Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska 2009

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
destikero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) destikero » 04.08.2009 14:05

F-uncia napisał(a):No fakt, dobrze że są różnorodne miejsca, przynajmniej każdy może być zadowolony ;)
Ciekawi mnie natomiast, czemu in minus jest obecność Polaków w Dubrowniku.. :D I czemu akurat do Amerykanów masz taki uraz, chyba że z pracy...


Polaków mam w Polsce :) Amerykanów nie lubię, bo nie przepadam za nacją, które politycznie wtrąca się w życie każdego kraju na świecie.

F-uncia napisał(a):Klimat to ma dla mnie np Orebić, który zresztą ostatnio dużo osób sobie upodobało ;)
To jest jak dla mnie taki odpowiednik Łeby np...


Znajomi, którzy namówili mnie na Makarską teraz jeżdżą do Orebica właśnie :) Myślę więc, że masz rację z twierdzeniem, że jest tam pięknie :) Łeba też mi się podoba ;)

F-uncia napisał(a):Pokaż te zdjęcia ;)


Zdjęcia będą gdzieś za tydzień. Mam jeszcze tydzień urlopu i mam zamiar wyskoczyć gdzieś nad polską rzeczkę, bądź jeziorko ;)
destikero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) destikero » 04.08.2009 14:10

CinnamonGirl napisał(a):Ja generalnie lubię 'większe' miasteczka (aby móc chodzić, chodzić, chodzić) i gwarniejsze wieczorami, ale aby mieć spokoj celowo szukam nocelu na uboczu takiego miasta (np 10 minutek spacerkiem). Po to mam urlop, aby po 12 miesiącach siedzenie na d... przed komputerem i podróżowania autem i autobusami użyć nóg, a spacerować nad morzem wrecz uwielbiam.


Hmmm.... Masz rację :) Ja do plaży musiałem iść całe 10 minut... Szok... ;)
Wszędzie na nogach... Echh... Co to za wakacje... Najlepiej mieć morze 5 metrów od domu, laptopa na kolanach i przez 2 tygodnie nie ruszyć palcem u nogi... :) To są "wakacje".
auganov
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 04.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) auganov » 04.08.2009 14:34

z moich pięciu pobytów w Chorwacji dwa sędziłem z rodziną właśnie w Makarskiej. To miasto faktycznie absolutnie nie ma dalmatyńskiego klimatu, a jego zabudowa to zupełny mix- Makarska ma jednak w sobie to, o czym pisze i czym tak się zachwyca destikero. Stąd też nasz ostatni wybór podczas tegorocznego pobytu w Chorwacji padł ponownie na Makarską, a jeżeli jeszcze raz pojadę na wakacje do Chorwacji to spędzę je w Makarskiej.Podpisuję się oburącz pod tym co napisał destikero, a jeśli ktoś upodobał sobie inne miejsca , to jego sprawa i ja to szanuję.
destikero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) destikero » 04.08.2009 15:20

auganov napisał(a): To miasto faktycznie absolutnie nie ma dalmatyńskiego klimatu, a jego zabudowa to zupełny mix


Może rzeczywiście zapędziłem się z tym "dalmatyńskim klimatem" Makarskiej. Miasto mi się po prostu podoba. Co Twoim zdaniem ma ten dalmatyński klimat?
nilo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nilo » 05.08.2009 07:00

..sa gusta i gusciki... jednemu sie podoba Makarska, innemu inna destynacja - ogolnie Chorwacja jest piekna, dwa lata temu bylem kolo Trogiru na wyspie Ciovo, w zeszlym blisko Makarskiej - w Podgorze, a za pare dni ponownie wyjezdzam - do Podgory. Podoba mi sie w Podgorze klimat, i wzgledna cisza - moze sie starzeje...
destikero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) destikero » 05.08.2009 10:44

nilo napisał(a):..sa gusta i gusciki...


Dziwnie to zabrzmiało...
Ci w Makarskiej mają guściki ? ;)
kw2lich
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw2lich » 05.08.2009 18:25

a ile placiles za nocleg w Makarskiej? moze jakis namiar?
destikero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) destikero » 05.08.2009 20:39

kw2lich napisał(a):a ile placiles za nocleg w Makarskiej? moze jakis namiar?


Za nocleg płaciłem 55 EUR za dzień (za całość). Apartament 4 osobowy, czyli 2 x sypialnia dwuosobowa (każda sypialnia miała duże "małżeńskie" łóżko i osobną łazienkę z umywalką, kibelkiem i prysznicem). Poza tym kuchnia (telewizor, lodówka, kuchenka elektryczna, piekarnik, talerze, sztućce itp., uwaga - brak czajnika elektrycznego).
Lokalizacja jak dla mnie ekstra - cicho i spokojnie. 200 m do centrum (do portu, promenady) i ok. 400 m do plaży. Wszędzie spokojnie piechotą można dojść.

Jak chcesz namiary, to pisz: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 06.08.2009 19:13

A ja właśnie wybrałam odpoczynek w tej jednej z okolicznych nudnych "wioseczek" i szalenie jestem zadowolona z udanego wypoczynku z dala od tłumu. Mimo tej "nudy" polecam Marusici (ok. 15 km. od Makarskiej w stronę Omisa).
Troszkę zdjęć pod adresem:
http://picasaweb.google.pl/zygwaz/Chorw ... directlink
Jeśli ktoś szuka spokoju w terminie od 22 sierpnia to mogę podać namiary. W razie czego piszcie.
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 07.08.2009 07:26

destikero napisał(a):Przepraszam wszystkich, że Makarska mi się podoba. Wiem, że to oznaka złego gustu i braku stylu. Wstyd mi ogromnie. A jednak... podoba mi się :) Chyba jakiś chory jestem.



Nie przepraszaj :lol: to po prostu Twoje zdanie, z którym nie każdy sie zgadza, i tyle.
Mnie Makarska spodobała się na jeden wieczór, mieszkać tam bym nie chciała, a już plaża to totalna dyskwalifikacja - ale ja lubię dziką przyrodę, lubię odludne miejsca, gdzie tłum turystów nie włazi mi w obiektyw :)
Pozdrawiam :)
P.S. Chorwacja to kraj uniwersalny, wypoczynek taki jak lubi znajdzie tam kazdy: zwolennik dzikiej przyrody (jak ja) i ktoś, kto lubi ... jak to nazywasz... miejsca tętniące życiem (jak Ty).
wydra
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra » 07.08.2009 11:32

malwii napisał(a):A ja właśnie wybrałam odpoczynek w tej jednej z okolicznych nudnych "wioseczek" i szalenie jestem zadowolona z udanego wypoczynku z dala od tłumu. Mimo tej "nudy" polecam Marusici (ok. 15 km. od Makarskiej w stronę Omisa).
Troszkę zdjęć pod adresem:
http://picasaweb.google.pl/zygwaz/Chorw ... directlink
Jeśli ktoś szuka spokoju w terminie od 22 sierpnia to mogę podać namiary. W razie czego piszcie.


ja tez osobiscie wole takie mniejsze miejscowosci, ale kazdy jedzie tam gdzie lubi. fotki sliczne, ten delfin mnie ujal najbardziej :) duzo ich tam?:)

i to Wy powyciagaliscie te jezowce? mozna tak??
malwii
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwii » 07.08.2009 22:24

wydra napisał(a):
malwii napisał(a):A ja właśnie wybrałam odpoczynek w tej jednej z okolicznych nudnych "wioseczek" i szalenie jestem zadowolona z udanego wypoczynku z dala od tłumu. Mimo tej "nudy" polecam Marusici (ok. 15 km. od Makarskiej w stronę Omisa).
Troszkę zdjęć pod adresem:
http://picasaweb.google.pl/zygwaz/Chorw ... directlink
Jeśli ktoś szuka spokoju w terminie od 22 sierpnia to mogę podać namiary. W razie czego piszcie.


ja tez osobiscie wole takie mniejsze miejscowosci, ale kazdy jedzie tam gdzie lubi. fotki sliczne, ten delfin mnie ujal najbardziej :) duzo ich tam?:)

i to Wy powyciagaliscie te jezowce? mozna tak??


Podobno są cztery - my widywaliśmy trzy.
Ten jeżowiec jedynie pozował do zdjęcia - później wrócił do wody. Wyciągaliśmy z morza muszle po jeżowcach. Muszle można wyławiać... Całych jeżowców chyba raczej nie - byłoby to zresztą barbarzyństwo. Niech raczej pozostaną kolacją dla ryb.
mino
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 29.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mino » 16.08.2009 10:39

alicja2020 napisał(a):Zawsze omijałam Makarska szerokim łukiem właśnie ze względu na opinie forumowe, ale w tym roku przez przypadek trafiliśmy na super apartament, tani, z klimą, garażem i zostaliśmy w Makarskiej.
Powiem tylko, że rewelacja, zarówno miasto jak i okolica.


Mam prośbę podaj mi namiary na tę kwaterę
mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
maki1000
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maki1000 » 16.08.2009 12:11

Dawaj foty z tej ALFY ;-)

Ja dzisiaj wyjeżdżam do Makarskiej, tucepi lub Breli - jeszcze nie wiem gdzie osiądziemy. Biorę 5D i 40D więc też się pochwalę zdjęciami.

Pozdro
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 17.08.2009 09:08

Czekamy na te fotki....... :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone