Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 04.08.2017 17:40

Obrazek
Po tych godzinach samoobsługowa - wszystko opisane we wcześniejszych postach.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 07.08.2017 10:49

Czy na objeździe M-L-P są prowadzone obecnie jakieś roboty drogowe?
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 07.08.2017 11:09

W Ptuju jest remont mostu
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2017 11:45

Jadąc w nocy z 20 na 21 lipca (czw/pt) cały objazd idealnie i bezstresowo. Jak zwykle na 226 zjeżdżaliśmy sami, w Ptuju już jechaliśmy w kolumnie około 5-6 aut :). Zapomniałem oczywiscie o zamknietym moscie ale po chwili nadjeżdzali kolejni co zapomnieli i podczepiwszy sie pod Czechów dojechalismy do trasy bez problemów. Na końcu płatnej do zwężenia tym razem żadnego korka nie było
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 07.08.2017 11:59

Który most jest w remoncie? Ten w centrum miasta, czy ten w ciągu drogi nr 2?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2017 12:10

Slavko1974 napisał(a):Który most jest w remoncie? Ten w centrum miasta, czy ten w ciągu drogi nr 2?


w centrum
Nero2017
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.08.2017
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nero2017 » 07.08.2017 14:31

Witam

Zaraz wyjeżdżam do Cro przejazd przez Czech Austria Słowenia. W Słoweni chcemy ominąć autostradę przez Lenart w slov. goricach i Ptuj .
Czy ktoś tak jechał ostatnio i czy są tam jakieś utrudnienie? Gdzieś czytałam że lubią zamykać drogę w Lenart.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2017 14:43

Nero2017 napisał(a):Witam

Zaraz wyjeżdżam do Cro przejazd przez Czech Austria Słowenia. W Słoweni chcemy ominąć autostradę przez Lenart w slov. goricach i Ptuj .
Czy ktoś tak jechał ostatnio i czy są tam jakieś utrudnienie? Gdzieś czytałam że lubią zamykać drogę w Lenart.


o ja :)

Przeczytaj choć kilkanaście postów wstecz :)

Fakt, Lenart, ostatnio jak znów tam lądowali Marsjanie to zamknęli na kilka minut. No i słyszałem, że nasi kibice się tam wybierają, tfu, bandyci stadionowi, kurczę co ja pisze, PRAWDZIWI POLACY miało być, jak oni gdzieś się pojawią to faktycznie drogę mogą niespodziewanie zamknąć a Was pognać zadupiami ...
Nero2017
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.08.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nero2017 » 07.08.2017 14:46

:) :) :) oki , wiem już wszystko tylko most w Ptuj w remoncie ale nie w ciągu drogi nr 2 :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2017 14:52

Nero2017 napisał(a):Witam

Zaraz wyjeżdżam do Cro przejazd przez Czech Austria Słowenia. W Słoweni chcemy ominąć autostradę przez Lenart w slov. goricach i Ptuj .
Czy ktoś tak jechał ostatnio i czy są tam jakieś utrudnienie? Gdzieś czytałam że lubią zamykać drogę w Lenart.

Tak i jak w Marklowicach po 15 zwijają asfalt :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na trasie objazdu jest jedno utrudnienie, czyli zamknięty most w centrum Ptuj. Nigdy nie słyszałem że Słoweńcy "lubią zamykać drogi" :papa:
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 07.08.2017 17:20

piotrulex napisał(a):
Nero2017 napisał(a):Witam

Zaraz wyjeżdżam do Cro przejazd przez Czech Austria Słowenia. W Słoweni chcemy ominąć autostradę przez Lenart w slov. goricach i Ptuj .
Czy ktoś tak jechał ostatnio i czy są tam jakieś utrudnienie? Gdzieś czytałam że lubią zamykać drogę w Lenart.


o ja :)

Przeczytaj choć kilkanaście postów wstecz :)

Fakt, Lenart, ostatnio jak znów tam lądowali Marsjanie to zamknęli na kilka minut. No i słyszałem, że nasi kibice się tam wybierają, tfu, bandyci stadionowi, kurczę co ja pisze, PRAWDZIWI POLACY miało być, jak oni gdzieś się pojawią to faktycznie drogę mogą niespodziewanie zamknąć a Was pognać zadupiami ...

Widać dla niektórych to takie wygodne. Lepiej trzasnąć kolejnego posta niż kliknąć dwa-trzy razy i poczytać poprzednie wpisy :wink: .
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 08.08.2017 08:44

Na temat objazdu MLP zostało napisane już wszystko chyba.
Dlatego mam pytanie o trase jaką pokazuje nawigacja Sygic:
Zjazd z A9 przed Słowenią na trasę 437 wzdłuż autostrady a potem 449 również wzdłuz autostrady aż do Lenart
Przeszukałem wiele stron wstecz w poszukiwaniu tej trasy ale nie znalazłem żadnej informacji.

Czym ta trasa różni sie od MLP ?
pplabtech
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pplabtech » 08.08.2017 09:06

Witam, na nowych mapach tomtom pokazuje że autostrada nie kończy się jak poprzednio za zjazdem w Ptuju ale dopiero za Podlehnikiem. 10tego wyjazd, nocleg w Pobrezje za Ptujem. Skoro piszecie że jeszcze zasięg autostrady się nie zmienił to jadę jak zwykle. Jak jechałem w 2015 stali w Treci na pierwszym zjeździe z lornetką i wypatrywali tych co jadą od Ptuja bez winiety.
Bigbluee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bigbluee » 08.08.2017 10:29

Internet mówi, że tylko pojazdy ciężkie płaca za odcinek za Ptuj, więc pewnie ich wypatrywano.
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 08.08.2017 12:30

Czy będąc 20.08 - tj niedziela w godzinach 12-14 na granicy Austria/Słowienia jechać standardowo przez M-L-P czy Bad Radkersburg/Ormoz - co radzicie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 122
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone