Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria premantura - kto był ? i jak było ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Istria premantura - kto był ? i jak było ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 23.07.2012 16:47

Witam , nadal poszukuję fajnego miejsca na sierpniowe wakacje :) pierwszy strzał poszedł na Istrie , szukając fajnej miejscówki natrafiłem na premanture , jak tam jest ? chodzi nam o spokojne plażowanie a wieczorem żeby pójść napić się piwka na mieście , nie ma daleko do większych miejscowości a więc lokalizacja jest ok , tylko czy w okolicy znajdziemy spokojną zatoczkę tylko dla nas ? :) oglądając google maps nie powinno z tym być problemu :) Dziękuje za pomoc :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.07.2012 22:34

Już nie pamiętam, 3 lub 4 razy byłem w Premanturze. Zaczynałem ok 1998 r, cisza i wielki spokój, kończyłem w latach 20.., mieścina bardzo rozbudowana, ale nadal wg mnie ze sporym urokiem, głównie Rt Kamenjak. Na nim znajdziesz bez problemu "kawałek zatoczki tylko dla siebie, miejsce niezwykle urokliwe.
Piwo też masz gdzie wypić, w miasteczku bez problemu,,jest kilka knajpek, a i na Kamenjaku (za moich czasów) też z tym napojem problemu nie było, był bar Safari.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 23.07.2012 23:21

kurcze może faktycznie to będzie odpowiednie miejsce , straszą nas że istria droga bo Włochów dużo , prawda to?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.07.2012 23:55

Byłem tam zawsze we wrześniu, w tym samym miesiącu byłem też w innych rejonach Cro, jakiś wyraźnych różnic cenowych nie zauważyłem, wiem, że takie przekonanie panuje.
Szelest
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 30.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 24.07.2012 00:22

KrzychuZiom napisał(a):kurcze może faktycznie to będzie odpowiednie miejsce , straszą nas że istria droga bo Włochów dużo , prawda to?


Nieprawda - cała "turystyczna" Chorwacja jest tak samo droga :twisted:
Byłem w tym miesiącu na Istrii i w Dalmacji - nie zauważyłem różnic w cenach.

Maciek1956 w zeszłym roku Safari działał, myślę że nic mu nie grozi.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 24.07.2012 08:44

Szelest czy droga ? moim zdaniem ceny są ok , wiadomo jeśli ktoś wcina obiady tylko w knajpach i pije drogie drinki to może być droga , ja byłem w zeszłym roku na makarskiej u muszę powiedzieć że ceny normalne jak dla mnie :)
Szelest
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 30.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 24.07.2012 15:05

KrzychuZiom, to było takie trochę zgryźliwe. Dla mnie też ceny ok, Makarska w tym roku super.Na urlopie nie powinno się oszczędzać, czekam cały rok ;)
Zawsze dziwię się ludziom, którzy robią niesamowite manewry, żeby tylko ominąć płatne autostrady itp.

Drinki? No bez jaj, od czego travarica i domaci rakija sprzedawa przy drodze ;) Ewentualnie maraschino, jak ktoś lubi pić perfumy :lol:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 24.07.2012 15:15

Szelest napisał(a):
Maciek1956 w zeszłym roku Safari działał, myślę że nic mu nie grozi.



To mnie cieszy :D mam z tym miejscem sporo miłych wspomnień
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 24.07.2012 15:34

luzik ;) kurcze mam naprawdę dylemat czy istria czy może wyspa RAB ? odległość podobna :/
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 12.05.2013 15:38

mam pytanie:
jeśli bym się zakwaterował w Premantura i chciał korzystać z plaży Kolumbarica, na samym końcu półwyspu (południowym), to można tam dojechać samochodem? czy są tam parkingi? i czy wjazd albo parkingi są płatne jeśli w ogóle można tam dojechać?

http://www.medulinriviera.info/guide-medulin/beaches/

Obrazek
bob_bud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bob_bud » 15.05.2013 11:15

Wjazd samochodem na półwysep jest płatny, w 2012 było chyba 35 kun/samochód/cały dzień. Z tego co pamiętam, to płatny jest wjazd skuterem/motorem, ale nie płaci się od osoby i od roweru. Na Kamjeniaku są polne drogi i można dojechać w pobliże każdej plaży i po prostu zostawić samochód
e-ka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-ka » 09.09.2014 15:52

a czy oprocz plazy na polwyspie, sa jakies plaze z lagodnym zejsciem do morza w okolicy Premantura? Kusi mnie ta miejscowosc, bo wyglada na male spokojne miasteczko, a to jest dokladnie cos czego szukam. Nie zalezy mi na kurortach turystycznych, a raczej na spacerach, plazowaniu i jezdzeniu na rowerach

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria premantura - kto był ? i jak było ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone