Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 16.07.2023 17:21

Hmm, zaczyna się parawanowanie Horwacji? Wkręty, szpilki… zbroić się trzeba wszak to nie piach, łatwo nie będzie.
Zawsze mnie to trochę bawiło ile to można przytargać na plażę ale później się zreflektowalem - jak ktoś musi kilometr dybać to faktycznie lepiej na raz zabrać.

Ponieważ wolę raczej siedzieć w wodzie niż na plaży to świetnym rozwiązaniem są duże supy. Chcesz - siedzisz, chcesz - leżysz, chcesz stoisz. Dowiązujemy dwa do bójki i mamy swoje miejsce. Nie lubię się przegrzewać na piasku.

Natomiast jeśli ktoś już chce jakieś zadaszenie to właśnie dziś widziałem fajne rozwiązanie. Ktoś przyniósł na plaże taki jakby namiot - płachta materiału z uchwytami i sznurkami, do tego cztery worki do napełnienia piaskiem albo żwirkiem i dwa słupki. Dosyć sprawnie tym ludziom poszło rozłożenie takiego daszku z przewiewem od spodu, nic nie wkręcali, nie wbijali. Jak słońce zaczęło świecić z innej strony to w minutę przestawili daszek. Sygnowane przez decathlon wiec można szukać.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.07.2023 17:37

Dość już popularne rozwiązanie. Można poszukać choćby pod nazwą żagiel/baldachim plażowy.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 16.07.2023 18:21

ja tam generalnie szukam miejsc z własnym zadaszeniem i lodówką w zasięgu 20 m ;) Wtedy na plażę zabieram telefon, słuchawki i filtr do opalania :)

Obrazek

Obrazek
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.07.2023 20:32

Skimir napisał(a):Hmm, zaczyna się parawanowanie Horwacji?

:o
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 16.07.2023 23:58

Ech sorry, już chyba zbytnio przywykłem do oryginalnej pisowni i tak się zmiksowało :-)

Swoją drogą to jak „nasi” z Hrvatska wykoncypowali Chorwacja?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.07.2023 08:49

Zapewne dlatego, że dawno temu w Polsce ten kraj nazywano Kroacją. Litera k przechodziło potem w ch. Podobnie był np. Chartumem Afryce, który angielskiej czy francuskiej transkrypcji pisany jest jako Khartoum. Chiny też mają źródłosłów dawnym Kitaju.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 17.07.2023 17:53

marecky81 napisał(a):ja tam generalnie szukam miejsc z własnym zadaszeniem i lodówką w zasięgu 20 m ;) Wtedy na plażę zabieram telefon, słuchawki i filtr do opalania :)
Obrazek


Trudno byłoby tam upilnować pięciolatka i szybko raczkujące dziewięciomiesięczne dziecko. Aż strach pomyśleć jakie mogłyby być konsekwencje nieupilnowania...
Po 14-18 dniach pilnowania dzieciaków w takim miejscu, stałbym się nadopiekuńczy na resztę życia ;)

Skimir napisał(a):jeśli ktoś już chce jakieś zadaszenie to właśnie dziś widziałem fajne rozwiązanie. Ktoś przyniósł na plaże taki jakby namiot [...]

Parasol lub plażowy namiocik czasem nieodzowny dla zapewnienia cienia dzieciom podczas drzemki.
Mam taki jak niżej, "parasolka", rozkłada się w 1 sek. Ma woreczki (na piasek lub kamienie) oraz śledzie. Używam od 2013. Sprawdza się dla dzieci choć jest trochę mało przewiewny dlatego w tym roku chciałem coś zmienić...

parasol-plazowy-pelny-sun-and-surf[1].jpg


Skimir napisał(a):Zawsze mnie to trochę bawiło ile to można przytargać na plażę ale później się zreflektowalem - jak ktoś musi kilometr dybać to faktycznie lepiej na raz zabrać.

W Chorwacji (7x) nie mieszkałem dalej niż 50 m od plaży, chyba, że w Breli doliczę to co było również w pionie ;)
Dla mnie priorytet to pierwsza, maks. druga linia zabudowy i absolutny must have taras/balkon z widokiem na morze. Plaża to jakieś 50% czasu spędzanego w Cro. Reszta to wycieczki, zwiedzanie i inne zajęcia. W tym roku ze względu na maluszka będziemy przeważnie na plaży. Z tego samego powodu termin urlopu to 1-18 września.

Np.:
aaaZrzut ekranu 2023-07-17 173800.png
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.07.2023 18:57

Z dziećmi tak małymi jeździłem w bardziej przyjazne miejsca, czyli prozaiczne AI z piaszczystą plażą, brodzikami, basenami, placami zabaw, animacjami i innymi atrakcjami dla kilkulatków. Dzięki temu i one były zadowolone i my dorośli mieliśmy też trochę czasu dla siebie. No i nie w szczycie lata, kiedy słońce parzy.

Obrazek

A dzieci mają to do siebie, że rosną, więc jeżdżenie cale życie w konfiguracji dziecięcej ci nie grozi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2023 22:07

Akurat betonowe podesty to dla mnie nie plaża, nie lubię tego.

marecky81 napisał(a):A dzieci mają to do siebie, że rosną, więc jeżdżenie cale życie w konfiguracji dziecięcej ci nie grozi.
To fakt, sama się już do tej grupy zaliczam, choć znam osoby, które mając ok. 38/40 l. postanawiają się "odmłodzić" poprzez kolejne dziecko i wtedy wakacje z dziećmi długoooo będą się ciągnęły, nawet do emerytury....
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 17.07.2023 22:17

yooshky napisał(a):
niuniek napisał(a):To by Tobie pomogło


Gdzie to można kupić?


Obawiam się, że tylko w Grecji, choć przyznaję nie sprawdzałem ostatnio. Pokupowałem znajomym, którzy jeżdżą do Cro i są zachwyceni. Jedyny minusik, to waga, bo ta dolna część jest pełna, a co za tym idzie solidna.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 18.07.2023 10:10

yooshky napisał(a):Skimir napisał(a):
Zawsze mnie to trochę bawiło ile to można przytargać na plażę ale później się zreflektowalem - jak ktoś musi kilometr dybać to faktycznie lepiej na raz zabrać.

W Chorwacji (7x) nie mieszkałem dalej niż 50 m od plaży, chyba, że w Breli doliczę to co było również w pionie
Dla mnie priorytet to pierwsza, maks. druga linia zabudowy i absolutny must have taras/balkon z widokiem na morze


Z własnego doświadczenia, nocleg w Podgorze parę lat temu. Zaraz obok plaży, a i tak lataliśmy aż za Caklje lub w drugą stronę do Garmy (pewnie jakieś 20min z buta), bo chcieliśmy uniknąć tłumów i mieć spokój. Zawsze mi się to przypomina podczas szukania noclegu blisko centrum :lol:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 18.07.2023 12:03

Lawliet napisał(a):Z własnego doświadczenia, nocleg w Podgorze parę lat temu. Zaraz obok plaży, a i tak lataliśmy aż za Caklje lub w drugą stronę do Garmy (pewnie jakieś 20min z buta), bo chcieliśmy uniknąć tłumów i mieć spokój. Zawsze mi się to przypomina podczas szukania noclegu blisko centrum :lol:


Od Garmy mieszkałem kiedyś ok. 800m. Byłem tam kilka razy z żoną bez dzieci, wtedy wystarczy tylko koc turystyczny i mała torba plażowa.
Garmę odwiedzam za każdym razem gdy jestem w Cro. Zmieniła się bardzo odkąd byłem tam pierwszy raz (2013).
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 18.07.2023 13:05

piekara114 napisał(a):Akurat betonowe podesty to dla mnie nie plaża, nie lubię tego.

marecky81 napisał(a):A dzieci mają to do siebie, że rosną, więc jeżdżenie cale życie w konfiguracji dziecięcej ci nie grozi.
To fakt, sama się już do tej grupy zaliczam, choć znam osoby, które mając ok. 38/40 l. postanawiają się "odmłodzić" poprzez kolejne dziecko i wtedy wakacje z dziećmi długoooo będą się ciągnęły, nawet do emerytury....

To akurat nie jest takie złe :D , mam 60 lat i córkę która ma 22 i bardzo chętnie jeździ z tatusiem do cro, a robi to od 5 roku życia, przez co tatuś musi być wiecznie młody bo przecież za wszelką cenę trzeba córce dorównać, a jak :D
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 18.07.2023 16:03

Guzior napisał(a):
piekara114 napisał(a):Akurat betonowe podesty to dla mnie nie plaża, nie lubię tego.

marecky81 napisał(a):A dzieci mają to do siebie, że rosną, więc jeżdżenie cale życie w konfiguracji dziecięcej ci nie grozi.
To fakt, sama się już do tej grupy zaliczam, choć znam osoby, które mając ok. 38/40 l. postanawiają się "odmłodzić" poprzez kolejne dziecko i wtedy wakacje z dziećmi długoooo będą się ciągnęły, nawet do emerytury....

To akurat nie jest takie złe :D , mam 60 lat i córkę która ma 22 i bardzo chętnie jeździ z tatusiem do cro, a robi to od 5 roku życia, przez co tatuś musi być wiecznie młody bo przecież za wszelką cenę trzeba córce dorównać, a jak :D


BRAWO :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.07.2023 16:43

Guzior napisał(a):
piekara114 napisał(a):Akurat betonowe podesty to dla mnie nie plaża, nie lubię tego.

marecky81 napisał(a):A dzieci mają to do siebie, że rosną, więc jeżdżenie cale życie w konfiguracji dziecięcej ci nie grozi.
To fakt, sama się już do tej grupy zaliczam, choć znam osoby, które mając ok. 38/40 l. postanawiają się "odmłodzić" poprzez kolejne dziecko i wtedy wakacje z dziećmi długoooo będą się ciągnęły, nawet do emerytury....

To akurat nie jest takie złe :D , mam 60 lat i córkę która ma 22 i bardzo chętnie jeździ z tatusiem do cro, a robi to od 5 roku życia, przez co tatuś musi być wiecznie młody bo przecież za wszelką cenę trzeba córce dorównać, a jak :D


Super i tak trzymaj :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone