Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rimko
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 31.01.2020
Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimko » 03.09.2020 23:43

20200704060702_IMG_4831.JPG
Witam serdecznie.
Chciał bym podzielić się troszkę z wami swoją radością, swoją prywatnością i swoją tegoroczną przygodą w Chorwacji. Mam również prośbę aby covidovo nie komentować w tej relacji. Jedni się boją, inni się śmieją - jest mnóstwo innych miejsc by udowadniać swoje racje.
Nasz pobyt w Chorwacji 27.06-7.07.
Miejscówki wybrane i zarezerwowane w lutym. Wybrane duże apartamenty (5 dni na Pagu i 5 dni na Istrii) dla 2 rodzin . Moja familia 5 osób - dzieci 9,8 lat i 19 miesięcy - trzy cudowne córeczki. Druga familia niestety wycofała się. Niech żałują:).
Do samego końca wierzyliśmy że pojedziemy, czekaliśmy tylko aż otworzą granicę i zniosą kwarantannę. Własna działalność i każdy dzień wolnego to brak dochodów więc ta kwarantanna była dużym problemem. Była chwila zwątpienia pod koniec kwietnia, obroty w firmie spadły o 80 %. Człowiek zaczął myśleć jak powiedzieć znajomym, że nie pojedziemy. Koniec końców na początku czerwca już wiedzieliśmy że się uda. Zbieg okoliczności, troszkę szczęścia po drodze i ... Znajomi nie jadą- obawy przed chorobą. Mówię żonie pisz do właścicieli apartamentów, że przenosimy rezerwację na przyszły rok, ewentualnie weźmiemy coś mniejszego i przyjedziemy w 5." Zapraszamy! zapłacą Państwo 50% ceny." I tak na Pagu mieliśmy do dyspozycji 100m2 a na Istrii 140m2.
Dodam, że to mój 5 raz w Cro i , że miałem 5 lat przerwy :) . Trochę zdjęć będzie w weekend, a na zachętę widok z okna każdego ranka w jednym z apartamentów
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 04.09.2020 08:55

Ha ! Pierwszy :)
Chętnie popatrzę na Pag i Istrię. Choć ciężko nie komentować sytuacji covidovej gdy cały wpis dotyczy "rozterek" covidowych :wink: :mrgreen:
A teraz skupmy się na wyjeździe :papa:

pozdrawiam, Michał
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 04.09.2020 09:40

Ja również się dosiąde do oglądania. Istię mam zaliczona czterokrotnie ale nigdy dość :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2020 14:14

Trzeci.
Istria 4 x
Pag 1 x

Mimo tego będę zaglądał.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 04.09.2020 15:30

Dopisuję się do relacji. :papa:
Zgadzam się z ochotą, żeby tego tematu nie poruszać :P :P .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.09.2020 18:32

1x Istria
1xPag

Ja też mam wrażenie, że tak fajnie jak w tym roku to nigdy nie było :) Poczytam :idea:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 04.09.2020 19:23

Pag x 3 i chętnie na niego wrócę.
Istria x 0 i coś mnie na nią nie ciągnie, ale kto wie, może po tej relacji, wreszcie się na nią skuszę.
:D :roll: :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.09.2020 21:11

Zieloności Istrii plus księżycowość Pagu - podoba mi się taka kompilacja 8) Zostaję

Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14780
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.09.2020 21:25

Na Pagu byłam kilka razy, ale dawno temu - ostatnio w 2011. Istria była totalnym zaskoczeniem. Nie spodziewałam się, że jest tam tak uroczo 8)

Oczywiście będę zaglądać :D
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 04.09.2020 22:10

Istria , mój dom........nieważne byle Istria :)
rimko
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimko » 04.09.2020 23:17

Witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie. Mam cichą nadzieję ,że się spodoba:) i będzie ciekawie
Dzień wyjazdu jak zwykle pracowity. O 4 pobudka - wcześniej by pozamykać wszystkie sprawy w pracy.
Obiecałem żonie,że tym razem wrócę wcześniej i odsapnę przed drogą. Jak zwykle się nie udało. Wróciłem o 17.00 -walizki spakowane, żona naburmuszona :). Szybki prysznic, obiadek, pakowanie auta i o 20.00 w drogę.
Cała podróż przebiegła dosyć szybko, warte odnotowania tylko burza od Śląska do GRAZ:) bardzo ładnie błyskało, ale ten cholerny deszcz ....padał i padał
Chorwacja przywitała nas pięknym słoneczkiem, ale wcześniej zaliczyliśmy wycieczkę krajoznawczą po Słoweńskich wioskach. Korek na granicy i nawigacja nas pokierowała przez "dróżki", czasami miałem wrażenie,że lusterkami zawadzę o parapety w domach,a o tym by zmieściły się dwa auta nie było mowy.
Było ładnie i pięknie - totalne odludzie o świcie.
Na granicy 5 aut - Przejście graniczne Dobovec - nie jestem pewny nazwy. Wkrótce ponownie wskoczyliśmy na autostradę i nagle słyszę w lewym przednim kole "stuk-puk stuk-puk", puszczam nogę z gazu i cisza, dodaję gazu i wali coraz głośniej.Myślę półoś napędowa i może być źle. Po chwili moja luba ,że coś mi stuka w tylnym prawym kole- wiem, w lewym przednim. Za 2 kilometry stacja benzynowa i nie ukrywam,że było we mnie mnóstwo złej energii. Całe szczęście z usterką poradziłem sobie sam, całe szczęście, że się zatrzymałem. Przed wyjazdem kupiłem nowe opony, mechanik źle dokręcił koło, 4 śruby z pięciu mogłem palcami dokręcić i odkręcić :evil:
Apartament mieliśmy w miejscowości Pag - nie była to pierwsza linia brzegowa, ale wiedzieliśmy,że plaże miejskie odpadają wiec i tak będziemy jeździć. Miejsce i właścicielka "rewelacja" - zresztą za tydzień, gdzieś o tej porze będziemy się z nią widzieć:)
A dlaczego Pag - dzięki wam kochani forumowicze -i bankowo będę tam wracał - 5 dni to stanowczo za mało
Pag jest idealny dla rodzin z małymi dziećmi
cro25.jpg

cro26.JPG

cro27.JPG

Pag jest idealny do samotnych wędrówek - no dobra-nie jest, jest za gorąco (chyba ,że się wstanie o czwartej rano)
cro22.jpg

cro21.jpg

cro15.JPG

cro14.JPG

cro13.JPG

cro12.JPG

cro11.JPG

cro10.JPG

cro9.JPG

Nie ukrywam,że po tej przechadzce miałem przez 5 dni zakwasy -schodziłem z góry na plażę w takim miejscu, że jakbym skoczył metr do przodu to leciałbym kolejne 30 w dół. Były momenty,że chciałem zawrócić, gdybym stracił równowagę to... nawet żona nie wiedziała gdzie jestem. 40 dychy na karku i taka nieodpowiedzialność.
Frajdy z tego spaceru miałem co nie miara, taki prezent imieninowy sobie sprawiłem. Tylko te owce mnie drażniły - patrzyły i myślały " przylazł i przeszkadza w spokojnej konsumpcji", przynajmniej 100 spotkałem na swej drodze
Jak wróciłem do apartamentu wszyscy jeszcze spali :)
I małe pytanie do was drodzy forumowicze-właścicielka niestety nie potrafiła udzielić odpowiedzi. Na szczycie tego pasma napotkałem małą budowlę, coś w stylu budki wartowniczej-obserwacyjnej. Biegnie tamtędy szlak - więc pewnie ktoś go przemierzył ( przecinałem ten szlak ze 2 razy). Schodziłem w miejscu w którym co 5 -6 metrów były wbite w ziemię metalowe słupki( takie niskie do wysokości uda, no może pasa) . Słupki były bardzo skorodowane - kiedyś był do nich przymocowany drut kolczasty - teraz leży na ziemi skorodowany jeszcze bardziej niż słupki. Wracając odkryłem,że z drugiej strony pasma słupki też są. Taka jakby granica- do tego ta wartownia w pobliżu. Czy zna ktoś cel tych "fortyfikacji"?
A na powrocie takie cudo w szczerym polu -ciekawe czy działa
cro16.JPG
Załączniki:
cr022.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15653
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2020 08:10

To ogrodzenie.... Pomyślałam o obozie wojennym nad Uvala Slana. Ale Ty chyba nie tam byłeś....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.09.2020 08:44

To przeciwna strona Paškich Vrat, przy Pagu. W Slanej przy ruinach obozu takich ogrodzeń nie widziałam.
Sądząc po wysokości słupków stawiałabym na "nowoczesne" jugosłowiańskie socjalistyczne sposoby ogradzania pastwisk - zamiast murków. A co do budki - masz może jej zdjęcie?
Na zdjęciach widzę m.in. Mali i Veli Zaton, więc mogłeś mijać szlak prowadzący do tych plaż.
Hydrant w szczerym polu - bo owce też muszą czasem pić. ;-)

Uwielbiam takie wędrówki - a zakwasy, cóż, kiedyś w końcu przechodzą. ;-)
Będę tu częstym gościem. :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 05.09.2020 14:30

rimko napisał(a):Pag jest idealny do samotnych wędrówek


Fajnie by było jak byś mniej więcej mówił w jakich okolicach ten spacer był, czy jakąś mapkę dał ... Wiem, że tu są fascynaci, co widzą zdjęcie i od razu wiedzą jak to zatoczka, plaża i widok na jaką górę :roll: :oczko_usmiech: ale są też laicy ;) :oops:

pozdrawiam, Michał
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 06.09.2020 17:59

Oczekuję na Istrię :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tak fajnie jeszcze nie było:) Pag z ciekawości, a Istria ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone