Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najpiękniejsze miejsce w Chorwacji - Rabac! INFORMACJE!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dancerFROMpoland
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 19.06.2009
Najpiękniejsze miejsce w Chorwacji - Rabac! INFORMACJE!

Nieprzeczytany postnapisał(a) dancerFROMpoland » 19.06.2009 13:33

Kto wybiera się do Rabaca na Istrii? Kto już był? Czekam na wasze opinie. Ja byłem 6 lat z rzędu ;)

Oto kilka najważniejszych informacji:

1. Polecam miasteczko dla rodzin z dziećmi. Mnóstwo atrakcji dla małych brzdąców, niepokornych nastolatków i spokojnych emerytów:
- liczne (darmowe!) boiska do koszykówki, siatkówki plażowej czy darmowy basen na plaży "Maslinica"
- W zatoce znajduje się ogromny kompleks 3-ech hoteli, które stanowią podstawę mieszkalną przyjezdnych turystów. Bardzo licznie zamieszkiwany przez Niemców, Austriaków i Holendrów. Na terenie hotelu znajdują się korty tenisowe (niestety płatne dla nieklientów) oraz basen ze słodką wodą (niby tylko dla hotelowiczów lecz nikt tego nie sprawdza i mnóstwo ludzi z innych apartamentów chętnie tam chodzi).
- Obok hoteli, znajduje się ogromny camping, który jest rajem dla dzieci.... Bardzo dobrze zorganizowany, zaopatrzony w kioski i sklepy. Można również wynająć na jego terenie domek. Ponadto znajduje się tam ogromna - największa plaża kurortu - z tysiącami leżaków. Dla tych którzy nie lubią kamieni na dnie nasypany jest piasek... Możliwość wynajmowania leżaków, parasoli, kajaków, motorówek i rowerków wodnych na terenie całego wybrzeża.
- Osobiście polecam plaże wysunięte bardziej w stronę Rijeki - nie te w zatoce. A dlaczego:
* są o wiele ładniejsze
* wystawione są na przeciwko morza...
* ogromną frajdą są parę razy w tygodniu olbrzymie fale, ale do czasu. Jak robią się zbyt duże lepiej opuścić wodę zwłaszcza przez dzieci bo można się poturbować po kamykach na dnie.
- Na plażach jest mnóstwo turystów z rejonów całego świata - można poznać wielu nowych ludzi a Chorwaci są wyjątkowo mili i z chęcią zapraszają do gry w siatkówkę plażową - boisko na plaży Girandella - chyba najlepsza plaża złożona z ciągnącego się kilometrami deptaku z knajpkami, najpiękniejszymi widokami na morze.... NA Girandelli jest również darmowy basen i boisko do plażówki.
- Istnieją korty tenisowe
- Mnóstwo hoteli, jeszcze więcej apartamentów.
- Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura.
- Wszystkie apartamenty znajdują się na górze Rabacu (jedna droga prowadzi w dół do centrum a od niej tysiące uliczek równoległych do siebie na górze) I tam mnóstwo apartamentów a z nich wspaniały widok na całe morze... Przy borej widoczności z balkonów można zobaczyć położoną 70 km od Rabacu Rijekę!
- Najatrakcyjniejszy jest deptak - zwłaszcza po godzinie 22:00. Tysiące ludzi, zapełnione knajpki, restauracje, sklepy i stoiska : z ubraniami, studio tatuaży, piekarnie z pysznymi solonymi preclami, stoiska z pamiątkami - warto kupować od dzieci muszelki bo są wyławiane rękami ich rodzicą i są tańsze.
- Istnieje malutki i piękny porcik na którym odbywają się często rózne imprezy, na Girandelli za to zawsze są jakieś ogromne koncerty.
- Najlepsze są lody! Pyszne! A jedna gałka równa się 10-gałkom polskim i te różnorodne smaki - lodziarnie Pingo 1 i Pingo 2!
- Możliwość nart wodnych, wspaniałe są atrakcje np. banany które ciągnie motorówka, albo spadochron. Lodowa góra do wspinania na Lanternie. W hotelach codziennie wybory miss, misstera, pokazy profesjonalnych par tańca towarzyskiego.... Raj dla turysty.
- Jest paintball a dla mniej pokornych ścieżki po górach.
- 3 km od Rabaca jest Labin gdzie wszyscy zaoptrują się w tanim Lidlu. Jest ogromny i cholernie tani targ kryty zz rybami i wszelkimi owocami.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.06.2009 13:39

Powiało mi klimatem Międzyzdroii - ja podziękuję, mnie to nie kręci :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 19.06.2009 13:50

To prawie jak w Krakowie:
mnóstwo obcokrajowców, świetne hotele, mnóstwo boisk do gry w piłkę, siatkówkę itp, dyskoteki i kawiarnie do białego rana.. itp. itd.
SUPER!
Tylko po co mam po to wszystko jechać do Chorwacji i wywalać kasę, skoro mam to pod nosem?
he he..
Sorki, rozumiem, że to może kręcić niepokornych małolatów... hm... chociaż znam takich bardzo niepokornych, których by to średnio kręciło...
:P :P
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 19.06.2009 14:25

UUU, jakoś takoś mało intymnie :?
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 19.06.2009 17:53

dancerFROMpoland napisał(a): mnóstwo turystów z rejonów całego świata

Tysiące ludzi, zapełnione knajpki, restauracje, sklepy i stoiska

Gratuluję mile spędzonych spokojnych wakacji


dancerFROMpoland napisał(a):A jedna gałka równa się 10-gałkom polskim

Oraz wieeeelkiej fantazji

dancerFROMpoland napisał(a):Raj dla turysty.

"Każdy ma swoje piekło", przepraszam raaaaaaajajjajjajjajjaj
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 19.06.2009 18:29

Każdy inaczej postrzega miło spędzone wakacje i należy się z tym liczyć.

dancerFROMpoland sporo informacji z Twojego punktu widzenia na tą miejscowość.
I o to chyba chodzi na forum żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami, uwagami, itp. :)
śliweczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) śliweczka » 19.06.2009 19:57

a ja jadę w tym roku trzeci raz do Rabaca :)
Byłam też trzy razy w Dalmacji więc mam pewien punkt odniesienia.
Myślę,że porównanie do Międzyzdrojów to gruba przesada!
Riva z knajpkami i życie nocne to nie cały Rabac! Są jeszcze przepiękne zatoczkowe plaże,cudne widoki i wbrew pozorom dużo spokojnych i urokliwych miejsc! No i bezpośrednie sąsiedztwo Labina!
Jeśli ktoś chce wypocząć,popływać,pozwiedzać a jednocześnie oczekuje wieczornych spacerów po rivie z atrakcjami to....cóż...Rabac jest idealny!!!
pozdrawiam :)
śliweczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) śliweczka » 19.06.2009 20:04

a tu mały link dla zobrazowania mojej wypowiedzi
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=21374
:D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.06.2009 21:34

W Międzyzdrojach też są piękne ustronne miejsca...przynajmniej tak myślę, byłam tam raz i więcej moja noga tam nie postanie. Podobnie jak w Rabac.

Dla mnie post jest bardzo wartościowy - wiem gdzie nie jechać.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.06.2009 22:03

Bez przesady..w końcu wyjdzie na to, że na forum nie można wyrażać swoich opinii i gutów..
W Rabac byłam w czasie pierwszej wizycie w Cro..mieścina ładna, ale typowo turystyczna...na pewno jest co tam robić i okolica sympatyczna..widoki bardzo ciekawe :)
Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.06.2009 22:10

A co ja innego robię - wyrażam swoją opinię, mam prawo do krytyki czegoś co mi się nie podoba.
śliweczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) śliweczka » 20.06.2009 09:26

yskyerka napisał(a):W Międzyzdrojach też są piękne ustronne miejsca...przynajmniej tak myślę, byłam tam raz i więcej moja noga tam nie postanie. Podobnie jak w Rabac.

Dla mnie post jest bardzo wartościowy - wiem gdzie nie jechać.


ale może jeśli nie byłaś w Rabacu to się w ten sposób nie wypowiadaj!
myślę,że nie należy wypowiadać się,szczególnie w sposób negatywny, o miejscach w których się nie było.
pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku :)
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 20.06.2009 14:01

dancerFROMpoland napisał(a):Kto wybiera się do Rabaca na Istrii? Kto już był? Czekam na wasze opinie.

PRZEPRASZAM dancerFROMpoland iż popsułem wątek. :evil:
Nie to było miom zamierzeniem. Byliśmy w Rabacu (gwarne miasteczko jak na Chorwację), ładnie, pięknie, wszystko pod turystę, wszystko jest i basen i zjeżdzalnia i trochę piasku i mnóstwo kafej, ale te tłumy....
Nas to nie przekonało
Stare miasto Labin - wprost przeciwnie, mało kto tam chodzi (tłumy lubią siedzieć nad plażą) -polecam koniecznie.

Dla mnie post jest bardzo wartościowy - wiem gdzie nie jechać.

jak najbardziej zgadzam się z yskyerką, ona wie że tam nie pojedzie bo będzie się męczyć a inni to b. lubią
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.06.2009 14:40

śliweczka napisał(a):
yskyerka napisał(a):W Międzyzdrojach też są piękne ustronne miejsca...przynajmniej tak myślę, byłam tam raz i więcej moja noga tam nie postanie. Podobnie jak w Rabac.

Dla mnie post jest bardzo wartościowy - wiem gdzie nie jechać.


ale może jeśli nie byłaś w Rabacu to się w ten sposób nie wypowiadaj!
myślę,że nie należy wypowiadać się,szczególnie w sposób negatywny, o miejscach w których się nie było.
pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku :)

Proponuję nauczyć czytać się ze zrozumieniem.
dancerFROMpoland opisał to miejsce w taki sposób, że mnie skutecznie do niego zniechęcił. W sumie to bardzo mu dziękuję za ten post, spowodował że skreśliłam to miejsce z listy wartej zobaczenia.
Pokaż mi moją wypowiedź w której mówię jaka to wasza miejscowość jest brzydka, beznadziejna, brudna itp, gdzie ja się negatywnie o niej wypowiadam??? Mówię tylko, że to mnie nie kręci bo tysiące ludzi na deptaku, kawiarnia na restauracji, leżak na leżaku - sorry ale mam własne wyobrażenie swoich wakacji i takie miejsca mnie nie bawią.

Już nie pierwszy raz forum pokazuje, że póki się roztkliwiasz nad czymś, mówisz jakie jest piękne i cudowne póty jesteś fajny, ale jak już wyrazisz swoje zdanie na nie...oooo to się narażasz i w ogóle kto mi dał takie prawo wypowiadać się o czymś.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 20.06.2009 14:47

yskyerka napisał(a):A co ja innego robię - wyrażam swoją opinię, mam prawo do krytyki czegoś co mi się nie podoba.


Nie pisałam do Ciebie tylko ogólnie..
No właśnie skoro ktoś napisał, że mu się podobało to po co zaraz gnębić kogoś kto ma inne zdanie..Ja do Rabac raczej nie wrócę, dla mnie płw.Peljesac jest najpiękniejszym regionem Cro..całe południe od Splitu w dól jest śliczne..
Każdy ma inny gust, jednak ostatnio zaczynam stwierdzać, że na forum ludzie zamiast sobie pomagać to stwarzają niepotrzebnie nieciekawy klimat..kilka lat temu to by było nie do pomyślenia..
Często wypowiedzi są przepełnione jadem i niechęcią..a chyba nie o to tu chodzi..
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Najpiękniejsze miejsce w Chorwacji - Rabac! INFORMACJE!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone