Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 06.01.2017 11:28

bluesman napisał(a):Z przyjemnością przypomniałem sobie wszystkie te miejsca. Wielokrotnie tam bywaliśmy i pewnie jeszcze będziemy :) zaciekawił mnie ten udar bo poruszaliśmy się tam zawsze na rowerach, a wycieczki były wielogodzinne :papa:

ten udar (czy coś podobnego) to nie wina akurat tego miejsca, tylko konsekwencja kilku słonecznych dni i braku nakrycia głowy, które zwiało na Forticy w Omišu - nie pomyśleliśmy, że takie mogą być konsekwencje :?

tyniolek napisał(a):Sv Nikola - już samo patrzenie na zdjęcia zapiera dech w piersiach :) szkoda, że nie zdobyłam szczytu :(

no to masz Hvar do poprawki :oczko_usmiech: zresztą my też nie zobaczyliśmy zbyt wiele na wyspie, a na dodatek zmiana pogody trochę pokrzyżowała nam plany
w Twojej relacji pewnie kilka nowych punktów do odwiedzenia też się pojawi - właśnie :!: kiedy płyniemy na Hvar :?:
na pewno chcę tam wrócić w niezbyt odległej przyszłości, ale jak będzie, czas pokaże
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 08.01.2017 13:27

Niestety nam pogoda też pokrzyżowała plany :( nie odwiedziliśmy zaplanowanych zatoczek i innych punktów, w tym właśnie Sv Nikola :( w dodatku już pisałam, że trochę nam się zmieniły plany w trakcie i mieliśmy tylko 5 dni na wyspie :(
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.02.2017 12:07

za chwilę wracam do nieco zapomnianej relacji, jeszcze kilka miejsc mam do pokazania :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.02.2017 12:16

Dzień 13 - 13.07.2016

Tego dnia udaliśmy się w kierunku plaży, która w planach przedwakacyjnych nie była na jakimś szczególnie wysokim miejscu. W ogóle ten wyjazd nie był zorganizowany tak, jak zdarzało mi się w poprzednich latach, postanowiliśmy trochę pójść na żywioł :roll:

Nie wiedzieć czemu zatoka Malo Zaraće stała się moją ulubioną na Hvarze, choć mogły przeszkadzać pływające na wodzie liście i kilka innych niewielkich w sumie niedogodności. Ale czasami już tak po prostu jest...

IMG_2252.jpg
IMG_2253.jpg
IMG_2256.jpg
IMG_2257.jpg
IMG_2261.jpg


Zajrzeliśmy też do zatoki Velo Zaraće, ale tam panujący klimat już nie do końca mi się spodobał, choć miejsce samo w sobie wygląda całkiem fajnie :)

IMG_2262.jpg
IMG_2264.jpg
IMG_2266.jpg


IMG_2269.jpg
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 17.02.2017 12:26

Super, że jest cd! Takie cudne fotki od razu poprawiają humor :wink: a do wakacji jeszcze trochę...
pozdrawiam :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.02.2017 12:31

Fajnie popatrzeć w zachmurzony dzień na piękne morze:)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 17.02.2017 12:47

czas biegnie jak szalony - do naszej kolejnej wizyty w Cro pozostało (prawdopodobnie) jeszcze około 4,5 m-ca 8O
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 17.02.2017 16:04

Piękne te zatoczki na Hvarze, zdecydowanie mamy go do poprawki, tyle nie zobaczyliśmy :( przynajmniej mogę zobaczyć na Waszych cudownych zdjęciach :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.02.2017 20:05

Fajne te zatoczki , niestety nie byłem :?
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.02.2017 12:30

Jak to możliwe, że przegapiłam te cudowne zdjęcia to nie wiem, ale już nadrobione zaległości :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 28.03.2017 22:05

dziękuję tym wszystkim, którzy jeszcze zaglądają do relacji

trochę ją zaniedbałam, choć do końca już całkiem niedaleko :roll:
czas ruszyć do przodu, zanim lawinowo pojawią się relacje z nachodzącego sezonu i nikt już nie będzie chciał śledzić takich staroci...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 28.03.2017 22:18

Dzień 14 - 14.07.2016

Prognozy pogody przewidywały załamanie już od jakiegoś czasu. Liczyłam jednak, że coś tam się zmieni, no ale nie można podobno mieć wszystkiego :evil:

Miał to być ostatni dzień jeszcze względnej pogody, dlatego trzeba było go dobrze wykorzystać. Plany na wieczór były mocno sprecyzowane, dlatego też pomyśleliśmy o jakimś niezbyt długim plażowaniu gdzieś niedaleko.

Najpierw jednak zajrzeliśmy do miejscowości w głębi wyspy - Vrisnik i Svirče.

Widok na Svirče jest taki:

IMG_2271.jpg
IMG_2272.jpg


Vrisnik pewnie zrobiłby większe wrażenie, gdyby nie lekko zachmurzone niebo i perspektywa, że będzie już tylko gorzej :roll:

IMG_2274.jpg
IMG_2277.jpg
IMG_2279.jpg
IMG_2281.jpg


Svirče z bliska całkiem sympatyczne, zwłaszcza w okolicy kościoła.

IMG_2282.jpg
IMG_2283.jpg
IMG_2285.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 28.03.2017 22:31

Zajrzeliśmy też ponownie do Vrboski.
Głównym celem był "taras widokowy" kościoła-twierdzy. No cóż, z tarasem to miejsce ma niewiele wspólnego :roll: Niewiele widać, trzeba się nieźle namęczyć, żeby zobaczyć coś przez te małe okienka, no i wysokość też niezbyt imponująca. Dla jednej fotki nie warto...
No w żaden sposób Vrboska nie potrafiła nas do siebie przekonać :?
Może wieczorem robi większe "wow".

IMG_2287.jpg
IMG_2289.jpg
IMG_2291.jpg


W necie wpadła mi w oko zatoka Maslinica - spełniała podstawowe kryterium: niedaleko :)
Na pierwszy rzut oka wyglądała całkiem nieźle, kolor wody super. Na niewielkiej plaży jednak syf straszny, pełno petów i innych śmieci. Poza tym strasznie śmerdziało tam papierosami :( No nie mogłam się zmusić do plażowania w takim miejscu...
Pojechaliśmy zatem ponownie nad Malo Zaraće. Pogoda całkiem się wyklarowała, ale spore fale zniechęciły nas do kąpieli. Spędzaliśmy zatem czas głównie z książką pod parasolem ;)

IMG_2297.jpg
IMG_2299.jpg
IMG_2304.jpg
IMG_2325.jpg
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 28.03.2017 22:43

Zdjęcie wyszło piękne, ale umiem sobie wyobrazić, jak to wyglądało na żywo, usiłując zobaczyć cokolwiek przez małe okienko. Czyli dobrze, że nie weszłam, bo tylko bym się wkurzyła! :roll: a wioski urocze :hearts:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasza Cro 2012-.../Coś starego i coś nowego - Brela i Hv

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 29.03.2017 11:49

tyniolek napisał(a):Zdjęcie wyszło piękne, ale umiem sobie wyobrazić, jak to wyglądało na żywo, usiłując zobaczyć cokolwiek przez małe okienko. Czyli dobrze, że nie weszłam, bo tylko bym się wkurzyła! :roll: a wioski urocze :hearts:

moim zdaniem kuny na bilet lepiej spożytkować na dole - na burka lub zimne piwo :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Cro 2012-.../Wakacje z widokiem - Korčula 2017 - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone