej drodze, ale ze znikomym ruchem. Trzeba jedynie uważać na Polaków w suvach, bo na tych ciasnych zakrętach jadą całą szerokością drogi.

W Austrii pojechałem na S35 i S6 zamiast A2. W sumie to nie wiem czy nawigacja mnie tak poprowadziła czy przegapiłem zjazd i przeliczyła trasę. W sumie wyszło ok, bo miałem prawie pustą drogę. Oprócz mnie jechali tamtędy sporadycznie Austriacy.
darkoblues
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkoblues » 16.07.2018 08:56

15.07 8.00 na przejściu w Cvetlin jeden samochód przede mną, cisza, spokój, po prostu pięknie. W tym samym czasie GM pokazywał korek w Macelj do Podhelnika.
Potwierdzam, nie ma już ruchu wahadłowego
kiedos
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiedos » 17.07.2018 22:35

A można objechać autrostradę w Słowenii kierując się na przejście ZAVRĆ i Verazdin?

Z daleka od wjazdów to przypadkiem się nie wjedzie. Jedziemy busem i 60E piechotą nie chodzi:) Niestety będziemy jechać w nocy.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.07.2018 22:48

kiedos napisał(a):A można objechać autrostradę w Słowenii kierując się na przejście ZAVRĆ i Verazdin?

Z daleka od wjazdów to przypadkiem się nie wjedzie. Jedziemy busem i 60E piechotą nie chodzi:) Niestety będziemy jechać w nocy.

A po co tak objeżdżać autostradę w Słowenii, żeby pojechać na Varażdin można innymi drogami jechać, w zasadzie to tak jadąc dokładasz sobie bez sensownych kilometrów i tylko masz dalej do celu. Pobaw się GM i zobaczysz ile jest możliwości.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 17.07.2018 22:54

bez problemu, mureck, ptuj droga 229,później w lewo na 713, za taką restauracją w prawo i dojedziesz do drogi 228. Ale uważaj na drogę, bo miejscami stan jest średni, i na policje bo mandat powoduje brak oszczędności:)
tomasz1510
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1510 » 17.07.2018 23:25

Znajomy mi mówił, że mają puścić autostradę do granicy 17.07 ale przejeżdżając ostatnio to postęp prac nie potwierdzałby tą informację. Może chodziło o obiazd przez sv.Ana w Słoweni? Może ktoś rozwiać te plotki ?
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 199
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone