Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.08.2017 09:05

toomas napisał(a):
Wg mnie w tym samym miejscu..Shella nie ma ale stacja jest (inny operator) i sądzę, że winiety sprzedają dalej. Musi potwierdzić ktoś kto tam kupował.

Ja nie kupowałem, ale masz 100% racji i winiety nadal można kupić :oczko_usmiech: :mrgreen:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 14.08.2017 21:49

Czy ktoś orientuje się do kiedy będzie remont mostu w Ptuj?
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 14.08.2017 22:13

Winiety są na pierwszej stacji / byłym Shell/ za granicą Polsku. Kupowałam 13.08. Pozdrawiam
bonek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 19.07.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonek » 15.08.2017 10:53

Potwiedzam. Jechałem teraz w piątek i były.

Stacja w Mureck jest otwarta w nocy w weekendy. Potwierdzam. :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.08.2017 11:10

przemo99 napisał(a):Czy ktoś orientuje się do kiedy będzie remont mostu w Ptuj?

Nie wiem do kiedy ale jest czynny drugi most, ten na trasie nr 2 którym bezpośrednio zjeżdżasz na węzeł gdzie kończy się autostrada.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.08.2017 00:07

przemo99 napisał(a):Czy ktoś orientuje się do kiedy będzie remont mostu w Ptuj?

Gdzieś tu pisali, że co najmniej do końca września.
Teraz nie podają terminu.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.08.2017 00:10

toomas napisał(a):...Shella nie ma ale stacja jest (inny operator) i sądzę, że winiety sprzedają dalej. Musi potwierdzić ktoś kto tam kupował.

Także potwierdzam.
Ale niektórzy twierdzą, że czasem miesięcznych winiet brakuje.
Znajoma mi młodzież ostatnio jechała, i winiety były.
knypsio123
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 19.08.2017 03:55

Witam wszystkich,
wiem, że temat już powielany i nudny aż do śmierci, ale poszukuje aktualnej informacji. Wybieram się 25.08 rano do naszego raju już w sumie 15 raz. Od kilku dobrych lat jeżdżę objazdem Mureck-Ptuj. Ostatnio postanowiłem odświeżyć informacje o dojeździe do Cro. Przeczytałem u kilku źródeł o tym, jakoby zjazd nr 5 Drazenci przy drodze nr 2 nie był do końca taki bezpłatny. Zawsze w miejscu łączenia dróg stał znak kończący autostradę, teraz ponoć został przesunięty kilkaset metrów dalej. Chciałbym, aby jakiś życzliwy człek potwierdził, lub zdementował te informacje. Mam nadzieję, że wiadomo wszystkim o jaki zjazd i którą drogę chodzi.
Pozdrawiam serdecznie :papa:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.08.2017 12:59

knypsio123 napisał(a):Witam wszystkich,
wiem, że temat już powielany i nudny aż do śmierci, ale poszukuje aktualnej informacji. Wybieram się 25.08 rano do naszego raju już w sumie 15 raz. Od kilku dobrych lat jeżdżę objazdem Mureck-Ptuj. Ostatnio postanowiłem odświeżyć informacje o dojeździe do Cro. Przeczytałem u kilku źródeł o tym, jakoby zjazd nr 5 Drazenci przy drodze nr 2 nie był do końca taki bezpłatny. Zawsze w miejscu łączenia dróg stał znak kończący autostradę, teraz ponoć został przesunięty kilkaset metrów dalej. Chciałbym, aby jakiś życzliwy człek potwierdził, lub zdementował te informacje. Mam nadzieję, że wiadomo wszystkim o jaki zjazd i którą drogę chodzi.
Pozdrawiam serdecznie :papa:

Ojjj znowu występuje "falowanie portek" :)
Przykładowy filmik z końca lipca b/r
https://www.youtube.com/watch?v=gGG_E7Y3DG8
CROmac
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROmac » 19.08.2017 14:35

Wróciliśmy dzisiaj w nocy z Makarskiej. Co do zjazdu w Drazenci w Ptuj to ten odcinek jest nadal bezpłatny. Co do mostu to akurat korków nie mieliśmy no może z 15 min. W drodze powrotnej zastosowaliśmy manewr na Cvetlin bo po wyjezdzie z bramek były duże korki (piątek popołudniu). Autko było już nagrzane i nie czekając zdecydowaliśmy na objazd z Macejln na Cvetlin. Co do trasy na Cvetlin-Ptuj to mam mieszane uczucie. Za dnia droga może być ok ale w nocy niebezpieczna bo kręta i górzysta. Wolno się jedzie. W sumie Słowenia jest malownicza. Pozdrawiam Cromaniaków.
MarioGA
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.03.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarioGA » 19.08.2017 15:22

Witajcie. Tak dużo się czyta i pisze na temat omijania płatnych dróg Słowenii, potem za Ptuj konsternacja, czy odcinek płatny przesunięty, czyn nie? Kilka razy jeździliśmy jak autostrady prowadzą (a jeździmy do Rovinij), no ale zawsze ta vinieta 30 euro:-( W tym roku postanowiliśmy zmienić drogę i ominąć płatne drogi Słowenii (Mureck, Lenart,Ptuj), fajnie, spokojnie, pięknie, nie daleko, aż do momentu wyjazdu z Ptuj w stronę chorwackiej granicy(Gornji Macelj) Mniej więcej koło Dezno Podlehniku zaczął sie korek do granicy. Postanowiliśmy zjechać w drogę 689 (kręta, malownicza), która nas zaprowadziła do Rogatec, potem 107 do granicy Dobovec Rogatcu. Granica mała, cicha, spokojna, żadnych samochodów i dalej 207 do autostrady w kierunku Zgrzebia.
Tym oto sposobem pozornie zaoszczędziłem 15euro (w jedna sronę). Z Zagrzebia do Rovinij drogi płatne na które wydałem ok 34euro. Także jeśli ktoś jedzie w stronę południowej Chorwacji, to może warto starać się przyoszczędzić, ale do Istrii, a tym bardziej Rovinij, to zdecydowanie autostradami (Graz, Maribor, Lublana) Dodam na marginesie, ze jechaliśmy z przyczepą i niektóre odcinki objazdów nie były łatwe, ale nic tam" mądry Polak po szkodzie".Pozdrawiamy już z Gdyni.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2017 15:32

knypsio123 napisał(a):Witam wszystkich,
wiem, że temat już powielany i nudny aż do śmierci, ale poszukuje aktualnej informacji.

Aktualna informacja jest w dwóch watkach figurujących jako ogłoszenia.
samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2017 15:40

MarioGA napisał(a):... Z Zagrzebia do Rovinij drogi płatne na które wydałem ok 34euro. Także jeśli ktoś jedzie w stronę południowej Chorwacji, to może warto starać się przyoszczędzić, ale do Istrii, a tym bardziej Rovinij, to zdecydowanie autostradami (Graz, Maribor, Lublana) Dodam na marginesie, ze jechaliśmy z przyczepą i niektóre odcinki objazdów nie były łatwe, ale nic tam" mądry Polak po szkodzie".Pozdrawiamy już z Gdyni.
Przecież to logiczne, że objazd MLP nie nadaje się do wykorzystania w drodze na Istrie, szczególnie z budą i łatwo to wyliczyć przed wyjazdem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.08.2017 15:52

Jadąc na Istrię nie ma sensu omijać Słoweńskich autostrad przez M-L-P :wink:
MarioGA
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.03.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarioGA » 19.08.2017 15:57

Teraz już to wiemy :) , ale dzięki temu zobaczyliśmy nowe zakątki Słowenii i Chorwacji :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 124
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone