Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najpiękniejsze miejsce w Chorwacji - Rabac! INFORMACJE!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 04.03.2011 12:43

...cóż , żeby nie ciągnąć wątku, czy ładne, to co ładne, czy to co się komu podobna, krótko dodam (będąc i w Dalmacji i na Istrii), że Dalmacja piękna, ale i Istria ma swój urok, który dla nas Polaków jest egzotyczny nie ma co gadać. Byłam w Fazanie i w Rabacu. Fazana to miasteczko rybackie, urokliwe, ale plaża wąska długa, a woda długo płytka i brak skał, czyli z nurkowania nici. Płasko-jesli dla kogoś to ma znaczenia, czyli dalmackie klimaty to raczej nie są.Za to miło wieczorami, restauracje, jeśli ktoś lubi nas samym morzem. Miło, ale nie mój target. Rabac- widoki boskie, bo miasteczko położone jest w dolinie, przecudnej urody zakatka, jednak jest to klasyczny kurort, deptak, hotele, dyskoteki włosko-niemieckie. Z drugiej strony są piękne kamieniste plaże, ale ogólnie, mimo, że pięknie to też nie moja bajka, za dużo ludz, za bardzo "międzyzdrojowato", chociaz rozumiem, że wielu może się podobać...jesli pomogłam fajnie. :wink:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.03.2011 11:03

Ale tytuł tematu to rzeczywiście troche przesadzony - też byłem w Rabacu
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 17.05.2011 20:33

Dziwne te wypowiedzi ale pouczające.
Może się to wydać dziwne, ze z nad morza nad morze ale już 7 raz do Chorwacji . Międzyzdroje mam po nosem czasami tam wpadam ale w tym roku wybrałem Rabac. Byłem 2 razy w Dalmacji i 4 razy na Istrze.
Wszędzie znalazłem coś dla siebie.Jak chciałem włączyć się w tłum to szedłem tam gdzie gwarno, jak spokój to tam gdzie jest cicho i pusto. każda miejscowość ma swoje uroki ale trzeba je umieć znaleźć dla siebie.
W Chorwacji ciepło, woda super pewna pogoda, Międzyzdroje, zimno , woda z zarazkami /tak było w ubiegłym roku/ jedna ulica i co zwiedzać???? dodatkowo ci z grubymi karkami złotymi łańcuchami butni pewni robią co chcą pełno złodziei i oszustów. Tak tak co roku tu do nas nad morze przyjeżdżają wiem to a autopsji i dlatego co roku od 2004 jeżdżę do Chorwacji :D
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 17.05.2011 20:49

Zaczynałem ponad 10 lat temu od Rabaca,wtedy było to naprawdę cudne i ciche miasteczko.Niestety po 3 latach(po 3 pobytach) zaczęło mi tam być coraz ciaśniej wiec spróbowalem pojechać niżej i tak już zostało do dzisiaj.Jak na pierwszy raz to idealne miejsce,dla kogoś kto ceni ciszę,ładniejsze widoki przestaje wystarczać.Piękno to pojęcie względne,też kiedyś byłem w nim zakochany i nie chciałem słyszeć o innych miejscach.Sentyment pozostał ale chyba nie aż taki by tam wrócić no chyba,że w maju jak nie ma ludzi.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 17.05.2011 22:18

A ja w tym roku właśnie planowałem wypad na Istrię ale autor wątku skutecznie mnie zniechęcił. Może taki właśnie był jego cel? Może to prowokacja? :) Czy na Istrii są też "normalne", ciche zakątki, bez hoteli, ewentualnie z jedną małą dyskoteką (z myślą o naszej młodzieży)? Nigdy jeszcze nie byłem na Istrii a chciałbym poznać całą Chorwację. Wolę jednak wypoczywać w bardziej kameralnych warunkach.
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 17.05.2011 23:31

Moj pierwszy raz w Chorwacji to PRimosten
Drugi w tym roku to Okolice Makarskiej
Trzeci jeśli dożyję to raczej na 90% Hvar
Czwarty na sam dół Zupa Dubrovacka lub półwysep
i jeśli pojade piąty raz ... to może Istria .. nie wiem czemu ale jakoś mi nie pasuje ten półwysep ... jakieś takie zimne mam odczucia na sama myśl :) chociaż o Puli i Rovinj naczytałem sie wiele dobrego i kiedyś bede musial zobaczyc.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 18.05.2011 09:19

Istria nie jest zła,ma bardziej kapryśną pogodę,czyste i ładne plaże na wschodnim wybrzeżu w postaci zatoczek a nie szerokich plaż jak w południowej Dalmacji.
Jest też tu dużo Włochów i Niemców ,generalnie ludniej niż na południu.Ja osobiście chciałbym kiedyś wrócić na Istrię choć coraz cieżej o małe ciche miasteczka,które bardzo sobie cenię.
Jest też bardziej zielona od dalmacji co uważam za duży plus.
No i co najważniejsze: czuć już ten kochany cieplutki adriatyk ;)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 18.05.2011 11:36

Szerokie plaże w południowej Dalmacji??? A to ciekawe zaraz się okaże że to costa del sol.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 18.05.2011 11:49

Sorry,mam na myśli długość plaż,(długość linii brzegowej) może się źle wyraziłem z tą szerokością.Generalnie chodzi o to,że większość plaż to małe zatoczki w przeciwieństwie do południa gdzie raczej są dłuższe plaże.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.05.2011 14:41

Krzysiekm napisał(a):Istria nie jest zła,ma bardziej kapryśną pogodę...

Kolejna zachęta :) No to ja chyba już skreślam Istrię w tym roku...
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.05.2011 14:52

consett0805 napisał(a):Szerokie plaże w południowej Dalmacji??? A to ciekawe zaraz się okaże że to costa del sol.

Consett0805... wiem, że to nie ten temat ale widzę, że tu jesteś. Wiem, że byłeś w ubiegłym roku w Breli na przełomie czerwca i lipca bo prawie spotkaliśmy się w Csornej :) Jak wygląda w Breli o tej porze? Czy są wolne apartamenty, czy jest tłok na plaży... no i czy jest jakaś nieduża ale przyzwoita dyskoteka? To nie dla mnie ale jadzie z nami młodzież, która stawia takie wymagania 8O
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 18.05.2011 23:00

greenrs napisał(a):
consett0805 napisał(a):Szerokie plaże w południowej Dalmacji??? A to ciekawe zaraz się okaże że to costa del sol.

Consett0805... wiem, że to nie ten temat ale widzę, że tu jesteś. Wiem, że byłeś w ubiegłym roku w Breli na przełomie czerwca i lipca bo prawie spotkaliśmy się w Csornej :) Jak wygląda w Breli o tej porze? Czy są wolne apartamenty, czy jest tłok na plaży... no i czy jest jakaś nieduża ale przyzwoita dyskoteka? To nie dla mnie ale jadzie z nami młodzież, która stawia takie wymagania 8O

Hej witam
W Breli o tej porze nie widziałem jakieś większych tłoków może w bardzo bliskim otoczeniu centrum. Miejsca na plażach od wyboru do koloru, a że Brela ma około 6-7km linii brzegowej można coś znaleźć, tylko dla siebie :D
Ja zakotwiczyłem w Jakirusa zawsze jadę w ciemno.
Tu masz mały opis tego miejsca.
forum/viewtopic.php?t=29201&highlight=
Dużo więcej podpowiedzieć może Tobie kolega Torac dobrze jest zorientowany w temacie Breli
Jeśli chodzi o balety z tym na pewno jest gorzej bo przed wyjazdem też o to pytałem na forum. Szczerze mówiąc siadając wieczorami na tarasie słyszałem gdzieś w oddali łubudubu ale co to było czy jakieś balety nie mam pojęcia. Z kolei kiedyś wybrałem sie samotnie do centrum i tam wieczorami przy hotelach coś się działo, ale czy to dla młodzieży hmmmm :D
Wracając do forum pisali ludziska że w sąsiedniej Baskiej Vodzie coś jest. To tyle narazie
maclom
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maclom » 24.05.2015 09:10

- Najlepsze są lody! Pyszne! A jedna gałka równa się 10-gałkom polskim i te różnorodne smaki - lodziarnie Pingo 1 i Pingo 2!

Właśnie wróciłem z Rabać i co do lodów to przy Pingo 2 jest stoisko które ma lepsze lody wg mnie (ma neon - eis salon), polecam szukanie swoich ścieżek :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.05.2015 13:29

Od pierwszego postu minęło 6 lat to i smak lodów mógł się zmienić. :-D
dominnk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominnk » 04.08.2016 16:05

Hej
Ilu Polaków tyle opinii, z których prawie w 90% nic nie wynika. ( Admin dawno powinien zareagować i kasować post-y ludzi którzy nic nie wnoszą do wątku ) Polecam dobry przewodnik i wtedy na jego podstawie samemu wyciągnąć wnioski i wybrać miejsce wypoczynku) + oczywiście forum jako dodatek.
Forum Cro.pl jest zalane postami hodującymi wyższość południa nad północą kraju i.t.p, ale tylko "niewielu CROMANIAKÓW"potrafi to udowodnić w słowach t.z zrobić to rzeczowo i konkretnie.
Reszta ludzi po paru wyjazdach do CRO swoimi wypocinami tylko zaśmieca forum.
Proszę w 1 kolejności czytajmy!a potem piszmy wartościowe informacje a nie steki bzdur nikomu do niczego nieprzydatne.

P.S
Konkretne pytanie - konkretna podpowiedź! bez niekończących się pyskówek i przepychanek ( wielostronicowe wątki prawie bez treści! )
Dlatego zainteresowani dalej tematem pytajcie! będziemy pomagać!!!

POzdrawiam
Dominn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Najpiękniejsze miejsce w Chorwacji - Rabac! INFORMACJE! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone