Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Brač na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008
Mój Brač na ziemi

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.08.2012 21:52

Mój Brač na ziemi

Siódemka podobno jest szczęśliwą cyfrą. Jestem skłonna w to uwierzyć, bo nasze siódme wakacje w Chorwacji były najlepsze ze wszystkich :D Być może w każdej kolejnej podróży ma się takie wrażenie, ale tym razem czuliśmy wyraźnie, że ten wyjazd był "the best".

Ale zanim w ogóle do niego doszło napotkaliśmy kilka przeciwności...

Plany i przygotowania, czyli do raju prowadzą dłuuugie schody

W tym roku nie mogliśmy planować wakacji z wyprzedzeniem. Czekał mnie dosyć ważny egzamin, którego terminu początkowo nie znałam. Kiedy już miałam go za sobą, nie było wiadomo, czy mój mąż upora się z pewnymi zadaniami w pracy na czas. Potem nasz samochód wylądował u mechanika na nieco dłużej niż planowaliśmy. Ostatnią próbą (i ostatnimi schodami) okazało się moje przeziębienie wraz z bólem ucha (dzień przed wyjazdem byłam jeszcze u laryngologa), które ostatecznie postanowiłam zlekceważyć.

Po pokonaniu wszystkich tych trudności udało nam się wreszcie wyjechać na wymarzone Cro-wakacje. Był 17 lipca, wtorek, mniej więcej godzina 20:00, kiedy wyruszyliśmy.

Fabiak, jak zwykle, uginał się pod ciężarem wszystkich rzeczy, które udało nam się do niego zmieścić:

017705.jpg

018054.jpg


Ten wyjazd pod wieloma względami był inny niż pozostałe. Choćby dlatego, że po raz pierwszy mogłam prowadzić samochód :D Ograniczyłam się co prawda do trasy: Gliwice - Brno, ale zawsze to coś ;)

018837.jpg


Po przejechaniu tego odcinka byłam nieco zesztywniała ;) i bez żalu oddałam kierownicę w opanowane ręce mojego małżonka :D
Tym bardziej, że na "moim odcinku" trafiła mi się najgorsza z możliwych pogoda - burza i ulewa. Wycieraczki nie nadążały i było zupełnie ciemno, chociaż jeszcze powinno być całkiem widno.

019749.jpg


Nawałnica dopadła nas w okolicach Rybnika i męczyła do granicy z Chałupkami. Czeską autostradą jechało mi się już bardzo dobrze, bo przede wszystkim bez deszczu :)

Dokąd jedziemy w tym roku, pisać już nie muszę, bo wszystko zostało zawarte w tytule ;) No dobrze, prawie wszystko, więc w ramach uzupełnienia, tradycyjnie ;), podaję miejsca, gdzie stacjonowaliśmy (choć plany na początku były nieco inne...):

18.07 - 25.07: wyspa Brač - Supetar
25.07 - 31. 07: wyspa Brač - Murvica (a w zasadzie miejsce bez adresu ;))
31.07 - 4.08: Drage (koło Pakoštane)


Te wakacje były również inne ze względu na nasze wyjątkowe przywiązanie do jednego miejsca. Tak nam się spodobało na bračkiej ziemi, że zostaliśmy na niej aż 13 nocy. Coś niewiarygodnego, że spędziliśmy tyle czasu na jednej wyspie. Może już się starzejemy i nie chce nam się tak często przenosić ;) A może to dlatego, że mamy coraz większy campingowy majdan. Najprawdopodobniej z obu tych powodów ;)

O czym to ja pisałam? Aaa, jedziemy do Cro ;) Podróż akurat odbywała się według planu i bez niespodzianek. No może poza tym, że na chorwackiej autostradzie wyprzedził nas znajomo wyglądający człowiek poruszający się znajomo wyglądającym samochodem. Oboje z mężem zgodnie stwierdziliśmy, że to musiał być Sanji - właściciel campingu "Male Ciste". Niestety nie mogliśmy go dogonić :lol:, żeby przekonać się w 100 procentach, czy mieliśmy rację.

Kilka fotek zrobionych przez (brudną) szybę naszego autka:

022544.jpg

022894.jpg

023243.jpg


I, dla porządku, dane dotyczące przejazdu przez tunel: zimno-ciepło, czyli Sv. Roka:

023685.jpg


O godzinie 7:50 temperatura przed tunelem wynosiła 16,5 stopnia, za tunelem natomiast: 21, 5 stopnia. Właściwie mała różnica, mogłoby być lepiej ;) Ale oczywiście robiło się coraz cieplej i coraz piękniej.

Widoki "zatunelowe", na które czekamy przez cały rok :D:

024553.jpg

024903.jpg

025253.jpg


Pierwszemu widokowi Jadranu towarzyszyła piosenka Queen - Keep Passing The Open Windows

A brand new day is beginning. Get that sunny feeling and you're on your way

O tak, jesteśmy w domu.... :D :D :D

Z piosenką na ustach mkniemy autostradą w stronę Splitu ;) Jednak aż tak bardzo nam się nie śpieszy, najwyżej załapiemy się na następny prom. Postanawiamy zatrzymać się na punkcie widokowym przy moście na rzece Krka. Nigdy jeszcze tu nie byliśmy, chociaż przejeżdżaliśmy kilka razy.

Widoki, jakie roztaczają się z tego miejsca, warte są tego, by na chwilę się zatrzymać. No to podziwiamy :D Most autostradowy i Skradin widoczny pomiędzy jego podporami:

027043.jpg

027393.jpg

027742.jpg


Krka w stronę ujścia do morza:

028129.jpg


i figura Matki Boskiej:

028510.jpg


Jest cudnie! :D Zmęczenie nagle mija. Cieszę się tą chwilą i wystawiam bladą twarz do słońca ;):

029194.jpg


Pora jednak się zbierać i ruszać do Splitu, żeby zdążyć na prom do... naszej Ziemi Obiecanej ;) :D
Dojedziemy (i dopłyniemy) tam już w następnym odcinku :D

Pozdrawiam :papa:
Ostatnio edytowano 31.05.2020 18:23 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 05.08.2012 21:56

Czekamy na następne odcinki.
Pozdrav :)
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 05.08.2012 21:57

chętnie poczytam i tutaj o wyspie Brać
gratuluję zdanego "egzaminu".
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 05.08.2012 22:02

I ja jestem
Lubię Twoje relacje, z niecierpliwością czekam na cd:)
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 05.08.2012 22:12

Też sadowię się szybciutko i będę śledzić aż do własnego wyjazdu.
Fajnie, jeszcze moja stopa nie stanęła na wyspie, a będę ją doskonale znała po tych wszystkich braćkich relacjach :mrgreen: .
Manga
Cromaniak
Posty: 613
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manga » 05.08.2012 22:23

W dwie osoby ,tak załadować Fabię,pełen szacun ;)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 05.08.2012 22:39

Długo zwlekała z tym Bracem nasza Maslinka , aż w końcu wylądowała ... a nie mówiłem , że warto :wink:
Pozdrav :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.08.2012 23:07

Agnieszko, z ciekawością i wielką przyjemnością pooglądam i poczytam wszystko o tym , co zatrzymało Was na tej wyspie :D
Wyspy chorwackie ( jest ich taka mnogość ;) ) ledwo "liznęliśmy" i należy się tylko cieszyć , że tyle jest jeszcze przed nami do zobaczenia , że wystarczy na wiele wakacyjnych wyjazdów 8)
Czekam na dalszy ciąg relacji


Pozdrawiam
Piotr
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 05.08.2012 23:11

Kajak na Bracu to zdecydowanie moje klimaty. Północne zatoczki penetrowałem w zeszłym roku. Więc czekam z niecierpliwością, szczególnie na zdjęcia południa wyspy od strony morza.
Pozdrawiam
K :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 05.08.2012 23:36

Ciekawie się zapowiada :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 06.08.2012 00:06

Jak zwykle z przyjemnością poczytam.

Też w tym roku byliśmy na wyspie Brač. Kiedy z moim dzieckiem szłam przez miasteczko Bol, zobaczyłam dziewczynę w pomarańczowej sukience jedzącą lody. Powiedziałam mojemu synkowi, że ta pani jest bardzo podobna do Maslinki z cro.pl, teraz jak czytam, że byliście na Braču, to zastanawiam się, czy to przypadkiem nie byłaś Ty? :) Gdyby nie to, że bardzo się spieszyłam, bo młody jęczał, że głodny jest i po jakieś jedzonko z nim goniłam, to pewno jakoś zaczepiłabym "dziewczynę w pomarańczowej sukience" (a może to byłaby pomyłka?)

I oczywiście gratuluję zdanego egzaminu :) (pewno awans zawodowy?)
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 06.08.2012 01:21

Manga napisał(a):W dwie osoby ,tak załadować Fabię,pełen szacun ;)


To samo pomyślałem:). Mistrzostwo:).

Na Bolu się nie miniemy, ale może na Zwycięstwa:).

Czekam na ciąg dalszy...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.08.2012 01:30

maslinka napisał(a):Coś niewiarygodnego, że spędziliśmy tyle czasu na jednej wyspie. Może już się starzejemy i nie chce nam się tak często przenosić ;)

No tak, już nie jesteś taka młoda, jak ja...
:lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
BeniGosia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BeniGosia » 06.08.2012 07:28

No witamy Maslinka:)
No tak zaraziłaś mnie znów trochę Waszą podróżą, może kiedyś my też się skusimy na Brać:)
Ale chyba nie prędko, Pag to jednak dla nas bardzo kusząca za każdym razem wyprawa:)
My wyruszamy w piątek wieczorem:)(oczywiście na Pag) już nie mogę się doczekac.
No i oczywiście z lekturą twojego autorstwa:) (wydrukowana relacja z twojego Pagu).
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 06.08.2012 08:56

Jestem :-D
Pisz, pisz, tak długo czekałam. pewnie nie tylko ja. Odliczanie trwa, jeszcze 11 dni 8) i będziemy na Braciu.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Brač na ziemi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone