Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje Cro umiłowanie czyli Lastovo i Peljesac 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012
Moje Cro umiłowanie czyli Lastovo i Peljesac 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 25.01.2013 10:24

Witam wszystkich serdecznie. :D
Może znajdą się chętni na moją relację z tegorocznych wakacji w Chorwacji. Co prawda zdolności literackich nie posiadam, ale chciałabym spróbować napisać parę słów o miejscach mi bliskich. Dodatkowym powodem jest mróz i śnieg za oknem a pisząc o wakacjach mam nadzieję poczuć ciepło chorwackiego słońca, może będzie to lekarstwo na moją jesienno-zimową depresję?
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 25.01.2013 10:28

Pewnie ,że się znajdą.
Z miła chęcią będe tu zaglądał.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 25.01.2013 10:30 przez Rafał78, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.01.2013 10:29

Jak Peljesac :hearts: ,
to ja obowiązkowo :P ,

a i depresję mam podobną :roll: .
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 25.01.2013 10:31

Odcinek pierwszy - Planowanie

Tegoroczny wyjazd to był mój już 7 lub 8 raz, trudno już zliczyć. Wcześniej zwiedziłam między innymi Makarską Riwierę, Riwierę Trogir, byłam na Korculi, kilka razy na Hvar i na Lastovie.
Bywa, że jeżdżę w inne zakątki, ale po roku czy dwóch zawsze wracam do Chorwacji, bo nigdzie morska woda nie jest tak czysta a klimat tak sprzyjający a cykady nie śpiewają tak pięknie. I do tego cudowni wręcz ludzie.
W 2012 r. po dwuletniej tęsknocie postanowiliśmy wrócić tam znowu. My to znaczy ja, mój mąż i nasza 17-letnie córka. Ta ostatnia z oporami, ale dała się namówić. W lutym zapadła decyzja - jedziemy. Odwiedzimy znów Lastovo a drugi tydzień spędzimy na Pelejsacu. Czyli w teorii kierunki zaplanowane, a teraz należy przystąpić do działania.................... :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.01.2013 10:35

kbw napisał(a):Może znajdą się chętni na moją relację z tegorocznych wakacji w Chorwacji.


Wydaje się jakby to było wczoraj.... :lol: :wink: :papa:


Pozdrawiam
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 25.01.2013 10:43

Ja również z ciekawością poczytam...witaj zielonogórzanko:)
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 25.01.2013 10:47

Jestem i ja :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.01.2013 12:32

Ludzie , jaka depresja , no co Wy 8O , przecież do lata tylko kilka miesięcy :P
Nie dajcie się depresji . . .











. . . a tą relację potraktujmy jako daleko posuniętą profilaktykę :wink:



Pozdrawiam
Piotr
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 25.01.2013 12:52

Witajcie Rafles, Mysza, Jacek, Ioverosa i Piotrf, miło ze zechcieliście zagościć :)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 25.01.2013 12:56

witam zasiadam i czekam na cd :D
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 25.01.2013 13:08

witam zasiadam i czekam na cd
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 25.01.2013 13:10

Odcinek drugi - rezerwowanie

I zaczęło się………….. szukanie kwater. A termin, który pasował nam wszystkim to przełom lipca i sierpnia. Nie było łatwo jak zapewne wszyscy wiedzą, szczyt sezonu, fajne miejsca zabukowane już jesienią.
Na Lastovie sprawa się miała dość prosto z racji małej ilości turystów tam jeżdżących, szybko znaleźliśmy apartament nam odpowiadający w tajemniczej zatoce Skrivena Luka i piorunem dobiliśmy, że się tak wyrażę targu z właścicielami. Czyli pierwszy tydzień już zarezerwowany. Teraz pora zabrać się za poszukiwania kwatery na ten drugi. Przeczytałam wiele relacji na forum i zapragnęłam jechać do Boraka. Zapałałam do niego miłością ogromną i jak się później okazało nieodwzajemnioną. Mimo wysłania wielu maili z pytaniami o kwaterę, nic mi nie udało się znaleźć. Masakra. Zaczęłam szukać w innych miejscowościach i nic, nic, nic. Byłam zrozpaczona, tak bardzo chciałam na Peljesac………………. Ale do miejscowości małej, cichej i niezatłoczonej. Drugą miłością moją na półwyspie było Podobuce. Przesiadywałam w Internecie wiele godzin i pisałam, pisałam, pisałam. I pewnego dnia z jakieś kwatery ktoś napisał ze miejsc nie ma, ale podał jakiegoś maila i poradził żebym spróbowała tam. W te pędy napisałam, dostałam odpowiedź, że jest!!!!!!!! Wolny apartament z opisu ok. Dołączone były 3 małe zdjęcia na których niewiele można było zobaczyć, ale taras nad wodą był i to najważniejsze. Mimo ze jestem nieufna zdecydowaliśmy się tak zupełnie w ciemno i wpłacilismy zaliczkę, mając po cichu nadzieję ze nie trafimy na oszustów. Do tej pory nigdy nic się takiego nie zdarzyło, ale tym razem dla mnie to była całkowicie wolna amerykanka.
Czyli najważniejsze mam za sobą – jest nocleg!!!!!!!
Zaczęło się, więc długie wyczekiwanie…………… oj bardzo długie, bo to był dopiero marzec i do wakacji jeszcze dużo czasu. :papa:
Ostatnio edytowano 29.01.2013 14:29 przez kbw, łącznie edytowano 2 razy
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 25.01.2013 13:11

Witajcie Anubis i Predatorata :)
Ostatnio edytowano 25.01.2013 14:14 przez kbw, łącznie edytowano 1 raz
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 25.01.2013 13:19

No ciekawie piszesz...Peljesac hmm super kierunek,a tak naprawdę tam chyba wszędzie jest pięknie :D
kbw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbw » 25.01.2013 14:07

Odcinek trzeci – odliczanie

Jakoś przeleciał kwiecień, bo i Święta były, goście, jakieś tam imprezki, potem początek maja też w miarę śmignął. W tym czasie czytałam relację cro-maniaków, oglądałam fotki, udzielałam się trochę na forum i czekałam, czekałam, czekałam. Potem nadszedł czerwiec i tu niespodzianka. Okazało się ze znajome małżeństwo w tym samym czasie, co my jedzie na Peljesac, to znaczy oni tam będą 2 tygodnie a my na ich drugi tydzień właśnie dojedziemy. A ze oni jechali pierwszy raz do Chorwacji znalazło się wiele okazji, do spotkań, rozmów oczywiście z piwkiem i winkiem, celem zaznajomienia nowicjuszy z wszystkim tym, co ważne podczas wakacji w Chorwacji!!!!!! No i co każdy Cro – turysta powinien wiedzieć!!!!!!
No i tak jakoś dotrwałam do lipca, zostało trzy tygodnie oczekiwania. Ale i ten czas przeleciał, nie miałam na nic czasu, bo musiałam martwić się bardzo o latorośl, która samodzielnie pojechała na 4-dniowy festiwal a mi na tym baniu się o nią i zamartwianiu zeszło z sześć dni. Potem trzeba było jakieś zapasy na wyjazd zrobić, no i wybrać rzeczy a co najważniejsze wmówić małżonkowi ze ich przecież tak bardzo dużo nie ma……… :?: :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moje Cro umiłowanie czyli Lastovo i Peljesac 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone