Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najpiękniejsze plaże w Cro

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 25.03.2010 17:37

raffiu napisał(a):
Arek napisał(a):
el_guapo napisał(a):Prośba o identyfikację plaży z poniższego zdjęcia


W pierwszej chwili pomyślałem o Basce na KRK, ale raczej postawiłbym na Pag


No nie wiem?! mogę się mylić, ale wydaje mi się, że pierwszy trop był dobry i jest to plaża na Krk w pobliżu Starej Baśki (w linii prostej jakieś 2 km na zachód od centrum Starej Baśki). Może dla pewności niech ktoś kto ma 100% pewność potwierdzi. Pozdrawiam


Ok. sprawdziłem na Google Earth i jest to tak jak pisałem plaża na zachód (północny zachód) od Starej Baski.
Współrzędne to: 44*58'01" N, 14*39'45" E
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 25.03.2010 20:08

Wszystkie plaże są piękne, każda inna i ma w sobie to coś. :wink:
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 25.03.2010 20:25

raffiu napisał(a):
No nie wiem?! mogę się mylić, ale wydaje mi się, że pierwszy trop był dobry i jest to plaża na Krk w pobliżu Starej Baśki (w linii prostej jakieś 2 km na zachód od centrum Starej Baśki). Może dla pewności niech ktoś kto ma 100% pewność potwierdzi. Pozdrawiam

Nie chcę się powtarzać, ale:plaże w Starej Basce
Kilka ostatnich zdjęć, to właśnie ta plaża.
Mogę potwierdzić. Faktycznie, ok 2 km przed Starą Baską znajduje się bardzo ładna plaża. Duża z krystalicznie czystą wodą. Na miejscu bar - lody, chyba piwo i takie tam... . Można wypożyczyć rower wodny. Cena, żebym nie skłamał, 50 kun/godz. Chociaż mogę się nieco mylić. Parkingu przy samej plaży nie ma. Samochody zostawia się przy ulicy, na poboczu i trzeba zejść udeptaną ścieżką po zboczu góry.
I na koniec - plaża lepiej wygląda z góry, niż z dołu będąc na niej. Ale to tylko moje subiektywne odczucie
Obrazek
Ostatnio edytowano 26.04.2010 21:26 przez tomekm67, łącznie edytowano 1 raz
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 26.03.2010 09:02

raffiu napisał(a):
raffiu napisał(a):
Arek napisał(a):
el_guapo napisał(a):Prośba o identyfikację plaży z poniższego zdjęcia


W pierwszej chwili pomyślałem o Basce na KRK, ale raczej postawiłbym na Pag


No nie wiem?! mogę się mylić, ale wydaje mi się, że pierwszy trop był dobry i jest to plaża na Krk w pobliżu Starej Baśki (w linii prostej jakieś 2 km na zachód od centrum Starej Baśki). Może dla pewności niech ktoś kto ma 100% pewność potwierdzi. Pozdrawiam


Ok. sprawdziłem na Google Earth i jest to tak jak pisałem plaża na zachód (północny zachód) od Starej Baski.
Współrzędne to: 44*58'01" N, 14*39'45" E


Czyli pierwszy strzał był celny. Z tym Pagiem, to zmyliły mnie trochę "nagie" góry w tle. :)
kopaj
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 28.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopaj » 26.03.2010 09:56

oginioszki napisał(a):Naszym zdaniem najpiekniejsza jest plaża fkk na wyspie Proizd

Obrazek


gdzie jest ta plaża?
może jakieś szczegóły, zalety- wady, lokalizacja...
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 26.03.2010 10:11

Piotrek_B napisał(a)::arrow: misiekiandzia - prośba na przyszłość: jak szukasz informacji to nie cytuj całych postów ze wszystkimi zdjeciami.

:oops: Dzięki za podpowiedź Piotrek_B, sorki że do tej pory tak "zaśmiecałem" Pozdrav :D
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 26.03.2010 15:35

kopaj napisał(a):
oginioszki napisał(a):Naszym zdaniem najpiekniejsza jest plaża fkk na wyspie Proizd

gdzie jest ta plaża?
może jakieś szczegóły, zalety- wady, lokalizacja...


Tu już mogę służyc pomocą ze 100% pewnością ;)
Plaża znajduje się na małej wysepce Proizd, która leży na zachód od wyspy Korcula. Współrzędne lokalizacji: 42*59'05" N, 16*36'40" E. Z tego co mi wiadomo, to nie ma tam żadnej infrastruktury, a dostać można się jedynie własnym transportem (ponton, łódź), lub wynajętym w odległej o 10 km. Vela Luce. Pozdrawiam

P.S. bardzo pomocna w lokalizacji jest aplikacja "Google Earth" dostępna do pobrania za darmo z netu. Polecam
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.03.2010 13:49

raffiu napisał(a):wydaje mi się, że pierwszy trop był dobry i jest to plaża na Krk w pobliżu Starej Baśki (w linii prostej jakieś 2 km na zachód od centrum Starej Baśki).


Jesteś Kozak 8O - to dokładnie plaża na zachód od Starej Baski
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 27.03.2010 15:32

No jak już znacie wszystkie plaże, to teraz moja zagadka.
Gdzie znajduje się plaża przedstawiona na tej fotce???

Obrazek

Pozdrawiam, Grzegorz, :wink: :lol: :lol:
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 27.03.2010 15:44

Piękny widok :wink: plaża niesamowita, Aż chce się lata!
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 27.03.2010 15:48

Grzegorz Ćwik napisał(a):Gdzie znajduje się plaża przedstawiona na tej fotce???

Na wyspie Sumba ??
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.03.2010 18:59

To jakieś Bora-Bora a nie Adriatyk.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 27.03.2010 20:03

Jasne, to nie Adriatyk, i przepraszam za tą fotkę, ale nie mogłem się opanować. Bo widok ten zniewala okrutnie.
PS. To nie Sumba, to kilkaset kilometrów na północny wschód od Sumby, również w granicach Indonezji. O dokładnej lokalizacji potem w aneksie do podróży po Indonezji.

A tak gwoli powiedzenia prawdy, widziałem wiele super plaż w Chorwacji. Moją faworytką w zwartej zabudowie, czyli w określonej aglomeracji jest właśnie ta, PUNTA RATA w Breli. Świetne miejsce, trochę oblegane, ale przy rozciągłości samej miejscowości, da się tam poodpoczywać. Byłem dwukrotnie w Breli, i właśnie na tę plażę najchętniej chodziliśmy, chociaż była ona spory kawałek od naszego miejsca zamieszkania.

Obrazek

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 27.03.2010 22:10

Skoro Grzegorz wstawia plaże spoza Cro, to ja też. Zanim dotarłem do Chorwacji najbardziej podobała mi się plaża w Matali na Krecie. :roll:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prawda, że piękna? :wink:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 28.03.2010 19:19

Świetne fotki. Matala, miejsce kultowe. Południe Krety, tutaj trudno się dostać, kawał drogi zarówno ze wschodniej części wyspy jak i z centralno-zachodniej, gdzie rozłożone są główne ośrodki turystyczne. Byłem 2 razy na Krecie, sporo jeździłem wypożyczonym samochodem, ale tu jak dotąd nie udało mi się dotrzeć. Jednak to dobrze, wszystko jeszcze przed nami...
Matala to miejsce gdzie w latach siedemdziesiątych przyjeżdżali hipisi. Mieszkali w jaskiniach widocznych na twoich fotkach i oddawali się nirwanie...

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone